Jump to content

Ateistlerin Çıkmazlar Sisilesi: Ateistlerin evlilik hayatı

Recommended Posts

Ateistlerin 100lerce çıkmazı var ama çoğu farkında değil diye düşünüyorum

eğer farkındalarsa ve bu konulara kafa yoruyorlarsa belki aşağıdaki sorunlarına bir çözüm bulabilmişlerdir (bence imkansız) kendine güvenen cevaplayabilir

Ateistlerin evlilik hayatı:

karı koca ateistlerden müteşekkil bir evlilikte eşler birbirini hangi insani sosyal kalıplarla veya kurallarla sorumlu tuutabilir?

eşlerden biri felç kanser vb bir ağır hastalığa yakalansa diğeri ona bakar yanında olurmu yoksa tekmeyi basar gidermi?(mesela ali taran) giderse neden gitmezse neden?

yoksa insaniyet namına bir kurallar manzumesine mi inanıyorlar?

halbuki hakiki bir ateiste göre insaniyet diye bir şey de olmamalıdır

nede olsa insan düşünen bir hayvandır ötesi yok

bu olası sorunlar nasıl çözülecek?

Sitelerde Paylaş
  • İleti 89
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

eğer farkındalarsa ve bu konulara kafa yoruyorlarsa belki aşağıdaki sorunlarına bir çözüm bulabilmişlerdir (bence imkansız) kendine güvenen cevaplayabilir

karı koca ateistlerden müteşekkil bir evlilikte eşler birbirini hangi insani sosyal kalıplarla veya kurallarla sorumlu tuutabilir?

eşlerden biri felç kanser vb bir ağır hastalığa yakalansa diğeri ona bakar yanında olurmu yoksa tekmeyi basar gidermi?(mesela ali taran) giderse neden gitmezse neden?

Sen başkalarının evlilik hayatına bakmadan önce kendi peygamberinin evlilik hayatına bak.

Kaç karısı vardı muhammed'in?

Evlatlığının karısı ile evlenmedi mi?

Aişe ile 9 yaşında evlenmedi mi?

Kocalarını öldürttüğü kadınlarla evlenmedi mi?

Cariyesi ve son oğlu İbrahim'in anası Mariya'yı kim hediye etti Muhammed'e?

Mariya ile birlikte hediye edilen diğer cariye Şirin'i hangi arkadaşına hediye etti Muhammed?

Kuran'da dört kadınla evlenmeye izin yok mu?

3 talakla kadın kapı önüne konmuyor mu?

Koca kadın itaat etmediği zaman dövmüyor mu kadını?

Hem bir ateistin yanlış diğer bir ateisti neden bağlasın?

Ateizm ne zamandır insan hayatı için kural koymaya başladı?

Sen ateizmin bir ideoloji olduğunu sanan salaklardan biri misin yoksa?

Sitelerde Paylaş
sağduyu

Sen başkalarının evlilik hayatına bakmadan önce kendi peygamberinin evlilik hayatına bak.

Kaç karısı vardı muhammed'in?

Evlatlığının karısı ile evlenmedi mi?

Aişe ile 9 yaşında evlenmedi mi?

Kocalarını öldürttüğü kadınlarla evlenmedi mi?

Cariyesi ve son oğlu İbrahim'in anası Mariya'yı kim hediye etti Muhammed'e?

Mariya ile birlikte hediye edilen diğer cariye Şirin'i hangi arkadaşına hediye etti Muhammed?

Kuran'da dört kadınla evlenmeye izin yok mu?

3 talakla kadın kapı önüne konmuyor mu?

Koca kadın itaat etmediği zaman dövmüyor mu kadını?

Hem bir ateistin yanlış diğer bir ateisti neden bağlasın?

Ateizm ne zamandır insan hayatı için kural koymaya başladı?

Sen ateizmin bir ideoloji olduğunu sanan salaklardan biri misin yoksa?

direkt saldırı moduna almışsın sağduyu herzamanki gibi

relaks ol

zaten cevabının da soruyla ilgisi yok

her zamanki hikayeler

sana iyi geceler ;)

Sitelerde Paylaş
poiuz

köpegi yaralaninca veterinere götüren bile var

esime bir sey olursa bakariz galiba

nede olsa kariya/herife zamanla biraz alistik degilmi

burdaki en ılımlı adam sensin zaten bana göre

evlilikteki sorunlar sadece atesitlerde oluyor diye bir şey yok

müslümanlarda da oluyor

malum insanoğlu çiğ süt emmiş yıllarca kahrını çekmiş ihtiyarlamış karısını bırakıp

eline biraz para geçince genç sekreteriyle yaşayan çevresinde müslüman bilinen

münafıklarda var

lakin senin mesajın insaniyet sevgi muhabbet içeriyor

her nekadar alışkanlık desen de

evet insanın kalbinde tüm kainatı içine alabilecek bir muhabbet kaabiliyeti var

bizi hayvandan ayıran insan yapan en önemli şey debu bence

"Muhabbet, şu kâinatın bir sebeb-i vücududur. Hem şu kâinatın rabıtasıdır. Hem şu kâinatın nurudur, hem hayatıdır.

İnsan, kâinatın en câmi' bir meyvesi olduğu için, kâinatı istila edecek bir muhabbet o meyvenin çekirdeği olan kalbine dercedilmiştir."

Sözler ( 358 )

Sitelerde Paylaş

direkt saldırı moduna almışsın sağduyu herzamanki gibi

relaks ol

zaten cevabının da soruyla ilgisi yok

her zamanki hikayeler

sana iyi geceler ;)

Konuşana bak! Sanki sen iltifat ediyorsun. Etki tepki meselesi. Saldırırsan aynen karşılık görürsün. Ki benim saldırılarım içi boş saldırılar da değildir seninkiler gibi. Her söylediğimin kanıtı İslam tarihinde ve dininde vardır.

Senin gibi insanları yabancı dizilerde veya filmlerde de görürdüm, inanamazdım insanlar nasıl bu kadar enayi ve saf olabilirler diye. Onlarda aynen senin gibi bir adamın peşine takılırlar, akıllarını, mantıklarını ve vicdanlarını hiç kullanmazlar, papağan gibi peşine takıldıkları adamın laflarını tekrarlar. Senin gibileri gördükçe demek ki olabiliyorlarmış dedim kendi kendime.

Sitelerde Paylaş

Nurcu olmak için ilk önce beyin ameliyatı oluyorsunuz sanırım .Kendi çok müslümanmış gibi başkasına çamur atıyo.

Sitelerde Paylaş

eşlerden biri felç kanser vb bir ağır hastalığa yakalansa diğeri ona bakar yanında olurmu yoksa tekmeyi basar gidermi?

....

Ateistler hakkında çok önyargılı bir görüş bu.

Bunun sebebi acaba kendinden olmayan herkesi dışlayan ve kötüleyen, insan yerine koymayan senin kendi dini inancın olabilir mi?

Sorun ateistlerde, putperestlerde veya kafirlerde değil, sorun senin hoşgörüsüzlüğünde ve insanları dini inancına göre katagorize etmende.

Sitelerde Paylaş

Merak etme dost insani duygular tasiyoruz.

Bak sana aciyabiliyorum bile !!!!!

Sitelerde Paylaş

bilmediğin konular hakkında yorumlar yapıyorsun.

cevabını bilmediğin yaşam tarzı hakkında, kendi kafandan uydurduğun saçmalıkları öne sürüyorsun.

Sitelerde Paylaş

Ben bilmiyorsam bildirebilirsiniz

yeni fikirlere açığım

ancak akla mantığa sığmayan bir durum var

hayat sadece dünya hayatından ibaretse yatalak konumda bulunan altından pisliği alınan bir eşe

1 yıl 5 yıl bazen 10 yıl kim tahammül edebilir?

müslüman olsa belki hastaya bakma sevabına ebedi hayatta birlikte olma ihtimaline binaen tahammül eden çıkabilir

ateist olunca hangi akıl ve mantıkla bu zahmet çekilebilir bilemiyorum

siz ateist olarak biliyorsanız

beni bilgilendirin

Sitelerde Paylaş

Bu başlığı açan arkadaş Ateist olmalı..Ataistin çıkmazda olduğunu nereden bilecek yoksa değil mi?

Çıkmazda olduğu için üzüldüm onun adına...

Ateistler evlimi ya

çoluğu çacuğu var mı?

Tibet rahiplerinin evlilik çıkmazı hakkında ne düşünüyorsun?

Adam Ateistlerin eşleri 4 tanede sanki cariyelerini sokağa atacak zannediyor..

haaa bizim karılarımızın şahitlik yapabildiğini biliyormuydun?

Mirastan yarım payda almıyorlar

Müslümanlar gibi ha..

Tavan arası

tarihinde ABDULLAHABDAL2 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Ben bilmiyorsam bildirebilirsiniz

yeni fikirlere açığım

ancak akla mantığa sığmayan bir durum var

hayat sadece dünya hayatından ibaretse yatalak konumda bulunan altından pisliği alınan bir eşe

1 yıl 5 yıl bazen 10 yıl kim tahammül edebilir?

müslüman olsa belki hastaya bakma sevabına ebedi hayatta birlikte olma ihtimaline binaen tahammül eden çıkabilir

ateist olunca hangi akıl ve mantıkla bu zahmet çekilebilir bilemiyorum

siz ateist olarak biliyorsanız

beni bilgilendirin

Ateistler karıları hastalanırsa boşanır daha güzeliyle evlenir diyelim.Ne oldu eline ne geçti?

Sitelerde Paylaş

Ateistler karıları hastalanırsa boşanır daha güzeliyle evlenir diyelim.Ne oldu eline ne geçti?

sen de konuyu açan kişi gibi düşünüyorsun. hiç bilmediğin bir konuda yorum yapıyorsun. kafanda uydurdun yaşam şekli gibi sanıyorsun. çocukça düşünceler....

Sitelerde Paylaş

Kuranı açıp ayet seçerek okuyup, hiç bir tefsire göz atmayan ve kendi dimağlarınca olayı yorumlayıp ''şöyle cinsel hayatı vardı şu kadar karısı vardı'' gibi ahkam kesmeleri yok mu şaşırıyorum.. Hadisten tefsirden ayetlerin tarihsel değerinden nüzul sebebinden, ayetlerin birbiri ile bağlantısından ve daha geneli Peygamberin evliliklerinden çok genel manada üstün ahlakından bi haber sözüm ona ateistlerin genel takıntılarını gördükçe inancıma daha da şükrediyorum.. tek becerebildiğiniz hakaret ve alaya alma, başka hiç bir bok bilmiyorsunuz..

Sitelerde Paylaş

sen yaşamında cennette bakire huriler almak için veya cehennemde sonsuza kadar yanmamak için iyi davranışlar gösteriyorsan ben senin insanlığını ve ahlakını sorgularım. birini mutlu etmek için iyilik yapanla cennette düzüşmek için iyilik yapan arasında samimiyet olarak derin fark vardır. dindeki ahlak kuralları ve insanlar tarafından belirlenmiş ahlak kurallarını karşılaştırdığımızda ise insanların tanrıdan daha akıllı ve ahlaklı olduğunu düşünüyorum. ahlak konusunda rezil olan biri varsa oda allahtır.(allahın repliklerini yazan kişi de diyebiliriz) non teistler ahlak kurallarını akılla belirler. ensest ve pedofili içerikli masallar okumakla değil. başka görüşler hakkında atıp tutmadan önce doğru bilgiler edinmen umuduyla , sevgiler..

tarihinde Itchy tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Yahu bu adami ciddiye alip cevap bile vermemek lazim. Bu adamda asiri derecede zeka yoksunlugu var. Kendi kafasina gore bir dunya kurmus, onu gercek saniyor. Mutlak ahlaki kavramlarin kutsal kitaplardan geldigine, bu olmayinca, insanlarin dagitacagina, sorumsuz davranacagina falan inaniyor. Bildigin ampullukte son nokta. Adam kendi dinindeki evlilik hayatini bilmiyor, kendi dininde kanser olan karisina bosol bosol bosol dediginde, karisina karsi en ufak sorumlulugu olmadigini bilmiyor, modern devletlerde evlilik sozlesmesinde ciftlerin karsilikli olarak birbirlerine saglikta ve hastalikta yanyana olacaklari taahhutu verdiklerini bilmiuor. Cehalet yagiyla kavrulmus, kendi kafasindan dunyayi sacmasapan yorumluyor. Bu adamin kafasi o kadar basmiyorki, gecen gun baska bir konuda Muhammedin nufus kayitlarinin Suudi arabistan hukumetinde oldugunu iddia etti. Bildiginiz siyirik adam.

http://www.ateistforum.org/index.php?showtopic=56138entry1093501

Öncelikle ateistler aralarında bir karara varmalı

Peygamber yaşadımı yaşamadımı? :lol:

cevaplarda peygamberin yaşamadığı gibi uçuk kaçık bir iddia sahiplerine yazıyorym

mesela Peygamber sav. yaşamadıysa eğer:

1-Suudi arabistan hükümetinde nüfus kayıtları yokmu? var elbette

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...