Jump to content

İnsanlar islamdan neden ayrılmıyor

Recommended Posts

İslamda pedofiliden tut cinsiyet ayrımcılığına kadar her tür sapıklık var.

1.6 milyar müslüman var islam ülkelerinin çoğu şeriatla yönetiliyor.

Peki müslümanlar neden bunlara tepki göstermiyor. Mesala iranda islama karşı neden tepki yok çoğunluk olarak.

İranda herkes peygamberin Ayşe ile 6 yaşında evlendiğini bilir. Herkes hadisleri biliyor bunlar zaten ülkede uygulanıyor.

Ben bundan dolayı islamın hiçbir zaman biteceğini sanmıyorum.

Müslümanlar islamdan memnun memnun olmasalar islamı yok olurdu.

Sitelerde Paylaş

Müslüman ülkerinde kafa gider direk şeriatla yönetilen ülkede ne bekliyorsun ? Aslında buna ait ilginç bir anım var askerlik işlemlerimi hallederken sırada bir arkadaşla laflamaya başladık kendisi arabistanda otobüs şirketinde çalışıyormuş bu şehirler arası olanlarda alkollü seferler düzenliyormuş hatta araplar alkole çok düşkün eğer koltuğun altında alkol yoksa binmiyorlar bile otobüse diyordu hatta gördüğü şok edici şeylerden biriside yerleri benzinle ıslatmaları tozu falan çeksin diye gitmiş sormuş neden su ile yıkamıyorsunuz adam demiş su daha pahalı.

tarihinde Tester tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

1.6 milyar demişsin ama iddiaya girerim bu müslüman nüfusun minimum %80'i düzenli namaz kılmıyor, camiye gitmiyor, farz ibadetleri yerine getirmiyor. %80 iyimser bir tahmin olabilir. oranı daha yukarıya çekmek mümkün. en bariz örneği bizzat yaşadığımız türkiye toplumunda yaşanıyor. resmi ideolojiye göre nüfusun %99'luk kesimi müslüman. ama camilerin doluluk oranıyla nüfusu bir kıyas etmek lazım.

yani aslında bu insanlar islam'ın öngördüğü yaşam tarzını hayatına uygulamıyor, farz ibadet ve ritüellere riayet etmiyor, kısacası kuran ve islam'a yaraşır ve yakışır nitelikte müslüman olmuyorlar. yani tabir-i caizse iplemiyor, daha da anlaşılır bir ifadeyle, bu sözde tatlısu müslümanları islam'ı siklemiyor.

sen hangi islamdan ve hangi 1.6 milyardan bahsediyorsun...

Sitelerde Paylaş

Peki müslümanlar neden bunlara tepki göstermiyor. Mesala iranda islama karşı neden tepki yok çoğunluk olarak.

İranda herkes peygamberin Ayşe ile 6 yaşında evlendiğini bilir. Herkes hadisleri biliyor bunlar zaten ülkede uygulanıyor.

senin iddiaların yanlış olmasın?

durum bunu isbat ediyor bence :lol:

Sitelerde Paylaş

İnsan çoğunlukla içinde bulunduğu toplum, çevresi ve ailesi ne verdiyse onu alır yani aklı ve mantığı İslam'daki herşeyin kesin ve sorgulanamaz doğrular olduğunu kabul edecek şekilde düzenlenir, bir de bunun üzerine bunları reddederse sonsuza kadar yanacağı korkusu eklenir.

Mesela çocuk yaşta evlilik, akraba evlilikleri, zina edenlerin taşlanması veya sopalanması, Muhammed'e inanmayanların kafir olarak kabul edilmeleri, 3-4 kadınla evlenmek falan bu insanlara normal gelir, onlar için doğrusu budur, bunlara karşı çıkmak büyük günahtır ve sonsuza kadar yakılmayı gerektirir. Bütün hayatı boyunca bunları kesin ve sorgulanamaz doğru kabul edecek şekilde programlanmış birisi için bunları reddetmek hiç de kolay değildir.

Ayrıca İslam'a yönelik her eleştiri de büyük bir öfke ve tepkiyle karşılanır ve baskı, şiddet, yıldırma politikaları ile engellenir.

Sitelerde Paylaş

İşte böyleee,

Insanlar neden ıslamdan ayrılamıyor?

1-Cehennemde cayır cayır yanmaktan korkutulguğundan

2-İrinli sular içirileceginden igrendigi için

3-Mezerde börtü böceklerden(çeşitli böcekler,yılanlar,çıyanlar falan) korkutuldukları için

4-Cehennemde çıplak GÖTLE nar gibi sacın üzerine oturtulacağı için

5-Mezerde müslümen olmayanın yılanlar götünden girip ağzından çıkacah deye korkutulduhları için.

Bu konuda başımdan geçen bir olayı anlatıyım.

Almanyada arhadaşa dedimki gel bugünde Erbahancıların camısına gidelim.Olur gidelim dedi.

Gittik,küçücük bir camı.

Toplamımız 8 kişiydik.

Hoca başladı kabır azabından anlatmaya.

Anlattı,anlattı,anlattı.

Sıra yılana gelince,onuda anlatırkan ben araya girdim.Hocam dedim,düşünkü ikimizde öldük .

Yanyana gömüldük.

Yılan geldi peki senin götünle benim götü nasıl ayıracah.

Bah dedim hoca beg,dine göre ınsan yargılanmadan caza verilemez.

Sen ınsanları yargılamadan basıyorsun cazayı.

Hoca dedim kusura bakmada hiç bir lafınız ötekini tutmuyor deyince hadin namaz vakti geldi namazımızı kılalım ve kalktık namaza.

Şimdi cazaların garşılığı birde MÜKEFETLER var.

1-Mustafa Topaloğlunun dedigi gibi ERUG MEMELİ 16 yaşını aşmamış taptaza gızlar.

2-Etrefe saçilmış İNCİ deneleri gibi TÜYSÜZ parlak,pasparlak oğlanlar.

3-Altın gayrolalar

4-Ahratın en pahalı gumaşlarından yatah tahımları

5-Ufacıh gıpırdadınmı inip galhan süper yaylı yatahlar

6-İçgünün her çeşidi raflarda düzülü begendügünü al ve Allahı anarah LIKIR LIKIR iç ve kendinden geç.

7-Evin üleki GIRALLARDA bülem yoh üle bir SARAY.

8-Yaşın hep 24 de olacah

9-Avratla gapışma güçün 29,5 erkek gücünde olacah

Daha çoh şeyler vadediyde Arabın Allahı, bizce bu kadarıda yeterli.

10-Yemeklerden ahlundan ne geçerse hemen hörü ve gilmanlar(parlah oğlan) alıp getürecekler.

Eeeeeeeeeee,şimdi heç

Ohumayan

Araştırmayan

Gurcalamayan

Soruşturmayan biri islamdan ayrulurmu

72 HÖRÜ

72 oğlan ve daha neler neler verilen yer dururkan ınsan CEHENNEME gidermi?

Ama bu ınsanlar hiç düşünmezlerki Somalıda daha dünyenin pekçok yerinde günde binlerce çocuk çoluk ölürken bu bol keseden atan Allah neden bu ınsanlara birer hiç degilse birer TAS çorba veremiyür.

Üstelikte SÖZ VERMİŞ ALLAH BEN SİZİN RIZGINIZI verecem deye.

Bir batılı gazatacı habaşıstanda çöle terk edilmiş çiplak bir çocuğun fotoğrafını çekmişti.Çocuk çömelmiş vazıyetta duruyor başındada bir akbaba bekliyür.Çocuk yere devrildigi an akbaba başlayacak çocuğun etlerini koparmaya.Gerçi çocukta etdeye birşey yokya

Peki bu kadar bol keseden atan Allah

Acıyan Allah

Merhemetli Allah

Esirgeyen Allah

Düşkünün yanında olan Allah

Neden bu yavruyu çölde Akbabayla başbaşa bırakır.

Bunun nedeni

Sebebi

Suçlusu

Tabiki Tanrı degil.

Insanların bir bölümü kendi yaptığına dönüp taparsalar,TAPTIRRIRSALAR olacağı budur.

Batılılar varlık

Bolluk içinde yaşarkan neden müslümenler acından ölüyürlar,bir birlerini yıyürler.

Bu sorunun yanıtını bile araştırmıyor müslümenler.

Öyleyse ÇEKSİNLER.

Rızk içün çekme teessür

Hayı koy,huya ulaş

İki levhin arasında

Halıkım besler seni

Bu şiirin çevirisini yapalım

İhtiyeçlerin için üzülme

Çalışmayı bırak Huuuu de(ibedet et)

İki tahta arasında

Halıkım besler seni diyür islam şairi.

Peki bu acından ölen müslümenleri niye beslemiyür?

Niye beslesinki?

Batılılar nasıl ınsanlarını yaşatıyorsa müslümanlarda çalışıp yaşatsınlar.

Batılılar AKILLA çalışıyorlar.

Müslümenlerse 1500 yıl önceki NAKILI okuyup uyuyorlar.

Yok müslümenleri Allah yedirip içirecek kucağına alarak.

Müslümen şair öle diyürya,

İKİ TAHTA ARASINDA BİLE OLSAN HALIKIM BESLER SENİ.

Müslümenler bu kelleyle gederse eskere alamayacak teskere.

Tolonbey

Sitelerde Paylaş

Bu siteye giren bir dindara da anlatıyorsun gerçeklikleri neden vazgeçmiyor böyle kötü bir dinden...

neden şudur...

iyi eğitim almış birisi siteye girerse ve anlatırsan hemen anlar ve islamın kötülüğünü beş dakikada kavrar...

Eğitimi olmayan kafası çalışmayan tabir ettiğin insanlara ne kadar anlatırsan anlat sonuç değişmez..

Onların algı ve görgülerinin değişmesi yıllar alacaktır..

AKP onun için insanların eğitim almasını engellemeye çalışıyor..

Müslüman ülkelerdeki hakim sınıflar eğitimi engellemeye çalışırlar..

O nedenle müslümandan icatçı çıkmaz denir..

Eğitime izin verildiği an...islam biter

Sitelerde Paylaş

Peygamber efendimiz Hz aişe ile 6 yaşında evlenmemiştir. utanmasanız kundakta nikah kıydıracaksınız.

Yahu anlamıyor musun?Senin ikindi namazının kaç rekat olduğunu öğrendiğin kaynak ile Aişe'nin 6 yaşında olduğunu söyleyen kaynak aynı!Buhari hazretlerinin kitabı!Hoşuna gideni doğru hoşuna gitmeyeni yanlış mı?Ya hadislerin hepsini çöpe atıp düzgün bir müslüman ol ya da hepsini kabul et dürüst bir sünni ol.

Sitelerde Paylaş

Yahu anlamıyor musun?Senin ikindi namazının kaç rekat olduğunu öğrendiğin kaynak ile Aişe'nin 6 yaşında olduğunu söyleyen kaynak aynı!Buhari hazretlerinin kitabı!Hoşuna gideni doğru hoşuna gitmeyeni yanlış mı?Ya hadislerin hepsini çöpe atıp düzgün bir müslüman ol ya da hepsini kabul et dürüst bir sünni ol.

sen benim neyi nereden öğrendiğimi neredne biliyorsun? müneccimmisin. yoksa evliyanın biryerlerini öperek göz çakranı mı açtın.

bu forumda her yazılan konuya saçma sapan cevap vererek bilgili göründüğünü mü sanıyorsun. kendi hayal dünyanda kurguladığın bir dini insanlara gerçek diyerek yutturmak istemeni bir nebze anlayabilirim ama saçma sapan yazılarını anlayamıyorum.

Sitelerde Paylaş

sen benim neyi nereden öğrendiğimi neredne biliyorsun? müneccimmisin. yoksa evliyanın biryerlerini öperek göz çakranı mı açtın.

bu forumda her yazılan konuya saçma sapan cevap vererek bilgili göründüğünü mü sanıyorsun. kendi hayal dünyanda kurguladığın bir dini insanlara gerçek diyerek yutturmak istemeni bir nebze anlayabilirim ama saçma sapan yazılarını anlayamıyorum.

Anlat nereden öğrendiğini?Kaç rekat kılıyorsun namaz vakitlerini söyle haydi.Bakalım kim yalancı.

Sitelerde Paylaş

Buradaki, Yani Türkiye'deki Müslümanlar İslam'a böyle bakmıyor, dolayısıyla "dindeki sapkınlıkları bilmelerine rağmen" inandıklarını söyleyemeyiz. Onlara göre dinde böyle şeyler zaten yok.

Şeriatla yönetilen vb İslam ülkeleri için bu saydığın davranışlar sapıklık falan değil, binlerce yıldır uyguladıkları, içinde yaşadıkları, doğar doğmaz genel toplumsal kabul ve pratik olarak gördükleri davranışlar.

Çocuklarla evlenmek doğal, kadınların çarşafla gezmesi doğal, erkeğin çok eşli olması doğal, kadının ahlaksızlık olarak tanımladıkları davranışları gösterdiğinde recm edilmesi doğal vs vs..

Bütün bunları doğal bulmayan, hatta yanlış ve kötü olduğunu düşünüp kendi yaşamında uygulamayan birileri var olabilir de. Ama yine de bu durum, dinden çıkmalarına yetmeyebilir. Genellikle çıkmazlar da zaten.

Eğer din yaşamlarının bizzat kendisini oluşturuyor ve bu durum doğal biçimde akıyorsa, oturup din sorgulamaz bu insanlar. Sorgulayan minik azınlık da öldürülür zaten.

Sitelerde Paylaş

Sorunun cevabı basit: Cehennem korkusu.

Ancak ben gibi duygusal acıların dibine çocuk yaşta vurmuş olanlar fiziksel acıdan, yanmaktan korkmayıp bir şeyleri sorgulayabilirler ve doğru yolu bulurlar. Oysa ki ne de çok isterdim gerçekten olanları gören, güçsüzün yanında olan ve bol bol mucizeler gerçekleştiren bir yaratıcının olmasını...

Sitelerde Paylaş

İnsanlar islamdan ayrılamıyor değil ben bir buçuk senedir agnostik takılıyorum ama üzerimde ki Allah korkusunu bir türlü atamıyorum üzerimden arada gülüyorum kendime ama korkmuyo da değilim. Ailem dindar bir aile değil veya etrafımda dindar birileri de yok bunun sebebi ne çözemedim

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...