Jump to content

Sormak isteyip soramadıklarımız...Derin düşünceler...

Recommended Posts

element mi? Alakası yok. Babana benzemen elemetlerin yüzünden mi? Neden zenciler zenci doğuruyor, beyazlar beyaz? Elementleri yüzünden mi?

Hayır, kastettiğim bu değildi. Dna olarak maymunlardan sonra insana en yakın canlılar olduğunu biliyorum.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 836
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Çünkü herkes benzerini doğurur. Peki farklılıklar nasıl oluşuyor? Sen babandan çok az farklısın değil mi? Birebir aynı değilsiniz.

Bakın sevgili Darwin, bu yolla birşey ispatlamış olamazssınız ki, herkes benzerini doğrurur. Zaman ilerledikçe ufak farklılıklar oluşarak değişimler gözlemlenir. Bu böceklerden insanlara kadar olan sürecin bir sonucu mudur. Yada evrimin göstergesi midir?

Sitelerde Paylaş

Kedi ile senin arandaki müthiş benzerliği anlamışsındır. Farklılıklar işte bunlardan oluşuyor. Kedinin bizdeki bir kemiği bizimkinden kısa, diğeri uzun. Diğeri fazla diğeri az. Temel yapı aynı, ayrıntılar farklı değil mi? Bunda da hemfikir miyiz?

Evet.

Sitelerde Paylaş

canlılığın şu an ki yapısı kompleks. 1 milyar yıl önce Dünyada kompleks canlı va rmıdı?

İznin olursa şöyle ifade etmek istiyorum. Örneğin bundan 2 milyar yıl önce bir örümcek türü yada bir arı türü var. Bu arı uçamıyor bal yapamıyor yada örümcek ağ yapamıyor, şekil itibari ile ilk ortaya çıktığı andan itibaren, örneğin 1 milyar yıl önce bulunan bir örümceğin yapısı 500 milyon yıl sonraki örümceğin yapısı ve günümüz örümceğin yapısı gibi, örnekleri sunarsanız, memnun olurum.

Sitelerde Paylaş

Peki baban ile farklılıkların var mı? Çok az olsa da

Muhakkak var, mesela onun saçlar dalgalı benim saçlarım düz, onun gözleri kahverengi benimki siyah, onun teni esmer ben beyaz onun boyu 165 ben 180 gibi hatta aile ortalaması baz alınınca ben epey uzun kalıyorum. Bunlar dediğiniz gibi farklılıklara bir örnek.

Sitelerde Paylaş

Fakat bu baba-oğul örneğine birde şu şekilde tanımlama yapmak istiyorum. Babam çocuk yaşta ağır şartlarda çalışmış, düzenli beslenememiş, sağlıklı yaşayamamış, zorluklar çekerek büyümüş. Bugünkü imkanların birçoğu onun gençlik yıllarında yokmuş. Oysa ben aynı şekilde yaşamadım. Spor yaptım, düzenli beslendim, lisanlı sporcu olarak senelerce çalıştım. Hayatımda düzen ve sağlıklı beslenmenin verdiği intizam gözlenebilir durumda, kötü alışkanlıklar olarak tabir edilen hiçbirşeyi kullanmadım. Bu gibi etkenleri göz ardı etmemeiz lazım, diye düşünüyorum.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...