Jump to content

Pitbull beslemenin hayvan sevgisiyle bir ilgisi var mı?

Recommended Posts

Arkadaşlar pitbulun suçu yok, sadece pitbullar güçlü ve dayanıklı bir köpek türü olduğu için, yavruyken alıp o yönde eğitim veriyorlar, kangal köpeğinide alsanız, golden gibi bir köpeğide alsanız, onu yetiştirmek size kalmıştır, sadece size şunu söyleyebilirim, çok çeşitli köpeklerle ilgilenmiş bir insan olarak pitbullar kadar sağdık sahibi için ölümü göze alan bir köpek türü daha ben görmedim, bu olay şuna benzer alıyım aranızdan fiziksel olarak en güçlünüzü ve onu küçüklükten katil olarak eğiteyim, şimdi suç sizin mi olur? Arkadaşımın pitbulu abartmıyorum kedi ile bile iyi anlaşıyor, mahallede herkes seviyor okadar iyi bir köpek, ama onu isteseydi bir canavara dönüştürebilirdi...Cesaret,güç,dayanıklılık,sahibi için herşeyi göze alan bir köpek bulan fırsatçı hayvan düşmanları bunu değerlendiriyorlar..Hepimizi zamanında köpek ısırmıştır, neydi o köpeğin cinsi ama pitbull yaptımı sabıkalı insan gibi anında fişlenir olay bu...

Tek katıldığım nokta, maalesef pitbulların bu potansiyelini değerlendirmek isteyen bazı sözde hayvanseverler, bu köpekleri kullanıyorlar...Pitbull besleyecek kişiler kayıt altına alınsın, doberman vb türler içinde aynı şey geçerli...

Olay tehlikeye gelirse, hayvanlardan çok daha tehlikeli insanlar var, bence önce onları toplayıp kısırlaştırmak lazım, neticede burada birinizin pitbulun saldırına uğrama ihtimaliyle, bir insanın saldırısına uğrama ihtimalini oranlarsak, aradaki korkunç farkı farkedeersiniz sanırım...

Sitelerde Paylaş
  • İleti 180
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Şu forumda bile,bunca bilinçli insanın içinde bile"pitbull yasaklansın,hepsini toptan itlaf edelim..vs" yorumlara rastladım ya artık ne dense boş..Siz kendinizde misiniz arkadaşlar ya..Bu köpeğin özellikle saldırgan olmak gibi bir özelliği yoktur.Bu ırktan daha fazla agresyon gösteren ırklar vardır hatta.Pitler tam tersine gayette uysal ve sevecen bir ırktır,küçük çocuklara karşı en toleranslı ırklardandır ve harika bir aile köpeğidir.Pitler acıya diğer ırklardan biraz daha dayanıklı olduğu için köpek döğüştüren mahlukatlar tarafından tercih edilirler tüm mesele bu.

Ne zaman yetkililer bu insanlara ciddi biçimde engel olmaya çalıştı,ne ciddiyette yaptırımlar uyguladı söyler misiniz?Ne ceza verdi bu vahşilere?İnsan elinde oyuncak olan bu hayvan suçlu oldu gene.Siz Anadolu çoban köpeği kangalın o döğüşlerde kullanılmadığını mı sanıyorsunuz?O kangalın daha az tehlikeli olduğunu mu düşünüyorsunuz?O insanların eline düşen her ırk aynı karaktere bürünür bunun ırkı yok!Küçücük karanlık bir alanda kapalı tutulur,acıya alışsın diye hırpalanıp dövülür daha bebekken,başka bir köpekle kavgaya sokulmaya başladığında her yenilmede rakibinden aldığı yaralar yetmiyo gibi sahibi tarafından da vurulur aşağılanır,her zaferde ise sahibi onu göklere çıkarır,sever,okşar..O da anlar ki artık,bu yaptığı iyi bi şeydir..sahibinin onu sevmesinin yoludur..

Bu hayvan mı suçlu yani?Elinizi vicdanınıza koyun suçlu kim?Tedbir falan denilir bu konuda bişeyler yapılır anlarım,ama insana ait olan suçu hiç değilse hayvana yüklemeyin bari.Burada olmayı onlar seçmedi.

Tasa etmeyin başlarına bu vakte kadar gelmeyen kalmadığı gibi şimdiden sonra da her bok gelecek,acılar içinde sürünmedin akabinde ölecek bir çoğu..Kınalarınızı hazır etmişsinizdir artık.

Bu karar kuru yaş demeden silip süpürebileceği gibi sokak hayvanlarına karşı zaten son derece duyarsız bu halk arasında merhametsizliği ve düşmanlığı had safhaya çıkaracak.Daha dün müydü ne dangalağın teki pitbul bile olmayan bir sokak köpeğini tüfekle vurarak alt çenesinin kopmasına vesile olmuştu.Başka birileri evinde çok sayıda hayvan besleyen bir hayvansever bayanın köpeğine tecavüz eetmişler ve öldüresiye dövmüşler,diğer köpeğe sopa sokmak suretiyle iç organlarını parçalamışlar.İstediğiniz oluşturmaya çalıştığınız halk bilinci buydu sanırım.Umarım mutlusunuzdur.Vahşete devlet eliyle çağrı...

Sitelerde Paylaş

Gercek anlamda kötü insanlar ilk evvela hayvanlara olan davranisiyle belli olur. Hayvani sevmeyen insanlar, onlarin yok edilmesini isteyenler, tecavüzüne göz yumanlar gercek anlamda kötü ruhludur. Kediyi, köpegi iskenceyle öldürenler de piskopatdir. Normal bir insan hic kücücük bir yavru hayvana eziyet edebilirmi? Zaten sevimli görünmeleri bir yönde onlara koruma sagliyor. Günlük hayatda bir Köpegin bir maymunu evlatlik edinmesine bile sahit oluyoruz. Hayvanlar nerdeyse insalara mahsus olan bir duyguyla haraket edebiliyorlar ama bizim bazi "insanlarimiz" isde hayvan kadar olamiyor. Belli bir dindar kesim de ne yazikki Peygamberin dogaya ve hayvanlara olan saygisindan örnek alamamis. Bazilari hem namaz kilar hem de namaz cikisi kediye tas atar. Cocuklar sokak hayvanlarindan uzak tutulur "isirir kuduz olursun.... pis elleme, hastalik gecer,..... yemek verme pesini birakmaz daha, hepsi dolar buraya,..... bitlidir elini sürme..." haliyle o cocuklarda hayvanlara karsi düsmanlik duygusu olusur ve gelecegi etkiler.

Sitelerde Paylaş

Bu başlıkta mares'in yazdıklarından sonra düşündüm de, aslında benim için yediğim balık ile beslediğim kaplumbağa ya da kuş ya da köpek arasında fark yok.

Balık etini, kırmızı etten daha çok seviyorum mesala ben. Yerken severek yiyorum yani.

Kaplumbağa ve kuşların hareketleri bana diğer hayvanlardan daha komik gelmiştir hep, bu yüzden çoğunlukla onlardan alıp beslerim.

Eve sık sık köpek getiririm, belki çocukluğumdan beri 20 tane köpek getirmişimdir eve. Çoğunu bulmuş, bi kaçına da para vermişimdir.

Annem evde hayvana karşı, onların evine sokamam zaten.

Babannem önce izin verir, sonra kıl-tüy muhabbetine gönderir hayvanı. Şimdi yalnız kaplumbağam ve muhabbet kuşum var.

Ben bunları beslemenin ya da evde onların olmasını sevmenin beni diğer insanlardan daha hayvan sever yaptığını düşünmüyorum. Sonuçta seviyorsam bir sebebi var, kendim için istiyorum.

Kaplumbağa çok sessiz soğukkanlı bi hayvan, kafasını uzatıp bakması çok hoşuma gidiyor. Muhabbet kuşunun feci komik surat ifadesi var, çok aptal bakıyo suratını izlemek çok eğlendiriyo beni, bir de konuşturmaya çalışıyorum. "dada dada dada" desin istiyorum. Geçen gün babannemi "hadi konuş güzel kuş yoksa seni evden atarlar ben bile kurtaramam" derken yakaladım. Kuşun üzerinde o kadar baskı kuruyorum yani konuşsun diye.

Eskiden ördek almıştım 2 tane, üzerine bir de tavuk buldum. Ördeklerle zaman geçirmek hoşuma gitmedi pek, ama tavuk süperdi. Şöyle bi tavuk düşünün, ördekler civciv küçücük, tavuk tavuk ama civcivlerden daha küçük. Civciv kadar boyu var ama tavuk:) Küçük avrat diyodum bu yüzden, o da komikti yani.

Şehir merkezinden uzak bi fabrikada çalıştım bi dönem, orda büyük bi bahçe vardı. Sürekli top böceği topluyodum sonra yukarı çıkarıp izliyodum. Topböceklerini de çok severim, ama şehrin içinde bulunmuyo onlardan. Ayakları var, toplanınca ayakları gidiyo top oluyolar. Hangimiz biraz top değiliz ki?

Şunu demeye çalışıyorum aslında, mares herzaman olduğu gibi -evet herzaman- haklı bence. Yani benim bu hayvanları eve getirip sırf kendi zevklerim, kendi keyfim için beslememin merhametle-hayvan sevgisiyle alakası yok. Kızlarla muhabbet kurmak için köpek gezdiren adam ne kadar seviyosa ben de o kadar seviyom hayvanları.

Pitbulların toplatılması konusunda ise toplatılması yönünde yorum yapan herkese katılıyorum. Bir akşam neredeyse benim kadar olan bir köpek saldırdı bana. Sessiz ıssız bi yer, etrafta tek insan yoktu, bakkala gitmiştim. Neyse ki giydiğim ayakkabının tabanı sert ve kalındı, asker botları gibi birşey, boynunu tekmeleyerek köpeği bayıltmasam büyük ihtimalle yerdi beni, baya bi zarar vermişti zaten. Bi köpekle kavga ediyorsanız ve bu köpeğin gözü dönmüş, sizi yemeyi kafasına koymuşsa ömür boyu o an itle cebelleşirkenki onun nefes kokusunu, canımı mı düşünsem salyalarından mı tiksinsem halini unutamazsınız. Hep aklıma geliyor benim. Verilmiş sadakam varmış.

Sitelerde Paylaş

Pitbulların toplatılması konusunda ise toplatılması yönünde yorum yapan herkese katılıyorum. Bir akşam neredeyse benim kadar olan bir köpek saldırdı bana. Sessiz ıssız bi yer, etrafta tek insan yoktu, bakkala gitmiştim. Neyse ki giydiğim ayakkabının tabanı sert ve kalındı, asker botları gibi birşey, boynunu tekmeleyerek köpeği bayıltmasam büyük ihtimalle yerdi beni, baya bi zarar vermişti zaten. Bi köpekle kavga ediyorsanız ve bu köpeğin gözü dönmüş, sizi yemeyi kafasına koymuşsa ömür boyu o an itle cebelleşirkenki onun nefes kokusunu, canımı mı düşünsem salyalarından mı tiksinsem halini unutamazsınız. Hep aklıma geliyor benim. Verilmiş sadakam varmış.

Bu köpek pitbul değildi tabi..Zira insan kadar pitbul olmaz..Te allaaam <_<

Sitelerde Paylaş

güney afrikada beyazlar zenci yerlilere saldirmalari icin köpek egitiyorlar di.

bu pitbul silah gibi bir sey demeki.

pitbul melezleme yöntemiyle elde edilmiş bir cins amacıda evet silah.dünyanın en vahşi hayvanı olan insanın organik silahı.

pitbul besleyenler için yüksek vergiler isteniyormuş bu yüzden bir sürü pitbul sahibi hayvan köpeklerini sokağa salıyormuş diye duyumlar aldım acaba doğru mudur ?

Sitelerde Paylaş

pitbul melezleme yöntemiyle elde edilmiş bir cins amacıda evet silah.dünyanın en vahşi hayvanı olan insanın organik silahı.

pitbul besleyenler için yüksek vergiler isteniyormuş bu yüzden bir sürü pitbul sahibi hayvan köpeklerini sokağa salıyormuş diye duyumlar aldım acaba doğru mudur ?

Türkiye'de yok böyle birşey.Sadece bu aralar tüm pitbulların toplatılması gündemdeydi.Sonuç ne oldu bilmiyorum.

Sitelerde Paylaş

Hangi köpek cinsi melezleme yöntemiyle elde edilmedi acaba.Tüm köpekler melezleme ile elde edilmiştir.Siz doğada köpek diye bir hayvan mı var sanıyordunuz?Kırk kere yazdım gene yazıyorum pitbuldan daha agresif köpekler vardır,şimdilerde neredeyse süs köpeği kategorisinde bakılan cocker"lar bile daha saldırgandır genel mizac olarak.

Bazı pitbul sahipleri şu sıralar cezadan korktukları için köpeklerini sokağa atıyorlar.

Tepkiler üzerine yetkililer de bir adım geri atmış görünüyor,sahipli olanları toplamayacağız falan dendi ama bakalım nereye varacak.Toplananlar öldürülecek.Barınaklara koymaları hikayesi yalan..

tarihinde vesper tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Hangi köpek cinsi melezleme yöntemiyle elde edilmedi acaba.Tüm köpekler melezleme ile elde edilmiştir.Siz doğada köpek diye bir hayvan mı var sanıyordunuz?Kırk kere yazdım gene yazıyorum pitbuldan daha agresif köpekler vardır,şimdilerde neredeyse süs köpeği kategorisinde bakılan cocker"lar bile daha saldırgandır genel mizac olarak.

Bazı pitbul sahipleri şu sıralar cezadan korktukları için köpeklerini sokağa atıyorlar.

Tepkiler üzerine yetkililer de bir adım geri atmış görünüyor,sahipli olanları toplamayacağız falan dendi ama bakalım nereye varacak.Toplananlar öldürülecek.Barınaklara koymaları hikayesi yalan..

Diyoruz ya hayvanı nasıl yetiştirirsen öyle davranır.Barınaklara o pitbulları öyle canavar olarak yetiştirenler atılmalıdır.Bir kaç defa barınaklara gitme fırsatım oldu.Öyle birşey olursa ben köpeğimi öldürürüm yine bırakmam o barınaklara.Resmen aç bırakıyorlar hayvanları.Birileri artık birşey getirirse onları veriyorlar.Önce bunları sorgulasalar ne güzel olucak.

Sitelerde Paylaş

sadece köpek cinsi değil bir sürü hayvan cinsi var melezlemeyle yetiştirilen .doğal yollardan olmadığı için bir sürü sağlık sorunuyla yaşayan hayvanlar var bu yüzden.insan denen hayvan haddni bir bilebilse böyle sorunlar olmayacak .

Sitelerde Paylaş

Barınaklara koyamazlar ki zaaten..Barınaklar tıka basa dolu hangi barınağa koyacaklar.Yalan.Hepsi öldürülecek.Ama bu duruma sebep olanlara kimsenin gıkı çıkmıyor.Bugün pitlerin kökünü kazırsınız yarın terrierler döğüştürülür.Sonra başka bir ırk..

Sanki köpek ırkı insanoğluna yalvardı "beni ortaya çıkarın,doğadan koparın ondan sonra da ortalıkta bırakın" diye.

Sitelerde Paylaş

Barınaklara koyamazlar ki zaaten..Barınaklar tıka basa dolu hangi barınağa koyacaklar.Yalan.Hepsi öldürülecek.Ama bu duruma sebep olanlara kimsenin gıkı çıkmıyor.Bugün pitlerin kökünü kazırsınız yarın terrierler döğüştürülür.Sonra başka bir ırk..

Sanki köpek ırkı insanoğluna yalvardı "beni ortaya çıkarın,doğadan koparın ondan sonra da ortalıkta bırakın" diye.

insanın değeri olmayan bir ülkede hayvanın değerli görülmesini beklemek abes zaten.barınakların durumu içler acısı sokağa salınsa bir türlü toplansa bir türlü.bir kaç ay önce 10 taneden fazla köpeğin saldırısına uğradım.köpeklerden korkmak bir yana çok severim onları ama sebepsiz yere saldırdılar zor kurtuldum.

şikayet etsen gelip topluyorlar ama işte soruna çözüm değil.en güzeli kısırlaştırmak ama hayvanları rehabilite edecek düzeyde değiliz.öncelikliğimiz insan olduğu için uyutmak mecburi .ama bunun acısız zulümsüz olması lazım:( evimde bir kedim var hayvanseverim ama önce insan.gerçekler acı malesef.

Sitelerde Paylaş

Ne devlet ne halk üstüne düşeni yapmıyor bizde.Hep işin kolayına kaçıyoruz insanca olmasa bile.Hayvanların üremesi kontrol altına alınmalı baştan.Herkes köpeklerini yavrulatıp duruyor.O da yetmez gibi herkes çiftlik petshop falan açabiliyor bu ülkede.Sonuç;barınaklar kırma veya cins köpekle dolup taşıyor.Cins veya değil farketmez,böyle pervasızca üretim olmaz.Bu yasaklanmalı bir kere.Herkes ne köpeğini her canı istediğinde yavrulatabilmeli ne de her önüne gelen üretim çiftliği açabilmeli.Zor hükümler getirilmeli.Üreme kontrol altına alınmalı önce.Sonra sokak hayvanlarının kısırlaştırılmaları.Tabi halkın bilinci de çok önemli bu noktada.Sokak köpeklerinin çoğu çocuklar yüzünden agresif hale geliyor.Çocuklardan eziyet görüyor,ellerinde oyuncak oluyorlar.Çocuklarını aileler hayvanlar konusunda eğitmeli.Onlara nasıl davranmaları gerektiği konusunda falan.Değilse sokak köpeklerinin çoğunluğu saldırganlık göstermezler aslen.öyle olmasa kan gölüne dönerdi sokaklar,zira adım başı köpek var her yerde.Çoğu mülayimdir aslında.Dediğim gibi halkın onlara bakışaçısı,çocuklarına bu yönde verecekleri telkinler,kısırlaştırma ve devlet denetiminde üretim ile bu olay kontrol altına alınır ancak.Yoksa öldürür dururlar..sonu gelmez..Onca canı hiç yüzünden,işin kolayına ve ucuzuna kaçtığı için almakla kalırlar..

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...