Jump to content

Hristiyanlara göre Allah

Recommended Posts

Peki sana daha basitinden sorayim.

Diger canlilardada mukemmel olmasina istinaden sana insan vucudunu sorayim. Boyle bir mekanizma nasil kendi kendine olusmus olabilir.

Neden dusunur ve gorensin? Ayni zamanda veri toplayan bir beyin. Neden? Bu beyne ve vucudun her noktasina kan pompalayan kalp. Neden? Peki mide ve bagirsaklar? Karaciger? Neden iskeletin var?

Boyle sistematik birseyin kendi kendine olustuguna inanmak sana sacma gelmiyorda buyuk bir guc tarafindan yaratilmis olma ihtimali nite zoruna gidiyor.

Ben sana diyim. Dusunce kurbani olmussunuz. Ona inaninca digerini kaybedecem saniyorsunuz. Oysa her turlu ihtimali ne diye goz onunde bulundurmuyorsun?

Bans sakin ha sakin efendim dinlerin tanrisida suda buda demeye kalkisma. Benim sana soylediklerime din adi altinda bakma. Isterse 5 Milton cesit farkli tanriya inanilmis olsun vizzz gelir.

Nasıl oluşmuşsa oluşmuş, oluşmuş mu ona bak sen. Nasıl oluştuğunu bilmiyorum diye ille de boşlukları tanrılar ile mi doldurmam lazım? Ha bir tanrı veya tanrılar gelip sizi ben tasarladım, bak istersen bir tane daha yapayım derse ona tamam.

Madem bu mükemmel insan vücudunu bir tanrı yaptı, mantıklı düşünürsek tanrının da daha mükemmel olması lazım, peki o daha mükemmel tanrı kendi kendine mi oluştu? Onu kim yarattı o zaman? Al, buna da cevap ver.

Ayrıca canlı ve insan vücudu neye göre mükemmel? Madem bu kadar mükemmel de neden zırt pırt canlılar hasta oluyor, sakat doğuyor, eskiyor, bozuluyor, sonrada yok olup gidiyor? Gelmiş burada basmakalıp dinci klişeleri ile argüman üretiyorsun, sonra da ben onlardan farklıyım diyorsun, bok farklısın. Farklı falan değilsiniz, aynısınız, bilmediğiniz yerleri tanrı hayali ile dolduruyorsunuz.

Bir de senin tanrının dinlerin tanrısından farkı ne? İkisi de insan beyninin ürünü değil mi?

Evrene ve canlılara bakıp bir tanrı olmalı diyebiliyorsun da neden bu tanrının amacını evrene ve canlılara bakıp söyleyemiyorsun?

Sitelerde Paylaş
  • İleti 67
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Pitaya ve poiuz yolda giderken Pitaya bir saat bulur. Poiuze dönerek: "Bak bu gördügün evren, böyle bir sey kendi kendine olabilir mi? Her ignenin bir ustasi vardir! Bu tanrinin ispatidir!"

Pitaya, sorgulayici kimligini öne cikararak,, tanriyi ispatlamanin da gönül rahatligiyla gülümseyerek devam yürür.

Bir kac dakika sonra poiuz yerde bilgisayara benzer bir sey bulur, bu buldugu sey deminki saatten cok daha gelismis bir teknolojiye sahiptir, Poiuz pitayaya: "Bu bilgisyar senin saati/evreni yaratan tanridir" der.

Pitaya: "Her ignenin bir ustasi vardir" gibi bir sey demeden, sorgulayici kimligini unutarak, tespihini ceke ceke sessizce devam yürür!!!

Sitelerde Paylaş

Nasıl oluşmuşsa oluşmuş, oluşmuş mu ona bak sen. Nasıl oluştuğunu bilmiyorum diye ille de boşlukları tanrılar ile mi doldurmam lazım? Ha bir tanrı veya tanrılar gelip sizi ben tasarladım, bak istersen bir tane daha yapayım derse ona tamam.

Madem bu mükemmel insan vücudunu bir tanrı yaptı, mantıklı düşünürsek tanrının da daha mükemmel olması lazım, peki o daha mükemmel tanrı kendi kendine mi oluştu? Onu kim yarattı o zaman? Al, buna da cevap ver.

Ayrıca canlı ve insan vücudu neye göre mükemmel? Madem bu kadar mükemmel de neden zırt pırt canlılar hasta oluyor, sakat doğuyor, eskiyor, bozuluyor, sonrada yok olup gidiyor? Gelmiş burada basmakalıp dinci klişeleri ile argüman üretiyorsun, sonra da ben onlardan farklıyım diyorsun, bok farklısın. Farklı falan değilsiniz, aynısınız, bilmediğiniz yerleri tanrı hayali ile dolduruyorsunuz.

Bir de senin tanrının dinlerin tanrısından farkı ne? İkisi de insan beyninin ürünü değil mi?

Evrene ve canlılara bakıp bir tanrı olmalı diyebiliyorsun da neden bu tanrının amacını evrene ve canlılara bakıp söyleyemiyorsun?

Ben cevap veremeyecegim sorulari cevaplamam. Ben gorduklerimi yorumlarim hepsi bu.

Sen nasil olusmussa olusmus sanane diye bana degil git bilim adamlarina yani onu arastirmak icin gunlerini verenlere sor. Bazen soylediklerinle dincileri aratmiyorsun.

Hastaliklar sakat doganlar korler sagirlar dilsizler asla mukemellige karsit olamazlar. NE oluyorsa NE bitiyorsa yine fizik kurallari cercevesinde sebepler dogrultusunda oluyor. Kanunlar kanunlar kanunlar. Kanunlardan kacamazsin. Trafikte karsidan karsiya gecen bir Adam ile evinde oturan Adam in matenatiksel olarak olme veya hastaneye kaldirilma ihtimalleri aynimi? Dagin etegine ev yapmis adamla sehirde yasayan bir Adam in cig altinda kalma oranlari aynimi? Saniyorsunuzki tanri oturmus her bir kar tanesine kadar yaratmakla ugrasir. Halbisem yine kanun. Ruzgarin siddeti havanin sogukluguna gore benzer cesit cesit parcalara bolunur.

Tipki evrim surecinde oldugu gibi. Surec kanunlar cercevesinde gelismelere bagli olarak isler.

Boyle yuzeysel dusunurseniz ve her dusundugunuz tanriyi dinlerden esinlenen tanrilarla yorumlarsaniz isiniz var.

Bruno nun Galileo nun Einstein in Darwin in ve Newton ve bunun gibi bircok bilim adami ve arastirmacilarin inandiklari tanri tanimini bir arastirip ogrenin bakalim.

Insanlar icinde bile cesit cesit turler varken daha oturup neyin birbir ozene bozene yaratildigindan bahsedeyim Sana. Onu git dincilerle konus eglen. Tas olur kafani kirarim Ben. Yine fizik kurallari cervevesinde ?

Sitelerde Paylaş

Pitaya ve poiuz yolda giderken Pitaya bir saat bulur. Poiuze dönerek: "Bak bu gördügün evren, böyle bir sey kendi kendine olabilir mi? Her ignenin bir ustasi vardir! Bu tanrinin ispatidir!"

Pitaya, sorgulayici kimligini öne cikararak,, tanriyi ispatlamanin da gönül rahatligiyla gülümseyerek devam yürür.

Bir kac dakika sonra poiuz yerde bilgisayara benzer bir sey bulur, bu buldugu sey deminki saatten cok daha gelismis bir teknolojiye sahiptir, Poiuz pitayaya: "Bu bilgisyar senin saati/evreni yaratan tanridir" der.

Pitaya: "Her ignenin bir ustasi vardir" gibi bir sey demeden, sorgulayici kimligini unutarak, tespihini ceke ceke sessizce devam yürür!!!

Kendi yazdigin hikayede Adam olmayi becermissin aferim. Ama sencede kibirli bir tip olmamismi. Hikayelerde iyi anlasirim seninle ama gercekte Adam yerine koymam senin gibilerini

Sitelerde Paylaş

hiç bir etliye sütlüye karışmayan, suya sabuna hiç dokunmayan tanrından bana ne? Hayır yani sana da ne?

-Hoca, bir tepsi baklava gidiyor" demişler. Nasrettin Hoca:

-"Bana ne?" demiş.

-"Ama senin evine gidiyor hoca!" demişler. Nasrettin hoca:

-"O zaman sana ne?" demiş.

Hoca büyük adammış. Bir çok mevzuyu halletmiş. Hem de inceden. Hoca şimdi yaşasa kesin ateist olurdu. "Fincancı katırlarını ürkütmezsen öbür dünyada bir şey yok" demiş. "Ben aptessiz namaz kıldım, oldu" demiş.

O devirde böyle zekalar yetiştiren bir ulus, bu devirde bu bilgi çağında hödükler ve yobazlar, allahtan başka hiç bir bottan anlamayan dangalaklardan başka bir şey yetiştirmiyor ya, yanarım da ben ona yanarım...

Sitelerde Paylaş

Neyse, ben yine konuya döneyim.

”el-Müzil”, (zillete düşüren,hor ve hakir eden) Allah ve peygamberi MUSA-
Musa'nın öfkesi geçince levhaları aldı. Onlardaki yazıda, ancak Rablerinden korkanlar için bir hidayet ve rahmet vardı. ARAF -154
ve Musa Allahtan af diler
«Ve bize hem bu dünyada bir iyilik yaz, hem de ahirette. Biz gerçekten de tevbe edip senin hidayetine döndük.» ARAF - 156
Allah Musaya cevap verir
Onlar ki, o ümmî peygambere uyarlar, yanlarındaki Tevrat ve İncil'de yazılmış bulacakları o peygambere uyup, onun izinden giderler .. ARAF .- 157
Burda hata nerde?
Sitelerde Paylaş

Ben cevap veremeyecegim sorulari cevaplamam. Ben gorduklerimi yorumlarim hepsi bu.

Senin yorumun her şeyi benim putum yapıyor demekten ibaret. Senin yaptığın yorumu 5000 yıl önceki cahil insanlar da yapıyordu.

Sen nasil olusmussa olusmus sanane diye bana degil git bilim adamlarina yani onu arastirmak icin gunlerini verenlere sor. Bazen soylediklerinle dincileri aratmiyorsun.

Ben zaten bilim adamlarına sorarım, senin gibi kıçımdan cevap uydurmam. İşte sen de aynı dinciler gibi kıçından cevap uyduruyorsun.

Hastaliklar sakat doganlar korler sagirlar dilsizler asla mukemellige karsit olamazlar. NE oluyorsa NE bitiyorsa yine fizik kurallari cercevesinde sebepler dogrultusunda oluyor. Kanunlar kanunlar kanunlar. Kanunlardan kacamazsin. Trafikte karsidan karsiya gecen bir Adam ile evinde oturan Adam in matenatiksel olarak olme veya hastaneye kaldirilma ihtimalleri aynimi? Dagin etegine ev yapmis adamla sehirde yasayan bir Adam in cig altinda kalma oranlari aynimi? Saniyorsunuzki tanri oturmus her bir kar tanesine kadar yaratmakla ugrasir. Halbisem yine kanun. Ruzgarin siddeti havanin sogukluguna gore benzer cesit cesit parcalara bolunur.
Tipki evrim surecinde oldugu gibi. Surec kanunlar cercevesinde gelismelere bagli olarak isler.

Ne oldu, mükemmellik iddian boş çıkınca hemen doğanın kanunlarına sarıldın. Putun mükemmel yaratıyor ama doğanın kanunları mı onun işini bozuyor?

Boyle yuzeysel dusunurseniz ve her dusundugunuz tanriyi dinlerden esinlenen tanrilarla yorumlarsaniz isiniz var.

Tanrı düşünen ben değilim, sensin. Tanrı dinlerin ürünüdür, sen daha neyi iddia ettiğini bile bilmiyorsun.

Bruno nun Galileo nun Einstein in Darwin in ve Newton ve bunun gibi bircok bilim adami ve arastirmacilarin inandiklari tanri tanimini bir arastirip ogrenin bakalim.

Neymiş bu adamların yaptıkları tanrı tanımı? Kendin de söylüyorsun, tanrı tanımı yaptıklarını iddia ettiğin adamların "inandıklarını". Bu tanrı tanımı yapanlar sadece "inanıyorlar", bilmiyorlar. Bilmeyen uydurur, bu böyledir.

Insanlar icinde bile cesit cesit turler varken daha oturup neyin birbir ozene bozene yaratildigindan bahsedeyim Sana. Onu git dincilerle konus eglen. Tas olur kafani kirarim Ben. Yine fizik kurallari cervevesinde.

Sana daha önce de özene bezene yaratıldığını iddia ettiğin şeylerin hiç de öyle olmadığını gösterdik. Sen dinci değil misin, dincinin sattığı ürün ne? Tanrı. Sen ne satıyorsun? Tanrı. Aranızda bir fark yok ki.

Sitelerde Paylaş
  • 4 months later...

Neyse, ben yine konuya döneyim.

”el-Müzil”, (zillete düşüren,hor ve hakir eden) Allah ve peygamberi MUSA-
Musa'nın öfkesi geçince levhaları aldı. Onlardaki yazıda, ancak Rablerinden korkanlar için bir hidayet ve rahmet vardı. ARAF -154
ve Musa Allahtan af diler
«Ve bize hem bu dünyada bir iyilik yaz, hem de ahirette. Biz gerçekten de tevbe edip senin hidayetine döndük.» ARAF - 156
Allah Musaya cevap verir
Onlar ki, o ümmî peygambere uyarlar, yanlarındaki Tevrat ve İncil'de yazılmış bulacakları o peygambere uyup, onun izinden giderler .. ARAF .- 157
Burda hata nerde?

Allah Musaya incilden bahsediyor. Ama incil Musa zamaninda daha yazilmamistir :)

Devam edelim:

ALLAH inananların canlarını ve mallarını cennet karşılığında satın almıştır. ALLAH yolunda savaşırlar, öldürürler ve öldürülürler. Bu, O'nun Tevrat'ta, İncil'de ve Kuran'da verdiği bir sözdür. Verdiği sözü, ALLAH'tan daha iyi kim yerine getirebilir? Öyleyse bu alışverişinizden dolayı sevinin. En büyük başarı budur. Tevbe-111

Evet, Allah insanlarin canlarini ve mallarini SATIN ALMIS!!!

Allah insanlarin ölmesini ve öldürmesini ister!!!

Müslümanlar, Allah yolunda kime karsi savasirlar? Yahudi ve hristiyanlara karsi!!!

Ama

Allah hristiyan ve yahudilerden de aynisini istemis!?!

Yani

herkes bir biriyle savassin ve ölüp öldürsün!!!

Sizi Mesih’in lütfuyla çağıranı bırakıp değişik bir müjdeye böylesine çarçabuk dönmenize şaşıyorum. Gerçekte başka bir müjde yoktur. Ancak aklınızı karıştırıp Mesih’in Müjdesi’ni çarpıtmak isteyenler vardır. İster biz, ister gökten bir melek size bildirdiğimize ters düşen bir müjde bildirirse, lanet olsun ona! Daha önce söylediğimizi şimdi yine söylüyorum: Bir kimse size kabul ettiğinize ters düşen bir müjde bildirirse, ona lanet olsun! Galatyalilar-1

Allah yani seytan, Kuranda yine insanlari birbirine düsürmek ister. Tanrinin kitabi (müslümanlarin anlattiginin tersine) degismemis Incil bunlari öngördügünden inanirlarini bastan uyarir!!!

Allah, incildeki seytandir!!!

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...