Jump to content

Pitbull beslemenin hayvan sevgisiyle bir ilgisi var mı?

Recommended Posts

Gün geçmiyor ki Pitbull cinsi bir köpeğin yaptığı bir mevzu haber olmasın.

En son bir acil seviste hastalara saldırmış bu canavar.

Bu köpeğin çiftleştirilmesi durdurulmalı.

Bakımı yasaklanmalı.

Mevcut pitbullar toplanıp bir çiftliğe yerleştirilmeli.

Bu köpekleri beslemekte ısrar edenlere para hatta hapis cezaları verilmeli.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 180
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Haklısın ama bu dediğin şey katliamdır hayvan katliamı yabani hayvanlara yapılcaksa aslanında soyu kurusn aynında.

Dediğin gibi bir çiftlikte veya müsait bir yerde durmaları daha mantıklıdır.

Yoksa pitbul olaylarında çok kan var örnek.

http://img154.imageshack.us/img154/9246/123we4.jpg

Sitelerde Paylaş

bir şekilde üremeleri engellenmeli.

tıpkı dışaarda pek çok yerde olduğu gibi

bu hayvanı beslemek yasaklanmalı.

ağır cezalar verilmeli besleyenlere karşı.

pitbull beslemek kesinlikle hayvan sevgisi ile ilgilidir.

çünkü hayvan hayvanı sever.

Sitelerde Paylaş

Pitbullara haksızlık yapıyosunuz,

Pitbullarla ilgili haberlrin çoğu medya pompalamasıdır,

Tabiki kendini tehlikede hissettiğinde saldırıya geçebilir ama bu sadece pittbul a özgü bişey değil, her köpek yapabilir.

Unutulmamalıdır ki, hayvanın saldırgan karakter göstermesi büyük ölçüde sahibi ve hayvana verilen eğitimle ilişkilidir.

Örneğin Pitbullar çocuklara karşı en tahamüllü ırklardan biridir, acı ve darbelere dayanıklı olduklarından çocukların can acıtıcı hareketlerine en iyi tahamül eden köpek ırkıdır. Arkadaşımın kediden bile korkan bir pittbull u var.

Birde pitbulların labaratuvar ortamında oluşmuş doğal olmayan bir ırk olduğu palavrası vardır,

Bu komik bir ifadedir. Doğada bırakın herhangi bir köpek ırkının olmasını, bir zamanlar köpek diye bir hayvan yoktu. Bütün köpekler ve dolayısıyla köpek ırkları kurtlardan türediler.

Hayvanlardan neden bu kadar korktuğunuzu anlamıyorum, insan gibi korkunç bir tür varken..

Sitelerde Paylaş

Bir köpeksever olarak pitbul hakkındaki bu iddialarınızı şiddetle kınıyorum..

Hiç pitbul'um olmadı ama, pitbul'lara haksızlık yapıldığını çok iyi biliyorum..

Sorun pitbul'da değil. Sorun pitbulun sahibinde..

Pitbulu agresif olarak yetiştiriyorlar.

Aslında pitbul insana değil, diğer hayvanlara karşı saldırgandır.

Size bu konuda yüzlerce makale bulabilirim..

Geçekleri biraz araştırın arkadaşlar..

Mitlere, dedikodu ve hurafelere inanmayın.

Sitelerde Paylaş
Bir köpeksever olarak pitbul hakkındaki bu iddialarınızı şiddetle kınıyorum..

Hiç pitbul'um olmadı ama, pitbul'lara haksızlık yapıldığını çok iyi biliyorum..

Sorun pitbul'da değil. Sorun pitbulun sahibinde..

Pitbulu agresif olarak yetiştiriyorlar.

Aslında pitbul insana değil, diğer hayvanlara karşı saldırgandır.

Size bu konuda yüzlerce makale bulabilirim..

Geçekleri biraz araştırın arkadaşlar..

Mitlere, dedikodu ve hurafelere inanmayın.

Sorun mitde değil gördüklerimizde.

Medyadaki en son görüntüde postacı kadının elini parçalayan hayvanın, bu esnada kuyruğunu salladığı dikkatimden kaçmamıştı.

Benim az (ve öz) olan bilgime göre kuyruk sallayan hayvan, aslında oyun oynuyordur

Sitelerde Paylaş

Tartışacak veya mantık yürütecek kadar bilgim ve vizyonum yok, konu hakkında. Basitçe ulaşabileceğim kaynaklarında yarısı ak diyor yarısı kara.

Şimdi ben köpekten korkmam(cidden). Ama pitbull görünce içimde bir tedirginlik/korku oluşuyor. Sizce oluşmamalı mı yoksa sahibi yanlış yetiştirmiş olabilir diyerek oluşmalı mı(bu ihtimal var mı)?

Sitelerde Paylaş
Tartışacak veya mantık yürütecek kadar bilgim ve vizyonum yok, konu hakkında. Basitçe ulaşabileceğim kaynaklarında yarısı ak diyor yarısı kara.

Şimdi ben köpekten korkmam(cidden). Ama pitbull görünce içimde bir tedirginlik/korku oluşuyor. Sizce oluşmamalı mı yoksa sahibi yanlış yetiştirmiş olabilir diyerek oluşmalı mı(bu ihtimal var mı)?

Her köpek tehlikeli olabilir..

Benim canım kadar sevdiğim Efe 10 pound'luk bir maltese idi.

Beni üç kere acile gönderdi..

Sitelerde Paylaş

Birkaç kişi değinmiş kamuoyunda pitbull cinsi köpeklerle ilgili genel yanılgıya ama ben bir de şuna değinmek istiyorum.

Hayvanları saldırgan eğitirseniz saldırgan olurlar. Elbette bir kaniş ile bir ingiliz mastifinin saldırganlığı bir değildir. Ama esas mesele pitbullun kötü şöhreti. Yani hayvanını saldırgan olarak eğitmek isteyen insanlar pitbullu tercih ediyorlar. Bu yüzden pitbulllarla ilgili böyle istatistikler ortaya çıkıyor.

Bir köpek cinsinin bir diğerine göre daha saldırgan karakterli olduğu tamamen palavradır.

Sitelerde Paylaş

Henüz köpek beslemek nasip olmadı ama köpekleri çok sevidğim için bu konuyu epeyce araştırdım.

Bir örnekle başlayım. Gelişmiş ülkelerde motosiklet ehliyetini yeni almışken 250cc ye kadar kullanmanıza izin veriliyor. Sonra tecrübeniz arttıkça yükseltebiliyorsunuz. Daha başlarken 1000cc lik bir canavara binmeye kalkan çok kişi şu an tanrı varmı-yokmu tartışmasını yerinden kontrol edecek durumda yani öbür tarafta. Pitbull a gelince. Bunlar beslenmesi ve eğitilmesi için sıradan bir köpekten fazla uzmanlık istiyor. Köpekten zerre anlamayan adam gidip pitbull alırsa ve günden güne yiyeceğini vermekle görevimi yaptım sanarsa pitbul er ya da geç birini yiyverir.

Sitelerde Paylaş

Hiç sevmiyorum köpeği, kediyi ve saireyi... Bende çocukluktan beri hayvanlara karşı antipati vardır.

Çocukken bir kaç kedi astım, çok köpek öldürdüm, bir çok böceğe eziyet ettim, karıncalar ülkesi kurdum... Bu hayvan "sevgisi", küçük kardeşimin papağanımı öldürmesinden sonra başladı. Daha sonraları koleje gittim, düzeldim. Şu an hayvanlara karşı sevgim felan yok, sevmek için kendimi de zorlamıyorum. İşte böyle.

Not: Yaptığım eylemler salt bireysel değil efendim, çete işi. Astım/kestim derken, topluca yani...

tarihinde Rexino tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Rexino alınma ama sadece hakkında ne düşündüğümü bilmeni istedim. Ben şahsen gereklilik arzetmediği sürece hayvanların öldürülmesini insanların öldürülmesinden farksız kabul ederim. Eğer anlattıklarında ciddi isen, bundan sonra bir katille muhattap olduğum biçimde muhattap olacağım senle. Özür dilerim...

Sitelerde Paylaş
Rexino alınma ama sadece hakkında ne düşündüğümü bilmeni istedim. Ben şahsen gereklilik arzetmediği sürece hayvanların öldürülmesini insanların öldürülmesinden farksız kabul ederim. Eğer anlattıklarında ciddi isen, bundan sonra bir katille muhattap olduğum biçimde muhattap olacağım senle. Özür dilerim...

Çocukluğum (6-9 yaş arası) öyle geçti thecrow, ne yapabilirim ki? :-) Ortam, psikolojik alt-yapı felan... Şu an sivrisinek öldürüyorum sadece. :-)

Sitelerde Paylaş

kedi nasıl astın yaa.çok fena gerçi çocukmuşsun ama ne biliyim.bende çok karınca öldürdüm aslında çocukken bi kısmını işkenceyle ama ne biliyim kedide çok fena bağırır öğğğ

Sitelerde Paylaş

Rexino hani 3-4 yaş desen anlayacağım da 6-9 yaş bir insanın, öldürmenin kötü bir şey olduğunu anlaması için yeterli bilinç düzeyine ulaşamadığı bir yaş grubu değildir ki... Ayrıca ben hiç bir katilin ortam şartlarından bağımsız olarak cinayet işlediğini zannetmiyorum. Börtü böcek neyse de -ki onları bile eziyet ederek öldürmeye katlanamam sanırım- bir hayvanı bağırttıra bağırttıra öldürmek asla beraber yaşayabileceğim bir şey olamaz. İnan bana şu an ellerim titriyor...

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...