Jump to content

Pitbull beslemenin hayvan sevgisiyle bir ilgisi var mı?

Recommended Posts

Hiç bir köpek, bir insandan değerli değildir.

ayrıca, entel dantel yorumlar yazan hayvanseverlerin(sözde), ailelerinden birine yada kendilerine bir pitpull saldırırsa, görürüm onları o zaman.

Bravo,katılıyorum.

Köpeğinden imza aldığını sanıp tasmasız gezdireni toplamak daha akıllıca,sonuçta köpek dediğiniz it dir güven olmaz.

İlaç şirketleri,veterinerler,mama firmaları vs nin örtülü propogandası ile beyni yıkanıp köpek besleyenlere acil şifalar,bu rant çevrelerinin asıl hedefi küçük çocuklar,çocuklarınıza yönelik film dergi vslere bakın hemen anlarsınız,çocuklarınızın hem akıl hem bedeni sağlığı tehlikede azıcık akıllı olun.Kuzuyu yerken köpeğe sevgi duyuyorum demek embesilliktir.

Aslında bütün köpekler toplatılmalı,belediyeler hayvan barınaklarına ayırdıkları fonları kimsesiz çocuklar için kullanmalı.

Köpeklere yalaka olup onların pisliğini temizleyen kuaföre götürenler de derhal pskyatrik destek almalı.

Avrupalı köpek besleye besleye iflas etti,Türkler zekidir çabuk döner bu işlerden,zaten üst tabaka bıraktı şimdi orta tabak hevesini alıyor.

Köpeklere karşı tepkilerinizi daha yüksek sesle dile getirin,köpek besleyenlere karşı da aman dikkat mutlaka hava alıyordur.

Örneğin hiç köpek besleyen güzel kadın görmedim.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 180
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Yasaklanması şeklinde bir mantık bence çok yanlış, "Pitbull saldırgandır" şeklinde bir genelleme yapılması ve yasak konulması tam bir saçmalık. Birincisi her Pitbull doğuştan saldırgan, insanlara saldıran bir yaratık değildir, bu köpeğin genlerinde her insanı saldırıp parçalamak yoktur, bu konu daha çok köpeğe verilen eğitimle/yetiştirme tarzıyla ilgilidir. Ona bakarsak, Rottweiler cinsi köpeğin de saldırıp parçalama vakaları var, Boxer cinsinin de var ve daha pek çok cinsin var. Hatta kangal köpeğinin bile yanlış bir eğitimle saldırgan bir yapıya sahip olableceğinin kanıtları var, o halde ne yapalım toptan bütün köpekleri mi yasaklayalım? böyle saçmalık mı olur?

Örneğin yurt dışındaki 2 arkadaşımın Pitbull'u vardı, komşuları bebeklerini çocuklarını getirirlerdi Pitbul'lu eve, Pitbull çocukların önünde taklalar atardı, beraberce oynarlardı, çocukları çok severdi köpek, tek bir saldırganlığını ne sahibi görmüş ne de komşuları. Gördüğüm diğer Pitbull üse son derece uysaldı bir kedi pati attığında bile oradan uzaklaşıp sahibinin yanına giderdi bırakın insana saldırıp parçalamayı, kedilere ve diğer hayvanlara bile sesi çıkmazdı.

Ama küçüklükten itibaren bir dövüş köpeği olarak eğitirseniz ya da vahşi olması için gerekli her şeyi yaparsanız, hayvan tabi ki saldırır önüne gelene, sadece Pitbull değil dünya üzerindeki hemen hemen her köpek türü saldırır böyle eğitilirlerse, çivava bile saldırır.

Pitbull'ların saldırma vakalarının diğer köpeklere oranla daha çok olmasının tek nedeni, diğer köpeklere göre daha dayanıklı, kuvvetli ve kaslı bir yapısı olduğundan, onu bir terminatör olarak gören ve ona göre yetiştiren, kendi egolarını tatmin etmek için köpeklerini yanında gezdirip "hava atan" "yaklaşmayın yanarsınız" tipindeki insan bozuntularının sayısının fazla olmasıdır.

tarihinde Anthemoessa tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Köpeğinden imza aldığını sanıp tasmasız gezdireni toplamak daha akıllıca,sonuçta köpek dediğiniz it dir güven olmaz.

Köpek dediğin it değildir.O it dediğin hayvan belki senden bile zekidir!? Köpekleri bu kadar aşağı görme.Belki sana burda bir şeyi bin defa anlatırım anlamassın ama o bir kerede anlıyor.Aslında senin gibi hayvan sevgisi olmayanları toplamak daha da akıllıca değil mi? Köpeklerin hepsi toplanmalı diyen bir insan ne doğaya nede canlılara saygı göstermiyordur.

Sitelerde Paylaş

Bravo,katılıyorum.

İlaç şirketleri,veterinerler,mama firmaları vs nin örtülü propogandası ile beyni yıkanıp köpek besleyenlere acil şifalar,bu rant çevrelerinin asıl hedefi küçük çocuklar,çocuklarınıza yönelik film dergi vslere bakın hemen anlarsınız,çocuklarınızın hem akıl hem bedeni sağlığı tehlikede azıcık akıllı olun.Kuzuyu yerken köpeğe sevgi duyuyorum demek embesilliktir.

Aslında bütün köpekler toplatılmalı,belediyeler hayvan barınaklarına ayırdıkları fonları kimsesiz çocuklar için kullanmalı.

Köpeklere yalaka olup onların pisliğini temizleyen kuaföre götürenler de derhal pskyatrik destek almalı.

Avrupalı köpek besleye besleye iflas etti,Türkler zekidir çabuk döner bu işlerden,zaten üst tabaka bıraktı şimdi orta tabak hevesini alıyor.

Köpeklere karşı tepkilerinizi daha yüksek sesle dile getirin,köpek besleyenlere karşı da aman dikkat mutlaka hava alıyordur.

Örneğin hiç köpek besleyen güzel kadın görmedim.

Bu psikopatın adresinin tespit edilip kaçtığı akıl hastanesine iadesi için gereğinin yapılmasını

yönetimden acilenarz ederim.

Sitelerde Paylaş

Örneğin yurt dışındaki 2 arkadaşımın Pitbull'u vardı, komşuları bebeklerini çocuklarını getirirlerdi Pitbul'lu eve, Pitbull çocukların önünde taklalar atardı, beraberce oynarlardı, çocukları çok severdi köpek, tek bir saldırganlığını ne sahibi görmüş ne de komşuları. Gördüğüm diğer Pitbull üse son derece uysaldı bir kedi pati attığında bile oradan uzaklaşıp sahibinin yanına giderdi bırakın insana saldırıp parçalamayı, kedilere ve diğer hayvanlara bile sesi çıkmazdı.

Benimde bahsettiğim bu işte.Bende pitbull aynı bu tarz.Git tekme tokat döv hiç birşey yapmaz.Öyle yetiştirdim çünkü onu.Eğer doğru düzgün yetiştirirsen pitbullun çok eğlenceli,insanı gerçekten seven bir köpek olduğunu görürsünüz.

Sitelerde Paylaş
Ona bakarsak, Rottweiler cinsi köpeğin de saldırıp parçalama vakaları var, Boxer cinsinin de var ve daha pek çok cinsin var. Hatta kangal köpeğinin bile yanlış bir eğitimle saldırgan bir yapıya sahip olableceğinin kanıtları var, o halde ne yapalım toptan bütün köpekleri mi yasaklayalım? böyle saçmalık mı olur?

Neden saçmalık olsun??

Düşünsene köpek beslemenin gerekçesi var mı?

Tamamen dogmatik şartlanmadan doğan

özentilik,koyun sürün var da koruyacak ise o başka,o zaman o senin artığınla beslenir,koynuna da almazsın.

Kuzular daha sevimli neden kimse beslemeiyor?

Köpek ile birtakım kompleksler tatmin ediliyor,gerçekten bunları göremiyormusunuz??

Örneğin yurt dışındaki 2 arkadaşımın Pitbull'u vardı, komşuları bebeklerini çocuklarını getirirlerdi Pitbul'lu eve, Pitbull çocukların önünde taklalar atardı, beraberce oynarlardı, çocukları çok severdi köpek, tek bir saldırganlığını ne sahibi görmüş ne de komşuları.

Çok şanslıymış,İstanbul da bir kaç sene önce bir işadamının bebeğini kendi pitbull'u parçalayarak öldürdü.

Köpeğe güvenmek yapılabilecek aptallıkların en büyüğü,bebeği kıskanaması bile olası.

her gün milyonlarca koyun kuzu keçi vs katledilerek gövdeye indirilirken köpeklere bu ayrıcalığın gösterilmesi tamamen geçici,aynen Beatles vs gibi

Bu konuda aydınlanma gerekiyor,köpek geçmişte bekçi olarak evcilleştirildi,kendisine yalakalık yapıp tapınmak anlamsızdır.

Sitelerde Paylaş

Yasaklanması gereken köpek beslemek değil köpeklerin dövüş, adam öldürme vb sapıkça amaçlarla yetiştirilmesidir. Tüm köpek dövüşleri yasaklanmalı, köpek dövüştüren reziller ise sert önlemlerle cezalandırılmalıdır. Bu sapıklar yüzünden kaç çocuk canından oldu.

Bununla beraber Pitbull, Roitweiller gibi asabi ve ne yapacağı belli olmayan köpekler için özel önlemler alınabilir. Ama bu tür önlemler bizim gibi devlet otoritesinin olmadığı ülkelerde uygulanamayacağından, yüzünde meymenetten eser olmayan bu köpek türünün yasaklanması en iyi çözümdür.

Her şeyimiz tam da bir pitbullumuz mu eksik...

Olmayıversin ne yapalım.

tarihinde DİRİLİŞ tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Benimde bahsettiğim bu işte.Bende pitbull aynı bu tarz.Git tekme tokat döv hiç birşey yapmaz.Öyle yetiştirdim çünkü onu.Eğer doğru düzgün yetiştirirsen pitbullun çok eğlenceli,insanı gerçekten seven bir köpek olduğunu görürsünüz.

İyi yetiştirildiğini nereden bileceğiz???

Sertifika mı soracağız?

Ya sen iyi yetiştirdiğini sanıyorsan??

Boşver bu işleri,verirsen yemeği pitbull seni sever tabi,bana yemek ısmarla ben de severim.

Elli gram bilginizle hüküm vermeyin uzmanlar topluyorsa var bir bildikleri,veteriner karşı çıkıyor müşteri kaybedecek ya !

Sitelerde Paylaş
Yasaklanması gereken köpek beslemek değil

Neden olmasın??

Çok mu lazım?

Ne faydası var?

Köpek besleyenlerin daha insancıl,daha akıllı,daha sosyal vs olduklarına dair kanıtı olan mı var??

Bence tam tersine köpek besleyenlerin büyük bölümü arızalı.

kedi besleyenler de tabii ki.

Sitelerde Paylaş

İyi yetiştirildiğini nereden bileceğiz???

Sertifika mı soracağız?

Ya sen iyi yetiştirdiğini sanıyorsan??

Boşver bu işleri,verirsen yemeği pitbull seni sever tabi,bana yemek ısmarla ben de severim.

Elli gram bilginizle hüküm vermeyin uzmanlar topluyorsa var bir bildikleri,veteriner karşı çıkıyor müşteri kaybedecek ya !

Evde yalnız yaşamıyorum.Annemde korkar köpeklerden.Hele ki pitbullardan nefret ederdi.Ama 2 yıldır bende bu köpek ve hiç bir saldırganlığı olmadı.Annem bile alıştı gidip oynuyor köpekle.Herhangi bir agresifliğini görsem zaten bende o riski almam götürür barınaklara bırakırım.Uzmanlar topluyor çünkü hangisi saldırgan hangisi uysal bilmiyorlar.O köpeği insan içine çıkarmasaydım,yemek vermeyip döverek yetiştirseydim benim köpeğimde saldırgan olurdu.Sana burda destan yazsamda anlamazsın.

Sitelerde Paylaş

Yasaklara sonuna kadar karşı olan biriyim bilen bilir.Fakat insan hayatı söz konusu olduğunda akan sular durur.

Pitbullar tüm köpek cinsleri gibi insan tarafından üretilmiştir,sanırım dövüştürülmek amacıyla.

Yani bu cinsi üreten adam bunu bebekle aynı odaya koyun,çocuklarla oynatın diye üretmemiş.

Bu hayvan bu kadar sık can alıyor ve insan hayatını tehdit ediyorsa yasaklanması mantıklı.

En azından şehirlerde yasaklanmalı,dediğim gibi bu köpeği üreten kişi çocuklarla oynasın diye üretmemiş,daha tehlikesiz bir evcil hayvan edinebilirsiniz.

Sitelerde Paylaş
Köpek dediğin it değildir.O it dediğin hayvan belki senden bile zekidir!? Köpekleri bu kadar aşağı görme.Belki sana burda bir şeyi bin defa anlatırım anlamassın ama o bir kerede anlıyor.Aslında senin gibi hayvan sevgisi olmayanları toplamak daha da akıllıca değil mi? Köpeklerin hepsi toplanmalı diyen bir insan ne doğaya nede canlılara saygı göstermiyordur.

Klasik şartlanmış beynin ucube söylemleri.

Evet hayvanları sevmiyorum sevsem mangal'da kuzuları cızbız yaparmıyım,ya da bir oturuşta onlarca balığı yermiyim???

Genlerimizde hayvan sevgisi olsa bunları yapabilirmiyiz??

Doğaya ve canlılara ne saygısı gösterecekmişim?? Senin hayvan sevgisi sandığın şey aynen din gibi sana çaktırmadan yutturulmuş bir doğma,senin hayvan sevgin sadece köpek için mi gecerli?

Neden diğer hayvanları yiyorsun yoksa onları sevmiyormusun??

İtiraf ediyorum hayvan sevgim yok,ne olacak şimdi??

Kötü insan mı oldum??

Senin köpeğini zeki sanman kendi seviyen ile ilgili olabilir.

Sitelerde Paylaş
Kuzular daha sevimli neden kimse beslemeiyor?

Köpek ile birtakım kompleksler tatmin ediliyor,gerçekten bunları göremiyormusunuz??

Ben yıllardan beri köpek beslerim hala da besliyorum bunu kompleks tatmin etmek için değil, hayvanları özellikle köpekleri sevdiğim için yapıyorum, bazen köpekler insanın tek gerçek dostu olurlar bunu beslemeyenler bilemez,anlatılmaz da, bazen size sırtını dönmeyecek tek canlının evinizdeki sadık köpeğiniz olduğunu bile hissedebilirsiniz, yeri gelir en yakın arkadaşınız oluverir bu sevmediğiniz küçümsediğinin köpekler, sabahları yalayarak uyandırır, yanınıza çıkıp sokulur, yeri gelir hayat bile kurtarır o beğenmediğiniz köpekler, yıllar önce Antalya sıcağında camları kapıları açık bırakıp yattığım bir gecede ocakta çayı açık unutmuşum ceryan şeklinde esen rüzgar ateşi söndürmüş ve gaz kokusu yayılmaya başlamış, köpeğim kendini yırtar gibi havlayıp beni uyandırmasa hakkın rahmetine kavuşmuştum böyle de ilginç bir anım vardır, bundan önceki, yıllar önce beslediğim köpeğim de yeri geldi evi korudu, hırsızlık girişiminde köpeğim kendini yırtar gibi bağırıp hırsızları korkutmasa çoktan soyulmuştum...

Köpeğim olmazsa önemli bir şeyler eksiktir benim için, seviyorum hem hayvanları hem köpekleri buna "canlı sevgisi" diyorlar bu duygu sizde yoksa bir şey diyemem ama hayvan sevgisi olan hiç kimsenin "şu şu köpek türü yasaklansın imha edilsin" şeklinde düşüneceğini sanmıyorum.

tarihinde Anthemoessa tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Evde yalnız yaşamıyorum.Annemde korkar köpeklerden.Hele ki pitbullardan nefret ederdi.Ama 2 yıldır bende bu köpek ve hiç bir saldırganlığı olmadı.Annem bile alıştı gidip oynuyor köpekle.Herhangi bir agresifliğini görsem zaten bende o riski almam götürür barınaklara bırakırım.Uzmanlar topluyor çünkü hangisi saldırgan hangisi uysal bilmiyorlar.O köpeği insan içine çıkarmasaydım,yemek vermeyip döverek yetiştirseydim benim köpeğimde saldırgan olurdu.Sana burda destan yazsamda anlamazsın.

Ben sana adamın pitbull'ı bebeğini parçaladı diyorum sen hala hikaye anlatıyorsun.

http://www.google.com/webhp?hl=tr#hl=tr&source=hp&q=pitbull+beb%C4%9Fi+par%C3%A7alad%C4%B1&aq=f&aqi=&aql=&oq=&gs_rfai=&fp=66bf498ac138f12c

Bak google da var olay Türkiyede de oldu Brezilya vs vs de onlar da senin gibi iyi yetiştirdiklerini sanıp 'bebeğimizle ne güzel de oynuyor' embesilliğini çok ağır ödediler

Sitelerde Paylaş

Klasik şartlanmış beynin ucube söylemleri.

Evet hayvanları sevmiyorum sevsem mangal'da kuzuları cızbız yaparmıyım,ya da bir oturuşta onlarca balığı yermiyim???

Genlerimizde hayvan sevgisi olsa bunları yapabilirmiyiz??

Doğaya ve canlılara ne saygısı gösterecekmişim?? Senin hayvan sevgisi sandığın şey aynen din gibi sana çaktırmadan yutturulmuş bir doğma,senin hayvan sevgin sadece köpek için mi gecerli?

Neden diğer hayvanları yiyorsun yoksa onları sevmiyormusun??

İtiraf ediyorum hayvan sevgim yok,ne olacak şimdi??

Kötü insan mı oldum??

Senin köpeğini zeki sanman kendi seviyen ile ilgili olabilir.

Sanırım vakti zamanında bir köpek tarafından taciz edildin ki bu kadar nefret ediyorsun.Hayvanlar hayatın renkleridir.Bütün hayvanları severim ben.Ama onlardan önce kendimi düşünmeliyim dimi.Eğer balık lezzetliyse ve benim için faydalıysa oturur yerim.Ama aynı zamanda akvaryumda da beslerim.Sen hayvanları gereksiz canlılar olarak görüyorsun cahil adam.Doğaya saygı duyma sana öyle bir çakar sen bile anlamassın ne olduğunu.

Sitelerde Paylaş
Ben yıllardan beri köpek beslerim hala da besliyorum bunu kompleks tatmin etmek için değil, hayvanları özellikle köpekleri sevdiğim için yapıyorum, bazen köpekler insanın tek gerçek dostu olurlar bunu beslemeyenler bilemez,anlatılmaz da, bazen size sırtını dönmeyecek tek canlının evinizdeki sadık köpeğiniz olduğunu bile hissedebilirsiniz, yeri gelir en yakın arkadaşınız oluverir bu sevmediğiniz küçümsediğinin köpekler, sabahları yalayarak uyandırır, yanınıza çıkıp sokulur, yeri gelir hayat bile kurtarır o beğenmediğiniz köpekler, yıllar önce Antalya sıcağında camları kapıları açık bırakıp yattığım bir gecede ocakta çayı açık unutmuşum ceryan şeklinde esen rüzgar ateşi söndürmüş ve gaz kokusu yayılmaya başlamış, köpeğim kendini yırtar gibi havlayıp beni uyandırmasa hakkın rahmetine kavuşmuştum böyle de ilginç bir anım vardır, bundan önceki, yıllar önce beslediğim köpeğim de yeri geldi evi korudu, hırsızlık girişiminde köpeğim kendini yırtar gibi bağırıp hırsızları korkutmasa çoktan soyulmuştum...

Hırsız için alarm,gaz için dedektör koyun,sizi yalayarak uyandırması için de daha güzel seçenekleri değerlendirin.

Köpeğim olmazsa önemli bir şeyler eksiktir benim için, seviyorum hem hayvanları hem köpekleri buna "canlı sevgisi" diyorlar bu duygu sizde yoksa bir şey diyemem ama hayvan sevgisi olan hiç kimsenin "şu şu köpek türü yasaklansın imha edilsin" şeklinde düşüneceğini sanmıyorum.

Hayvan sevgin var da neden kuzuları,balıkları tavukları yiyorsun??

Sivrisinekleri neden öldürüyorsun?

Senin hayvan sevgin eşittir köpek sevgisi ise buna hayvan sevgisi diyemezsin.

Bir köpekten dostluk umar duruma düşmek anlaşılır gibi değil,insanlarla problemlerin var galiba.

Sitelerde Paylaş

Çok çikin ama laa bu. :)

Ne çabuk büyüyor bu keratalar...

La oğlum çok sevimli köpek la, gözleri buz mavisi, gözlerinin ortasındaki siyahlarının etrafı yıldızlıdır.

Falanca yapıyor, demek ki var bir bildikleri diyerekten iddialarımızı desteklemeye kalkmak çok sağlıklı değil ama gelişmiş saydığımız pek çok ülkede bu hayvanı beslemek yasaksa demek ki sahiden de ortada yasaklamayı gerektiren bir sorun olsa gerek.

http://taraf.com.tr/haber/pitbull-bati-da-da-yasak.htm

Verdiğin haber linkinin altını da oku hocam, bak ne diyor Hayvan Hakları Federasyonu Başkanı Avukat Ahmet Şenpolat ; “Bakımevleri ağzına kadar doluyken bu köpekleri sahiplerinden alarak uyutacaklar mı? Yoksa toplu zehirleyecekler mi? Kötü köpek değil kötü sahip vardır” diye konuştu.

Sitelerde Paylaş
Sanırım vakti zamanında bir köpek tarafından taciz edildin ki bu kadar nefret ediyorsun.Hayvanlar hayatın renkleridir

Sevmiyorum demek nefret ediyorum demek değildir,sadece ait oldukları yere koyuyorum.

Bütün hayvanları severim ben.Ama onlardan önce kendimi düşünmeliyim dimi.Eğer balık lezzetliyse ve benim için faydalıysa oturur yerim.

Hem severim hem yerim diyorsun.

Balık yiyorsun madem,bir oturuşta kaç balık öldürmüş oluyorsun?Ama birisi senin köpeğini itlaf etse çıldırırsın,oysa sadece bir kurban bayramında 700 milyon hayvan öldürülüyor ve her gün dünyada bir milyar hayvan eti için öldürülüyor.

Ama aynı zamanda akvaryumda da beslerim.Sen hayvanları gereksiz canlılar olarak görüyorsun cahil adam.Doğaya saygı duyma sana öyle bir çakar sen bile anlamassın ne olduğunu.

Kara cahil yediğini doğa sağlamıyor insan zekası sağlıyor,tavuk çiftliği olmasa doğada o kadar tavuğu nereden bulacaksın?

Sera olmasa doğa sana kışın domates mi verecek??

Köpekle fazla gezersen böyle olur o vaktini git de daha insanlığına uygun değerlendir.

Sitelerde Paylaş

Başlıkta bağlantı nikli arkadaşımız köpek besleyeceğinize aç insan besleyin demiş ;

Şunu söylemek lazım, köpeğin doyacağı ufacık lokmayı insana layık görecek kadar düşmüşsek zati insanlığımızdan da kaybetmişizdir, devlet bununla kar yapıp insanı kurtaracağını sanıyorsa o devlet zati batmıştır.

Aynen ufacık bir çakıl taşı vermeyiz deyip binlerce kişi ölünce ülke nasıl kanla kutsanıyorsa aslında ülke o kanla utanıyordur. Çünkü yaşatmak için ancak ölmek, öldürmekten başka seçeneği olamayanlar utanç vericidirler.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...