Jump to content

İSLAMIN SİZE NE ZARARI VAR.

Recommended Posts

Hasta hasta konuşma .Halidi ortaya atan sensin! Durduk yerde asıl Halid büyük komutandır dedin ,kimsenin şeyinde değil halid bilmem ne tanımam etmem :D ,sen şimdi başka yerinden anlarsın bu lafı neyse

İman gücü önemliyse halid en iyi komutandır demek ne kadar mantıklı ?

Bu adamın savaşları başka ne gücüyle kazanıldı ? (ganimet gücü ayrı bir konu!!!!

İman gücü bir yere kadar önemlidir ondan sonrası komutanlik başarısıdır.

üsteki yazıda Aslıdna doğru olanı yazmışsın ancak bunu öyle bir yazmışsınki sanki farklı bir şey de var işin içinde.

Öncelikle

Savaşlar çıkar çatışmasından başlar Savaşın içinde çıkar MECBUREN VAR.

Ancak çıkarın devm niteliği İMAN.

Sen ise Savaşın çıkış nedenini İMAN Sürdürme nedenini ÇIKAR olarak bildirmişsin Bu nedenle döküntü bir yazı olmuş demiştim.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 90
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Biz adamlığı peri masalı dinleyen çoluk çocuktan öğrenecek değiliz. :) Yeri geldiğinde Kuran ayetlerini mızrak ucuna geçirecek kadar ileri giden ve Hanefi mezhebi imamına insanlık dışı bir vahşet uygulayan makama düşman olmam seni neden rahatsız ediyor ki ?

kelime oyunu yapıyorsun. aynı cevabı da ben vereyim o zaman. şapka giymediği için asılan bir zihniyeti, benimsememem seni neden rahatsız ediyorki?

Sitelerde Paylaş

üsteki yazıda Aslıdna doğru olanı yazmışsın ancak bunu öyle bir yazmışsınki sanki farklı bir şey de var işin içinde.

Öncelikle

Savaşlar çıkar çatışmasından başlar Savaşın içinde çıkar MECBUREN VAR.

Ancak çıkarın devm niteliği İMAN.

Sen ise Savaşın çıkış nedenini İMAN Sürdürme nedenini ÇIKAR olarak bildirmişsin Bu nedenle döküntü bir yazı olmuş demiştim.

Orada çıkar varsa öyle iman olmaz zaten.

Sitelerde Paylaş

Orada çıkar varsa öyle iman olmaz zaten.

yoookkk be Oluyor.

Çıkar Sadece kazanç için değil elindekini korumakta bir çıkar..

Savaşta Hem Çıkar Hemde İman Var.

Aslında OLay gayet basit

Elindekini korumak İman gereği.

Elindekini artırmakta İman gereği.

Yani bu Çıkar içinde İman bir şekilde bulunuyor.

Sitelerde Paylaş

kelime oyunu yapıyorsun. aynı cevabı da ben vereyim o zaman. şapka giymediği için asılan bir zihniyeti, benimsememem seni neden rahatsız ediyorki?

Sen şimdi bunu bana cevap diye mi yazdın ciddi ciddi ? Yunan ordusuna halifenin ordusu diyen bir adama sahip çıkıp bunu şapkadan çıkartmak da seni rahatsız etmiyor yani ? Bizim İslam'a saygımız sizden daha fazlaymış da haberimiz yokmuş.:)

Sitelerde Paylaş

Sen şimdi bunu bana cevap diye mi yazdın ciddi ciddi ? Yunan ordusuna halifenin ordusu diyen bir adama sahip çıkıp bunu şapkadan çıkartmak da seni rahatsız etmiyor yani ? Bizim İslam'a saygımız sizden daha fazlaymış da haberimiz yokmuş. :)

sizin sorununuz ne biliyomusun? türkiye laiklerin ülkesidir. herkes Atatürkçü olduğu kadar milliyetçidir. sizden olmayanlar ise vatan hainidir. 100 yıl öncesinin bir analizini oturup yaparsan bir ermeni için artı ve eksiler bir yahudi için artı ve eksiler ve bir müslüman için artı ve eksileri anlayabilirsin. ben ne yahudiyim ne ermeniyim, beni bağlayan tek bir konu vardır o da Allahın kanunları. insanın koyduklarını red edeli yıllar oldu....

Sitelerde Paylaş

İşte o seni bağlayan kanunları dört duvar arasında yaşa ve 1400 yıl önce bir kabile şefi tarafından koyulmuş kuralları bilimin,fenin ve medeniyetin önüne taş olarak koyma.Yahudileri ve Hristiyanları örnek alın biraz.Hiçbiri kendi değerlerine düşman değil.Hepsinde milliyetçilik anlayışı var.Sizde ise milli değerleri eriten ümmetçilik illeti.

Sitelerde Paylaş

İşte o seni bağlayan kanunları dört duvar arasında yaşa ve 1400 yıl önce bir kabile şefi tarafından koyulmuş kuralları bilimin,fenin ve medeniyetin önüne taş olarak koyma.Yahudileri ve Hristiyanları örnek alın biraz.Hiçbiri kendi değerlerine düşman değil.Hepsinde milliyetçilik anlayışı var.Sizde ise milli değerleri eriten ümmetçilik illeti.

sizler bir kesimi efendi bir kesimi köle ilan edersiniz. bizler sizin köle dedikleriniz ile efendilerini de aynı kefeye koyarız. aralarında hiçbir fark görmeyiz.

yahudi ve hırıstiyanlar dinlerini tanıdıkça İslamiyete akın akın geçiş yapıyorlar. yani sizin özenti avrupanız İslamı örnek alırken bizlerin onları benimseyeceğimize imkan vermen çok düşündürücü.

Sitelerde Paylaş

İslam'ın çok sayıda zararı var. 18 yaşından küçüklerin ulaşamayacağı yerlere koyulmalı. İslam sağlığa zararlıdır, zaman ve emek israfıdır.

Mesela İslam kadını küçümseyen ve onu mal olarak gören bir dindir:

“Kadınlar sizin tarlanızdır, tarlanıza istediğiniz gibi girin [Kadın açıkça çocuk üretim makinesi seviyesine düşürülmüş.]. Erkekler, kadınlardan üstündür, çünkü Allah onları bir çok şeylerde kadınlardan üstün etmiştir... Kadınlarınızın serkeşliğinden korkunca onlara öğüt verin, onları yatakta yalnız bırakın, dövün onları. (Bknz. Nisa 34) "Kadının şahitliği erkeğin yarısıdır “ (Bakara 282) "… İki kadının şahitliğinin bir erkeğin şahitliğine eşit tutulması onun akıl noksanlığını gösterir…” (Müslim, İman 132)

Sibel Üresin: “Kadınlar insan üretme makinesidir. Çok eşlilik yasal olsun. 12 yaşındaki bir kız ergen olmuşsa 60 yaşında bir adamla evlendirilebilir. Benim için bir sakıncası yok. Çünkü dinimiz buna ruhsat veriyor. Ama kızlar ile erkeklerin aynı ortamda kalmaları zinaya davetiye çıkarmaktır ve haramdır. Keşke İran şeriatı gelse, buna emin olun çok güzel yaşarız.”

Şeyhülislam Musa Kazım Efendi: “Bir de kadınların yaratılış gayeleri, onların sırf dünyaya çocuk getirmeleri ve o çocukları terbiye etmelerinden ibarettir.”

İskilipli Atıf Hoca: “Kadınlar bu erkekler dışında (babası, kardeşi, dayısı vs.dışında), okul, dershane, apartman, bağ-bahçe, çarşı-pazar…vs. yerlerinde başka erkeklerle bir araya gelmemeliler.”

"Kadınlar aklen ve dinen eksik yaratıklardır.", "Erkekler, kadınlar üzerinde hakimdirler. O sebeple ki, Allah erkekleri kadınlara üstün kılmıştır.”, "Eğer erkek tepeden tırnağa cerahat olsa, kadın da diliyle yalasa, yine de erkeğin hakkını ödeyemez.", "Kadınlar insanın karşısına şeytan gibi çıkarlar.", "Bana cehennem halkı gösterildi; çoğunluğu kadınlardı.", "Benden sonra erkekler için kadından zararlı bir fitne bırakmadım.", "Kadınlar arasında saliha kadın, 100 tane karga arasında alaca bir karga gibidir."

“Bir erkek karısını yatağına çağırır da karısı gelmez ve erkek ona dargın olarak gecelerse, melekler o kadına sabaha kadar lânet ederler." Buhârî, Bed'u'l-halk 7; Müslim, Nikâh 122. Ayrıca bk. Ebû Dâvûd, Nikâh 40

Sitelerde Paylaş

İslamın zararları No:12451525

http://www.ateistfor...showtopic=56291

Müslümanın zararı demedim islamın dedim islam müslümanın ne yaptığıyla değerlendirilseydi islam gibi iyi olan herşey kirlenirdi. Sanırım bu da Anlamama metodu : 9999878

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...