Jump to content

'Ulema' dövme ve küpeye el attı!

Recommended Posts

Bende şunu söylüyorum dinde kendi yorumunu yapacak aralık elbette vardır ama bu doğru kendine doğrudur.Diyanet bu lafı etmesinde tabiki gerekçe vardır.Durduk yere caiz değil demesi olsaydı katılırdım .Hadiste kadına benzemek kadın ziyneti giymenin caiz olmadığı bildiriliyor.Diyanet kendisi bişey demiyor sahih olan bir hadisi duyuruyor ve bundan sadece müslüman halk sorumlu bunu ateistlerce tartışılmasının hiçbir anlamı yok..

Ateistlerin tartışması bence de saçma.Ben toptan diyanete karşıyım.Aslında onlar sünniliği de tam temsil etmiyor.Samimi değiller.Mesela hiç 'kara köpekleri öldürün' diye bir fetva verdiklerini duymadım. :)

Sitelerde Paylaş
  • İleti 48
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ateistlerin tartışması bence de saçma.Ben toptan diyanete karşıyım.Aslında onlar sünniliği de tam temsil etmiyor.Samimi değiller.Mesela hiç 'kara köpekleri öldürün' diye bir fetva verdiklerini duymadım. :)

Peki sen samimi olduğunu sanıyor musun? İnsanlar çok güzel eleştirir ama özeleştiri sıfırrr.

Sitelerde Paylaş

Peki sen samimi olduğunu sanıyor musun? İnsanlar çok güzel eleştirir ama özeleştiri sıfırrr.

Kendimi eleştirmezsem başkalarını eleştirmemim hiçbir anlamı kalmaz.Ben kritik(eleştirel) düşünmeyi ve her şeyi sorgulamayı prensip haline getirmiş biriyim.Diyanete yaptığım eleştiri gayet net.İşlerine gelmeyen hadislerden bahsetmiyorlar hiç.Hadi birisi çıkıp şöyle desin de görelim:''Koca 3 kez boş ol derse kadın boşanmış olur.''Hadi başbakana baskı yapsınlar bunu anayasaya koy diye.Yapamazlar.

Sitelerde Paylaş

Halifelik 1924 te kaldırıldı aynı gün bir gün sonra değil bak aynı gün diyanet kuruldu sana soruyorum hilafeti kaldırdığında Atatürk diyaneti kurmasa dini kesim onu severmiydi sevmesini bırak önderin ösü demezdi.Ne kadar laik olsakta milettimiz dindar olmalıdır her geçen gün daha çok didarlaşmalıdır diyende Atatürk.Dinsiz toplumdan millet olmaz diyende Atatürk artık önderimizi karalamaktan vazgeçin ve Türkiyenin gerçek özbenliğyle tanışın.Türkler islamiyeti kabul etti edeli özellikle oğuz türkleri islamı seçti ve hep müslüman devleti kuruldu.Türkiye hiçbir zaman ateizm ya da herhangi dinin ülkesi olmadı sadece islamın ve %96 sı Sünni olan müslümanların ülkesi oldu.Azınlıklara gelince bu osmanlıda da böyleydi Türkiyedede böyle azınlıkların dinini yapma eğitimini görme hakkı vardır ancak çoğunluğun dinine laf etme hakkına sahip değil.Çoğunlukta azınlığa edemez ve devlet millet düzenli şekilde yaşar.Kamu yönetimi idari yönetim azıcıkta olsa bilen bunları anlar zaten.İnsanın bişeye inanması onun ihtiyacıdır.Bir kişi kendi ihrtiyacını karşılayamyorsa o kişi yetersiz vasıfsızdır.Karşılanmasına başkası el koyuyorsa kendisi mazlum diğeri zalimdir.İnanç ihtiyacını kendi kendine karşılıyor asıl vasıflı hünerli olan kişi budur.Osanlıdaki Şeyhülislamın görevinin yüzde 5 ini bile yerine getiremiyor diyanet.Sadece müslüman halka bilgi veriyor.Ksura bakmayında bu kadar az dini ihtiyacımıza karşılık verditmeyerek zalim olmayın lütfen.

Cehalet başka şey .Hilafetin karşılığı diyanet mi yani sana göre ?Bu halk Atatürk'ü müslüman sandığı için mi seviyor yani ?Senin gibi ? Böyle sevgi hastalıklı bir sevgidir. Batılı devletlerden daha laik yapılanmış bir modern Türk cumhuriyeti kurdu ve sen utanmadan aslında Atatürk dindar nesil istedi demeye getiriyorsun.Ağır ol şekerim fazla atıyorsun sen.Dindar mı kindar mı neyse onu isteyen ATATÜRK değildi .Atatürk tabiki kimseye ateizm de empoze etmeye çalışmadı çünkü adam despotik manyak değildi ve gerçekçiydi aynı zamanda.

Elinin altında pc internet var ve hala cahil kalabiliyorsun.Bir kere kendi adına konuş sakın Atatürk'ü kendi düşüncelerine alet etme.

Milli bilinç diye bir şey de bilmiyor bu eleman!

tarihinde direngezi tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Cehalet başka şey .Hilafetin karşılığı diyanet mi yani sana göre ?Bu halk Atatürk'ü müslüman sandığı için mi seviyor yani ?Senin gibi ? Böyle sevgi hastalıklı bir sevgidir. Batılı devletlerden daha laik yapılanmış bir modern Türk cumhuriyeti kurdu ve sen utanmadan aslında Atatürk dindar nesil istedi demeye getiriyorsun.Ağır ol şekerim fazla atıyorsun sen.Dindar mı kindar mı neyse onu isteyen ATATÜRK değildi .Atatürk tabiki kimseye ateizm de empoze etmeye çalışmadı çünkü adam despotik manyak değildi ve gerçekçiydi aynı zamanda.

Elinin altında pc internet var ve hala cahil kalabiliyorsun.Bir kere kendi adına konuş sakın Atatürk'ü kendi düşüncelerine alet etme.

Milli bilinç diye bir şey de bilmiyor bu eleman!

Ben Atatürkün diğer sözlerinide gayet iyi biliyorum dinime küfreden bari müslüman olsa (sanırım deyim gerçek yerini buldu ) Atatürkün müslüman olmaması bu ülkeyi onun kurmadığı anlamına gelmez en azından böyle bir ülke kurduğu için bile sevebilirim.Ben onu kullanmadım sadece halifelik kalktı aynı gün diyanet açıldı .ben bu tarihi günü vurguladım. Halifelik nedir din nedir. bunları bilin ben gayet iyi biiyorum Atatürk'ü

Sitelerde Paylaş

Kendimi eleştirmezsem başkalarını eleştirmemim hiçbir anlamı kalmaz.Ben kritik(eleştirel) düşünmeyi ve her şeyi sorgulamayı prensip haline getirmiş biriyim.Diyanete yaptığım eleştiri gayet net.İşlerine gelmeyen hadislerden bahsetmiyorlar hiç.Hadi birisi çıkıp şöyle desin de görelim:''Koca 3 kez boş ol derse kadın boşanmış olur.''Hadi başbakana baskı yapsınlar bunu anayasaya koy diye.Yapamazlar.

Diyanet başkanlık olduğu sürece tabiki olmaz.Diyanet bunu diyebilir ne varki hatta demesine bile gerek yok herkes gayet net bilir yani.herşey anayasayla olacaksa ooo çok işimiz var.Bazı sözlü kurallar vardır bu kuralları yapmayınca belki hukuki ceza almazsınız ama toplum tarafından kınanır ve dışlanırsınız.

Sitelerde Paylaş

Ben Atatürkün diğer sözlerinide gayet iyi biliyorum dinime küfreden bari müslüman olsa (sanırım deyim gerçek yerini buldu ) Atatürkün müslüman olmaması bu ülkeyi onun kurmadığı anlamına gelmez en azından böyle bir ülke kurduğu için bile sevebilirim.Ben onu kullanmadım sadece halifelik kalktı aynı gün diyanet açıldı .ben bu tarihi günü vurguladım. Halifelik nedir din nedir. bunları bilin ben gayet iyi biiyorum Atatürk'ü

Boş atıp dolu tutmayacaksın demedim mi ben sana ?Sen benim ağzımdan neye inanıp ya da inanmadığımla ilgili laf duydun mu ?Kim neye küfretmiş yalancı şey seni ,dürüst olacaksın!

Sitelerde Paylaş

Boş atıp dolu tutmayacaksın demedim mi ben sana ?Sen benim ağzımdan neye inanıp ya da inanmadığımla ilgili laf duydun mu ?Kim neye küfretmiş yalancı şey seni ,dürüst olacaksın!

Yalancı olmak günah değil ahirette yok adalette yok ateizme göre sana bir halt demek düşmüyor o zaman maalesef...

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...