Jump to content

Sormak isteyip soramadıklarımız...Derin düşünceler...

Recommended Posts

• İleti 836
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

dalga denizde olur.....

güllü çiçekli islam da anca islam forumlarında olur...

hadi yallah

Cevap ver cevap ver diye ağlıyorsun, adam yerine koyup cevap veriyorum, yazdığın iletilere bak, sen basiretsizlik abidesisin, boş konuşan boş boş öten bir ahmaksın. Cahilliğin o kadar utanç verici bir boyutta ki, bu cehaletini artık kör gözün görmez olmuş, sanıyorsun ki yaptıkların bir erdem, ne acı bir tablo, yazık gerçekten yazık.

Sitelerde Paylaş

Cevap ver cevap ver diye ağlıyorsun, adam yerine koyup cevap veriyorum, yazdığın iletilere bak, sen basiretsizlik abidesisin, boş konuşan boş boş öten bir ahmaksın. Cahilliğin o kadar utanç verici bir boyutta ki, bu cehaletini artık kör gözün görmez olmuş, sanıyorsun ki yaptıkların bir erdem, ne acı bir tablo, yazık gerçekten yazık.

cevabın az önceki iletinmiydi ?

ben onu bana İLHAM al dye yolladın sandım...ondan böle yazmıştım....

o neye cevaptı pardon ? hangi soruma nasıl bir cevaptı ?

Sitelerde Paylaş

cevabın az önceki iletinmiydi ?

ben onu bana İLHAM al dye yolladın sandım...ondan böle yazmıştım....

o neye cevaptı pardon ? hangi soruma nasıl bir cevaptı ?

Soru sorduğunu sanıp birşeyler yazmaya çalışıyorsun ya, bu gibi yazılarına cevap B)

Sitelerde Paylaş

Soru sorduğunu sanıp birşeyler yazmaya çalışıyorsun ya, bu gibi yazılarına cevap B)

git bi oku en başına cümlenin ne demişin...

PUTPEREST.. ??? kim ben mi ? ben hangi puta tapıyorum ? senin gibi EL - İLAH putuna da tapmıyorum ? kıçından mı uydurdun putperestliğimi ?

Sitelerde Paylaş

git bi oku en başına cümlenin ne demişin...

PUTPEREST.. ??? kim ben mi ? ben hangi puta tapıyorum ? senin gibi EL - İLAH putuna da tapmıyorum ? kıçından mı uydurdun putperestliğimi ?

Atatürkü put yaparsınız, siyasi liderleri put yaparsınız, futbol takımlarını put yaparsınız, makamı, mevkiyi, koltuğu put yaparsınız. Senin hayatında bunlardan kaçı var?

Sitelerde Paylaş

Atatürkü put yaparsınız, siyasi liderleri put yaparsınız, futbol takımlarını put yaparsınız, makamı, mevkiyi, koltuğu put yaparsınız. Senin hayatında bunlardan kaçı var?

nerde yaptım ne zaman yaptım ?

futbolla işim olmaz..

futbol sevenlerin putumudur o futbol ? e ozaman TR de % 90 PUTPEREST ?

mevki moltuk sevdalısının da tamamı baksan müslüman e onlarda putperet...% 5 de onları koyalım

siyasi lidere ALLAH diyenler de oldu evet...% 3 de öle koyalım

toplam bakalım hmmmmmmmmmmm % 97....TR % 97 putperest o zaman ?

ben değilim...benim dinim yok...

sen ?

Sitelerde Paylaş

nerde yaptım ne zaman yaptım ?

futbolla işim olmaz..

futbol sevenlerin putumudur o futbol ? e ozaman TR de % 90 PUTPEREST ?

mevki moltuk sevdalısının da tamamı baksan müslüman e onlarda putperet...% 5 de onları koyalım

siyasi lidere ALLAH diyenler de oldu evet...% 3 de öle koyalım

toplam bakalım hmmmmmmmmmmm % 97....TR % 97 putperest o zaman ?

ben değilim...benim dinim yok...

sen ?

Bu kavramları, putlaştırmak, putperestliktir...Cümlem bu kadar...

Sitelerde Paylaş

Bu kavramları, putlaştırmak, putperestliktir...Cümlem bu kadar...

putlaştıranlara söle ozaman....ben o grupda değilim..makamım yok mevkim yok..futbollada işim yok...

ama saydıkalrını ülkede yapan çok...

& 97 putperst bi ülkedeyiz...sende boşuna övünmezsin bundan sonra artık..% 99 müslüman ülke diye....

Sitelerde Paylaş

putlaştıranlara söle ozaman....ben o grupda değilim..makamım yok mevkim yok..futbollada işim yok...

ama saydıkalrını ülkede yapan çok...

& 97 putperst bi ülkedeyiz...sende boşuna övünmezsin bundan sonra artık..% 99 müslüman ülke diye....

Bak dikkatini çekti mi, sen sürekli böyle yapıyorsun? Sana neden söyledim, ironiyi anlayabildin, sen sürekli böyle yapıyorsun?

Gel gelelim ironi yaptığım konuya, bunlar ironi olsa bile, aslında gerçeklerdir. Bütün halkın bilinçaltına yerleşen tabulardır, yıkılması çok zor olan durumlar...

Sitelerde Paylaş

Bak dikkatini çekti mi, sen sürekli böyle yapıyorsun? Sana neden söyledim, ironiyi anlayabildin, sen sürekli böyle yapıyorsun?

Gel gelelim ironi yaptığım konuya, bunlar ironi olsa bile, aslında gerçeklerdir. Bütün halkın bilinçaltına yerleşen tabulardır, yıkılması çok zor olan durumlar...

....................dier tarafda başlık açtım oraya gel

Sitelerde Paylaş

http://www.ateistforum.org/index.php?showtopic=57027

Sitelerde Paylaş
  • 6 years later...

Tamamen teslimiyet . Bir bardağı alın ve tersine çevirin ve bir sürahi ile su doldurmaya çalışın . Birde yan çevirin su doldurmaya çalışın , yine dolmaz . Ama bardağı düz bir şekilde koyarsan o zaman , hem dolar ve taşar . Ne kadar açtın kalbini ? Allah’a ne kadar açtın kalbini ? Veya bir çam şişeyi denize atın bak ne oluyor ? Hemen dolar  ve  denizler kadar  Allah , islam dolar kalbiniz ! Allahı   kandıramasınız  . Doğru , yanlış ,pis , temiz , haram , helal belidir zaten . Bardağınız hangi durumda . Adağın en güzeli ve en kusursusu kesilmeli Allah adına  . Adem peygamberin oğullarının durumuna düşmeyin . Makam ve mal sahiblerine nasıl bakıyorsanız aynı şekilde Fakire , hastaya , yaşlıyda öyle bakın  . Hazreti Ebubekir in , Bilalı koleyken taşın altındayken kurtardığını  hatırlayın . Musa peygamberde bir kolyeyi kurtarmak yüzünden , bir mısırlıyı vurarak oldurduğunu unutmayın . Yine İsa peygamber  genelde fakir ve hastaların hep yanında olduğunu unutmayın . İşte böyle bir merhamet ve  vicdan  hepsinin özeliği ve bizim takip etmemiz gereken yoldur

Sitelerde Paylaş

Öfkesi geçip sakinleşince, Musa levhaları aldı. Onlardan birinde şu vardı: “Yola gelme ve ikram, Rablerinden korkanların hakkıdır. Onlar ümmi[1*] nebi olan bu Rasul’e uyan kimselerdir. Onun özelliğini yanlarındaki Tevrat’ta ve İncil’de yazılı bulurlar. O Resul onlara, marufa[2*] uygun olanı emreder ve münkeri[3*] yasaklar. Temiz şeyleri helal, pis şeyleri haram kılar. Isr’larını, üzerlerindeki ağır yükleri[4*] kaldırıp atar. Kim ona inanır, onu destekler, ona yardım eder ve onunla birlikte indirilen nûra (Kitaba) uyarsa, işte onlar umduklarına kavuşacak olanlardır.” Musa’nın topluluğundan (kavminden) bir toplum (ümmet)[*] vardır; hem bu gerçekle yol gösterirler hem kendileri de o ona uygun davranırlar. 

Sitelerde Paylaş

Dediler ki ! bak Nuh ! Bizimle tartışmaya girdin , tartışmayıda çok uzatın ! Söylediğine gerçekten inaniyorsan bize tehdit etiğin şeyi başımıza getir . Nuh dedi ki , gerekeni yapmaya karar verdiğinde , o azabı başınıza getirecek olan yalnız Allah’tır . Siz ona engel olamasınız. Nuh’a şu vahiy edildi , şimdiye kadar inanmış olanlar bir yana , artık halkından kimse inanmayacaktır . Onların yaptıkları yüzünden , sakın kendini harap etme . Gözetimimizde ve vahiyimize göre gemiyi yap . Yanlışlar içindeki o kimseler içinde artık bana baş vurma . Çünkü onlar boğulacaklardır . Nuh gemiyi yapıyordu . Halkın ileri gelenleri oradan her geçtiğinde Nuh ile eğleniyorlardı. Oda şöyle diyordu , siz bizimle eğleniyorsanız , bizde sizinle eğleneceğiz. Tıpkı sızın eğlendiğiniz gibi . Sonunda emrimiz çıktı ve geminin tandırı kaynadı . Nuh’a dedik ki , erkekli dişili her türden birer çifti ve hakkında karar çıkan kişi dışındaki aileni , birde inanıp güvenenleri, gemiye bindir . Pek azı dışında , Nuh ile inanıp güvenen olmamıştı

Sitelerde Paylaş

İşte bu benim dosdoğru yolumdur; onu takip edin, başka yolları takip etmeyin, yoksa o takip sizi benim yolumdan[*] ayırır. Bunlar da Allah'ın sizden istekleridir, belki ondan çekinerek kendinizi korursunuz. İşte bu, indirdiğimiz bereketli Kitaptır. Ona uyun ve kendinizi koruyun ki iyilik bulasınız. Yoksa kalkar, "Kitap bizden önceki iki topluluğa indirilmişti. Biz onların okuduklarından habersiz kaldık." diyebilirdiniz . Ya da şöyle diyebilirdiniz: “Eğer o Kitap bize indirilmiş olsaydı ona onlardan daha iyi uyardık." İşte size Rabbinizden açık bir belge, bir rehber ve bir ikram geldi. Bundan sonra Allah'ın ayetleri karşısında yalana sarılandan ve onlardan yüz çevirenden daha yanlış kim olabilir? Ayetlerimizden yüz çevirenleri, yüz çevirmelerine karşılık azabın kötüsü ile cezalandıracağız . Bunlar ne bekliyorlar? Kendilerine meleklerin gelmesini mi, yoksa Rabbinin gelmesini mi ya da Rabbinden ölüm belirtilerinin(ayetlerinin) gelmesini mi? Rabbinden ölüm belirtileri geldiği[1*] gün evvelce inanıp güvenmemiş kimsenin imanı veya imanlı olarak iyilik etmemiş olanın iyiliği kendine fayda vermeyecektir[2*]. De ki “Bekleyin, biz de bekliyoruz. De ki “Benim namazım, ibadetim, hayatım ve ölümüm, varlıkların Rabbi olan Allah içindir . 

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...