Jump to content

Sormak isteyip soramadıklarımız...Derin düşünceler...

Recommended Posts

Hayatta bir köpeğe bile saygı duyarım. Fakat bu forumda saygıyı cümle içerisinde bile hak etmeyen kişiler var. Değil saygı, tiksinti bile az kalır.

Malesef ki, dinli yada dinsiz hiç farketmez, adam gibi adam meğer pek azmış.

tarihinde Xerşan tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 836
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Hayatta bir köpeğe bile saygı duyarım. Fakat bu forumda saygıyı cümle içerisinde bile hak etmeyen kişiler var. Değil saygı, tiksinti bile az kalır.

Çok hakaret eden var. Onların da atılması lazım.

Sitelerde Paylaş

Sevgili Newbie,

insanların inancı, düşüncesi, ideolojisi ne olursa olsun, herkes ifadelerini ''özgün bir platform'' da ifade edip tartışma konusu olarak açıyorsa, kişi kendi düşüncesini aktardıktan sonra zıt düşünceyi küfürlerle savunmaz. Bu tartışma değildir. Sen bir konu hakkında başlık açıyorsan, duymak istemediklerini duyunca, onları okuyup kelimelerle cevabı verecek dirayeti gösteremeyeceksen, bunun adına tek taraflı bir isim koymak gerekir.

Senden olmayanları hazmedemiyorsan, zıt fikirleri belirtenlere hakaretler yağdırıyorsan, küfürleri itham edip muhatabını da aynı ideolojiye sahip yönetim gücünü kullanarak, ''özgün'' ''özgür'' denilen bu platformdan attırıyorsan, bunun adına ne denir sen cevap ver.

Not: Örneklerden seni tenzih ederim.

tarihinde Xerşan tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Ayrıca Forum yöneticileri bazı kişilere karşı sesiz kalıyor

Bu konuda haklısın dostum. Adalet denen kavram dünyada bulunmayan birşey. İnsanlar ne kadar adaletli...

tarihinde ANGEL- tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Ayrıca Forum yöneticileri bazı kişilere karşı sesiz kalıyor

Bu konuda haklısın dostum. Adalet denen kavram dünyada bulunmayan birşey. İnsanlar ne kadar adaletli...

Sevgili Angel, ben bu forumda aynı sebepten dolayı defalarca atıldım. Atılmak için gereken şartlar neydi biliyormusunuz. Yöneticilerin ideolojisine ters olan durumları benimsemek. Malesef ki bu platformu oluşturan kişiler kendinden olmayanları, masa başında harcıyorlar. Sonrada konu başlıklarında, adaletten, insan haklarından, özgürlükten, demokrasiden bahsediyorlar. Onlara göre kendilerinden olmayanların bu yazdığım kriterleri kullanmaya bile hakları yok. İşte böyle zihniyette insanları bu forumda tanıyorum, bu kişilerin düşünce yapısını, yaptıklarını ve ellerinde imkan olsa yapacaklarını bu forumda daha detaylı öğreniyorum.

Şimdi burada gücü eline alan, posta koyuyor, yada sırtını güçlüye dayayanlar. Ben her zaman söyledim yine söylüyorum.

Hakkı konuşmayanlar batıla yenik düşmeye mahkumdur. Malesef ki bu platformda batılın uşağı olmuş kişiler fazlasıyla bulunuyor.

Sitelerde Paylaş

Meşhur Wimbledon'un ilk zenci Şampiyonu Arthur Ashe kan naklinden kaptığı AIDS'den ölüm döşeğindeydi..

Hayranlarından biri sordu..

"Allah böylesine kötü bir hastalık için neden seni seçti?"

Arthur Ashe cevap verdi..

"Tüm dünyada 50 milyon çocuk tenis oynamaya başlar, 5 milyonu tenis oynamayı öğrenir, 500 bini profesyonel tenisçi olur, 50 bini yarışmalara girer, 5 bini büyük turnuvalara erişir, 50'si Wimbledon'a kadar gelir, 4'ü yarı finale, 2'si finale kalır. Elimde şampiyonluk kupasını tuttuğum zaman Allah'a 'Neden ben?' diye hiç sormadım. Şimdi sancı çekerken, Allah'a nasıl 'Neden ben?' derim?

Sitelerde Paylaş

Arjantinli ünlü golfçü Robert Vincenzo yine bir ödül kazanmış, ödülünü alıp kameralara poz vermiş. Ardından klubüne uğramış, eşyalarını toplayıp otoparktaki arabasının yanına doğru yürümüş.O sırada yanına bir kadın yaklaşmış.

Vincenzo’yu kutladıktan sonra ona küçük bir bebeği olduğunu, bebeğin çok hastalandığını ve hastane masraflarını karşılayamadığını onun her gün biraz daha ölüme yaklaştığını anlatmış, bir çırpıda. Kadının anlattıkları Vincenzo’yu çok etkilemiş.

Hemen çek defterini çıkarmış ve turnuvadan kazandığı paranın bir bölümünü yazıp imzalamış. Çeki kadına uzatmış. O sırada kadına “umarım bebeğinin iyi günleri için harcarsın” demiş.

Ertesi hafta Vincenzo klupte öğle yemeğini yerken Golf derneği’nin bir üyesi yanına yaklaşmış ve “otoparktaki çocuklar, geçen hafta siz turnuvayı kazandığınız gün bir kadının yanınıza yaklaştığını ve sizinle konuştuğunu söylediler” demiş.

“Evet” demiş Vincenzo, “bunun nesi garip?”.

“Garip değil tabi ki” demiş adam,

” Ama size bir haberim var o kadın bir sahtekarmış. Sizin gibi zengin kişilere yaklaşıp hasta bir bebeği olduğunu söyleyip para koparırmış. Korkarım sizden de koparmış.”

Vincenzo şaşkınlıkla ” yani ölümü beklenen bir bebek yok mu?” demiş.

“Yok” demiş adam.

“İşte bu hafta duyduğum en iyi haber” demiş Vincenzo.

İşte buna bakış açısı farkı diyoruz. Kimi parasını kaybettiğine üzülür ama kimi de Vincenzo gibi ölümü bekleyen bir bebek olmamasına sevinir.

Aynı pencereden dışarı bakan iki kişiden biri sokaktaki çamuru, diğeri gökyüzündeki yıldızları görebilir.

Seçim bizlere aittir.

Sitelerde Paylaş

Sevgili Newbie,

insanların inancı, düşüncesi, ideolojisi ne olursa olsun, herkes ifadelerini ''özgün bir platform'' da ifade edip tartışma konusu olarak açıyorsa, kişi kendi düşüncesini aktardıktan sonra zıt düşünceyi küfürlerle savunmaz. Bu tartışma değildir. Sen bir konu hakkında başlık açıyorsan, duymak istemediklerini duyunca, onları okuyup kelimelerle cevabı verecek dirayeti gösteremeyeceksen, bunun adına tek taraflı bir isim koymak gerekir.

Senden olmayanları hazmedemiyorsan, zıt fikirleri belirtenlere hakaretler yağdırıyorsan, küfürleri itham edip muhatabını da aynı ideolojiye sahip yönetim gücünü kullanarak, ''özgün'' ''özgür'' denilen bu platformdan attırıyorsan, bunun adına ne denir sen cevap ver.

Not: Örneklerden seni tenzih ederim.

Sen hiçbir zaman düşüncelerin yüzünden atılmadın ki. Yoksa öyle mi sanıyordun?

Sen neden atılıyorsun, sana söyleyeyim mi?

Tartışmayı bilmeyip sürekli kişiselleştirdiğinden, sinsice yazılar yazıp başlıkları sabote ettiğinden, bilgi yerine kişisel saldırıyı yeğlediğinden, sürekli ama sürekli laf sokma derdinde olduğundan ve tabii sürekli hakaret küfür edip onları karşındaki sana güzelce iade ettiğinde mazluma yatıp ağlamandan.

İğrenç birisin sen. Karakter sıfır. Ettiğin küfrü hakareti bile üstlenemeyip millete ahlak edep öğretmeye kalkan bir yüzsüzsün.

Kırk kere atıldın madem, burada da adam gibi adam çok azmış; ne diye dönüp dolaşıp geliyorsun?

Bu yüzsüzlüğünü, bu sinsi tavrını hangi kişilik özelliğine bağlıyorsun?

Tipik dincisin. Pisliği yap, insanları bıktır, sinir et, iğrendir, başlıklardan soğut, hakaret yediğinde hakaretini de misliyle et, sonra da mağduru oyna..

İğrençsin iğrenç. Dincilerin hepsi böyledir.

İdeoloji demiş, arka sokaklarda dolaşmışsın. Ben seni meydana çıkarıp orada konuşayım:

Burada Atatürk'e istediğini saydıramazsın. Hakaret küfür edemez, şeriatçı pislikleriyle "Atatürk eleştiriyorum" adı altında burayı kirletemezsin. Bu kadar basit.

Bunları yapabileceğin forumlar var, pekâlâ oralara gidebilirsin.

Sitelerde Paylaş

Berşan buraya box maçı yapmaya geliyor.

Hayır canım. Box maçı yapmak için gelen adam bir önceki round'da yediği yumruk için oturup ağlamaz, mazluma mağdura yatmaz.

Bunların unuttuğu bir şey var, o da buranın kuralları olduğu. Sanıyorlar ki atılma sebebi sadece hakaret küfür.

Ayrıca "özgür ve de özgün" bir forum olma iddiasının, aklına gelebilecek ya da düşündüğün her şeyi yazabilme özgürlüğü ile karıştırıyorlar.

Beni düşüncelerime tahammül edemedikleri için atıyorlar diyor ya, aslı bu işte. Atatürk'e istediği gibi saydırabilme, şeriatçıların o bildik bel altı iğrenç saldırılarını istediği gibi yazıp savunabilmeyi özgürlük sanıyor. (Kaldı ki bunu da defalarca yaptı ve atılmadı. Bana kalsa derhal atılmalıydı. Kirlilik yapmak marifet değil, ona izin vermek hiç marifet değil.)

Bunu bile dürüstçe söyleyemeyip arka yollara sapan bir sinsi. Onu okuyan da dişe dokunur bir politik fikri var da onları söylemesi engellenmiş falan sanacak.

Böyle de utanmaz.

Sitelerde Paylaş

Yazılarınız, düşünceleriniz, fikirleriniz ve ideolojileriniz böyle olmaya devam ettikçe, siz kazanmış edasıyla her başlığa gelip, ukalalığınıza devam edeceksiniz. Bu şunu gösteriyor ki, kararmış kalplere kelam fayda etmez. Basit işler peşinden koşmaktan, ne kadar basitleştiğinizin farkına bile varamıyorsunuz.... Sizler debam edin, artık sizleri hiç umursamıyorum.

Sitelerde Paylaş

Yazılarınız, düşünceleriniz, fikirleriniz ve ideolojileriniz böyle olmaya devam ettikçe, siz kazanmış edasıyla her başlığa gelip, ukalalığınıza devam edeceksiniz. Bu şunu gösteriyor ki, kararmış kalplere kelam fayda etmez. Basit işler peşinden koşmaktan, ne kadar basitleştiğinizin farkına bile varamıyorsunuz.... Sizler debam edin, artık sizleri hiç umursamıyorum.

Cg0m514.jpg

Sitelerde Paylaş

Tasvir, şu forumda ''trol'' diye atılan yüzlerce kişi varsa senin ilk 10 da olman lazım. Konu başlıklarını sabote edip, dalga geçmekten başka bir meziyetin varsa, buyur anlat tartışalım. Amacın nedir bilmiyorum ama insan olana böyle hareketler yakışmaz. Bir zemin sana hitap ediyor diye, o zemini ahlak dışı kullanmak yine insana yakışmaz. Sen ve bazı kişiler burada neyi hedefliyorsunuz, insanları küçük düşürmekse amacınız şunu bilin ki küçük düşüne sade sizlersiniz, arkanızda alkışların olması, perde kapanana kadar olan bölümdür. Çarpıya basıp sayfayı sonlandırdığında, kalmışssa yüreğinin derinliklerinde birkaç kırıntı ne demek istediğimi belki anlarsın. Gerçi anlamanı da hiç istemem, bu stilin umarım bir ömür seninle beraber olur.

Sitelerde Paylaş

Bu bir yarış değil. Ben seninle oturup çiş yarışı yapacak biri değilim.

Atılmışsın, sonra gelmiş foruma bir ton laf etmişsin ama arkadan dolanarak yapmışsın bunu. Ben bunu gösterdim sadece.

Bizleri umursamak zorundasın Berşan. Burada yalnız başına yazmıyorsun, burası bir blog değil; öyle değil mi? İslami bir forum da değil farkındaysan.

Dolayısıyla bizi bayağı bir ciddiye almak zorundasın, bizim seni aldığımız gibi. Ama bu sadece sanal olan bu ortam için geçerli tabii. Bunu da aklının bir köşesinde tutarsan çiş yarışı yapmak, kişilik savaşına girmek gibi rahatsız edici duygulardan bir parça kurtulursun belki.

tarihinde XUser tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Tasvir, şu forumda ''trol'' diye atılan yüzlerce kişi varsa senin ilk 10 da olman lazım. Konu başlıklarını sabote edip, dalga geçmekten başka bir meziyetin varsa, buyur anlat tartışalım. Amacın nedir bilmiyorum ama insan olana böyle hareketler yakışmaz. Bir zemin sana hitap ediyor diye, o zemini ahlak dışı kullanmak yine insana yakışmaz. Sen ve bazı kişiler burada neyi hedefliyorsunuz, insanları küçük düşürmekse amacınız şunu bilin ki küçük düşüne sade sizlersiniz, arkanızda alkışların olması, perde kapanana kadar olan bölümdür. Çarpıya basıp sayfayı sonlandırdığında, kalmışssa yüreğinin derinliklerinde birkaç kırıntı ne demek istediğimi belki anlarsın. Gerçi anlamanı da hiç istemem, bu stilin umarım bir ömür seninle beraber olur.

7U7GMtU.jpg

Sitelerde Paylaş

Bu bir yarış değil. Ben seninle oturup çiş yarışı yapacak biri değilim.

Atılmışsın, sonra gelmiş foruma bir ton laf etmişsin ama arkadan dolanarak yapmışsın bunu. Ben bunu gösterdim sadece.

Bizleri umursamak zorundasın Berşan. Burada yalnız başına yazmıyorsun, burası bir blog değil; öyle değil mi? İslami bir forum da değil farkındaysan.

Dolayısıyla bizi bayağı bir ciddiye almak zorundasın, bizim seni aldığımız gibi. Ama bu sadece sanal olan bu ortam için geçerli tabii. Bunu da aklının bir köşesinde tutarsan çiş yarışı yapmak, kişilik savaşına girmek gibi rahatsız edici duygulardan bir parça kurtulursun belki.

Xuser, bırak demagojiyi, sadede gel. İletilere gelip bana hakaretler yağdırıyorsun, yazılara küfürler ederek cevap veriyorsun, fakat sana hiçbir cezai yaptırım uygulanmıyor. Ne tuhaf değil mi? Senin onlarca küfürüne, bir karşılık verirsek, hemen atılıyoruz. Sonra da gelip burada bizleri ciddiye alacaksın diye emri vaki yapıyorsun. ''sizler'' kimsiniz söylermisin. Sizler dediğiniz kişiler, bütün kutsal değerlere her başlıkta, her ileti de velhasıl imzalarınızda bile küfürler yağdıracaksınız, ''bizler'' diye hitap ettiğiniz 2_3 kişi, kanunlarla korunan bir insan hakkında tek kelime yazamayacak. Biz yazınca tukaka sizler yazınca bilimsel eleştiri mi oluyor?

Zorunuza giden kendi çöplüğünüzde duymak istemediklerinizin yazılması ise, bunu açıkca deklare et. Gerçekleri saklayıp, istediğiniz piyesi yazalım. Sizlerde bu piyese göre kendinize rol biçersiniz.

Sitelerde Paylaş

Xuser, bırak demagojiyi, sadede gel. İletilere gelip bana hakaretler yağdırıyorsun, yazılara küfürler ederek cevap veriyorsun, fakat sana hiçbir cezai yaptırım uygulanmıyor. Ne tuhaf değil mi? Senin onlarca küfürüne, bir karşılık verirsek, hemen atılıyoruz. Sonra da gelip burada bizleri ciddiye alacaksın diye emri vaki yapıyorsun. ''sizler'' kimsiniz söylermisin. Sizler dediğiniz kişiler, bütün kutsal değerlere her başlıkta, her ileti de velhasıl imzalarınızda bile küfürler yağdıracaksınız, ''bizler'' diye hitap ettiğiniz 2_3 kişi, kanunlarla korunan bir insan hakkında tek kelime yazamayacak. Biz yazınca tukaka sizler yazınca bilimsel eleştiri mi oluyor?

Zorunuza giden kendi çöplüğünüzde duymak istemediklerinizin yazılması ise, bunu açıkca deklare et. Gerçekleri saklayıp, istediğiniz piyesi yazalım. Sizlerde bu piyese göre kendinize rol biçersiniz.

Bak, nasıl da geldin sadede..

Bırak bana kahvehane ağzıyla politika yapmayı. Atatürk kanunlarla korunuyormuş da, gerçekleri saklıyormuşuz da bilmem neymiş de..

Burada ona küfür ve hakaret edemezsin. Şeriatçı pisliklerini, o aşağılık bel altı çirkeflikleri "eleştiri özgürlüğü" adı altında buraya yığamazsın. Sadece Atatürk konusunda da değil aslında ama sen Atatürk konusunda nedense acayip saplantılı olduğun ve ilgili ilgisiz birçok başlıkta ille de "laf soktuğun" için ve sırf "düşüncelerin" nedeniyle atıldığın yalanını savurduğun için onu söylüyorum.

Bunları yapmak istiyorsan defolur şeriatçı forumlara gidersin, bu kadar basit. Sana aynı şeyleri kaç kere söyleyince anlıyorsun bilmiyorum ama benden bir daha zor duyarsın.

İster ciddiye al ister alma... Bu pisliği yapan ne ilk şeriatçısın ne de son olacaksın. Sen fazla sinsisin, farkın birazcık bu.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...