Jump to content

Sormak isteyip soramadıklarımız...Derin düşünceler...

Recommended Posts

Daha şapka kanunu çıkarılmadan şapka giymediği için öldürülen biri vardı. İsmi İbrahim Edhem. Ethem şapka Kanununa muhalefetten idam edilen İskilipli Atıf Hocadan 6 ay önce öldürülmüş. Edhem’in öldürülmesi erken dönem Ergenekon cinayeti olarak değerlendiriyor.

Hazırlayan : Mehmet Sılay , MİLAT GAZETESİ, 09 Şubat 2012

http://yakintarihimiz.org/erken-donem-ergenekonun-sapka-cinayeti-ankarali-ibrahim-edhem.html#

Şapka devrimi, 90 yıl sonra bile onun bunun çocuğu ayracı olması bakımından başarılı bir devrim olmuştur.Yapanların ellerinden öpmek lazımdır.erken dönem ergenekonmuş peh peh..
Sitelerde Paylaş
  • İleti 836
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

AHLAKSIZ!bak tayyipçi selim seni beğenmiş,sizler bu kadar güvenilirsiniz işte kurtuluş savaşına da terörizm der bu arap dincileri sen de aynı fikirdesin demekki!

Yazılan iletileri çözümleyecek ve manayı çıkartacak donanım olsaydı ne demek istediğimizi anlardın. Herşeyi kendi kurguladığınız dünyanızla tasavvur ediyorsunuz. Herşey sizin doğrularınızla doğru ve herşey sizin doğrularınız ölçüsünde değerlidir. Dünya sizin bakış açınızla yorumlanıp, sizlerin düşüncelerinize göre ifade edilmelidir.

Sitelerde Paylaş

Sefil adam,sen gerçekten boş ve cahil bir insansın,sana tüm servetini halka bırakmış diyorum,sen bu serveti nasıl kazandı diyorsun!sen tam bir embesilsin!Servet,dediğin şeyde boş,kıraç arazilerde kurulan tarım,endüstri kurumları..size iyilik yaramaz

Bu savunma değildir. Terbiyesizce yazı yazman senin sadece ailenin verdiği eğitimi ve adabı gösterir. Yazdıklarının doğruluğunu değil.

Bir insan, ülkede istediği herşeyi adına tapulasın, istediği şekilde pay etsin. Sonra bu malvarlığını kendi istediği biçimde ve kişilere versin. Bunun adına ne denir?

Birde şunu gözardı ediyorsunuz Atatürk, servetini bağışlamasaydı bile kanunlar çerçevesince bütün malvarlığı zaten devlete kalacak. Yaptığı ikram değil, mecburiyet...

tarihinde BersHan tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Şapka devrimi, 90 yıl sonra bile onun bunun çocuğu ayracı olması bakımından başarılı bir devrim olmuştur.Yapanların ellerinden öpmek lazımdır.erken dönem ergenekonmuş peh peh..

Herkesle tartışırım yeterki karşımdaki birazcık donanımlı olsun, sen güdülerin ile hareket etmekte serbestsin. Düşünebilen ve mantığını kullanabilen kişilere soruyorum. Siz üzerinize alınmayın.

Sitelerde Paylaş

Kimilerine göre devrim kimilerine göre darbe...Konu bütünü kapsamadığı ve belli bir kesime hitap ettiği için bütün insanlığa diyemiyorum. Son olarak aynı sözümü tekrarlama ihtiyacı duyuyorum.

Devrimi halk yapar, devlet değil, ordu değil, asker değil yada dış güçler değil. Sadece halk yaparsa adı devrim olur aksi bütün eylemler darbedir.

Sitelerde Paylaş

Konu başlığına farklı bir soru ile devam ederken, sürekli anlam veremediğim ve cevap bulamadığım yada bulduğum cevapların beni yeterince ikna edemediği bir tanımla devam etmek istiyorum. Bu soruyu belki birkaç kez evrim konusu açılınca sordum fakat net bir bilgi alamadım.

Müsadenizle evrim teorisiyle ilgilenen arkadaşlara sunuyorum.

Bir balık sudan karaya hangi amaç dahilinde çıkmak ister. Canlıların dna larına milyonlarca yıl kopyalanan bilgiler vs bunlardan ziyade, sadece kısa ve şahsi düşüncelerinizle ifade edermisiniz.

Suda yaşamaya elverişli bir canlı karaya neden çıkar, Karaya çıkması ile karada yaşamın başlaması konusu sizce mantık lı geliyor mu?

Sitelerde Paylaş

Konu başlığına farklı bir soru ile devam ederken, sürekli anlam veremediğim ve cevap bulamadığım yada bulduğum cevapların beni yeterince ikna edemediği bir tanımla devam etmek istiyorum. Bu soruyu belki birkaç kez evrim konusu açılınca sordum fakat net bir bilgi alamadım.

Müsadenizle evrim teorisiyle ilgilenen arkadaşlara sunuyorum.

Bir balık sudan karaya hangi amaç dahilinde çıkmak ister. Canlıların dna larına milyonlarca yıl kopyalanan bilgiler vs bunlardan ziyade, sadece kısa ve şahsi düşüncelerinizle ifade edermisiniz.

Suda yaşamaya elverişli bir canlı karaya neden çıkar, Karaya çıkması ile karada yaşamın başlaması konusu sizce mantık lı geliyor mu?

Bir insan neden Mars'a gitmek ister ki?

Sitelerde Paylaş

Balık karaya şırrak diye çıkmaz istemez. Bazıları suyun dışındaki kolay besinleri avlayabilmek için çıkar hemen geri gelir. Bazılarıda suda zıplayarak su üstündeki kuşları vs avlar uçarlarken. sudan çıkıp geri geldikçe bunda ustalaşır ve bunu yapanlar hayatta kalmaya başlar. Sudan çıkış süreleri uzamaya başlar, süre uzadıkça solungaçlar zayıflamaya başlar, hem akciğere sahip hemde solungaça sahip türlerin akciğerleri gelişmeye, solungaçları zayıflamaya başlar. Nihayetinde karaya çıkış gerçekleşir.

Sitelerde Paylaş

Balık karaya şırrak diye çıkmaz istemez. Bazıları suyun dışındaki kolay besinleri avlayabilmek için çıkar hemen geri gelir. Bazılarıda suda zıplayarak su üstündeki kuşları vs avlar uçarlarken. sudan çıkıp geri geldikçe bunda ustalaşır ve bunu yapanlar hayatta kalmaya başlar. Sudan çıkış süreleri uzamaya başlar, süre uzadıkça solungaçlar zayıflamaya başlar, hem akciğere sahip hemde solungaça sahip türlerin akciğerleri gelişmeye, solungaçları zayıflamaya başlar. Nihayetinde karaya çıkış gerçekleşir.

Bahsettiğin şekilde hayatını sürdüren deniz canlıları günümüzde de var. Bunların var olması örnek olması anlamına gelir mi?

Canlılar yapı itibari ile girdiği ortama uyum sağlarlar, gerek hayvanlar gerekse insanlar. Bunu sanırım kimse red etmez. Fakat bu uyum sağlama sürecine mutasyon eklenip bir yelpaze ile başlangıç zincirleri oluşturmaya gelince, buna anlam vermekte güçlük çekiyorum. Mantık dışı geliyor.

Sitelerde Paylaş

Mesela şöyle bir örnek vereyim. 4 ayaklı bir tür var. yırtıcıları ekinlerden yada çalılardan görebilmek için ayağa kalkıyor ve boyle olunca elleri boşa çıkıyor. Eller boşa çıkınca kullanılmaya başlanıyor.

Bu evrimcilerin sürekli dile getirdiği, hayal ürünü. Hiçbir kanıt yok, hayali çizimler ve animasyonlardan başka.

Sitelerde Paylaş

Benim bildiğime göre evrim tartışılmıyor artık bilim camiasında. Ancak türkiyedeki ortaokul, lise biyoloji hocaları seviyesinde yaratılışa inananlar çıkabiliyor :D

Bu kadar kesinlik kazanan bir teoriyi, bu şekilde yanıtladığına göre gayet bilgili ve kültürlüsünüz.

Sizin bu ilminize başvurarak, bizlere yararlı mutasyon örneklerinden birkaç tane söyler misiniz?

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...