Jump to content

Hristiyanlara göre Allah

Recommended Posts

• İleti 67
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Ateistler siz istemesenizde bir ilah var. Heryer tasarim kokuyor buram buram. Herseyi 1 zerreden cikarip cikarip cogaltiyor. Dinler asla tanrinin aciklamasi olamaz. O aciklanamaz. Mumkun degil.

Dinlerin al birini vur otekine.

Senin gibi dincilerin istemesiyle ilah milah olmuyor. Nereler tasarım kokuyor? Neye göre tasarım var? Tasarım olmasaydı nasıl bir şey olurdu da tasarım var diyorsun?

Ayrıca hem dini kötülemen hem de dinin ürünü olan bir tanrıya sahip çıkman da nasıl bir aptallık? Bir tasarım olduğunu, bir tanrı olduğunu iddia etmek için elinde olan tek şey dinlerin palavraları.

Sitelerde Paylaş

Senin gibi dincilerin istemesiyle ilah milah olmuyor. Nereler tasarım kokuyor? Neye göre tasarım var? Tasarım olmasaydı nasıl bir şey olurdu da tasarım var diyorsun?

Ayrıca hem dini kötülemen hem de dinin ürünü olan bir tanrıya sahip çıkman da nasıl bir aptallık? Bir tasarım olduğunu, bir tanrı olduğunu iddia etmek için elinde olan tek şey dinlerin palavraları.

Yahu hep böyle ayni bidibidilarla dikiliyorsun karsima. Yer cekimi kanunu basli basina bir tasarim zaten. Yer cekimi kanunu isin en baba kismi. Ufaktan detaylandirirsak atomlarin yapilarini örnekleyebiliriz. Sana simdi düzenden bahsetmeye kalkarsam denizler mürekkep olsa yetmez :)

Sana neyi niye idda edeyim. Sana aciklanamaz diyorum. Sen hala iddia etmenin derdindesin. Sen kimsinki? Senin beynin basarmi onu. Koca evrenin yaninda galaksiler bile boyun egerken sen kimsin? Takmissiniz ha dinler ha dinler. Dinler kadar basiniza tas düssün.

Sitelerde Paylaş

Yahu hep böyle ayni bidibidilarla dikiliyorsun karsima. Yer cekimi kanunu basli basina bir tasarim zaten. Yer cekimi kanunu isin en baba kismi. Ufaktan detaylandirirsak atomlarin yapilarini örnekleyebiliriz. Sana simdi düzenden bahsetmeye kalkarsam denizler mürekkep olsa yetmez :)

Sana neyi niye idda edeyim. Sana aciklanamaz diyorum. Sen hala iddia etmenin derdindesin. Sen kimsinki? Senin beynin basarmi onu. Koca evrenin yaninda galaksiler bile boyun egerken sen kimsin? Takmissiniz ha dinler ha dinler. Dinler kadar basiniza tas düssün.

Dine takılıp onun argümanları ile karşıma gelen sensin. Sen şimdi canlıların birbirini yiyerek hayatta kaldığı bir sistemi bir bilincin tasarladığını iddia ediyorsun, peki nedir bu bilincin amacı? Böyle bir sistemi neden ve hangi amaçla tasarlamış?

Sitelerde Paylaş

Dine takılıp onun argümanları ile karşıma gelen sensin. Sen şimdi canlıların birbirini yiyerek hayatta kaldığı bir sistemi bir bilincin tasarladığını iddia ediyorsun, peki nedir bu bilincin amacı? Böyle bir sistemi neden ve hangi amaçla tasarlamış?

Hangi baslik altinda cirit attigina dikkat et Sagduyulu insan. Baska bisi konusmak istersem onu tam yerinde ve zamaninda yaparim. Din argumanlari ile ben senin karsina degil sen o denizin icine daliyorsun.

Tanrinin amacini ben bilemem. Ben gorunen duzeni bilirim. Her noktasi buram buram kokan matematigi bilirim.

Saniyorsunki dinciler gibi attigin oltaya kapilacam. Yanlis yerde oltalaniyon. Az sagduyulu olur insan.

Gece ve gunduze, akip giden zamana, gunese ve aya andolsunki sen apacik bir yanilgidasin ?

Sitelerde Paylaş

Himm...

Konu hakkında sorular sormak isterim....

kütle çekim kanununun tasarıminj aciklarmisin ...

tanrının varlığına dair delil sunarmisiniz...

bu tanrının sıfatları hakkında bilgi verirmisiniz ?

tanrınin gorunmezligi size ne katıyor faydası nedir?..

Canlılara size göre vaadleri varmidir ?

Acillarmisiniz

Sitelerde Paylaş

Bir de «Biz Allah'ın peygamberi Meryem oğlu İsa Mesih'i öldürdük» demeleridir. Oysa onu ne öldürdüler, ne de astılar. Fakat öldürdükleri kimse, onlara İsa gibi gösterildi.

Allah, hristiyanlara her seyin bir bir gözboyama oldugunu söyler. Basit bir yaniltma oldugunu söyler.

600 sene sonra!!!

Yeni dine girmek icin ilk söylenilmesi gereken söz söyledir;:

lâ ilâhe : ilâh yoktur - tanri yoktur!!!!

illâ allâhu : Allah'tan başka

Bize "tanri yoktur" dedirten Allah kimdir?

Kuran:

-Allah, tuzak kuranların en hayırlısıdır.

-Ve kalblerinin üzerine, Kur'ân'ı anlamalarına engel perdeler geçiririz ve kulaklarına bir ağırlık veririz

-Allah dilediğini saptırır, dilediğini de iyiye ve güzele kılavuzlar.

-«Hakikaten Allah, dilediğini şaşırtır ve kendisine gönül vereni de hidayete erdirir.»

-Allah onların kalplerini ve kulaklarını mühürlemiştir. Gözlerinin üzerinde bir de perde vardır. Ve büyük azab onlaradır.

Bize 600 sene sonra "isayi degil baskasini astilar" diyen Allah kitabinda kendisini böyle anlatiyor.

Tuzak kurmak , kandirmak, anlamalarini önlemek, saptirmak, mühürlemek...

incile göre bunlar tanrinin degil seytanin yaptigi seyler!!!

Incilde seytan:

-Ey parlak yıldız, seherin oğlu, Göklerden nasıl da düştün! How great is your fall from heaven, O shining one, son of the morning!

-İçinden, “Göklere çıkacağım” dedin,“Tahtımı Tanrı’nın yıldızlarından daha yükseğe koyacağım; İlahların toplandığı dağda, Safon’un doruğunda oturacağım.

For you said in your heart, I will go up to heaven, I will make my seat higher than the stars of God;

Kuranda Allah:

-De ki: «Ben, ağaran sabahın Rabbine sığınırım,

-Allâh odur ki gökleri, görebileceğiniz bir direk olmadan yükseltti, sonra Arş üzerine istivâ etti (mülkünün tahtına oturdu), güneşi ve ay'ı irâdesine boyun eğdirdi. (it is Allah who erected the heavens without pillars that you [can] see; then He established Himself above the Throne and made subject the sun and the moon, each running [its course] for a specified term.)

-Allah, göklerin ve yerin nurudur

Ve bir daha Incil:

-Buna şaşmamalı. Şeytan da kendisine ışık meleği süsü verir. Ona hizmet edenlerin de kendilerine doğruluğun hizmetkârları süsü vermesi şaşırtıcı değildir. Onların sonu yaptıklarına göre olacaktır.

Insanlari kandiran, kitabi anlamalarini istemeyen, "tanri yoktur" dedirten, arş üzerinde tahtında oturan, ağaran sabahın Rabbi Allahin adlarindan biride Müzildir: Anlami: Zillet veren.

Zillet = hor ve hakir olma, alçalma, küçülme, aşağı düşme, miskinlik. alçaklık, aşağılık anlamlarına gelmektedir.

Allah(Müzil) seytan degilmi?

çakma ateist HRİSTİYAN MİSYONERİ seni gidi senii

abd li avrupalı hristiyanların hristiyanlığını bırakıp ateist olmalarını anlayışla karşılarım

çünkü hristyanlık ömrünü tamamlamış tarihin tozlu raflarındaki yerini almış

Ancak bir müslümanın kalkıp hristiyan olması tam bir ahmaklık tır

aynen senin gibi

Sitelerde Paylaş

Hangi baslik altinda cirit attigina dikkat et Sagduyulu insan. Baska bisi konusmak istersem onu tam yerinde ve zamaninda yaparim. Din argumanlari ile ben senin karsina degil sen o denizin icine daliyorsun.

Tanrinin amacini ben bilemem. Ben gorunen duzeni bilirim. Her noktasi buram buram kokan matematigi bilirim.

Saniyorsunki dinciler gibi attigin oltaya kapilacam. Yanlis yerde oltalaniyon. Az sagduyulu olur insan.

Gece ve gunduze, akip giden zamana, gunese ve aya andolsunki sen apacik bir yanilgidasin

Ortada bir bir tanrı tarafından yapılan tasarım görüyorsun ama sebebini ve amacını bilemiyorsun, ha?

Ayrıca neden tek tanrı fikrine takıldın, senin eski sürümlerin birden fazla tanrı olduğunu iddia ediyordu halbuki. Mesela güneşe bakıp bu tanrı olmalı, yıldırıma bakıp bunu bir tanrı yapıyor olmalı, gök gürleyip şimşekler çakınca veya kuraklık olunca bu tanrının gazabı olmalı falan diyorlardı, senin onlardan farkın ne? Sen de yerçekimi var, o halde bunu tanrı yapmış olmalı diyorsun.

Dinciler de tanrı satıyor, sen de, fark nerede?

Sitelerde Paylaş

çakma ateist HRİSTİYAN MİSYONERİ seni gidi senii

abd li avrupalı hristiyanların hristiyanlığını bırakıp ateist olmalarını anlayışla karşılarım

çünkü hristyanlık ömrünü tamamlamış tarihin tozlu raflarındaki yerini almış

Ancak bir müslümanın kalkıp hristiyan olması tam bir ahmaklık tır

aynen senin gibi

Bu forumun asli görevi gibi... Cakma ateist cok.

Sitelerde Paylaş

Himm...

Konu hakkında sorular sormak isterim....

kütle çekim kanununun tasarıminj aciklarmisin ...

tanrının varlığına dair delil sunarmisiniz...

bu tanrının sıfatları hakkında bilgi verirmisiniz ?

tanrınin gorunmezligi size ne katıyor faydası nedir?..

Canlılara size göre vaadleri varmidir ?

Acillarmisiniz

Kutle cekim kanununun tasarimini anlamak icin onunla kurulu olan sisteme bak. Birbirine degmeyen atomlara bak. Yine tum bunlar yasanirken etrafinda donen elektron ve notronlara bak. Quarklarin sistematik olgusuna bak. Bans kutle cekiminden bagimsiz birsey gosterde sana diyim here duzen yok. Tanrinin varligina delil olarak Bu sasali duzen bir delil degilse artik daha ote ne soylenebilirki. Tanrinin sifatina gelince senin benim aklinin alamayacagi kadar karmasik. Koca evrenin, icinde olup bite in. Galaksilerin rabbinden bahsediyorum. Sen bi bak kendine bakalim. Kimsin sen? Gunes sistemine bakinca, vucut yapisina bakinca goremiyorsan rabbini denizler murekkep olsa anlatamaz sana derdini.

Sitelerde Paylaş

Ortada bir bir tanrı tarafından yapılan tasarım görüyorsun ama sebebini ve amacını bilemiyorsun, ha?

Ayrıca neden tek tanrı fikrine takıldın, senin eski sürümlerin birden fazla tanrı olduğunu iddia ediyordu halbuki. Mesela güneşe bakıp bu tanrı olmalı, yıldırıma bakıp bunu bir tanrı yapıyor olmalı, gök gürleyip şimşekler çakınca veya kuraklık olunca bu tanrının gazabı olmalı falan diyorlardı, senin onlardan farkın ne? Sen de yerçekimi var, o halde bunu tanrı yapmış olmalı diyorsun.

Dinciler de tanrı satıyor, sen de, fark nerede?

Gez gor arpacik ve yine gez. Eee ne anladim Ben bundan. Donup dolasip yine ayni yere geliyorsun. Sebep ve amaci git dinciler Sana soylesin. Arzuladigin o tatmin olma hissini Sana yasatsinlar. Benden Sana ne ekmek ne as olur. Senki denileni anlamaktan aciz bir beyhudesin.

Tek tanriyi cok anladinda sana 2. Tanriyi anlatayim. SEN bi gec aynanin karsisina. Bak o gozlerinin icine ve bi sor kendine. Aradigin sey ne?

Sitelerde Paylaş

Kutle cekim kanununun tasarimini anlamak icin onunla kurulu olan sisteme bak. Birbirine degmeyen atomlara bak. Yine tum bunlar yasanirken etrafinda donen elektron ve notronlara bak. Quarklarin sistematik olgusuna bak. Bans kutle cekiminden bagimsiz birsey gosterde sana diyim here duzen yok. Tanrinin varligina delil olarak Bu sasali duzen bir delil degilse artik daha ote ne soylenebilirki. Tanrinin sifatina gelince senin benim aklinin alamayacagi kadar karmasik. Koca evrenin, icinde olup bite in. Galaksilerin rabbinden bahsediyorum. Sen bi bak kendine bakalim. Kimsin sen? Gunes sistemine bakinca, vucut yapisina bakinca goremiyorsan rabbini denizler murekkep olsa anlatamaz sana derdini.

atomlarin birbirine degmeme sebepleri...

1. Elektromagnetizma ...

atomlarin Negatif yüklü

elektronlarinin elektronlari itmesi..

2. Elektron hızı....

210 m/sn hızla çekirdek etrafında belirsizlik ilkesine(hissenberg) göre dönen elektroarin çok hızlı oluşu atomlarin çekirdeklerinin birbirine yaklaşmasını engeller....atomu elektronla beraber bir küre haline getirir ....

3.atomlar kütle çekim kanununun ,hiper nova gibi yıldızların patlamasıyla ışık hızını kütle çekim kanununun egale etmesi sonucu, kütle çekim etkisinin ışık hızına baskın gelmesi atomlari birbirine yaklaştırır...bu yakınlaşma kütle kaybı ve kütle dağılımı olarak atoma geri döner....ışık hızını aşan kütle çekim etkisi parçalanmaya sepep olur..atomdan ilk elektron atılır...atom parçalanır daha sonra atom kütle çekim ektisi ile atom altı parcaciklara ayrılır...böylece aradaki boşluk ortadan kaldırılmış olur....

4 .düzen...

atom kuantum mekaniği gereği termodinamik kanunlarına bağımlıdir...

evren de aynı şekilde bu yasalara göre hareket etmek zorundadir... ikinci kanun kaos kanunudur...evren düzensizdir....bu düzensizlik sürekli artmaktadir... Temel nedeni atomlarin sürekli kütle kaybı yaşamalarıdir( x,alfa,beta isimasi) ...bu kütle kaybı bazı elementlerde kısa ( uranyum ) bazı elementlerde uzundur ( hidrojen ,helyum ) bunun temel nedeni yörüngede bulunan elektronlarin merkezden uzaklaştıkça aradaki bağın zayıflamasıdir..bu zayıflık çürüme sonucu farklı elementlere dönüşmeye sebep olur ( uranyum isimasi kurşuna dönüşümü) entropi madenin temel haline dönüşüdur yani enerjiye...

Düzensizligin bir diğer sebebi kara enerjidir...evreni hızlandırmasi ..parçalanma sürecini hızlandırır ...madde ışık hızına yaklaştıkça parçalanır ...

saygılar

Sitelerde Paylaş

atomlarin birbirine degmeme sebepleri...

1. Elektromagnetizma ...

atomlarin Negatif yüklü

elektronlarinin elektronlari itmesi..

2. Elektron hızı....

210 m/sn hızla çekirdek etrafında belirsizlik ilkesine(hissenberg) göre dönen elektroarin çok hızlı oluşu atomlarin çekirdeklerinin birbirine yaklaşmasını engeller....atomu elektronla beraber bir küre haline getirir ....

3.atomlar kütle çekim kanununun ,hiper nova gibi yıldızların patlamasıyla ışık hızını kütle çekim kanununun egale etmesi sonucu, kütle çekim etkisinin ışık hızına baskın gelmesi atomlari birbirine yaklaştırır...bu yakınlaşma kütle kaybı ve kütle dağılımı olarak atoma geri döner....ışık hızını aşan kütle çekim etkisi parçalanmaya sepep olur..atomdan ilk elektron atılır...atom parçalanır daha sonra atom kütle çekim ektisi ile atom altı parcaciklara ayrılır...böylece aradaki boşluk ortadan kaldırılmış olur....

4 .düzen...

atom kuantum mekaniği gereği termodinamik kanunlarına bağımlıdir...

evren de aynı şekilde bu yasalara göre hareket etmek zorundadir... ikinci kanun kaos kanunudur...evren düzensizdir....bu düzensizlik sürekli artmaktadir... Temel nedeni atomlarin sürekli kütle kaybı yaşamalarıdir( x,alfa,beta isimasi) ...bu kütle kaybı bazı elementlerde kısa ( uranyum ) bazı elementlerde uzundur ( hidrojen ,helyum ) bunun temel nedeni yörüngede bulunan elektronlarin merkezden uzaklaştıkça aradaki bağın zayıflamasıdir..bu zayıflık çürüme sonucu farklı elementlere dönüşmeye sebep olur ( uranyum isimasi kurşuna dönüşümü) entropi madenin temel haline dönüşüdur yani enerjiye...

Düzensizligin bir diğer sebebi kara enerjidir...evreni hızlandırmasi ..parçalanma sürecini hızlandırır ...madde ışık hızına yaklaştıkça parçalanır ...

saygılar

kara enerji nerede veya nerelerde bulunur?

Sitelerde Paylaş

kara enerji nerede veya nerelerde bulunur?

kara enerji nedir ...evrenin Bigbangla patlaması ve genişleme hızının sabit olması gerekirken edwin hubblein kızıla kayma yöntemi ile giderek hızlandığı sonucuna ulaşması ve einsteinnin gorelelikte kuantum sabitinin aslında olmaması gerektiğini kanıtlamasıyla bulunmuştir...henüz sebebi bilinmiyor. Evren kütle çekim etkisini yenmiş ve büyük yirtilmaya doğru hızlanarak ilerliyor
Sitelerde Paylaş

Gez gor arpacik ve yine gez. Eee ne anladim Ben bundan. Donup dolasip yine ayni yere geliyorsun. Sebep ve amaci git dinciler Sana soylesin. Arzuladigin o tatmin olma hissini Sana yasatsinlar. Benden Sana ne ekmek ne as olur. Senki denileni anlamaktan aciz bir beyhudesin.

Tek tanriyi cok anladinda sana 2. Tanriyi anlatayim. SEN bi gec aynanin karsisina. Bak o gozlerinin icine ve bi sor kendine. Aradigin sey ne?

Elinde somut bir kanıt yok, somut bir kanıt olmadığı için kurgulama yapıyorsun ama yaptığın kurgulamada bile eksik yönler var ve nasıl dolduracağını bilemiyorsun, tek yapabildiğin eski insanların yıldırıma bakıp bu yıldırımı tanrı gönderiyor olmalı dediği gibi yerçekimi var o halde bunu bir tanrı ayarlamış demekten ibaret. Hadi eski insanlar bilmiyordu, her şeyin arkasında bir ilahi güç arıyordu peki senin mazeretin ne? İnsan hiç mi gelişmez, öğrenmez, olduğu yerde sayar. Senin o eski insanlardan tek farkın onların birden fazla tanrı olduğunu iddia etmesi, senin tek tanrı olduğunu iddia etmen.

Sitelerde Paylaş

Elinde somut bir kanıt yok, somut bir kanıt olmadığı için kurgulama yapıyorsun ama yaptığın kurgulamada bile eksik yönler var ve nasıl dolduracağını bilemiyorsun, tek yapabildiğin eski insanların yıldırıma bakıp bu yıldırımı tanrı gönderiyor olmalı dediği gibi yerçekimi var o halde bunu bir tanrı ayarlamış demekten ibaret. Hadi eski insanlar bilmiyordu, her şeyin arkasında bir ilahi güç arıyordu peki senin mazeretin ne? İnsan hiç mi gelişmez, öğrenmez, olduğu yerde sayar. Senin o eski insanlardan tek farkın onların birden fazla tanrı olduğunu iddia etmesi, senin tek tanrı olduğunu iddia etmen.

Peki sana daha basitinden sorayim.

Diger canlilardada mukemmel olmasina istinaden sana insan vucudunu sorayim. Boyle bir mekanizma nasil kendi kendine olusmus olabilir.

Neden dusunur ve gorensin? Ayni zamanda veri toplayan bir beyin. Neden? Bu beyne ve vucudun her noktasina kan pompalayan kalp. Neden? Peki mide ve bagirsaklar? Karaciger? Neden iskeletin var?

Boyle sistematik birseyin kendi kendine olustuguna inanmak sana sacma gelmiyorda buyuk bir guc tarafindan yaratilmis olma ihtimali nite zoruna gidiyor.

Ben sana diyim. Dusunce kurbani olmussunuz. Ona inaninca digerini kaybedecem saniyorsunuz. Oysa her turlu ihtimali ne diye goz onunde bulundurmuyorsun?

Bans sakin ha sakin efendim dinlerin tanrisida suda buda demeye kalkisma. Benim sana soylediklerime din adi altinda bakma. Isterse 5 Milton cesit farkli tanriya inanilmis olsun vizzz gelir.

Sitelerde Paylaş

Sağduyu, sen bu Pitaya'nın anlattıklarından bir şey anlıyorsan sana bravo diyeyim. Benim anladığım, bu diyor ki din yok, tanrı var.

Şimdi benim anlamadığım bu tür kişilerde, şu:

Yahu bilader... Bu senin hiç bir etliye sütlüye karışmayan, suya sabuna hiç dokunmayan tanrından bana ne? Hayır yani sana da ne? Bu tanrı olsa ne oluuuur, olmasa ne olur da sen gelip burda tanrı illa vardır diye dayatıyorsun? Varsa bana ne bilader! Bu beni niye ilgilendirsin de gelip burda bana tebliğe kalkışıyorsun? Hayır varsa ne olacak da? Bunu bana bir açıklayabilecek misin? He tamam len var hadi, eee? Ne yani, olunca ne oluyor?

Lan deist dediğin ateistlere tebliğ yapmaz! Ateistlerle birlikte hareket eder. Ateistlere karşı çıkan, "ne tanrı yoku yaaaa, var kiiii" diye zırlayan deist de heralde bu saçma sapan ülkeye mahsus bir şey! Lan deist tanrı yok denmesinden niye gocunsun? Varlığı ile yokluğu arasında ne muhabbet var da gocunacak? Hayır olmayınca sen ne kaybediyorsun da zır zır ötüyorsun yahu? Tanrın ne suya dokunuyor, ne sabuna! Ne sana höt diyor, ne böt! Eeee? Senin sıkıntın ne bilader?

Sitelerde Paylaş

Sağduyu, sen bu Pitaya'nın anlattıklarından bir şey anlıyorsan sana bravo diyeyim. Benim anladığım, bu diyor ki din yok, tanrı var.

Şimdi benim anlamadığım bu tür kişilerde, şu:

Yahu bilader... Bu senin hiç bir etliye sütlüye karışmayan, suya sabuna hiç dokunmayan tanrından bana ne? Hayır yani sana da ne? Bu tanrı olsa ne oluuuur, olmasa ne olur da sen gelip burda tanrı illa vardır diye dayatıyorsun? Varsa bana ne bilader! Bu beni niye ilgilendirsin de gelip burda bana tebliğe kalkışıyorsun? Hayır varsa ne olacak da? Bunu bana bir açıklayabilecek misin? He tamam len var hadi, eee? Ne yani, olunca ne oluyor?

Lan deist dediğin ateistlere tebliğ yapmaz! Ateistlerle birlikte hareket eder. Ateistlere karşı çıkan, "ne tanrı yoku yaaaa, var kiiii" diye zırlayan deist de heralde bu saçma sapan ülkeye mahsus bir şey! Lan deist tanrı yok denmesinden niye gocunsun? Varlığı ile yokluğu arasında ne muhabbet var da gocunacak? Hayır olmayınca sen ne kaybediyorsun da zır zır ötüyorsun yahu? Tanrın ne suya dokunuyor, ne sabuna! Ne sana höt diyor, ne böt! Eeee? Senin sıkıntın ne bilader?

Olurmu NE farkeder. En basitinden Savundugun Tez icinde patlar da agzinda yanardag agzi gibi lav ve duman savurur. Essek seni.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...