Jump to content

Pitbull beslemenin hayvan sevgisiyle bir ilgisi var mı?

Recommended Posts

Şunu da belirtmem gerekirki tüm bu geçmişte yaptıklarımız orada kalmıştır. Gözünüzde olumsuz bir imaj çizmek istemem doğrusu. Şimdi ise sıkı bir köpek dostuyum. Sadece size bir çocuğun bile yapabileceklerinin ne boyutta olduğunu göstermek istedim. Oysa ben onlara acı verdiğimi dahi düşünmezdim, aklılın ucuna gelmezdi. Umarım hakkımda yanlış bir intiba uyanmamıştır zihninizde.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 180
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Tabi ki şahit olduğun hayvanlara eziyet komploloru bunlarla sınırlı değil. Kedinin götüne torpil sokup patlatmak, köyde eşşeği s*ktikten sonra tren rayları üzerine baylayıp ezilişini seyretmek vs. yoksa anlattıklarınız yanında çocukça kalıyor :lol:

Sitelerde Paylaş

hadi ama yapmayın erkek arkadaşımın pitbull u war we sizin dediğiniz gibi saldırgan falan da deil.tamam çeneleri 1 ton basıyor ama bunu tehlike görmedikçe kullanmıyorlar(dövüştürülmek için yetiştirilmekçe) ve emin olun tüm hayvanlar iyi niyet ve art niyeti çok iyi ayırd edebiliyor.yaşadığım için biliyorum saldırmak için eğitilen bir lesi normal bir köpek gibi yetişen bi pitbull dan daha tehlikeli olabiliyor...

Sitelerde Paylaş
  • 1 year later...

Sorun pitbull da değil sahibinde...

Şu tatlı kızın Adı Ece Erboğa... 2 Kasım'da pitbull saldırısına uğramadan önceki ve sonraki hali görülüyor... Bu fotoğraf, sinirlerinen zarar görmesinden dolayı yüz felci geçirdiğini, sol gözünü kapatamadığını ve dudağının solunu hareket ettiremediğini anlatayıro mu bilmiyorum ama o alaydan sonra hayatının karardığını anlatıyordur mutlaka...

post-4665-125870288042_thumb.jpg

Sitelerde Paylaş

hadi ama yapmayın erkek arkadaşımın pitbull u war we sizin dediğiniz gibi saldırgan falan da deil.tamam çeneleri 1 ton basıyor ama bunu tehlike görmedikçe kullanmıyorlar(dövüştürülmek için yetiştirilmekçe) ve emin olun tüm hayvanlar iyi niyet ve art niyeti çok iyi ayırd edebiliyor.yaşadığım için biliyorum saldırmak için eğitilen bir lesi normal bir köpek gibi yetişen bi pitbull dan daha tehlikeli olabiliyor...

:blink:

Çeneleri bir ton mu basıyor??!!Dinazor mu lan bu?Hey yavrum hey salla sallayabildiğince..

Arkadaşlar yeryüzünde çenesi bir ton basan bir köpek ırkı mevcut değil..Çenesi en ağır basan hayvanlardan biri olan bir tür kaplumbağa var,onun çene bile 300 küsür basıyor ancak.Şehir efsanesi gibi bi şey bir ton mevzusu.

Pitbullara gelince insan ettiği pisliği temizlemek,sorumsuzluğunun sonuçlarını eğer kendine "insan" diyebilmek istiyorsa en insani biçimde çözüme ulaştırmak zorundadır.Doğada köpek ırkı diye bir ırk aslında yoktur.Günümüzde yüzlerce farklı cinsten oluşan koskoca bir köpek ırkı vardır.Bu insanoğlunun eseridir.

Saldırganından uyuşuğuna,küçüğünden büyüğüne,avcısından çobanına,bekçisinden arkadaşına,burunsuzundan burunlusuna kadar yüzlerce cins.Onları aldık bu hallere soktuk.Onlar hiçbir hayvan kadar elimizde oyuncak olmadı.Herşeyimiz oldular bizim.Malımızı korudular,canımızı kolladılar,sürülerimizi güttüler,avımızı sürdüler,yalnızlığımızı paylaştılar..vs.

Sadece huyunu suyunu değil,fiziksel özelliklerini de biz belirledik.Sağlıklı olmadığı halde "ırk" kabul edilen kaç köpek cinsi var bir bakın isterseniz.Genlerinin haşatı çıkmış,hayvanın sağlık problemi var ama bizim görsel zevkimiz için aynı ırk aynı zayıflıklarla devam ettiriliyor.Bugün aniden insan ırkı yeryüzünden yokolsa tamamına yakını telef olacak tek hayvan ırkı köpektir.Yalnızca kurta yakın olanlar belki hayatta kalabilir o da çok cüzi bir durum.Köpek doğa hayvanı değildir.Onu biz yarattık.Sahip çıkma vakti geldiğinde herkes üzerine düşeni yapmalı bence.Bunca asırlık vefanın karşılığı onları öldürmek,şehir dışlarına atıp açlık ve susuzluktan kırılmalarını sağlamak olmamalı.Tanrıyı eleştirirken o kıytırık tanrı gibi olmamak lazım kanımca.

Sitelerde Paylaş

Pitbullara haksızlık yapıyosunuz,

Pitbullarla ilgili haberlrin çoğu medya pompalamasıdır,

Tabiki kendini tehlikede hissettiğinde saldırıya geçebilir ama bu sadece pittbul a özgü bişey değil, her köpek yapabilir.

Unutulmamalıdır ki, hayvanın saldırgan karakter göstermesi büyük ölçüde sahibi ve hayvana verilen eğitimle ilişkilidir.

Örneğin Pitbullar çocuklara karşı en tahamüllü ırklardan biridir, acı ve darbelere dayanıklı olduklarından çocukların can acıtıcı hareketlerine en iyi tahamül eden köpek ırkıdır. Arkadaşımın kediden bile korkan bir pittbull u var.

Birde pitbulların labaratuvar ortamında oluşmuş doğal olmayan bir ırk olduğu palavrası vardır,

Bu komik bir ifadedir. Doğada bırakın herhangi bir köpek ırkının olmasını, bir zamanlar köpek diye bir hayvan yoktu. Bütün köpekler ve dolayısıyla köpek ırkları kurtlardan türediler.

Hayvanlardan neden bu kadar korktuğunuzu anlamıyorum, insan gibi korkunç bir tür varken..

+ 1..

Sitelerde Paylaş

Pitbullara haksızlık yapıyosunuz,

Pitbullarla ilgili haberlrin çoğu medya pompalamasıdır,

Tabiki kendini tehlikede hissettiğinde saldırıya geçebilir ama bu sadece pittbul a özgü bişey değil, her köpek yapabilir.

Unutulmamalıdır ki, hayvanın saldırgan karakter göstermesi büyük ölçüde sahibi ve hayvana verilen eğitimle ilişkilidir.

Örneğin Pitbullar çocuklara karşı en tahamüllü ırklardan biridir, acı ve darbelere dayanıklı olduklarından çocukların can acıtıcı hareketlerine en iyi tahamül eden köpek ırkıdır. Arkadaşımın kediden bile korkan bir pittbull u var.

Birde pitbulların labaratuvar ortamında oluşmuş doğal olmayan bir ırk olduğu palavrası vardır,

Bu komik bir ifadedir. Doğada bırakın herhangi bir köpek ırkının olmasını, bir zamanlar köpek diye bir hayvan yoktu. Bütün köpekler ve dolayısıyla köpek ırkları kurtlardan türediler.

Hayvanlardan neden bu kadar korktuğunuzu anlamıyorum, insan gibi korkunç bir tür varken..

Nitsuganın sözlerine sakın aldanmayın.

Bir pitpulu ihbar etmeniz, 1 insanı kurtarmanız demektir.

Elinde pitpul gezdiren birini gördüğünüz zaman, hemen 155`i arayıp polise bildirin. Türkiyede beslenmesi yasaktır bu hayvanın.

Ayrıca şehir ortasında eşşek kadar köpek gezdiren olursa da, polise bildirin. Pitpull olması şart değil.

Ben bi kere burda, insanların yoğun olduğu Cumhuriyet caddesinde, elinde arslan kadar köpek gezdirip millete sırıtan 1 adamı polise ihbar ettim. Polis eşliğinde Zabıta gelip, köpeği götürdü.

tarihinde HARUNN tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • 7 months later...

bir şekilde üremeleri engellenmeli.

tıpkı dışaarda pek çok yerde olduğu gibi

bu hayvanı beslemek yasaklanmalı.

ağır cezalar verilmeli besleyenlere karşı.

<b>pitbull beslemek kesinlikle hayvan sevgisi ile ilgilidir.

çünkü hayvan hayvanı sever.</b>

bu hayvanları normal insanlar beslemiyorlar çete mafya vari insanlar besliyorlar bir arkadaşımın ailesi tam üç kere pitbul saldırısına uğradı tasmasız sokakta gezdirildikleri için köpekleri sakatlandı hayat boyu şimdi bir çok hayvan sever "yetiştirme" yüzünden diyor ama alakası yok inanın vahşilik bu hayvanların genlerinde var kimse felsefe yapmamalı bu konuda hele canından çok sevdiği birinin yaralanmasına sebep olsun o zaman görürüm sözüm ona hayvan severlerin hayvan severliklerini ... bıktık artık sokakta zincirsiz gezen pitbullardan sahipleri bu köpeklerden daha beter yazıklar olsun şikayet etsen dahi kimse kılını dahi kıpırdatmıyor çünkü burası türkiye çünkü burada bir pitbul yüzlerce insanın canından daha değerli sözüm diğer sokak köpekleriylede ilgili değil inanın bir tazı sokakta yada bldiğimiz sokak köpeği kimseye saldırmıyor ama pitbul sahibi olsa dahi vahşet yaratıyor tüm pitbul rotveider ve diğer vahşi köpekler itlaf edilmeli illaki köpek sahibi olunacaksa sokağa başıboş bırakılmış sokak köpekleri sahiplenilebilinir saygılarımla

Sitelerde Paylaş

Bu köpekler, toplanıp imha edilmelidir yada, toplu halde barınaklarda tutulmalıdır. Aynı, hayvanat bahçelerindeki arslanlar gibi, yırtıcı hayvan sınıfında olmalıdır.

Hiç bir köpek, bir insandan değerli değildir.

ayrıca, entel dantel yorumlar yazan hayvanseverlerin(sözde), ailelerinden birine yada kendilerine bir pitpull saldırırsa, görürüm onları o zaman.

tarihinde HARUNN tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Hiç bir köpeğin yapay genlerle oluşturulamayacağı konuşulmuş başlıkta, halbuki Dogo Argentine köpekleri yapay genlerle oluşturulmuştur bir bilginiz olsun diye veriyorum bunu, istenilen türde köpeği yapay genlerle de oluşturulabilirler bilim adamları bunun ispatı da Dogo Argentine' dir.

Pitbull köpeğine gelirsek hiç hazzetmediğim bir türdür zaten ama ben hazzetmiyorum diye yok edilsin diyecek değilim, lakin her köpek sahibine, köpeğinin, zararsız insanlara karşı saldırı yapması karşısında hapis cezasınla cezalandırılmasından yanayım, para cezasınla olmaz, ağırlaştırılmalı, caydırıcı olmalı köpek beslemenin soumluluğunu anlamalı insanlar. Yoksa adam diyor kardeşim çocuğu parçalaşmışsa parçalamış parası, cezası neyse öderiz diyorlar bu terbiyesizliğin önüne geçmek için 2 ya da 3 belki de daha da fazla hapis cezası uygun görülmeli köpek sahibine. Sorun pitbullu besleyen de veya herhangi bir köpeği besleyen de, nasıl beslediğine bağlı bir durum bu durum yoksa köpekte sorun yok.

Ben de sibirya (husky) kurdu ile Alman kurdu eşleşmesinden olan kırma yavru kurdumu besliyorum ve hiç bir saldırgan özelliği yok çünkü öyle yetiştirmiyoruz, çünkü dövüş hayvanı yapma gibi bir derdimiz yok.

Köpeğim iki aylıkken :

post-1035-127813374906_thumb.jpgpost-1035-127813376828_thumb.jpg

Köpeğim 5 aylıkken : (yani bugünkü hali, dün çektim bu fotoğrafı)

post-1035-127813377909_thumb.jpg

Sitelerde Paylaş

Hiç bir köpeğin yapay genlerle oluşturulamayacağı konuşulmuş başlıkta, halbuki Dogo Argentine köpekleri yapay genlerle oluşturulmuştur bir bilginiz olsun diye veriyorum bunu, istenilen türde köpeği yapay genlerle de oluşturulabilirler bilim adamları bunun ispatı da Dogo Argentine' dir.

Pitbull köpeğine gelirsek hiç hazzetmediğim bir türdür zaten ama ben hazzetmiyorum diye yok edilsin diyecek değilim, lakin her köpek sahibine, köpeğinin, zararsız insanlara karşı saldırı yapması karşısında hapis cezasınla cezalandırılmasından yanayım, para cezasınla olmaz, ağırlaştırılmalı, caydırıcı olmalı köpek beslemenin soumluluğunu anlamalı insanlar. Yoksa adam diyor kardeşim çocuğu parçalaşmışsa parçalamış parası, cezası neyse öderiz diyorlar bu terbiyesizliğin önüne geçmek için 2 ya da 3 belki de daha da fazla hapis cezası uygun görülmeli köpek sahibine. Sorun pitbullu besleyen de veya herhangi bir köpeği besleyen de, nasıl beslediğine bağlı bir durum bu durum yoksa köpekte sorun yok.

Ben de sibirya (husky) kurdu ile Alman kurdu eşleşmesinden olan kırma yavru kurdumu besliyorum ve hiç bir saldırgan özelliği yok çünkü öyle yetiştirmiyoruz, çünkü dövüş hayvanı yapma gibi bir derdimiz yok.

Köpeğim iki aylıkken :

post-1035-127813374906_thumb.jpgpost-1035-127813376828_thumb.jpg

Köpeğim 5 aylıkken : (yani bugünkü hali, dün çektim bu fotoğrafı)

post-1035-127813377909_thumb.jpg

Dilegim Türkiye de insanlarin senin gibi hayvanlara sahip cikmalari.Hayvan haklarinin oldugu yerde zaten hicbir sorun olmaz.Bu yaz ayinda disariya sokak hayvanlari icin bir tas su koyun...

Sitelerde Paylaş

Bende bir pitbull sahibi olarak burada pitbullar yok edilsin,çifteşmesi engellensin diyenleri kınıyorum.Onları yok etmeyi düşünceğinize o köpeği öyle saldırgan ve agresif yetiştirenleri yok etmeyi düşünün.Ben köpeğimi sokakta tasmasız dolaştırıyorum ve kimseye zarar vermiyor,veremez de.Çünkü ben onu öyle yetiştirdim.O saldırgan pitbullar dövüş pitbullarıdır.Onlar yavruluktan itibaren kesinlikle insan içine çıkarılmazlar.Sürekli döverek yetiştirilir.Köpeklerde doğal olarak sağa sola saldırırlar.O yüzden köpekleri yok etmek yerine onları öyle yetiştiren ahmakları tımar etmeyi düşünün.

Sitelerde Paylaş

Bende bir pitbull sahibi olarak burada pitbullar yok edilsin,çifteşmesi engellensin diyenleri kınıyorum.Onları yok etmeyi düşünceğinize o köpeği öyle saldırgan ve agresif yetiştirenleri yok etmeyi düşünün.Ben köpeğimi sokakta tasmasız dolaştırıyorum ve kimseye zarar vermiyor,veremez de.Çünkü ben onu öyle yetiştirdim.O saldırgan pitbullar dövüş pitbullarıdır.Onlar yavruluktan itibaren kesinlikle insan içine çıkarılmazlar.Sürekli döverek yetiştirilir.Köpeklerde doğal olarak sağa sola saldırırlar.O yüzden köpekleri yok etmek yerine onları öyle yetiştiren ahmakları tımar etmeyi düşünün.

Köpeğin, ya birine saldırırsa? (bide, tasmasız gezdiriyorsun)

Nerden biliyorsun, saldırmayacağını. İmzamı aldın?

Bence köpeğini, belediyeye teslim et.

Sitelerde Paylaş

Köpeğin, ya birine saldırırsa? (bide, tasmasız gezdiriyorsun)

Nerden biliyorsun, saldırmayacağını. İmzamı aldın?

Bence köpeğini, belediyeye teslim et.

Saldırmaz.Kendimden daha fazla güveniyorum köpeğime.Tekme tokat gir yine birşey yapmaz.Öyle yetiştirdim onu.Tabi ki insanların çok olduğu yerde tasmasız gezdirmiyorum.Tipi biraz ürkütücü olduğu için insanlar korkuyor çünkü.Ama o köpek ölene kadar bende kalıcak.Belediyeye falan teslim etmem.

Sitelerde Paylaş

bir şekilde üremeleri engellenmeli.

tıpkı dışaarda pek çok yerde olduğu gibi

bu hayvanı beslemek yasaklanmalı.

ağır cezalar verilmeli besleyenlere karşı.

Hemşerim, bu nasıl bir Türkçe? Az anlatım bozukluğu çalış sen iyisi mi.İlkokul terk misin? :)

(...)

Çok çikin ama laa bu. :)

Ne çabuk büyüyor bu keratalar...

Falanca yapıyor, demek ki var bir bildikleri diyerekten iddialarımızı desteklemeye kalkmak çok sağlıklı değil ama gelişmiş saydığımız pek çok ülkede bu hayvanı beslemek yasaksa demek ki sahiden de ortada yasaklamayı gerektiren bir sorun olsa gerek.

http://taraf.com.tr/haber/pitbull-bati-da-da-yasak.htm

Yasaklarla birlikte bu ırkı besleyenlere, çoğaltanlara, hatta satıp, dövüştüren kişilere yüksek para cezaları kadar hapis cezaları da verildi. Yakalanan köpekler ise çoğu kez barınaklarda yer olmadığı için uyutuldu. Aynı zamanda sahiplerine de ‘köpeğine kötü bakıyorsun’ cezaları verildi. Pitbulllar’a yönelik yasaklar, Amerika’nın dışında Avrupa’da birçok ülkede uygulanıyor. Bu köpekleri besleyenler ve yasadışı dövüştürenler hakkında ağır para cezaları veriliyor.
tarihinde WebofSpider tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...