Jump to content

Sormak isteyip soramadıklarımız...Derin düşünceler...

Recommended Posts

Bak, nasıl da geldin sadede..

Bırak bana kahvehane ağzıyla politika yapmayı. Atatürk kanunlarla korunuyormuş da, gerçekleri saklıyormuşuz da bilmem neymiş de..

Burada ona küfür ve hakaret edemezsin. Şeriatçı pisliklerini, o aşağılık bel altı çirkeflikleri "eleştiri özgürlüğü" adı altında buraya yığamazsın. Sadece Atatürk konusunda da değil aslında ama sen Atatürk konusunda nedense acayip saplantılı olduğun ve ilgili ilgisiz birçok başlıkta ille de "laf soktuğun" için ve sırf "düşüncelerin" nedeniyle atıldığın yalanını savurduğun için onu söylüyorum.

Bunları yapmak istiyorsan defolur şeriatçı forumlara gidersin, bu kadar basit. Sana aynı şeyleri kaç kere söyleyince anlıyorsun bilmiyorum ama benden bir daha zor duyarsın.

İster ciddiye al ister alma... Bu pisliği yapan ne ilk şeriatçısın ne de son olacaksın. Sen fazla sinsisin, farkın birazcık bu.

Sinsiliği derecelendirelim, forum konularını kabataslak gözden geçirelim, yazılan mesajların doğruluk oranına bakalım. İslami konularda verilen yanıtları, senin bu değeryargın üzerinden tartalım. Bakalım kimler sinsi, kimler değil. Kimler nefret saçıyor kimler adil davranıyor. Kimler doğruyu söylüyor yada söylemeye çalışıyor, kimler nifak tohumları ekiyor. Bu gibi tabloya bakıp, senin bu övdüğün zeminin işleyişini hemen kabataslak ortaya çıkaralım.

Bu forumda, İslama sövmek serbest, bizim kutsallarımıza yorum bile yapmak yasaktır diyorsunuz ama bunu deklare edemiyorsunuz. Tarzsınız, stiliniz, mesajlarınız bunu belirtiyor fakat tanımlamayı yapamıyorsunuz.

Sen kendini çok mu zeki sanıyorsun yada karşındakileri çokmu aptal...

Tartışma nedir, bunun sizin tarafınızdan isimlendirilmesi nasıldır ben çok iyi biliyorum, burada ucuz numaralarla, süslü kelimelerle, gerçekleri saklamaya çalışman sadece tek taraflı, yanlı ideolojinizi gösterir. Bir nevi kendi kendinizi kandırıyorsunuz ama farkında bile değilsiniz. O kadar körelmişsiniz ki, kelimelere bile tahammulunuz yok, oysa ki ağıza alınmayacak her sözü, yazı yoluyla İslami bütün unsurlara ifade ederken dürüstlük ve erdemi unutup, yazılar sizin fikirlerinize hitap ettiği an, taarruza geçiyorsunuz.

Şimdi söyler misin, seni ve senin gibileri kim ciddiye alır, kim size güvenir, yazılarınızın evrensel olduğuna kim kanaat getirir. Hemen söyleyeyim ancak sizin gibi düşünenler size alkış tutarlar.

Ne zaman ki sizden olmayanlar sizi takdir ederse, o zaman anlayın ki hakkı konuşuyorsunuz...

Sitelerde Paylaş
  • İleti 836
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Meşhur Wimbledon'un ilk zenci Şampiyonu Arthur Ashe kan naklinden kaptığı AIDS'den ölüm döşeğindeydi..

Hayranlarından biri sordu..

"Allah böylesine kötü bir hastalık için neden seni seçti?"

Arthur Ashe cevap verdi..

"Tüm dünyada 50 milyon çocuk tenis oynamaya başlar, 5 milyonu tenis oynamayı öğrenir, 500 bini profesyonel tenisçi olur, 50 bini yarışmalara girer, 5 bini büyük turnuvalara erişir, 50'si Wimbledon'a kadar gelir, 4'ü yarı finale, 2'si finale kalır. Elimde şampiyonluk kupasını tuttuğum zaman Allah'a 'Neden ben?' diye hiç sormadım. Şimdi sancı çekerken, Allah'a nasıl 'Neden ben?' derim?

gavur dediğiniz herifleri ikide bir müslüman kılıfına sokmanız iğrenç geliyor artık.Demek bu adam da müslümanmış ,akıl yoksa normaldir ama Berkoş kendini rezil etmekte serbest,Türk müslümanlarına kendi gibi yobaz değil diye kafir der ama yüzsüz

tarihinde direngezi tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

berşan bu mağdur edebiyatın kime o zaman? öfkeni nereye kanalize ediyorsun?

bütün hesaplarınla yazdığın binlerce mesaja rağmen, asıl sen hala kaale alınıyorsan, bu, yönetimin fikir özgürlüğü ve bunu üslubuyla deklare etme hakkı konusunda geniş hoşgörüsüdür. forumun varlık sebeplerinden biridir. ama bunu suistimal ediyorsun.

mutsuzsan, hepimizin zalim, önyargılı ve kafir olduğunu başından öncüllüyorsan, git kardeşim. kim tutuyor seni? illa foruma çeken ne? islam forumunda yazmaktansa burayı cazip kılan yerleri açıklar mısın?

adminler sana neden ip ban çakmıyor ya anlamıyorum.

senden bir başlık açmanı talep ediyorum. basit bir soru soracaksın. istersen bi deklarasyon bildirir ve sonuç olarak ''bundan sonra forumda yazmamı istiyor musunuz? evet, hayır?, diye bi anket aç istersen.

iddia ettiğin üzere delikanlı adamsan yaparsın.

Sitelerde Paylaş

Yahu al İslam'ını git başımdan. İslam değil mi senin gibileri yaratıp başımıza bela eden?

Ettiği laflara bak.. Burada İslam hakkında yazılanları, verilen yanıtları benim değer yargılarım üzerinden tartacakmışız... Bakacakmışız kim yalan söylüyormuş..

Yıllar boyu burada İslam'a en ağır eleştirileri yapmış inançsızlardan birine söylüyor bunu da..

Ağır geliyorsa okumazsın. Beğenmiyorsan okumaz, muhatap olmazsın. Ben yalanla dolu olduğunu gördüğüm, güvenilmez ve zararlı bulduğum bir yere zinhar üye olmam, gidip oradaki insanlarla muhatap olmam.

Hayatım boyu tek bir İslami siteye üye olup da kafasızlara laf anlatmaya, onlarla tartışmaya kalkmamışımdır mesela. Buraya gelen hoş gelir sefalar getirir, ama yanıtlarını da alır.

Yeter, daral geldi. Söyleyeceklerimi söyledim ve benim için bitti.

Sitelerde Paylaş

gavur dediğiniz herifleri ikide bir müslüman kılıfına sokmanız iğrenç geliyor artık.Demek bu adam da müslümanmış ,akıl yoksa normaldir ama Berkoş kendini rezil etmekte serbest,Türk müslümanlarına kendi gibi yobaz değil diye kafir der ama yüzsüz

Direngezi. Son olarak senin gibi İslami konularda alt yapısı ve donanımı olmayan kişilere hitaben, iletindeki hakaret amacı taşıyan fakat soru olarak yöneltilen yazıya cevap vereyim.

Bu yazdığını herhangi bir ateist yazsaydı tek bir satırla ifade ederdim fakat yazıyı yazan sen olunca, detaya inmek gerekiyor.

Bir dini eleştirmeden önce o dini tanımak gerekir, amacının ne olduğunu bilmek gerekir. İslamı hiç bilmediğin için bir müslümanın hayat felsefesini ve düşüncelerini anlayamazsın. İslam müslümanlara güzel ahlakı, emreder. Bu güzel ahlakın içine; iyi, doğru, sevgi, merhamet, şefkat, yardımlaşma, dayanışma, gönül alma vs gibi iyi ve güzel olan her olgu dahildir. Genel olarak güzel ahlak olarak ifade edilir.

Bu vasıflar müslümanın olgularıdır, bir müslüman bu olgularla hareket ederek, yapılan herşeyi sadece ve sadece Allahn rızasını gözeterek yapmak zorundadır. Hiçbir beklenti içine girmeden, maddi ve manevi hiçbir rant düşüncesi olmadan benimsemeli ve uygulamalıdır. Aksi halde yapılan bütün eylem Allah rızasına değil nefse hitap eder. Bundan dolayıdır ki, gerek örneklemeler, gerek uygulamalar ve gerekse yaşantılardan alınan kesitler, övünmek, gurur duymak, takdir edilmek, pohpohlanmak için asla kullanılamaz. Yapılan eylemi başkalarının önüne sunmak için değil sadece Allahın rızasını gözterek yapmak zorunda olan müslümanlar, örnekleri malzeme olarak kullanırken, kişileri, isimleri ünvanları İslamiyet adı altında derecelendirmezler. Çünkü herşey Allaha adanmıştır. Allaha inanan bir kalpte reklamlara yer olmaz.

Şimdi verilen bir misalden yada örnekten mesajı almayıp, isimlere takılıp, bu isimlerin şahsından İslama bir mesaj verirken iki kere düşünmelisin. Çünkü müslümanlar için isimlerin hiçbir önemi yok, verilen öğüt önemlidir.

Sitelerde Paylaş

berşan bu mağdur edebiyatın kime o zaman? öfkeni nereye kanalize ediyorsun?

bütün hesaplarınla yazdığın binlerce mesaja rağmen, asıl sen hala kaale alınıyorsan, bu, yönetimin fikir özgürlüğü ve bunu üslubuyla deklare etme hakkı konusunda geniş hoşgörüsüdür. forumun varlık sebeplerinden biridir. ama bunu suistimal ediyorsun.

mutsuzsan, hepimizin zalim, önyargılı ve kafir olduğunu başından öncüllüyorsan, git kardeşim. kim tutuyor seni? illa foruma çeken ne? islam forumunda yazmaktansa burayı cazip kılan yerleri açıklar mısın?

adminler sana neden ip ban çakmıyor ya anlamıyorum.

senden bir başlık açmanı talep ediyorum. basit bir soru soracaksın. istersen bi deklarasyon bildirir ve sonuç olarak ''bundan sonra forumda yazmamı istiyor musunuz? evet, hayır?, diye bi anket aç istersen.

iddia ettiğin üzere delikanlı adamsan yaparsın.

Bu forumda özgür bir tartışma ve düşünceye pranga vurulmadan konuşulan bir zemin olarak bahseden sizler değil miydiniz? Bu pranga sizin fikirlerinize ters düşüncelere mi vuruluyor? Ben bunu söyledikçe sizler anlamaya yada işinize gelmeyince konuları farklı yöne çekmeye çalışıyorsunuz. Arkadaş burada olmamın sizlerle ne alakası var söylermisin, sizin için mi giriyorum, sizi müslüman yapmak için mi uğraşıyorum. Söylermisin ben bu forumda kime İslamı benimsetmeye kime bu mesajı verip tarafıma çekmeye çalıştım. Hiçbir zaman bu forumda kendi düşüncem için taraftar toplama amacı taşımadım. Burası düşüncelerin söylendiği bir tartışma zemini ise, bende bu düşüncelerimi özgürce söylemekten memnun olduğum için bulunuyorum.

Sizler İslamı nasıl toplum içinde eleştiremiyorsanız bizlerde birçok şeyi toplum içinde dile getiremiyoruz. Herkesin ortak bir yazgısı var, herkes kendi düşüncesini bu zeminde ifade ederken, neden ben ifadelerimi size uymuyor diye değiştireyim. Düşün bakalım belki sende delikanlıca yanıt verebilirsin.

Gel gelelim bana yapmamı söylediğin konu başlığına, bu konu başlığını bilmem hatırlarmısın, çok zaman önce açmıştım, benden en nefret eden kişi olan inmanah adlı üye bile hayır oyu kullandı. Bu da belki bir ışık yakar. Yapmadığım iş değil yani, zamanında bu söylediğini de yaptım. Bunlar meziyetmi hayır, bunlar gurur tablosumu tabiki hayır, fakat senin bu dar bakış açına da bir cevap vermek boynumun borcu olmuştu.

tarihinde Xerşan tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bu başlığı nekadar objektif tutmaya çalışsam bazı kişiler bunun olmasına müsade etmiyorlar. Konuları ve olayları kişiselleştirip, başlığı baltalamaya çalışmayın lütfen. Her insan her kişi istediği düşünceyi ve fikri yazabilir dedikçe, bazıları her fikir yazılamaz her düşünce yazıya dökülemez dese de, ben burada tekrar ediyorum, her türlü sorunuzu yada düşüncenizi belirtebilirsiniz.

Sitelerde Paylaş

Bu başlığı nekadar objektif tutmaya çalışsam bazı kişiler bunun olmasına müsade etmiyorlar. Konuları ve olayları kişiselleştirip, başlığı baltalamaya çalışmayın lütfen.

Sen kendi başlığını yeterince sabote etmişsin zaten. Trollere, sabotörlere hiç gerek kalmamış.

tarihinde Tasvir-i Efkar tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Şimdi bu başlık altında ''Kuran-ı Kerim'im sıradan bir kitap mı yoksa Allahın eserimidir'' cümlesine cevap vermek isteyenler, düşüncelerini belirtebilirler. Karşılıklı fikirlerimizi yazalım.

Sıradan bir kitap değildir, rezil bir kitaptır. Eğer bugün biri yazsa, içinde geçen hakaretler, tehditler, kölecilik teşviki, kadını aşağılama, diğer dinleri aşağılama, vs gibi kepazelikler nedeniyle yasaklanabilir.

Evreni yaratan bir yaratıcı varsa, bu kitap onun eseridir demek ona en büyük hakarettir. Böyle bir yaratıcı olsaydı, hem o kitabı ve hem de o kitabı öven, kullanan utanmazları yok ederdi.

Sitelerde Paylaş

Sıradan bir kitap değildir, rezil bir kitaptır. Eğer bugün biri yazsa, içinde geçen hakaretler, tehditler, kölecilik teşviki, kadını aşağılama, diğer dinleri aşağılama, vs gibi kepazelikler nedeniyle yasaklanabilir.

Evreni yaratan bir yaratıcı varsa, bu kitap onun eseridir demek ona en büyük hakarettir. Böyle bir yaratıcı olsaydı, hem o kitabı ve hem de o kitabı öven, kullanan utanmazları yok ederdi.

Kuran-ı Kerimde bazı ayetler, katı kurallar ile net bir hüküm vermiştir. Bu kitabın katı kuralları olduğu kadar sevgi, merhamet ve şefkat üzerine birçok ayetleri de vardır. Hiç bu şekilde bakmayı denediniz mi?

Eğer bir kitabı incelerken sadece ceza bölümünü okuyup bu Allahın eseri değildir diyorsanız, toplumları yöneten kitapalr ve sistemleri kabaca aklınızdan geçirerek düşündüğünüz zaman, her sistemde her kanunda her anayasa kitabında, katı ve despot kurallar olmuştur. Amaç, insanalrın refahı ve huzuru ise, insanlıktan çıkanlara dur diyebilecek kanunların olması gerekiyor. Kuran-ı Kerim şahısların düzenine hitap ederken, toplumlarında işleyişi için kurallar koymuştur. Bu kuralların sert olmaları, toplumun düzeni için gereken durumlardır.

Sitelerde Paylaş

Sen kendi başlığını yeterince sabote etmişsin zaten. Trollere, sabotörlere hiç gerek kalmamış.

Tasvir bey, kendinizden olmayan insanlar için hep böyle futursuzca yazılar yazıyorsunuz. Neden bu savaş, bu komplexinin sebebi nedir. Klavyeyi alıp, muhatabınızın nickine göre mi yoksa yazılan ifadeye göre mi cümle kuruyorsunuz. Eğer cevabınız ikinci seçenek ise bir kez olsun, doğru bir ileti yazmayı denermisiniz. Belki o zaman ben ve benim gibiler sizin ilminizden birşeyler öğrenebiliriz.

Sitelerde Paylaş

Xuser'e, cevap veriyorum fakat bazı kişiler var ki, onların yazılarını hiç kaale almıyorum. Sebebi ise gerçekten cahil olmalarından dolayıdır. Çünkü cahille tartışmaktansa onu sırtımda taşımayı tercih ederim.

Çok sarsıldım ama bak fena oldum şimdi , biz cahiliz kuranı anlamıyoruz berkoş zeki biri o anladı ,berkoş bizim kafir ateist olduğumuzu iddia edebilir öyle bir ifademiz olmadığı halde çünkü o pek zeki her haltı biliyor.

Sitelerde Paylaş

Düşünceleriniz ve ifadelerinize bakılırsa, müslüman olmadığınız aşikar, dine düşman kimliğiniz ortada, Alaha ve Resulune dost olmayanın, inancına bir isim takmaya da gerek yok. Kimisi kendisine ateist der, kimisi materyalist, eğer ki kimliğinizi deklare edip, ben şu ideolojiyi savunuyorum diye belirtirseniz, müslüman kimlikli kişilerde muhatabının kim olduğunu anlayabilir. Aksi halde sır gibi görünme çabanız özel olduğunuzu göstermez, sadece isimsiz olmanızı gösterir. İsimsiz olmanızda Allaha düşmanlığınızı gizlemez.

Sitelerde Paylaş

Başlığa yönelteceğiniz bir sorunuz yoksa, konuları kişiselleştirip hakaret etmekten vazgeçin de diyemiyorum. Neticede müslümanlara hakaret serbest, kazara bizlerden sizlere karşı bir hakaret geldiği an ise müdahale anında yapılıyor. Siz küfürlerinizi sürdürebilirsiniz ama ben sizle kişisel polemiğe girmeyeceğim.

Sitelerde Paylaş

Düşünceleriniz ve ifadelerinize bakılırsa, müslüman olmadığınız aşikar, dine düşman kimliğiniz ortada, Alaha ve Resulune dost olmayanın, inancına bir isim takmaya da gerek yok. Kimisi kendisine ateist der, kimisi materyalist, eğer ki kimliğinizi deklare edip, ben şu ideolojiyi savunuyorum diye belirtirseniz, müslüman kimlikli kişilerde muhatabının kim olduğunu anlayabilir. Aksi halde sır gibi görünme çabanız özel olduğunuzu göstermez, sadece isimsiz olmanızı gösterir. İsimsiz olmanızda Allaha düşmanlığınızı gizlemez.

Sen umutsuz bir vakasın ,inancım kimseyi ilgilendirmez ,ne olduğum gerçeği değiştirmez!

Hala gavurları müslüman yapıp Türkleri kafir ilan etmesini açıklayamıyor .Yobazlığı eleştirmeyi ateistlik olarak görüyor çapsız ve ısrarla kendini rezil ediyor

tarihinde direngezi tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Yazdığım iletiye bir cevap veremeyince, böyle nefsini kabartacak cümleler kurman doğal. Birazda küfür ekleyebilirdin, nede olsa alışıksınız. Buyur devam et, mantıklı bir cümle zaten beklemiyorum. Sadece olurda kazara yazılan iletinin ne demek istediğini belki anlar, cevap verirsin. Bizde muhatabımızla tanışırız.

Sitelerde Paylaş

Yazdığım iletiye bir cevap veremeyince, böyle nefsini kabartacak cümleler kurman doğal. Birazda küfür ekleyebilirdin, nede olsa alışıksınız. Buyur devam et, mantıklı bir cümle zaten beklemiyorum. Sadece olurda kazara yazılan iletinin ne demek istediğini belki anlar, cevap verirsin. Bizde muhatabımızla tanışırız.

Hangi ileti ?Sen benim soruma cevap verdin mi ?Neden gavurlar size yaranıyor da Türkleri kafir ilan ediyorsunuz ?Osmanlı kafalılar sizi

kendi sıfatların üzerindne bana saldırmayacaksın demedim mi sana ?

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...