Jump to content

DİN GERÇEĞİ VE ATEİZM

Recommended Posts

guruları elvermediğinden inanmıyorlar diye hiç düşünmedim. ben gerçekten ateist olan bir insana saygı duyuyorum. nedeni ise, ateistin dinle bir sorunu yoktur yada bir yaratıcı ile. yoktur ben de inanmıyorum kısa ve öz.

fakat ateist olarak kendini gösterip, İslama yada başka dinlere savaş açıp, hertürlü hakaret, küfür ile bir meydan okumaya girişen insanları anlayamıyorum. madem yoktur kiminle savaşıyorsun, kendinlemi...

bundan dolayı bu kişilerin ateist olmadıklarını ve ateist adınıda kirlettiklerini düşünüyorum.

bu videoyu izleyen ve ateist olduklarını söyleyenler ya tam bir ateist olsun yada kendilerine farklı bir isim versinler.

Yani sen istiyorsun ki ateistler "Tanrıya ve diğer hayaletlere inanmıyorum" dedikten sonra köşelerine çekilsinler, pasif kalsınlar. Oysa sorumluluk sahibi bir ateist için bu imkânsız. İnsanların zihinlerindeki o Allah, Yahve, Tanrı imgeleri birilerinin özgürlüklerine engel oluyorsa o inançlara savaş açmak her duyarlı ateistin bir görevi. Hakaret etmeyi ilk önce kendi kutsalınız başlattı. Kimsenin de kadınlara cinsel obje erkeklere azgın teke muamelesi yapan, çocukları cin, şeytan ve cehennem hikayeleriyle istismar eden, bağnazlığı, faşizmi, ayrımcılığı ve terörizmi yetiştiren, gayr-i Müslimlerle haraç verene kadar savaşmayı emreden, inançsızlara küfürler eden ve tıpkı mafyatik yapılanmalarda olduğu gibi dinden çıkanın katline fetva veren bir dine saygı duyma zorunluluğu yoktur. Hatta karşı çıkmak ve küçümsemek insanlık görevidir.

Dinler homofobi, ateofobi, yabancılaştırma, pedofili, misojini (kadın düşmanlığı), sexizm (cinsiyetçilik), genital mutilasyon operasyonu (sünnet), Haçlı Seferleri (veya cihat), militarizm ve terörizm gibi sayısız insanlık skandallarının yaşanmasına ve milyonlarca insanın hayatının kararmasına neden olan antik otoritelerdir ve ortadan kaldırılması gerekir.

tarihinde Tasvir-i Efkar tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 41
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Yani sen istiyorsun ki ateistler "Tanrıya ve diğer hayaletlere inanmıyorum" dedikten sonra köşelerine çekilsinler, pasif kalsınlar. Oysa sorumluluk sahibi bir ateist için bu imkânsız. İnsanların zihinlerindeki o Allah, Yahve, Tanrı imgeleri birilerinin özgürlüklerine engel oluyorsa o inançlara savaş açmak her duyarlı ateistin bir görevi. Hakaret etmeyi ilk önce kendi kutsalınız başlattı. Kimsenin de kadınlara cinsel obje erkeklere azgın teke muamelesi yapan, çocukları cin, şeytan ve cehennem hikayeleriyle istismar eden, bağnazlığı, faşizmi, ayrımcılığı ve terörizmi yetiştiren, gayr-i Müslimlerle haraç verene kadar savaşmayı emreden, inançsızlara küfürler eden ve tıpkı mafyatik yapılanmalarda olduğu gibi dinden çıkanın katline fetva veren bir dine saygı duyma zorunluluğu yoktur. Hatta karşı çıkmak ve küçümsemek insanlık görevidir.

Dinler homofobi, ateofobi, yabancılaştırma, pedofili, misojini (kadın düşmanlığı), sexizm (cinsiyetçilik), genital mutilasyon operasyonu (sünnet), Haçlı Seferleri (veya cihat), militarizm ve terörizm gibi sayısız insanlık skandallarının yaşanmasına ve milyonlarca insanın hayatının kararmasına neden olan antik otoritelerdir ve ortadan kaldırılması gerekir.

müslümanlıkla ateistlik arasındaki farkı anlayamışsın kardeş.

Sitelerde Paylaş

aslında bir nevi etrafa bakmak yeterli evlatlık kızla evlilik haberinde olduğu gibi bu tür saçma sapan şeyler adamı dinden soğutur ki şu an ateistim islamda ciddi ciddi pedofililik var hatta seks ve cehennem ateşi üstüne kurulu diyebilirim 4 tane kadın alıp hepsini aynı yatakta falan tomurcuk göğüslü 11 yaşında kızlar

Sitelerde Paylaş

içi boş sloganik bir animasyon

vaktini daha iyi değerlendirebilirsin

mesela islamla ilgili kitap oku

kitaplar insanın en iyi arkadaşlarıdır ;)

:)

Vakit değerlendirmek için bir ateistin yapması gereken en iyi şey islami kitap okumakmış!

Hayatına biraz renk kat, karanlık yazılarla heba etme ömrünü, hayal ürünü bir uçan çaydanlık peşinden gitme olur mu hı?

Sitelerde Paylaş

İçindeki başörtüsü kısmını ayrıca türban başlığıyla yayınladım :)

http://youtu.be/UnuL1ClL8Kw

En baştaki melek, cici türban görseline bayıldım. Ardından gelenler bir anda gerçeğe döndürüyor tabii.

Kısa, öz ve duygudan duyguya geçiren bir video olmuş Bağbozan. Ellerine sağlık. Pis atayizliğini yapmışsın yine..:)

Bu videoları YouTube'da beğenmek için oraya üye olmak mı gerekiyor acaba?

Sitelerde Paylaş

kısaca adam olsunlar diyorum.

Sitelerde Paylaş

kısaca adam olsunlar diyorum.

klasik müslüman işte adam olsunlar benim düşünceme saygı duysunlar ama ben tüm ateistlerin anasını avradını diye hakaret edip onlar cehennemlik onlar odun onlar kafir onların böcek kadar değeri yok gibi açıklamalar yapalım. ne olursa olsun bizim düşüncemize saygı duysunlar.siz dini empoze etmeye devam edin bizde karşı çıkmaya devam edeceğiz.

Sitelerde Paylaş

Eğer Allah insanı test etseydi, hangileri özgürce düşünebiliyor, hangileri hayal aleminde yaşamıyor, hangileri saygı sevgi ve bilimin önderliğinde medeniyetini geliştirmeye çalışıyor diye bakardı. Bakalım hangileri bana inanacak hangileri şeytana kapılacak, haydi bakalım "let the game begin" demezdi.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...