Jump to content

Pitbull beslemenin hayvan sevgisiyle bir ilgisi var mı?

Recommended Posts

Umarım bu pitbull denen pislikler toplu bir şekilde gebertilir. Bu iş için gönüllü bile olabilirim. Bu şerefsizler yüzünden evime gidemiyorum. Biri tasmasından çekmese-çekemese bir gün beni de paramparça edecekler. Bıktım bu çirkin, gereksiz yaratıktan.

tarihinde AiaS tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 180
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Umarım bu pitbull denen pislikler toplu bir şekilde gebertilir. Bu iş için gönüllü bile olabilirim. Bu şerefsizler yüzünden evime gidemiyorum. Biri tasmasından çekmese-çekemese bir gün beni de paramparça edecekler. Bıktım bu çirkin, gereksiz yaratıktan.

Umarım tez zamanda seni parça pinçik edip tahtalı köye yollarlar.Hatta ben de bu iş için gönüllü olabilirim..Olmayadabilirim.Bilemyciim şincik.

tarihinde vesper tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Umarım tez zamanda seni parça pinçik edip tahtalı köye yollarlar.Hatta ben de bu iş için gönüllü olabilirim..Olmayadabilirim.Bilemyciim şincik.

Bu pislikleri yiyerek bile yok etmeye hazırım. Tadları da bir halta benzemez heralde ama katlanacağız ne yapalım.

Ya da hepsini kesip doğrayalım köpek yiyen bir ülkeye yollayalım. Bunların dünyaya ne yararı var?

İnsan olacak sünepe yaratığın eğlence aracı oluyorlar. Geleni geçeni de gebertiyorlar.

Bundan sonra gördüğüm her pitbull'a ben saldıracağım. Meşru müdafaa hakkımı kullanıyorum kardeşim.

Sitelerde Paylaş

Bu pislikleri yiyerek bile yok etmeye hazırım. Tadları da bir halta benzemez heralde ama katlanacağız ne yapalım.

Ya da hepsini kesip doğrayalım köpek yiyen bir ülkeye yollayalım. Bunların dünyaya ne yararı var?

İnsan olacak sünepe yaratığın eğlence aracı oluyorlar. Geleni geçeni de gebertiyorlar.

Bundan sonra gördüğüm her pitbull'a ben saldıracağım. Meşru müdafaa hakkımı kullanıyorum kardeşim.

Geleni geçeni gebertiyor olsalar belki iyi bile olurdu..Dünya nüfusu toparlanırdı hiç değilse.Hiçbir işe yaramadıkları için mi her yerdeler?Polis teşkilatında,arama kurtarma çalışmalarında,hayvan sürülerinin başında..vs..

Amaaan neyse sana afiyet olsun..Ye..

Sitelerde Paylaş

Geleni geçeni gebertiyor olsalar belki iyi bile olurdu..Dünya nüfusu toparlanırdı hiç değilse.Hiçbir işe yaramadıkları için mi her yerdeler?Polis teşkilatında,arama kurtarma çalışmalarında,hayvan sürülerinin başında..vs..

Amaaan neyse sana afiyet olsun..Ye..

Yav kardeşim ben köppek sevmiyorum, senin o çirkin pitbull'unu sevmek gibi bir zorunluluğum mu var?

Kaç tane çocuk öldürdü bunlar? Ama önemli değil neymiş efendim sahibi onu öyle yetiştiriyormuş...

Ulan o öyle yetişiyorsa demek ki şerefsizliğe bir yatkınlığı var.

Bir civcive çocuk öldürtebilir misiniz?:

Küçükken az kedi-köpek öldürmedim. Hele kuş tüfeğiyle kedileri kalbura çevirmek çok zevkli oluyordu. Hala bazıları mahallede sekerek dolaşıyor :lol:

tarihinde AiaS tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Yav kardeşim ben köppek sevmiyorum, senin o çirkin pitbull'unu sevmek gibi bir zorunluluğum mu var?

Kaç tane çocuk öldürdü bunlar? Ama önemli değil neymiş efendim sahibi onu öyle yetiştiriyormuş...

Ulan o öyle yetişiyorsa demek ki şerefsizliğe bir yatkınlığı var.

Bir civcive çocuk öldürtebilir misiniz?:

Küçükken az kedi-köpek öldürmedim. Hele kuş tüfeğiyle kedileri kalbura çevirmek çok zevkli oluyordu. Hala bazıları mahallede sekerek dolaşıyor :lol:

Ben de seni sevmiyorum ama öldürmeye kalkmıyorum değil mi.Deli mi ne çattık.O köpek mi istedi insanların yanında olmayı?Dağdan alıp getiren ehlileştiren ve doğasından koparan "insan" değil mi?Sen de insan değil misin.Azıcık da olsa bunda sorumluluğun yok mu?Yok diyosan da yoktur bu senin insani yanını gösterir ki yeterince bu yanını gösterdin zaten.Anladık..Merhametsiz ve düşüncesizsin anladık..Ne üsteleyip duruyosun!Şerefsizliğe yatkınlığı varmış!!!Aynaya bak da gör bi ara kimin yatkın olduğunu.Bu dünyada insan kadar şereften yoksun başka bir canlı yok..

Kedileri öldürüyomuş da bilmem ne.İyi bok yemişin..Alkış mı tutalım şimdi..övündüğü şeye bak 12 yaşında mısın nesin..

Sitelerde Paylaş

İsrailliler Filistinlileri sevmiyor diyerek öldürünce. araplar sevmedikleri İsraillileri öldürmekm istediklerinde, müslümanlar hiç mi hiç sevmedikleri ateistleri öldürünce "Madem sevmiyorsunuz öldürmekde haklısınız" mı diyeceğiz ? 20 küsür yıl önce Doberman furyası vardı. Hayatımızdaki en ürnkütücü köpek oydu. Şimdi ürkütücü köpeğin cinsi değişti ama onlar yetiştiren insan bir türlü gelişemedi...

Saygılarımla

Sitelerde Paylaş

Maalesef ben kararımı verdim hayatım. Küçükken yaptığım işe geri döneceğim. Bütün gördüğüm pitbullları geberteceğim. Ama onların ölümü öyle kolay olmayacak. Önce hareket organlarını kesip vücudunda yarıklar açıp tuz basacağım.

Ne mükemmel bir sahne!

Sitelerde Paylaş

pitpullar tehlikeli hayvanlardır, bunu kabül etmelisiniz. Sadece, sokağa çıkarılırken, ağızlığı filan olmalı.

tarihinde HARUNN tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

pitpullar tehlikeli hayvanlardır, bunu kabül etmelisiniz. Sadece, sokağa çıkarılırken, ağızlığı filan olmalı.

Kesinlikle haklısın. Hiç belli olmaz saldırabilir. Dişlerini geçirdimi öldürene kadar bırakmaz pitbullar... Çok tehlikeliler.

Sitelerde Paylaş

Harun salt pitin değil uygun olmayan ellerde her cins köpeğin tehlikeli olabileceğini kabul ediyoruz zaten.Sorun bu değil.Anlaşılmak istenmeyen bir gerçek var;bu duruma sözkonusu hayvanları öldürerek çözüm getiremediğimiz ve getiremeyeceğimiz.Uzun zamandır bu yapılageliyor zaten ama çözüm olmuyor.İş hayvanda değil insanda bitiyor demek istiyorum,tıpkı insanda başladığı gibi.Devlet bu işe ciddi biçimde elini atmadıkça ve dahi insanlar bi şekilde bilinçlenmedikçe bu böööyle gider.Hayvanları katlettiğimizle kalıyoruz.Dün dobi idi bugün pit yarın kangal öbürgün başka biri.Köpekler çok çok uzun zamandır insanın yanında yer alıyorlar,bu hayatı çok zamandır paylaşıyoruz onlarla ve onların bir timsah gibi bir muhabbet kuşu vb hayvanlar gibi bir doğal yaşamı yok.Onlar bizimle varoldular ve görülüyor ki daha da olacaklar..Ki olsunlar zaten de sorun bizde..Ve bu sorun itlafla bitecek olsa ben bile "ben bile" eyvallah diyebilirim ama bitmez,bitmiyor.Elinde senin yüzünden bu hale gelmiş ve hiç yüzünden öldürülmesine onay verdiğin onbinlerce köpeğin kanı,dımdızlak aynı duruma geleceksin...belli..Benim kabullenemediğim bu..

Sitelerde Paylaş

Pitbullu ipsiz görsen altına edersin hadi ordan!!!

Daha demin hayvanı tutmasalar seni paramparça edeceğini söyledin. :lol:

Olabilir; ama Pitbull o hırlamayı benim tüfeğime karşı yapsın da göstereyim ona dünyanın kaç bucak olduğunu.

Sitelerde Paylaş

Harun salt pitin değil uygun olmayan ellerde her cins köpeğin tehlikeli olabileceğini kabul ediyoruz zaten.Sorun bu değil.Anlaşılmak istenmeyen bir gerçek var;bu duruma sözkonusu hayvanları öldürerek çözüm getiremediğimiz ve getiremeyeceğimiz.Uzun zamandır bu yapılageliyor zaten ama çözüm olmuyor.İş hayvanda değil insanda bitiyor demek istiyorum,tıpkı insanda başladığı gibi.Devlet bu işe ciddi biçimde elini atmadıkça ve dahi insanlar bi şekilde bilinçlenmedikçe bu böööyle gider.Hayvanları katlettiğimizle kalıyoruz.Dün dobi idi bugün pit yarın kangal öbürgün başka biri.Köpekler çok çok uzun zamandır insanın yanında yer alıyorlar,bu hayatı çok zamandır paylaşıyoruz onlarla ve onların bir timsah gibi bir muhabbet kuşu vb hayvanlar gibi bir doğal yaşamı yok.Onlar bizimle varoldular ve görülüyor ki daha da olacaklar..Ki olsunlar zaten de sorun bizde..Ve bu sorun itlafla bitecek olsa ben bile "ben bile" eyvallah diyebilirim ama bitmez,bitmiyor.Elinde senin yüzünden bu hale gelmiş ve hiç yüzünden öldürülmesine onay verdiğin onbinlerce köpeğin kanı,dımdızlak aynı duruma geleceksin...belli..Benim kabullenemediğim bu..

vesper Ona bakarsan, arslanda bazı insanlar elinde, evcilleştirilebilir.

o halde, arslanlarda evcillestirilebildiğine göre, hayvanat bahçelerinde, kafes içlerinde olmasına gerek yok. İsteyen evinde besleyebilir- tasma takıp gezdirebilir, derse biri, ne dersin?

al sana video

pitpullar, yırtıcı hayvan olarak kabül edilip, kafeslerde, hayvanat bahçelerinde beslenmelidir. Ve de, pitpul gibi tehlikeli olan, diğer hayvanlarda.

tarihinde HARUNN tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

vesper Ona bakarsan, arslanda bazı insanlar elinde, evcilleştirilebilir. O halde, bende diyorum ki evimde arslan besleyecem- sokakta tasma ile gezdirecem, bu mantıklımı?

o halde, arslanlarda evcillestirilebildiğine göre, hayvanat bahçelerinde, kafes içlerinde olmasına gerek yok. İsteyen evinde besleyebilir derse biri, ne dersin?

al sana video

pitpullar, yırtıcı hayvan olarak kabül edilip, kafeslerde, hayvanat bahçelerinde beslenmelidir. Ve de, pitpul gibi tehlikeli olan, diğer hayvanlarda.

Ben muhabbet kuşunun bile evde beslenmesine karşıyım.Vahşi doğada yaşam alanı bulunan her hayvanın ne evde ne de hayvanat bahçelerinde beslenmesini doğru bulmuyorum.Onlar doğaya ait.Ama sorun şu ki köpek doğaya ait değil..Hangi cins olursa olsun.Onun için böyle bir sorunumuz var ya zaten.Köpeğin vahşi yaşamda artık yeri yok.Hatta bu konuda bir belgesel izlemiştim çok aydınlatıcıydı.İnsanoğlu bir günde her hangi bir sebeple yeryüzünden silinecek olsa en kısa zamanda soyu tükenme noktasına gelecek olan hayvan köpek..Yalnızca bir kısmı ama minik bir kısmı ancak hayatta kalabilecek ve onlar da olabilecek en kısa sürede kurtların içinde elimine olacaklar zaten..Herşey ilk haline dönecek yani.

Şunu demek istiyorum aslanın gidecek yeri var ama köpeğin yok.Aslanın yaşama şansı var ama onun yok..Biz varettik,biz istedik ama şimdi üzerimize düşenin asgarisini bile yapmaktan kaçınıyoruz.Bu doğru gelmiyor..Bu beni üzüyor.Köpekleri bi yana bırak insan adına üzüyor.

Yıllar önce İstanbuldaki sokak köpeklerini toplayıp bir adaya götürüp atmışlar.Orada çok acı çekerek ölmüş bu hayvanlar.Öyle ki haftalarca bağırışları İstanbul sokaklarında bile yankılanmış durmuş..

Hep yapıyoruz itlafı olmuyor işte.Caydırıcı cezalar şart,eğitim şart.

Şunu da ekleyeyim ki aslan özünde vahşidir.Ama köpek özünde vahşi değildir,ikisini aynı kefeye koyamazsın yanlış olur..

tarihinde vesper tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

evet köpekleri istediğiniz gibi eğitebilirsiniz .sustalı maymuna çevirisiniz çünkü buna yatkınlar.fakat bir kediye istemediği hiç bir şeyi yaptıramazsınız.doğası gereği asla başeğmez.fıtratına uymayan hiç bir şeyi yapmaz.

doğanın işine karışılmayacağını bir türlü anlıyamıyoruz.

vesperin söylediklerine katılıyorum.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...