Jump to content

Sormak isteyip soramadıklarımız...Derin düşünceler...

Recommended Posts

Harun Yahya nın kitabından örnekler veriyorsun ama biraz araştırsan onların sahte olduğunu kendin bile ortaya çıkarabilirsin. O fotograftakiler birbirinden farklı tamamen farklı türler. Şekiller benzeyenlerden foto albüm yapmış. Örneğin yılan balığı olarak gösterdiklerindan bazıları doğrudan yılan.

Evrim ile ilgili konularda Harun yahya doğruda söylese yanlışta söylese okumuyorum. Hem din hem bilim tüccarlığı yapıyor.

Yılan balığı ilk aklıma gelen görüntü itibari ile düz bir yapısı olduğundan örneğin 500 milyon yıl öncesi var ise neden ve nasıllları daha kolay anlaşılır diye, direkt aklıma geldi ve yazdım.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 836
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

İlk canlının nasıl oluştuğunu bulana nobel ödülü verecekler. Ancak canlılık için önemli olan aminoasitlerin, bazların, nasıl kendiliğinden oluştuğu gösterilmiştir. Yapbozun parçalarının nasıl var olduğu gösterilmiş, parçalardan bütünün nasıl oluştuğu gösterilememiştir.

Sitelerde Paylaş

Kene var. Kene milyonlarca yıl önce başka bir canlı imiş. Örümcekten, böcekten daha önemli olan insanın değişimi değil mi?

İnsanın değişimi konusu, evrim bilimcileri tarafından sahte fosiller kullanılarak, kanıtlanmaya çalışılmasından dolayı, değer kaybetti diyebilirmiyiz.

Yani, kafatası oluşturmak, yarı insan yarı maymun gibi bir fosil sergilemek, yada buna benzer fosillerle, insanların ortak atası misali bir canlı fosili, yapay olarak yaratmışlar mıdır?

Sitelerde Paylaş

Esas soru, biz maymunda mı geldik, yoksa Adem ve Havva'dan mı geldik sorusu değil mi?

Esas soru şu, Adem varken, insanlar varmıdır yokmudur, Kuran Allahın halifesi olarak ilk insan ve ilk peygamber olarak ifade eder. Hz Adem dünyadaki ilk halifedir. İlk insan yada insan benzeri varlıklar, maymunumsu canlılar var yada yok diye bir bilgi yok. Yani Hz Adem konusu Kuranda bildirilirken sadece öğüt tarzı ifadelerle çok az bilgiler vermektedir. Bundan dolayı yaratılışı yorumlayan alimler 3 farklı görüşü de sunuyorlar.

Sitelerde Paylaş

Ya da homo erectus. Tukana çocuğunun fosili sahte mi?

Fosiller hakkında bilgim yok, içimdeki bir ses, teknik donanımın çok yetersiz olduğunu söylüyor, belki 100 yıl sonra bildiğimiz birçok gerçeğin aslında yanlış olduğunu öğreneceğiz, diye düşünüyorum.

Sitelerde Paylaş

100 yıl sonra daha çok fosil bulunacak merak etme. Evrimin gerçek olmadığına dair tek bir kanıt bile yokken, gerçek olduğuna dair milyonlarca kanıt bulundu. Tek bir adamın algısı, DNA da bile denendi ve gerçek olduğu ortaya çıktı. Neden dinler bu adama karşı çıkmışlardı ve hala sevmezler?

Sitelerde Paylaş

Evrimi reddemedikleri için Ademi evrime uyarlıyorlar de şuna. Ama Kuran Adem, insanlar topluluğuna gönderildi de demiyor? Sizin atanız ademdir diyor. Ben sizin atalarınızı maymundan yarattım demiyor.

Hz Adem konusu yoruma açıktır. Bir insan istediği yere konuyu çekebilir. Evrim teorisine de uyarlayabilir, yaratılışada, her ikisinede.

Kısas öğüt amaçlı ifadelerle ve ucu açık yoruma açık ifadelerle anlatılmıştır. Net bir hüküm yok.

Bundan dolayı Hz Adem konusunda ben, şunlar doğrudur, şunlar yanlıştır diyemiyorum. Kesinliği olmayan ifadelerde bulunmak doğru değil, diye düşünüyorum.

Sitelerde Paylaş

Ben sana kanıtlarımız sundum. Şİmdi ben sorayım. Kuranın insanlar tarafından yazılmadığına dair Kuran dışı bir kanıtın var mı? Örneğin Amerika yerlileri arasında Muhammed kelimesi geçmiş mi? Ya da eski Çinlilerin kitaplarında Allah, Adem, Cennet gibi bilgiler var mıdır?

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...