Jump to content

Sormak isteyip soramadıklarımız...Derin düşünceler...

Recommended Posts

• İleti 836
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

gözleri var, duyuları var, algıları var, kolları , ayakları var metebolizması var. Kabaca baksak bile birçok koplexs yapısı ve daha fazlası var.

Evet var. Böceklerle ortak bazı özelliklerimiz var. Onun da nedenini anlatacağım ama önce anlayabilmen için önceki sorularımı cevaplamalısın.

Sitelerde Paylaş

Biraz önce herkes kendi fikrini yazsın demiştin eleştirmeyecem demiştin ya. Ben de eleştirmeyeceğim. Sence neden tüm kuşlarda "tüy" vardır?

ben eleştirmiyorum, karşı düşüncemi dile getiriyorum. Yazılarındaki mesaj sonunda teşekkür etmeye özen gösteriyorum. Küfür, hakaret edenlere de teşekkür edecek halimiz yok yani.

Yoksa kim ne isterse baş tacıdır, illa herkes doğr usöyleyecek diye birşey yok, önemli olan yanlışlardan doğrulara ulaşmaktır.

tarihinde BersHan tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Böcekleri hiç araştırmadım, kabaca bakacak olursam böcekelrin canlılar dünyasındaki en donanımlı ve en komplike varlıklar olduğunu söyleyebilirim.

Böcekler de aynı omurgalılar gibi birbirlerine benzer. 3 bölümden oluşurlar. Hepsi öyledirler. Hemoglobin yerine hemosiyanin kullanırlar oksijeni tutmak için. Altı bacakları vardır. Sinir düğümleri gövdelerindedir. Trake solunumu yaparlar. Damar sistemi taşımazlar.

Sitelerde Paylaş

Yarasa kuş gibi komplike bir yapıda olmadığı için yada kuşlar gibi göç etmediği için, olabilir mi?

Hayır. Çünkü yarasanın atasında da tüy yoktu. Olmayan birşeyi birden kendi vücudunda ortaya çıkarmasının yolu yok. Ancak önceki atalarında var olan bir özelliği, yapıyı değiştirerek evrilebilir. Yarasanın atasının fare olduğunu, ve farenin de hiç tüyü olmadığına göre, yarasanın da tüyü olamaz.

Sitelerde Paylaş

Hayır. Çünkü yarasanın atasında da tüy yoktu. Olmayan birşeyi birden kendi vücudunda ortaya çıkarmasının yolu yok. Ancak önceki atalarında var olan bir özelliği, yapıyı değiştirerek evrilebilir. Yarasanın atasının fare olduğunu, ve farenin de hiç tüyü olmadığına göre, yarasanın da tüyü olamaz.

Balıklar ortak ata değil mi? Onlarda da olmayan birçok özellik ondan sonraki kara canlılarında görülmüştür.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...