Jump to content

Dinciler mi iyi , Laikler mi?

Recommended Posts

Delikanlı bir insan kötülerin değil iyilerin yanında olur.Sizce karakter olarak dinciler mi iyi insanlardır, yoksa laikler mi?Bence laikler daha iyidir.Dinciler genelde kaba, cahil, şiddete meyyal, psikopat tipli ve kafa dengi olmayan kişiler oluyor.İyileri de var ama çoğu maalesef böyle.Laikler, ateistler daha kültürlü, aydın, çağdaş, uygar, hoşgörülü, kafa dengi, canayakın oluyor.Aslında bunu dinciler de biliyor.Bu duruma göre eğer cennet varsa oraya dincilerin değil laiklerin gitmesi gerekiyor.Çünkü cennete iyiler gitmeli, kötüler değil.

tarihinde dario tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 114
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Delikanlı bir insan kötülerin değil iyilerin yanında olur.Sizce karakter olarak dinciler mi iyi insanlardır, yoksa laikler mi?Bence laikler daha iyidir.Dinciler genelde kaba, cahil, şiddete meyyal, psikopat tipli ve kafa dengi olmayan kişiler oluyor.İyileri de var ama çoğu maalesef böyle.Laikler, ateistler daha kültürlü, aydın, çağdaş, uygar, hoşgörülü, kafa dengi, canayakın oluyor.Aslında bunu dinciler de biliyor.Bu duruma göre eğer cennet varsa oraya dincilerin değil laiklerin gitmesi gerekiyor.Çünkü cennete iyiler gitmeli, kötüler değil.

buradan şu sonucu çıkarabiliriz din bir kölelik sistemidir (şimdi bazı dinci yobazlar allah a kölelik diyecekler ama ancak kendilerini kandırırlar).Laiklik ise özgürlüktürndüşüncülerini ve fikirlerini söylebilir konu hakkında tartışabilirsin dinde ise bu yoktur sorgulamak istersen direk kafirlikle suçlanır ve dışlanırsın.her zaman dediğim gibi ''sorgulanacaksam sorgularım''
Sitelerde Paylaş

Sonuna kadar laikliği savunsam da bu sorunun benim için doğru bir cevabı yoktur. Öyle dindarlar gelebilir ki beni hayretler içinde bırakır. Ayrıca, çoğunluğun benimsediği bir dinin dışında bir dine inanabilenler de en az ateistler kadar özgür irade sahibidir benim gözümde.

Sitelerde Paylaş

Dincilerle dindarlar farklıdır; gayet düzgün, iyi, toleranslı ve dünyayla barışık dindar insanlar vardır.

Fakat dinciler zararlıdır, tehlikelidir ve insanlık düşmanıdırlar. Dolayısıyla laiklerle kıyaslanmaları bile hatadır. Laiklerin genel özelliklerini dario nickli arkadaşımız zaten anlatmış.

Sitelerde Paylaş

bence her tarafta da kötü kişiler var. bazı dincilerle bazı laiklerin şöyle ortak bir huyları var. her iki tarafta da bazı şeylerin sorgulanmasından rahatsız olurlar. bazı dincilerle din konusunu tartıştığımızda hakaret ediyorlar, bazı laiklerle de atatürkçülük konusunu tartıştığımızda hakaret ediyorlar. her iki taraf aynı zamanda birbirlerine de ağır hakaretler ederler. liberalleri bu ikisinden daha iyi görüyorum ben.

Sitelerde Paylaş

bence her tarafta da kötü kişiler var. bazı dincilerle bazı laiklerin şöyle ortak bir huyları var. her iki tarafta da bazı şeylerin sorgulanmasından rahatsız olurlar. bazı dincilerle din konusunu tartıştığımızda hakaret ediyorlar, bazı laiklerle de atatürkçülük konusunu tartıştığımızda hakaret ediyorlar. her iki taraf aynı zamanda birbirlerine de ağır hakaretler ederler. liberalleri bu ikisinden daha iyi görüyorum ben.

Türk liberallerinin ne menem tipler olduğunu bilen bilir de biraz şu konuyu açmakta yarar var.

Liberaller demeyeyim de hani, Türk liberalleri liberalizm düşüncesini yaymak yerine dincilerin ve bölücü Kürtçülerin değirmenine su taşıyan ucube tiplerdir.

Eğer bugün başımızda dinci despotizm varsa bunda en büyük pay liberal geçinen bu pespaye tiplere düşer.

Atatürk'ü eleştirdikleri kadar dincileri eleştirmezler.

Korkunç derecede Atatürk saplantıları vardır.

Oldukça hastalıklı bir saplantıdır bu.

Atatürk'ü eleştirince kendileri entellektüel sanırlar.

Atatürk'e sarfettikleri küfür karşılığında insanların ''vay be neler de biliyor, ne kadar aydın'' diye kendilerini takdir etmelerini beklerler.

Göremeyince fıttırırlar ve başlarlar o yiril yiril kokan leş ağızlarından salyalar akıtmaya; faşist Kemalistleeer, cuntacılaaar, vesayetçileeer, statükoculaaar..

Bu ve benzeri beylik lafları çıkar, geriye hiçbir söylemleri kalmaz bunların. Ama anlayana, ama görene...

Söylemleri AKİT yazarı Abdurrahman Dilipak adlı şeriatçıdan tamamen farksızdır.

Kendilerini bu derece aşağılara düşürdüklerinin farkedilmediğini sanacak kadar da saftırlar.

Youtube'ı sinkaflı küfürleriyle foseptik çukuruna çeviren cahil leşker dincilerden tek farkları küfür etmediklerini sanmalarıdır.

Oysaki eleştiri adı altından sarfetmedikleri küfür, atmadıkları çamur, yapmadıkları desenformasyon yoktur.

İşleri güçleri bölücü vatan hainlerinin borazanlığını yapmaktır.

Pek severler bölücülüğü.

Sadece ihanette değil, ahlaksızlıkta da bir numaradırlar.

Korkunç ahlaki zaafları vardır bu tiplerin.

Gerekirse ensesti bile savunurlar.

Liberalizm, ahlaki zaaflar içerisinde kıvranan bu arsız tiplerin kendi pisliklerini örtmede bir kılıftır sadece.

Arayın tarayın soruşturun; Türk liberali kadar ahlaksızını hiçbir yerde bulamazsınız.

Böylesi liberal tipi sadece bizim ülkemizde yaşar.

Ülkeyi dinci faşistlerin eline teslim eder, ama iki saniyeliğine de olsa özeleştiri yapmadan pişkin pişkin konuşmaya devam ederler.

Ve utanmadan daha bir de kendilerinin kaale alınmasını beklerler.

Bırakın liberalizmi de siz önce bir adam olmayı öğrenin.

Belki o zaman kaale alınırsınız.

tarihinde Atabeyoğlu tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Dinciler yaptıkları ahlaksızlıkları din ile kapatabilirler.İHL mezunu bir iş arkadaşım var.Bir kızın bacaklarının fotoğrafını çekmiş ama çoook dindadır kendisi! Aynı zamanda laikliğe karşı bir cumhuriyet düşmanıdır.

tarihinde Megalodon tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

liberalin türkü kürdü olmaz. liberal demek, liberalizmin gereklerini yerine getirmek demektir. liberalizmin gereklerini yerine getirmek de olabildiğince özgürlükçü olmak demektir. benim liberalizmden anladığım budur. liberalizm, "humeyni'yi sevmiyorum, atatürk'ü seviyorum" diyebilmek gibi, "atatürk'ü sevmiyorum, humeyni'yi seviyorum" ya da "atatürk'ü sevmiyorum apo'yu seviyorum" diyebilmektir. liberalizm, "beni allah yaratmadı" diyebilmek gibi, "atatürk olmasaydı yine olurduk" diyebilmektir. "muhammed bir pedofildir" diyebilmek gibi, "mustafa kemal bir ayyaştır" diyebilmektir. bunlar ifade özgürlüğünün gerekleridir. ifade özgürlüğünün dahi olmadığı bir yerde başka özgürlüklerin olmasını beklemek boşunadır.

Sitelerde Paylaş

Bildigim kadar

Liberalizm "para"dan taraftir.

irkci, sucu, bucu olmaz.

Fabrikasinda en ucuza, en fazla calisan iscisi en iyi adamidir. Dini, irki onu ilgilendirmez.

Parasina en fazla para katanin tarafindadir.

Liberaller gercekten cok özgürlükte verir,

hatta bazen biraz abrtirlar.

Mesela, özgürlükleri "altta kalanin cani cehenneme"ye kadar uzanir.

Buna karsi cikan solculari hic sevmezler.

tarihinde poiuz tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Çok şey yazardım da vazgeçtim. Bir iki bir şey soracağım sadece:

Liberalizm felsefesinde özeleştiri de var mıdır?

Kemalistleri, onu bunu pervasızca eleştirmek iyi hoş da kendinizi de eleştirir misiniz arasıra?

Mesela ''Biz ne halt ettik böyle, dinciden demokrasi beklemekle ne büyük yanlışa düştük. Güya bu dinciler sayesinde AB'ye girecektik. AB şöyle dursun, dinci resmen bizi bir güzel kullandı, sonra da sümüklü mendil gibi bir köşeye attı'' gibi özeleştrilerde bulunuyor musunuz, yoksa hala daha dinci söylemlerini liberalizm diye yutturma derdinde misiniz?

Senin derdin anlaşılan ikincisi.

Benim de liberallere aynen senin Atatürk'e dediğin gibi ''pislik ayyaş liberaller'' veya ne bileyim ''ensestçi ahlaksız arsızlar, vatan haini bölücüler, dinci yaltakçıları vs.'' gibi söylemde bulunma hakkım var mı mesela?

Birileri de size ektiğiniz nifak tohumlarını biçtirince çok mu zorunuza gider bu?

tarihinde Atabeyoğlu tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

liberalizmde özeleştiri vardır ancak özeleştirinin olması demek, durup dururken özeleştiri yapmak zorunda olmak demek değildir. bir şeyin eleştirilmesi gerekiyorsa eleştirilir ancak eleştirilecek bir şey yokken kendini birilerine kanıtlamak için de eleştiri yapılmaz. eğer farkına varamadığım bir yanlışım varsa gösteriniz ki yanlışımı eleştirebileyim. şu an için kendimde bir yanlışlık göremiyorum.

hangi dinci söylemlerde bulunduğumu hatırlamıyorum. dinciliğin kendisini ifade edebilmesini savunmak dincilik mi oluyor? ben kemalizmin, kürtçülüğün ve de dinciliğin ifade edilebilmesini savunan biri olarak, kemalist miyim, kürtçü müyüm yoksa dinci miyim?

bir kere ben mustafa kemal'e ne pislik dedim, ne de ayyaş dedim. sadece "mustafa kemal bir ayyaştır" diyebilmek ifade özgürlüğünün gereğidir dedim. burada ifade özgürlüğü ile hakarete edebilmeyi de kastetmedim. ifade özgürlüğü ile kastettiğim şudur. bir kişi ayyaşlık kriterlerine uyuyorsa o kişiye ayyaş denilebilir. bu kişi mustafa kemal olabileceği gibi, recep tayyip erdoğan da olabilir. ancak, hayatında ağzına bir kere bile alkol sürmemiş birisine ayyaş denilemez.

şimdi burada ne gibi bir nifak tohumu ekmiş olduğumu da merak ediyorum. ifade özgürlüğünü savunmak nifak tohumu ekmek mi oluyor?

Sitelerde Paylaş

Dinciler dümenci olur genellikle. Feto reis en güzel örneğidir. Önemli olan din değil paradır. Ama Türkan Saylanı düşündüğümüzde o da okullar yaptırmış ama ücretsiz sonra türkiyeden sürgün edilecekken bile türkiyede kalmış. Feto gibi kaçmamıştır. Bir de islamda kadına değer verilmez. Bazı adamlar var ki toplasan 1 kadın etmez

Sitelerde Paylaş

Dinciler dümenci olur genellikle. Feto reis en güzel örneğidir. Önemli olan din değil paradır. Ama Türkan Saylanı düşündüğümüzde o da okullar yaptırmış ama ücretsiz sonra türkiyeden sürgün edilecekken bile türkiyede kalmış. Feto gibi kaçmamıştır. Bir de islamda kadına değer verilmez. Bazı adamlar var ki toplasan 1 kadın etmez

analize bak :)

feto dediğin adamın yaptıklarının %1 ini herhangi bir ateist yapsaydı gurur tablosu olarak sunardınız. adam dünyaya el uzatıyor. okullar yapıyor, yardımlar yapıyor ve en önemlisi sizin gibi batı özentisi insanlara türkiyeyi ve türkleri özendiriyor. sizlerin armut piş felsefesini değiştiren insanlara biraz saygı duyup takdir etmesini öğrenin.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...