Jump to content

Hristiyanlara göre Allah

Recommended Posts

• İleti 67
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Müslümanların bu konu hakkında yorumlarını bekliyorum. :)

geçende ekşi sözlükte bir konu gördüm eski ürününü kötülüyen markalar diye birisi tanrı bkzı vermiş ve entrysinde "bu kitaba inanmayan cennete giremez, bir öncekine inanan da giremez." müslümanlarda böyle işte musevi çıkar hayır efendim benim ki orjinal size ne oluyor ilki benim ki müslüman der yahu tamam sizin peygamberleri kitapları kabul ediyoruz ama bozulmamış olanaaaaaaaaa .s.s der ama müslümanlık biraz daha vahim köyden gelip bağdakini kovmak gibi düşünsene museviliğe hristiyanlığa yalan sizin kitabınız değiştirilmiş diyor.

Sitelerde Paylaş
müslümanlık biraz daha vahim köyden gelip bağdakini kovmak gibi düşünsene museviliğe hristiyanlığa yalan sizin kitabınız değiştirilmiş diyor.

İslamın en zayıf noktası kitapların hep değiştirilmiş olması.

Bir kitabına sahip çıkamayan Allaha kim inanırki.

Sitelerde Paylaş

İşte böyleee,

Arabın Allahı diyürki -dini ben koruyacağım kimseye yoktur gerek -

Ülen o nasıl gorumahtır-geliyom elimde var goca herek(sopa)

Hem ben gorıyacam deyon

Sonrada din Allahın(benim) oluncaya gadar savaşın deyosun.

Birde ceseret veriyün müsmüslere,öldürdüklerinizi siz degil ben öldürdüm deyon.

Hani senin herşeye gücün yetiyürdü,

Birde ZAVALLI dedigin bizden yardım bekliyürsün.

Vay seni kureyşin putu vay.

Birde var eden güce iftire edersinheeeeeee.

Senin AĞZINA urfa acı biberi sürecem eger tekrer ikilemli atarsan.

Sitelerde Paylaş

Bunlari kim söyer?

Af dileyin Rabbinizden; sonra da tövbe ile O'na yönelin ki, belirlenmiş bir süreye kadar sizi güzel bir nimetle nimetlendirsin ve her farklı derece sahibine hak ettiği ödülü versin.

Eğer yüz çevirirseniz, o takdirde sizi büyük bir günün azabıyla korkuturum.

İçinizden hiçbiri istisna edilmemek üzere mutlaka herkes cehenneme varacaktır. Bu, Rabbinin katında kesinleşmiş bir hükümdür.

tarihinde poiuz tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Martin Luter Muhammedi şeytanın oğlu olarak tanımlamıştır.

Ayrıca tarihi katolik kiliselerde Muhammedin cehemdende yandığı resmedilmiştir bu kiliseler hala mevcuttur. Ortaçağ dünyası islamın Allahını şeytan olarak tanımlamıştır.

Salmani Rüşdi kuranla ilgili olarak şeytan ayetlerini yazmıştır.

Günümüz batı dünyasında Muhammed sapık ve para düşkünü bir insan olarak bilinir.

Batılılar en çok isayla dalga geçerler ,ayrıca batıda en çok sağ kanattan olanlar islama karşı düşmanlık güder.

Sitelerde Paylaş
  • 8 months later...

-"Biz, Allah'ın resulü Meryem oğlu İsa Mesih'i öldürdük" demeleri yüzünden. Oysaki onu öldürmediler, onu asmadılar da; sadece o onlara benzer gösterildi. Onun hakkında tartışmaya girenler, onunla ilgili olarak tam bir kuşku içindedirler. Onların, ona ilişkin bir bilgileri yoktur; sadece sanıya uymaktalar. Onu kesinlikle öldürmediler. NİSÂ-157

-... Allah, tuzak kuranların en hayırlısıdır. ENFÂL-30

Tuzak kuran, insanlara olaylari yanlis(isanin ölümü gibi) gösteren Allah, tanri olamaz! Tanri insanlara yalan söylemez, tuzak kurmaz. Böyle bir seyi kimin yapacagi incilde yaziyor:

-Siz babanız İblis'tensiniz ve babanızın arzularını yerine getirmek istiyorsunuz. O başlangıçtan beri katildi. Gerçeğe bağlı kalmadı. Çünkü onda gerçek yoktur. Yalan söylemesi doğaldır. Çünkü o yalancıdır ve yalanın babasıdır. Yuhanna 8.16

Allah ilk tuzagini Adem ve Havvayi ilk defa kandirdiktan sonra.

-Bunun üzerine RAB Tanrı yılana, "Bu yaptığından ötürü Bütün evcil ve yabanıl hayvanların En lanetlisi sen olacaksın" dedi,"Karnın üzerinde sürünecek Ve yaşamın boyunca toprak yiyeceksin. Yaratilis 3.14

Incil, yilani isaret ederek, ilk defa אלה , alah "lanet-li" kelimesini kullanir.א = aleph ا = alif (Arab), or “A” in English

ל = lamed ل = lam (Arab), or “L” in English; arapca Allahta 2 LL var.

ה = heh ه = ha (Arab), or “H” in Englisch

אלה , alah (“Lanet" ibranice) ve الله‎ , Allah (“Tanri" arapca),

'alah aw-law' a primitive root; properly, to adjure, i.e. (usually in a bad sense) imprecate:--adjure, curse, swear.

http://www.eliyah.com/cgi-bin/strongs.cgi?file=hebrewlexicon&isindex=422

Bu kelime benzerliginden! sonra incilden devam edelim.

Büyük ejderha, İblis ya da Şeytan diye adlandırılan ve tüm dünyayı saptıran o eski yılan, melekleriyle birlikte yeryüzüne atıldı. Esinlenme 12.9

Dünyaya atilan bu yalanci, lanetli "eski yilan"i bakalim bulabilecekmiyiz?

allah.jpg

http://thevulture.nl/attachments/CropImages/470647ce2b8a7fe8a412c2978da5afb7.png

Allahin kim oldugunu ögrendikten sonra verdigi emirlerin bir kacina göz atalim. Önce incilden

-Size yeni bir buyruk veriyorum: birbirinizi sevin. Sizi sevdiğim gibi siz de birbirinizi sevin. Yuhanna 13.34

-O haram aylar çıktığında artık müşrikleri, kendilerini bulduğunuz yerde öldürün. Yakalayın onları, kuşatın onları, tüm geçit noktalarını tıkayın onların... TEVBE-5

-Küfre batmışlarla burun buruna geldiğinizde, boyunlar vurulur. Nihayet onları bastırıp sindirdiğinizde, antlaşma bağını sıkı bağlayın. Artık bundan sonrası ya bir bağışlama ya bir fidyedir. Nihayet, harp, ağırlıklarını yere bırakır. İşte böyle! Eğer Allah dileseydi, onlardan öç alırdı. Ama kiminizi kiminizle denemek için böyledir. Allah yolunda öldürülenlerin amelleri asla göz ardı edilmeyecektir. MUHAMMED-4

Allah, gercek bir tanrinin istemiyecegi bir sey istiyor, insanlarin birbirlerini öldürmelerini istiyor. Tanri adina!!!

"Eski yilan" kurnazca, " Eğer Allah dileseydi onlardan başka türlü de intikam alırdı. Fakat böyle olması sizi birbirinizle denemek içindir " diyerek, tatli su müslümanlari gibi savas istemeyenleri bile savasa itebilecek kadar ileri gitmistir.

Incille devam edelim:

-Melek, “Ne görüyorsun?” diye sordu. “Uçan bir tomar görüyorum. Uzunluğu yirmi, genişliği on arşın” diye yanıtladım.

Melek, “Bütün ülkeye yağacak lanettir bu” dedi, Zekeriya 5.2-3 alah

-Sizi havra dışı edecekler. Evet, öyle bir saat geliyor ki, sizi öldüren herkes Tanrı'ya hizmet ettiğini sanacak. Yuhanna 16.2

-Kendisine, canavarın putuna yaşam soluğu vererek onu konuşturmak ve ona tapmayanların hepsini öldürtmek üzere güç verildi Esinleme 13.15

-Bu konu bilgelik gerektirir. Anlayabilen, canavara ait sayıyı hesaplasın. Çünkü bu sayı bir insanı simgeler. Onun sayısı altı yüz altmış altıdır. Esinleme 13.18

-Kötüye iyi, iyiye kötü diyenlerin, karanlığı ışık, ışığı karanlık yerine koyanların, acıya tatlı, tatlıya acı diyenlerin vay haline! Yesaya 5-20

Mark_of_the_Beast_ChiXiStigma.jpg

Mark_of_the_Beast_VatWithArabic.jpg

1095054_1379895422237161_1371377801_n.jpg

Sitelerde Paylaş

Şeytanın Vesvese verdiğini söyler Müslümanlar. Şimdi Buradan yola çıkalım. Vesvese Tereddüt değilmidir?Tereddütse o zaman Tereddüt en azından iki yönlü düşüncedir.E pekiyi bu düşünce nerden doğar Beyindeki akıldan.O zaman Akıl ve Düşünce Şeytanın ta kendisidir.

Ne diyor filozof Düşünüyorum öyleyse varım.Varlık ancak var olduğunu düşünmekle olabilir.Şu halde Düşünce aynı zamanda Var oluşu ortaya koyduğu için aynı zamandada Allahtır. O zaman Allah= Şeytandır.

Şeytanın başındaki Çift boynuz elindeki çatal mızrakta buna işaret ediyor kanaatımca.

Alinin elindeki zülfikara ne demeli? Varmı o çağlardan kalma öyle bir kılıç?

Sitelerde Paylaş

Hiç öyle uzaklara gitmeye gerek yok .alevi Bektaşi nefeslerine bakın:

Şu mülkün sahibi Ali değilmi?Yaratmıştır Onsekizbin alemi!

Ali Rahman Ali rahim. Ali dindir ali iman!

Evet elinde Şeytanın Çift başlı çatal kılıcını taşıyan Ali 1400 yıl önce yaşamış olan bir insanmı yoksa başka bir şeymi?

Not:Bunları Bektaşi ve Aleviliği karalamak gayesiyle yazmıyorum.

Sitelerde Paylaş
  • 5 months later...

Seytan, kendisini bir tanri olarak tanitarak müslümanlari nasil kandirdigini görelim.

Önce incili okuyalim

Sizi Mesih’in lütfuyla çağıranı bırakıp değişik bir müjdeye böylesine çarçabuk dönmenize şaşıyorum. Gerçekte başka bir müjde yoktur. Ancak aklınızı karıştırıp Mesih’in Müjdesi’ni çarpıtmak isteyenler vardır. İster biz, ister gökten bir melek size bildirdiğimize ters düşen bir müjde bildirirse, lanet olsun ona! Daha önce söylediğimizi şimdi yine söylüyorum: Bir kimse size kabul ettiğinize ters düşen bir müjde bildirirse, ona lanet olsun! Galatyalılar 1

Simdi Kuranin nasil kendi kendine ters düsdügünü ve istemeden gercekleri yazdigini görelim.

De ki: 'Ey inkarcılar!' 'Ben, sizin taptıklarınıza tapmam.' 'Siz de benim taptığıma tapmazsınız.' 'Ben asla sizin taptığınıza tapacak değilim.' 'Siz de benim taptığıma tapacak değilsiniz.' 'Sizin dininiz size, benim dinim bana.' KÂFİRÛN

"Bastan beri bir tek din var", "Yahudilerin vs tanrisi da Allah, hepimiz ayni tanriya tapiyoruz" vs.

Bunlar yalan! Kuranda da yaziyor, Allah incilin ve tevratin tanrisindan ayri bir tanri! Bir TANRI MI?

Yine Kurana bakalim kendini baska bir ayette daha iyi aciklamis (ele vermis)!!!

ALLAH inananların canlarını ve mallarını cennet karşılığında satın almıştır. ALLAH yolunda savaşırlar, öldürürler ve öldürülürler. Bu, O'nun Tevrat'ta, İncil'de ve Kuran'da verdiği bir sözdür. Verdiği sözü, ALLAH'tan daha iyi kim yerine getirebilir? Öyleyse bu alışverişinizden dolayı sevinin. En büyük başarı budur. TEVBE-111

Allah, Kafirun suresinde incilin, tevratin tanrisi olmadigini söyler...

simdi...

kimin incilde ve tevratta BIR SÖZ verdigini düsünelim! Bu SEYTAN degilmiydi "insanlari saptiracam" diye söz veren!?!

Yukardaki ayette yapilan anlasmayi acikca yaziyor! SEYTAN insanlarin canlarini ve mallarini satin aliyor!!!

ÖLMEK ve ÖLDÜRMEK ugruna!!!

Bir TANRININ hic istemiyecegi bir sey istiyor insanlardan. ÖLMEK ve ÖLDÜRMEK!!!

Ademi kandiran yilan, Ademogullarinida kolayca kandiriyor!!!

Sitelerde Paylaş

Seytan ve Muhammed ne kadar ugrassalarda, ne kadar dikkat etselerde tabiiki celiskisiz bir kitap yazamamislar.

Asagidaki sureye bakalim.

De ki: "Eğer saparsam, öz benliğim aleyhine saparım. Doğruyu ve güzeli bulursam bu, Rabbimin bana vahyettiği sayesindedir. Çünkü O, Semî'dir, Karîb'dir." SEBE - 50

innemâ : ancak, sadece
edıllu : sapmış olurum
alâ : üzerine
nefsî : kendi nefsim
Mealciler yine görmezden gelmisler galiba ;)
Saparsam SADECE ben saparim... diyor ama bunun böyle olmadigini hepimiz biliyoruz!!!!
Muhammed Seytana uyduysa onun pesinden giden milyarlarca insanda seytana uymus olur ve yalanci peygamberleriyle beraber yanarlar!!!!
tarihinde poiuz tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...