Jump to content

Pitbull beslemenin hayvan sevgisiyle bir ilgisi var mı?

Recommended Posts

• İleti 180
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Tavşan konusunda yaramı deşme, dışarıda tavşan kümesimiz vardı, bahçede, gece köpekler mi girdi, gelincik mi girdi nedir ardı ardına 2 gece saldırı yaptılar tüm tavşanlarımızı yok ettiler.

Daha öncede güvercinlerimiz vardı gelincikler onları da boğup boğup gittiler, hepsi telef oldu.

Gördün mü dostum,bunlar tecrübe işi.

Kedi kuşunu kapar eğer ev apartman değilse bahçeden sızma yapabilir,annatabildim mi?

Sitelerde Paylaş
Herkesin ben hayvanseverim bakın ehuhe gibi bir derdi yok, nasıl bir çıkarım, genellemedir bu.

Köpek seversem, kedi seversem bakarım bitti.

Kimseye bakın kedim var, kuşum var diye göstermeye gerek görmem.

Sen öyle olabilirsin,ama genele bak özellikle bahsedilen lux caddelere ve mekanlara,gariban delikanlılar bile kızların ilgisini çekmek için köpek gezdiriyor.

Köpek ihtiyaç olan yerde bekçilik amacı ile beslenirse bu normaldir,zaten bunun için evcilleştirilmiştir,atalarımızın onları kuaföre götürüp vitaminli mama verme derdinde olduklarını hiç sanmıyorum,ya da köy yerinde gezdirdiklerini.

Sitelerde Paylaş

Gördün mü dostum,bunlar tecrübe işi.

Kedi kuşunu kapar eğer ev apartman değilse bahçeden sızma yapabilir,annatabildim mi?

İyi de saldırıyı sansar, gelincik türü bir hayvan yaptıysa zaten demin söylediğime gelirsin köpekler bu hayvanlar kadar tehlikeli olamazlar hatta onların yanında daha zararsızdırlar çünkü tasması, klubesi, sahibi var ancak bir gelinciğin sahibi insan değil doğa olduğu için doğaya atılmalı, evlerimizin dibinde olmamalı.

Saldırıyı yapan köpekse tasmalı, bağlı bir köpek yapamaz, sokak köpeği yapmıştır, sokak köpeği yapmışsa zaten istemediğin, yok olsun dediğin barınaklara ihtiyaç var. Barnaklarda daha çok sokak köpekleri bulundurulur, hem dışarıda sahipsiz, başı boş kudurması önlenir açlıktan insana saldırması.

Yani dostum gördüğün gibi barınak her şeydir, insanların sağlığı için hayvan barınakları şart, beğensen de beğenmesen de bu barınakları kurmaya tüm dünya mecburdur.

Sitelerde Paylaş

Hayvanları seviyorsanız onları özgür bırakarak bunu gösterebilirsiniz.

Boynuna tasma geçirip sokaklara pisleterek hayan severlik olmaz

Ev köpeği dışarıda kendine zor bakar böylece dışarıda aç kalan evden atılan ev hayvanı saldırgan olur dediğin şey olursa bu insan için daha tehlikeli bir hal alır.

Köpek tuvaleti konusuna gelirsen, köpek yemeğini yedikten 10 dk ile 30 dk arasında tuvaletini yapar, tuvaletini yuvasının dibinde yaptırır ve gezdirirsin, böylece dışarıya pisletmez bu kadar basit.

Sitelerde Paylaş

Köpek ihtiyaç olan yerde bekçilik amacı ile beslenirse bu normaldir,zaten bunun için evcilleştirilmiştir,atalarımızın onları kuaföre götürüp vitaminli mama verme derdinde olduklarını hiç sanmıyorum,ya da köy yerinde gezdirdiklerini.

Evet köpeğe ihtiyaç vardır, özellikle küçükbaş hayvan besleyen hayvancılıkla uğraşanlar süs olsun diye değil, sürünün başına akıllı bir köpek getirmek için araştırma yapar, çoban köpekleri türlerinden kangalı alırlar ve sürünün başına koyarlar bu köpek büyüyünce sürü ne kurt saldırısına maruz kalır ne sürüden bir kuzu, keçi sürüyü kaybedip, kaybolur.

Lüx yerlerde süs amaçlı bakılan köpekler vardır onlar daha çok ufak fino tarzı, terrier tarzı köpekler beslerler bazıları o köpekleri oyuncak haline getirirler.

33592342zq1.jpg

Sitelerde Paylaş

Ev köpeği dışarıda kendine zor bakar böylece dışarıda aç kalan evden atılan ev hayvanı saldırgan olur dediğin şey olursa bu insan için daha tehlikeli bir hal alır.

Neden? Çünki doğada '''köpek'' diye bir hayvan yoktur. Vahşi köpekler ve kurtlar vardır sadece. Bunlar yozlaşmamış hayvanlar olduklarından insanlara ihtiyaç duymadan yaşayabilirler.

Bu gün bildiğimiz köpekelr iğrenç, yozlaşmış, aşşağılık hayvan türleridir -kediler de öyle.

Doğru, eski çağlarda köpekler çok yararlı olmuş olabilirler, ama artık kimsenin onlara ihtiyacı yok. Hele şehirlerde yaşayanların hiç ihtiyacı yok. Şimdi ki köpekler insanların eğlence aracından başka bişey değildir, sadece oyuncak olarak işe yararlar artık.

tarihinde NiHiL tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Neden? Çünki doğada '''köpek'' diye bir hayvan yoktur. Vahşi köpekler ve kurtlar vardır sadece. Bunlar yozlaşmamış hayvanlar olduklarından insanlara ihtiyaç duymadan yaşayabilirler.

Bu gün bildiğimiz köpekelr iğrenç, yozlaşmış, aşşağılık hayvan türleridir -kediler de öyle.

Doğru, eski çağlarda köpekler çok yararlı olmuş olabilirler, ama artık kimsenin onlara ihtiyacı yok. Hele şehirlerde yaşayanların hiç ihtiyacı yok. Şimdi ki köpekler insanların eğlence aracından başka bişey değildir, sadece oyuncak olarak işe yararlar artık.

Yok be oğlum ona bakarsan hipodromdak atlar da at değil o zaman, yozlaşmış şu olmuş bu olmuş aşağılık hayvanlardır öyle düşünecek olursan.

Şöyle de bak ; insan eski çağlardan beri hayvanları eğitmeye, onları evcilleştirmeye çalışmış ve atlar ile köpekler üzeirnde çok başarılı olmuştur. Durum bu olunca insan bu hayvan evcilleştirme işine daha çok merak salmış ve günümüze kadar devam etmiştir.

Çin'de mesela 1 çocuk fazlası yapmak yasak insanlar da 1 çocuk dışında evlerinde köpek besleyerek sevgi alış-veirişinde bulunuyor orada köpeklerle. Tümden köpekleri atalım anlayışı çoğu alışkanlığı yıkmak demektir hadi bizim ülkemizde bize koymaz bu, sonuçta köpek-kedi atılacak adam çocuk apar durur bizim ülke çocuk yapma konusundan tektir :) Amma velakin Çin bu konuda en mağdur olacaklar arasında yer alır, yasalarından ötürü.

Sitelerde Paylaş

Bu arada biri başlıkta köpek besliyorsunuz daa niye beslemiyorsunuz, kuzuyu neden yiyorsunuz yazmış, bu ne abi ya ne alaka diyorum. Dana ticari bir üründür hem de onun için büyük bir ahıra ihtiyacın var ev köpekleri gibi evinde besleme şansın yoktur. :)

Köpek besleyen kuzu yemesin bağlantısını da zorlama bir önerme olarak görüyorum, iyi o zaman nasıl olsa ayaklarımı var yürüyebliyoruz motorlu taşıtlara da binmeyelim ne gerek var değil mi?

Neyse şimdilik çıkmam lazım sonra yine görüşürüz can dostlar.

Sitelerde Paylaş

Ben yokken köpekcikler girmis.Kediler olmasa gecelerini evde farelerle gecirirdin hayvansevmezler.Sevmiyorsaniz karismayin bari.Avrupa da insanlar artik hayvanlarla tedavi ediliyor siz kedi gibi uyuyun:)))) Asagida av halinde bir kedi.Kedi beslenilen evde baska hayvan beslemeyin.Kediler kaldiklari evi baska hayvanlarla paylasmayi sevmezler.Gecen komsunun biri alman kurt köpegiyle bahceye girdi bizim kedi köpegi bahceden atana kadar kovaladi ben bile korktum,koynumda aslan besliyormusum:)))))

post-10445-127816305919_thumb.jpg

Sitelerde Paylaş

Ben yokken köpekcikler girmis.Kediler olmasa gecelerini evde farelerle gecirirdin hayvansevmezler.Sevmiyorsaniz karismayin bari.Avrupa da insanlar artik hayvanlarla tedavi ediliyor siz kedi gibi uyuyun:)))) Asagida av halinde bir kedi.Kedi beslenilen evde baska hayvan beslemeyin.Kediler kaldiklari evi baska hayvanlarla paylasmayi sevmezler.Gecen komsunun biri alman kurt köpegiyle bahceye girdi bizim kedi köpegi bahceden atana kadar kovaladi ben bile korktum,koynumda aslan besliyormusum:)))))

Kedicik dikkat et benim piti salmayım senin ufaklığın üzerine.Tırmancak ağaç arar bak :p :D

Sitelerde Paylaş

Köpek sahibi olup tasma takmamak bir adab-ı muhaşeret eksikliğidir...

...tıpkı bazı minibüscülerin "benim minibüsüm her yerde gider" salaklığı ile zincir takmayarak trafiği alt üst etmesi gibi.

Bu kadar basit bir gerçeği göremeyen beyinler bırakın köpek insan yetiştiriyorlar.

Sonuçları da yukarıda yazıyor zaten.

Sitelerde Paylaş

Yok be oğlum ona bakarsan hipodromdak atlar da at değil o zaman, yozlaşmış şu olmuş bu olmuş aşağılık hayvanlardır öyle düşünecek olursan.

Şöyle de bak ; insan eski çağlardan beri hayvanları eğitmeye, onları evcilleştirmeye çalışmış ve atlar ile köpekler üzeirnde çok başarılı olmuştur. Durum bu olunca insan bu hayvan evcilleştirme işine daha çok merak salmış ve günümüze kadar devam etmiştir.

Ve günümüzde boku çıkmıştır. Hayvan evcilleştirme işi artık sadece hayvanları oyuncak olarak kullanma amaçlı hale gelmiştir.

Atlar örneği de farklı, onları da yarıştırıyoruz, yine bir eğlence aracı yani.

Kimin ata ihtiyacı var bu devirde?

Kimin köpeğe ihityacı var? Şehirde insanlar ava mı çıkıyor?

yenilen hayvanlar da sadece taşıdıkları et yada verdikleri süt kadar değerlidir, hayvan olmalarının bir değeri yoktur.

Köpeklere dönelim, köpekler tüm bu yozlaşmış hayvanlar için de insandan sonra en yolaşmış hayvandır.Köpeklerin en iğrenç tarafı gittikçe insan benzemeleridir. Bu onlara insanlar tarafıdna zorla yaptırılmıştır.

Evcilleştirilmeden önce ormanlarda canavar gibi koşup, avını parçalayarak karnını doyuran, her şarta uyum sağlayıp hayatta kalan bu güçlü ve saygın hayvanlar, bu gün çaresizlikten insanlara muhtaç halde, yalakalık için dilini sarkıtan,

kuyruğunu sallayıp paçana sürtünen uyuz iğrenç mahluklara dönüşmüşlerdir.

Senin yukarda fotosunu astığın uyuz hayvan iyi bir örnek mesela.

Parkta iki köpeğini dolaştıran bir adam görmüştüm, kazak filan giydirilmiş bu köpeklerin bacakları bedenlerine göre okadar kısaydıki iki adımda bir kafaları yere sürtüyordu ve kamplumbağa kadar hızlı ilerliyebiliyorlardı ancak.

Vahşi doğa böyle aşşağılık mahlukları affetmez, o yüzden doğada bizim bildiğimiz manada ''köpek'' diye bişey yoktur.

Sırf sevimli olsunlar diye genleriyle oynanmış, rezil rüsfa hale sokulmuş bu hayvanlar, insan oğluğunun doğanın yüzkarası bir türü olduğunun başka bir kanıtıdır.

Doğanın aklı olsaydı ve konuşabilseydi, insan türünün evrilmesine izin verdiği için ne kadar pişman olduğunu anlatarak bitiremezdi.

tarihinde NiHiL tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Nihil köpeklerin doğasının değişimi onları ev köpeği yapmadan çok önce başlamıştır, bu süreç ev köpeği süreciyle başlamadı. İnsanlar şehirleşmeye başladıkça hayvanların alanını işgal ettiler, şehir planlamacıları bu ayrıntıyı düşünemeden şehiri hayvanların alanına kurmaktadırlar. İşte ne zaman ki bu şehir plancıları, müteahhitler, mimarlar bu ayrıntıyı es geçerek şehri hayvan doğası üzerine kurdular o zaman hayvanlar avcılıktan, toplayıcılığa dönüştüler.

İnsan da hayvanın bu acınası hale düştüğünden mütevellid onları çöpe mahkum etmektense evinde bakmayı yeğlediler.

Bu süreci tersten okuma, doğrusu ve düzü/düzgünü burada patron.

Sen sanıyor musun ki tüm köpekleri vahşi doğaya salsak artık zamanı geriye döndürebiliriz ve hepsi artık yine avıclıkla yaşabilirler? Bu ters tepecektir, bu ancak onlara ait dünyayı yine onlara verip, şehirleri terkedip o boş şehirleri yıkıp ağaçlandırıp onlara yep yeni bir dünya bıraktıktan sonra oluşabilir o da ancak yine ya hayvan şehirleri, ya barınakları ya koruma alanlarıyal mümkündür yani yine dediğime geleceksiniz.

Saygılar kardeşim.

Sitelerde Paylaş

Evde - mahallede vs, arslan beslenirmi mesela?

beslenmez. Çünkü, yırtıcı bir hayvandır. Saldırgandır. Ya, vahşi doğada insanlardan uzakta olur, ya da hayvanat bahçelerinde, kafes içinde.

pitpullda böyledir işte. Beslenmesi yasaklanmalıdır

tarihinde HARUNN tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...