Jump to content

Sormak isteyip soramadıklarımız...Derin düşünceler...

Recommended Posts

Bana göre faiz, enflasyonun olduğu yerde zaruridir. Kumar bir eğlence anlayışıdır. İçki bir zevk tir. Evlilik dışı ilişki ise normaldir

İşte samimi bir ateist, bu sorulara ateistin başka bir cevap vermesi zaten düşünülemezdi. Ah bu zalim dinler ve devletler neden hep yasaklamış hep mücadele etmiş bunlarla. Bakın ateistlere nasılda çözmüşler olayı meğer aslında hepsi masum zevk ve eğlenceden ibaretmiş. Özelliklede faiz konusunda verdiğin cevap benim gibi iktisat fakültesini derece ile bitirmiş biri için tam bomba bunu okulda öğretmediler sayende ulaştık bilgiye. Meğer bankaların ve tefecilerin vatandaştan aldığı sadece enflasyon farkıymış bende inim inim inletiyorlar milleti diye düşünürdüm hep. Birde merak ettiğim oğlu-kızın yada anne baba kardeş diyelim. Onlardan biri ben tefecilik yapacam, kumar oynuyorum çok eğlenceli, içip içip dağıtacam, evlilik dışı ilişki yaşayacam derse bunlara da saygı duyar mısın? Senin için problem teşkil eder mi?

Sitelerde Paylaş
  • İleti 836
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

İşte samimi bir ateist, bu sorulara ateistin başka bir cevap vermesi zaten düşünülemezdi. Ah bu zalim dinler ve devletler neden hep yasaklamış hep mücadele etmiş bunlarla. Bakın ateistlere nasılda çözmüşler olayı meğer aslında hepsi masum zevk ve eğlenceden ibaretmiş. Özelliklede faiz konusunda verdiğin cevap benim gibi iktisat fakültesini derece ile bitirmiş biri için tam bomba bunu okulda öğretmediler sayende ulaştık bilgiye. Meğer bankaların ve tefecilerin vatandaştan aldığı sadece enflasyon farkıymış bende inim inim inletiyorlar milleti diye düşünürdüm hep. Birde merak ettiğim oğlu-kızın yada anne baba kardeş diyelim. Onlardan biri ben tefecilik yapacam, kumar oynuyorum çok eğlenceli, içip içip dağıtacam, evlilik dışı ilişki yaşayacam derse bunlara da saygı duyar mısın? Senin için problem teşkil eder mi?

para politikalarını senin kadar iyi bilmeyebilirim dostum ancak her zamanki gibi ne görmek istiyorsan onu görüyorsun. " Bakın ateistlere nasılda çözmüşler olayı meğer aslında hepsi masum zevk ve eğlenceden ibaretmiş" "Masum" u oraya sen getirip koymuşsun buradaki insanlarla dalga mı geciyorsun?

Sitelerde Paylaş

bunların insanım diyen bir varlığa yakışmayacağını her yönü ile izah ederim ancak ne yapacağına elbette kendi karar verir. Belki sen böyle birşeyi anlayamazsın ama o senin sorunun

Sitelerde Paylaş

bunların insanım diyen bir varlığa yakışmayacağını her yönü ile izah ederim ancak ne yapacağına elbette kendi karar verir. Belki sen böyle birşeyi anlayamazsın ama o senin sorunun

Bak bunları sen diyorsun : "Bana göre faiz, enflasyonun olduğu yerde zaruridir. Kumar bir eğlence anlayışıdır. İçki bir zevk tir. Evlilik dışı ilişki ise normaldir" Buradaki bana göre kelimesinin altını özellikle çizdim. Bana göre dedikten sonra bunlar insanım diyen varlığa yakışmaz diyorsun. Bu durumda iki sonuç ortaya çıkıyor 1-Kendini insan olarak görmüyorsun (Bence bu en iyisi çünkü sizin gibiler maymundan geldiğini, insanın düşünebilen bir hayvan olduğunu iddia eder bu yüzden benim ateistlere hayvan demem hakaret sayılmaz) 2-Her ateistte bulunan inkar olsun da nasıl olursa olsun mantığında yaşadığın için böyle saçmalıyorsun. ATEİSTİN EVRİM SÜRECİ : ÇELİŞKİ+YALAN+İNKAR=ATEİST tarihinde elest tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

ATEİSTİN EVRİM SÜRECİ : ÇELİŞKİ+YALAN+İNKAR=ATEİST

sen niye benim cümleme kelime ekleyerek istediğin manaya çekiyorsun klasik müslüman oyunları yapıyorsun? Kuran da da böyle yapmadınız mı?

"de ki" getirerek muhammedin söylediklerini allahın gibi göstermediniz mi?

kuranı yumuşatmak ve akla aykırı olan yerleri mantıklı göstermek için parantez içlerinde güya açıklamalar koymadınız mı?

mucize oluşturmak için o ayet için işinize gelen meali örnek göstermediniz mi?

vs vs vs saymakla bitmez bunlar

ayrıca hiçbir cevabın olmadığı için ateistin evrimi diye saçma bir şey yazmışsın. yanlış anlama ben sinirli falan değilim sadece bunları yaparken kendi kendinize "evet bak ben bunları yapıyorum bende bir eğrilik var" demiyor musunuz 1 kere bile?

Sitelerde Paylaş

BİRDE SIRASI GELMİŞKEN SORAYIM. ATEİSTLER MAYMUNDAN GELDİKLERİNİ,İNSANIN DÜŞÜNEBİLEN BİR HAYVAN OLDUĞUNU İDDA EDERLER BU KONUDA MERAK ETTİĞİM BİR ŞEY VAR. BENİM SİZE HAYVAN DİYE HİTAP ETMEMİN BİR SAKINCASI VAR MI? BUNA ALINIR VE KIZAR MISINIZ? SİTE KURALLARINA AYKIRI MIDIR?

tarihinde elest tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

sen niye benim cümleme kelime ekleyerek istediğin manaya çekiyorsun klasik müslüman oyunları yapıyorsun? Kuran da da böyle yapmadınız mı?

"de ki" getirerek muhammedin söylediklerini allahın gibi göstermediniz mi?

kuranı yumuşatmak ve akla aykırı olan yerleri mantıklı göstermek için parantez içlerinde güya açıklamalar koymadınız mı?

mucize oluşturmak için o ayet için işinize gelen meali örnek göstermediniz mi?

vs vs vs saymakla bitmez bunlar

ayrıca hiçbir cevabın olmadığı için ateistin evrimi diye saçma bir şey yazmışsın. yanlış anlama ben sinirli falan değilim sadece bunları yaparken kendi kendinize "evet bak ben bunları yapıyorum bende bir eğrilik var" demiyor musunuz 1 kere bile?

Alkollü müsün? Bilincin açık mı? Eklediğim kelime hangisi göster bakalım.

Sitelerde Paylaş

BİRDE SIRASI GELMİŞKEN SORAYIM. ATEİSTLER MAYMUNDAN GELDİKLERİNİ,İNSANIN DÜŞÜNEBİLEN BİR HAYVAN OLDUĞUNU İDDA EDERLER BU KONUDA MERAK ETTİĞİM BİR ŞEY VAR. BENİM SİZE HAYVAN DİYE HİTAP ETMEMİN BİR SAKINCASI VAR MI? BUNA ALINIR VE KIZAR MISINIZ? SİTE KURALLARINA AYKIRI MIDIR?

Hakaret amaçlıysa senden ala hayvan yok burda.

Ben hayvan olduğumu kabul ediyorum.

Sitelerde Paylaş

kumar bir eğlence anlayışı içki bir zevk. ben böyle yazmıştım ancak bunların "masum" olduğunu söylemedim. cünkü böyle bir şey düşünmüyorum zaten. sen ise dalga gectiğini sanarak birde yanına "masum" ekleyerek benim bunları gayet meşru gördüğümü söylüyorsun. ya kötü niyetlisin dostum yada okuduğunu anlamada problemlerin var. bunların haricinde 3.bir seçenek yok.

Sitelerde Paylaş

eklediğin kelimeyi ve yarattığın anlamı gösterdiğime göre bir özürü hakediyor muyum?

Sen aslında sağlam bir küfürü hak ediyorsun. Şimdi çıkardığın sonuç bu öylemi. Şaşırdım kaldım ne diyeyim. Çüş, yuh, oha diyorum.
Sitelerde Paylaş

Hakaret amaçlıysa senden ala hayvan yok burda.

Ben hayvan olduğumu kabul ediyorum.

Yok hayvan hakaret amaçlı değil ben sizin jargonunuza göre hayvan diyorum yanlış anlama. Sende ben hayvanım dediğine göre problem yok.

tarihinde elest tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Yeni kayıt oldum öncelikle herkese merhaba.

Merak ettiğim ateist olmadan önce ne yaptı arkadaşlar, önceden Müslüman arkadaşlar boşluk hissettiler mi hayatlarında? Veya nasıl kabul ettiler tamamen.

Merhaba hoşgeldiniz

Sitelerde Paylaş

Yeni kayıt oldum öncelikle herkese merhaba.

Merak ettiğim ateist olmadan önce ne yaptı arkadaşlar, önceden Müslüman arkadaşlar boşluk hissettiler mi hayatlarında? Veya nasıl kabul ettiler tamamen.

Hıristiyan veya budist bir ülkede doğmuş olabileceğim ve allahın izni ile müslüman bir ülkede doğduğum için sürekli allaha şükretmemle başladı her şey...

Sitelerde Paylaş

Hıristiyan veya budist bir ülkede doğmuş olabileceğim ve allahın izni ile müslüman bir ülkede doğduğum için sürekli allaha şükretmemle başladı her şey...

Biraz fazla şükür etmişsiniz bizden epey ilerdesiniz

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...