Jump to content

Pitbull beslemenin hayvan sevgisiyle bir ilgisi var mı?

Recommended Posts

Her hayvanın saldırmaya yatkınlığı gerçekten aynı mıdır?

ya da her köpeğin?

Elbette bu hayvanların saldırganlıklarından sahipleri de sorumludur.

Ama bu hayvanların tehlikeli olduğu gerçeğini değiştiriyor mu bu?

Kaplan da besleyip gezdirsinler sokakta o zaman. Ne de olsa saldırganlıkları köpeklerden fazla değilmiş.

Gerçi çok da anlamam hayvanlardan. Ahkam kesmeyeyim.

Ama bu hayvanların sahiplerini çiftliklere kapatamayacağmıza ve üremelerine engel olamayacağımıza göre hayvanlarla ilgili bri çözüm bulmak lazım diye düşündüm.

Kızmayın yani. hayvanlar tehlikesizse gezsinler sokaklarda. :)

Hayvanları çok severim. Yazın sivri sinekleri bile öldürmem. ilaç da sıkmam.

Lakin hayvanlara pek dokunamıyorum. Huylanıyorum.

Annem çok titiz bir kadın olduğundan hayvanlarla samimi olmamı istemezdi.

Herhalde onun etkisi...

Sitelerde Paylaş
  • İleti 180
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Tüm hayvan türlerinin saldırganlığı aynı değildir Fuzuli ama tüm köpek türlerinin aynı diyebilirim. Kedigiller yaşam tarzı itibariyle daha pragmatik ve bencil olabiliyor. Eğitilmeleri bu bakımdan daha zor. Ama köpekler, sürü halinde yaşayan ataları gibi sosyal hayvanlar. Yaşadıkları çevreye uyum sağlamak konusunda çok başarılılar. Bir cins köpeğin bir diğerine göre daha zararlı olması fiziksel açıdan iri ya da güçlü olmasıyla alakalıdır. Tiny Pinocchio cinsi köpekler istedikleri kadar saldırgan olsunlar parmağınızda güç bela delik açabilirler o kadar. Aynı durum sivas kangalı için daha farklı sonuçlar doğurur.

Sitelerde Paylaş
Hiç sevmiyorum köpeği, kediyi ve saireyi... Bende çocukluktan beri hayvanlara karşı antipati vardır.

Çocukken bir kaç kedi astım, çok köpek öldürdüm, bir çok böceğe eziyet ettim, karıncalar ülkesi kurdum... Bu hayvan "sevgisi", küçük kardeşimin papağanımı öldürmesinden sonra başladı. Daha sonraları koleje gittim, düzeldim. Şu an hayvanlara karşı sevgim felan yok, sevmek için kendimi de zorlamıyorum. İşte böyle.

Not: Yaptığım eylemler salt bireysel değil efendim, çete işi. Astım/kestim derken, topluca yani...

Rexino..

Hiç kusura bakma ama sen bir sapıksın.. Senin düzeldiğini sanmıyorum.

İlerde seri cinayetlere başlarsan hiç şaşırmayacağım.

Sana dikkat etmeliyiz.

Sitelerde Paylaş

Turkiyede cocuklara ne kadar hayvan sevgisi asilaniyorki,

neden kiniyorsunuz anlamadim,

ben hayvanlarin heleki kedi ve köpegin bir ev hayvani oldugunu ,hatta arkadas oldugunu ,

avrupaya geldikten sonra ögrendim,

kedi benim icin o cocuk denilen yaslarda babaannelerim mantisda iskembe közlerken iskembeyi kapmak isteyen bir dusmandan baska bir sey degildi,

elimde sapan cok cektiler benden ,bu gun icim sizliyor ama nafile.

Köpek desen bizde o sokak arasi gurup köpeklerden cok cektik .

yani turkiyede hayvan sevgisi nedir .

Pit bull uzerine söyleyebilecegim iki sey var,

eger sahibi tarafindan uygun sekilde yetistirilirse kesinlikle bir ev hayvani.

fakat bu onun ,(bu miktar azda olsa) ,kafayi yeyip birisine saldirmayi önleyemiyor.

Almanya da son 5 -10 sene icindeki olaylara söyle bir bakinca bu köpeklerin özellikle cocuklara bebeklere karsi bir takintilari oldugunu görüyorum"burda her pit buldan bahsetmiyorum fakat butun kafayi yemis pit bul olaylarina bakincada cogunlugunun cocuklara saldirmis oldugunu görüyorum.

Böyle bir tehlikeye girmeye luzum varmi,

bence hayir kesinlikle yok,

ben cocugumun oynadigi parkin yaninda köpek namina ona zarar verebilecek hic bir sey görmek istemiyorum.

Olabilecekleri kimse ödeyemez.

Sitelerde Paylaş
Rexino..

Hiç kusura bakma ama sen bir sapıksın.. Senin düzeldiğini sanmıyorum.

İlerde seri cinayetlere başlarsan hiç şaşırmayacağım.

Sana dikkat etmeliyiz.

Yok yahu, sapık değilim. :-) Hem bunlar öznel yorumlar, sapıklık, normallik, anormallik ve sairenin nesnel olarak tanımlanabileceğini düşünmüyorum. En azından psikolojide böyle bir şey mümkün değil; normal diye bir ölçü yok, benim açımdan.

İleride hayatım kayarsa, yeni bir Hannibal Lecter vakasına hazır olun. :-)

Sitelerde Paylaş

Yaw Rexino'nun üzerine gitmeyin...

Bende buna benzer haltlar yedim o dönemlerde. Gene Rexino insaflıymış. Benim yapığımın yanında hiç kalır. Hatta tüm sülale üzerime gelmişti . :( :(

Bunun dışında konuyla ilgili olarak Pitbullar tama sabıkası kabarık ama köpekler hakkında olan sitelere bir göz attımda Özellikle bir tanesinde o siteye takılan köpek sayiplerinin hepsinde bir takım patolojiler var.

Hepsinin derdi benim köpeğim senin köpeğini yener.

Yiyorsa kapıştıralım.

Parasına köpeğine güvenen gelsin.

Benim içinönemli değil para bende çok yiyen gelsin.

Köpeğini öldürtmek isteyen varsa beklerim.

Bunlargençte değil iş güç sahibi koca koca adamlar.

Böyle bir tabloda köpeklerin normal olmasını beklemek saflık olurdu değil mi.. :lol:

tarihinde Kıtipiyoz tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Yok yahu, sapık değilim. :-) Hem bunlar öznel yorumlar, sapıklık, normallik, anormallik ve sairenin nesnel olarak tanımlanabileceğini düşünmüyorum. En azından psikolojide böyle bir şey mümkün değil; normal diye bir ölçü yok, benim açımdan.

İleride hayatım kayarsa, yeni bir Hannibal Lecter vakasına hazır olun. :-)

Bak sen bile kendini henüz yeterince tanımıyorsun..

Sen kesin olarak bir sapıksın..

Senin hakkında bilinmeyen ve bilinemeyecek olanlar, ilerde nasıl biri olacağın..

Düzelir misin?

Bilemem..

Ama senin düzelmen beni hiç ilgilendirmiyor..

Şu ana kadar yaptıklarınla sen bana göre bir sapıksın..

Canın cehenneme..

Sitelerde Paylaş

Köpekler yaşam alanını idrarı ile çizerler.

Benim eskiden labrador cinsi köpeğim vardı.Sudan diğer köpekler gibi hiç korkmazdı.

Yaklaşık 100 metre çapında bir alanı sahiplenmişti.(İnternette köpeklerin yaşam alanı kaç metrekaredir diye aradım.En az 1/4 futbol sahası alana ihtiyacı varmış.)

12 yaşında koşu esnasında kalp krizinden öldü. O günden sonrada köpek beslemedim.

Zaten çevremde doğal alan kalmadı.Her taraf bina dolu.

Bunu şehir yaşamında çizmesi imkansız.Ya boyun bükecek yada o alanı elde etmek çevredeki canlılara saldıracaktır.

Sansar,gelincik vb. hayvanlarda yaşam alanı içindeki gücünün yettiği bütün canlıları yemek için değil zevk için öldürür.:)

Sitelerde Paylaş

köpekleri kedileriküçüklüğümden beri sevmişimdir... bir köpek ısırmasına rağmen hoşuma gider hayvanlar.. bana kalırsa pitbull lar(düşünce olarak söylüyorum çok fazla bilgim yok) "tu kıs kıs" çı insanların yetiştirme sinden böyle oluyorlar... sanmıyorum normalde çok tehlikeli olduklarınıı ama yine de riske girmeye değmez..

kapıştralım

tu olm tut olm...

böyle yetiştiriliyor sanırım.. sidik yarışı için kötü bir şöhret yapmış olabilir ppitbull ama yine de pek bilgim yok..

@Rexino

Kardeşim 6-9 yaşıdna ypatıklarını doğru bulmuyorum... ben hatırladığım kadarıyla anlıyordum o zamanlarda acı çektirmenin öldürmenin kötü bir şey olduğunu.. ama dzeldiğini söylüyorsan bir şey diyemem :) hni ufak taş falan atarsın kovalarsın ama seninki kusra bakma ama sapıklık :)

neyse... şte diyeceğim bu kadar.. bu başlığı takip edecğei kafamda pitbulla ilgili sorunlar kalkana kadar..

Sitelerde Paylaş
Gün geçmiyor ki Pitbull cinsi bir köpeğin yaptığı bir mevzu haber olmasın.

En son bir acil seviste hastalara saldırmış bu canavar.

Bu köpeğin çiftleştirilmesi durdurulmalı.

Bakımı yasaklanmalı.

Mevcut pitbullar toplanıp bir çiftliğe yerleştirilmeli.

Bu köpekleri beslemekte ısrar edenlere para hatta hapis cezaları verilmeli.

Pitbull gibi saldirgan kopekleri besleyener onlar gibi ayni ozellige sahiptir.

Yasadigim ulkede bu tur kopekleri besleyenler var , peki bunlar kim dersiniz? Bunlar genelde ortadogu dan gelen yabanci gencler, Araplar.

Pitbull cinsi kopeklerin nesli bitirilmeli.

Turkiyede bu yasaklansa bile , yasagi kim dinlerki? Hangi yada kac kopek duzenli asilaniyor? Pitbulla gezenler belediye zabitalari tarafindan toplanmali, kopek toplama ve imha merkezine , sahibi ise akil hastanesine sevk edilmeli. :rolleyes:

Sitelerde Paylaş
Bak sen bile kendini henüz yeterince tanımıyorsun..

Sen kesin olarak bir sapıksın..

Senin hakkında bilinmeyen ve bilinemeyecek olanlar, ilerde nasıl biri olacağın..

Düzelir misin?

Bilemem..

Ama senin düzelmen beni hiç ilgilendirmiyor..

Şu ana kadar yaptıklarınla sen bana göre bir sapıksın..

Canın cehenneme..

bu şaka mı?

adam 6-9 yaş aralığından bahsediyor. :blink:

Sitelerde Paylaş

Konunun "hayvan hakları" boyutu var. Buradan devam edilebilir.

Hacı,

Sana kalırsa, dinlerin ortaya çıkış nedeni agnostisizm. :-) İyi ki ciddiye almıyorum.

Ama bu konu basite indirgenecek bir şey değil, bunu anlamaya çalışmak lazım. Empati yoksunluğu, bir takım bastırılmış arzuların dışavurumu, ortam faktörü... ve saire.

"Sapık" kelimesi, içi benim anladığım şekilde doldurulduğunda, sorun yok. Zaten aslında kelimeler, yazan tarafından değil de okuyan tarafından anlamlandırılıyor Derrida'ya göre. Bunun felsefi sonuçlarından birisi de söz-merkezcilik... Yani sözler kağıda döküldü mü, anlamlandırma tamamen okuyucunun insiyatifinde... Fakat, örneğin, Austin'e göre, senin sözcelediğin sözcelemler birer edimsele çevrilebilir ve böylece yerindelik koşullarına uygun olup olmadığı yoklanarak, edimin yerinde olup/olmadığı belirlenir. Bu açıdan da yaklaştığımızda, "sapık" kelimesinin içinin sağduyusal doldurulması gerekmiyor. Böylece doğrudan benim tarafımdan yerindelik koşullarından en az biri ihlal edilmiş oluyor; bu da aslında sözel olarak ortaya konulan edimin (yani şu eleştirinin) başarısız olduğu anlamına gelir. En başta da "sapık" kelimesi, bilimsel bir önerme içinde kullanılacak bir kelime değil, çünkü her hangi bir olgu durumuna nesnel olarak işaret ettiği savlanamaz.

Hulasayi kelam, rahat olun efendim. Uykum geldi bu arada, iyi geceler.

Sitelerde Paylaş
bu şaka mı?

adam 6-9 yaş aralığından bahsediyor. :blink:

Benim için bu yaş aralığı çok önemli..

Seri katillerle ilgili bir yaş aralığı...

Rexino'ya dikkat edelim..

Rexino!....

Benim senin hakkında ne düşündüğüm hiç önemli değil..

Sen kendine sahip ol.. Ve mümkün olduğun kadar değiş..

Sana garanti veremem..

Ve seni yakından izleyemem....

Umarım beni yanlışlarsın..

Bu konuda daha fazla yorum yapmak istemiyorum..

Sitelerde Paylaş

Rexino dikkat ettin mi bilmiyorum ama insanların zartsal sorunlara, pırtlatımsal yaklaşımlara ihtiyaç duymadan değinebileceği hedelojik meselelerden bahsederken bile, kıçyırtımsal derecede zorlama ve yırtık dondan fırlarcasına marjinal bir yanıt vermeye çalışıyorsun. Zaman zaman yeterli olduğun alanlarda bilgilerinden istifade etmek istememe rağmen her konuyu bokta bulunan boncuksal gelişmelere yükseltgemeye çalışman sinir bozucu. "Sapık" kelimesinin hangi düzlemde ne biçimde savlanıp savlanamayacağını tartışmak bir sapığın saptığı sapsızlığı telafi etmeye yetecek bir lafkalabalıksal durum yaratmaz. Sen en iyisi mazisel ve gazisel triplenimlerini, tirivirial cıstaklamalarının yerine koymaya çalış.

Sitelerde Paylaş

Sinirlenme TheCrow... :-) Geceleri kelimelere karşı hassasiyetim artıyor, fiilleri her açıdan irdelemeye koyuluyorum. "Sapık" kelimesi rasgele karşıma çıktı. Neyse, benden bu kadar, fazla kızdırmayayım sizi, bu kadarlık yeter. :-)

tarihinde Rexino tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Benim için bu yaş aralığı çok önemli..

Seri katillerle ilgili bir yaş aralığı...

Rexino'ya dikkat edelim..

abi,

sen bi hekimsin.

tabi ki psikiyatriyi burdaki herkesden iyi bilirsin.

bireyin bu yaşdaki psikolojisin,

ilerde nasıl bir ruh haline dönüşebileceğini de

en iyi sen kestirirsin.

rexinonun bu hali bir kişilik bozukluğuna mı delalet eder?

kendisinin yazdıklarından böyle bir şey sezilmiyor.

ha bazen ne yazdığını anlamakta güçlük çekiyorum ama,

bunun daha çok kendim kaynaklı olduğunu sanıyorum. ;)

Sitelerde Paylaş
Çocukken bir kaç kedi astım, çok köpek öldürdüm, bir çok böceğe eziyet ettim, karıncalar ülkesi kurdum... Bu hayvan "sevgisi", küçük kardeşimin papağanımı öldürmesinden sonra başladı. Daha sonraları koleje gittim, düzeldim.

Koleje gidince değişen ne oldu Rex, vahşi doğadan çıkıp medeniyete kavuşmuş gibi anlatıyorsun. Devlet okullarında hayvan sevgisi öğretilmiyor mu? Ya da hayvanları asıp kesmek mi öğretiliyor? Demek istediğim, koleje gitmeni belirtmendeki amaç nedir?

Zec.

Sitelerde Paylaş

5199 Sayılı Hayvan Haklarını Koruma Kanunu Madde 14

Pitbull Terrier, Japanese Tosa gibi tehlike arz eden hayvanları üretme, sahiplendirme, ülkeye girişini, satışını ve reklamını yapma, takas etme, sergileme ve hediye etmenin yasaklanması

----------------------

Bu kanunun hedefi, bu cins köpeklerin artık ürememesi ve doğal yaşam süreleri sona erince, Türkiye'de hiç kalmaması. Kısaca kökünü kurutmak için çıkarılmış bir kanun.

Belediyelerde bu cinsi dolaştıranlara yüklü para cezaları veriyorlar.

Tabi burası Türkiye. Pitbulun benzediği bir sürü köpek cinsi var. Kim ayırt edecek?

Pitbuldan korkanlara, kangal beslemelerini öneririm :rolleyes: İsterse 4 pitbul saldırsın, hepsinin hakkından geliyormu gelmiyormu görün. :lol:

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...