Jump to content

Sormak isteyip soramadıklarımız...Derin düşünceler...

Recommended Posts

yapılan bu sehtakarlıklar tarihe nasıl bir yön verdi, neleri değiştirmeyi ve empoze etmeyi hedefliyordu?

Hiç birşey olmadı. Sansasyon yaratıp proje desteği almak, isim yapmak isteyenler çıkar her zaman. Soğuk füzyon yaptık dediler, Türkiye'de de deneyi dogruladilar ama fos çıktı. Zaman zaman oluyor boyle seyler. Bilimsel çalışmaların çoğu hatalı olabilir. En son cernde isik hızını geçtiler. Sonra da ölçüm hatası dediler. Bilimsel ilerlemeye bakacaksin. 50-100 yıl ara ile gelinen noktaya bakacaksin. Öngörüleri tutmayabiliyor. Ama sonuç önemli. Bilim bu din değil ki geri dönüşüm olmasın.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 836
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Soru: Evrim teorisine kanıt olarak sürülen fosillerde sahtekarlık yapıldı mı?

Piltdown adamında yapıldı. İngilizlerin "en eski insan biziz, o halde en zekisi biziz" adlı milliyetçilik propagandası nedeniyle domuz dişi yapıştırılmış orangutan çenesini insanın atası olarak lansettiler. Ve tabii ki sahtekarlık ortaya çıktı. Reddedildi. Bilimin güzel yanı bu. Test eder ve hatalıysa mutlaka ama şimdi ama sonra red eder.

Elimizdeki ünlü fosiller; Lucy, Dikka, Turkana çocuğu . Tür bazında Afarensis, Habilis, Boisei, Rudolfensis, Ergaster, Erectrus, Heidelbergensis ve kuzenlerimiz Neadertallerin fosilleri mevcut. Kalça kemiği, diz yapısı, boyun bağlantısı, kaburga kemikleri, bilek ve el kemikleri hatta beyin yapısı dahi iyi korunmuş fosiller bolca mevcut.

tarihinde Deschain tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Piltdown adamında yapıldı. İngilizlerin "en eski insan biziz, o halde en zekisi biziz" adlı milliyetçilik propagandası nedeniyle domuz dişi yapıştırılmış orangutan çenesini insanın atası olarak lansettiler. Ve tabii ki sahtekarlık ortaya çıktı. Reddedildi. Bilimin güzel yanı bu. Test eder ve hatalıysa mutlaka ama şimdi ama sonra red eder.

Elimizdeki ünlü fosiller; Lucy, Dikka, Turkana çocuğu . Tür bazında Afarensis, Habilis, Boisei, Rudolfensis, Ergaster, Erectrus, Heidelbergensis ve kuzenlerimiz Neadertallerin fosilleri mevcut. Kalça kemiği, diz yapısı, boyun bağlantısı, kaburga kemikleri, bilek ve el kemikleri hatta beyin yapısı dahi iyi korunmuş fosiller bolca mevcut.

Evrim gibi nerdeyse tüm hayatı kapsayan bu teori için sence bu yeterli mi?Tüm hayattan kastım işte önce suyda bakteri sonra kara hayvanları sonra şu bu yani canlılığın ilk çıkışı gibi detaylı bir konu için 2-3 fosil asla kanıt olamaz.Ha diyeceksin ki sen dini düşünüyorsun bu sadece benim için değil herkesçe böyleki kanıt olamamış ki hâla teori diyoruz...

Sitelerde Paylaş

Hiç birşey olmadı. Sansasyon yaratıp proje desteği almak, isim yapmak isteyenler çıkar her zaman. Soğuk füzyon yaptık dediler, Türkiye'de de deneyi dogruladilar ama fos çıktı. Zaman zaman oluyor boyle seyler. Bilimsel çalışmaların çoğu hatalı olabilir. En son cernde isik hızını geçtiler. Sonra da ölçüm hatası dediler. Bilimsel ilerlemeye bakacaksin. 50-100 yıl ara ile gelinen noktaya bakacaksin. Öngörüleri tutmayabiliyor. Ama sonuç önemli. Bilim bu din değil ki geri dönüşüm olmasın.

bunlar bu forumda hiç yayınladınmı, bir ateist çıkıpta bilim dünyasının şuana kadar sahte fosilleri şunlardır, uydurma olayları şunlardır, yalan deneyleri bunlardır, diye başlık açıp tartıştılarmı.

tek bir konu değil geniş bir metin ile tamamına yer verildimi?

tarihinde BersHan tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

bunlar bu forumda hiç yayınladınmı, bir ateist çıkıpta bilim dünyasının şuana kadar sahte fosilleri şunlardır, uydurma olayları şunlardır, yalan deneyleri bunlardır, diye başlık açıp tartıştılarmı.

Burda İslam'a kara atılmaktan başka bişey yapıldı mı ki bu yapılsın?Azıcık bir ümidim bile yok ..

Sitelerde Paylaş

Evrim gibi nerdeyse tüm hayatı kapsayan bu teori için sence bu yeterli mi?Tüm hayattan kastım işte önce suyda bakteri sonra kara hayvanları sonra şu bu yani canlılığın ilk çıkışı gibi detaylı bir konu için 2-3 fosil asla kanıt olamaz.Ha diyeceksin ki sen dini düşünüyorsun bu sadece benim için değil herkesçe böyleki kanıt olamamış ki hâla teori diyoruz...

Hayır tabii ki yeterli değil. Zaten hepsi bu kadar da değil. Hepsini yazacak vaktim yok :) Bunu senin araştırmana bırakıyorum.

İlk tüy dinazorlarda görüldü. Hatta tüm dinazor familyası kuşların bir alt basmağıdır. Ayak yapıları, gagaları hatta lades kemiğiyle dinazorların kuşların atası olduğu kesindir.

Öyle 2-3 fosil değil, binlerce fosil mevcuttur. Sadece fosiller mi? DNA Haritaları, virüs gen dizilimleri, körelmiş / körelmekte olan organlar. Balina iskeletinde açıkça körelmiş ayaklar görebilirsin. Uçmaya yaramayan kanatlarıyla devekuşları, tavuklar, karabataklar... Evrim bilim için tartışma konusu değildir. "Sen dindar olduğun için kabul etmiyorsun" iddiasını sık duyduğuna eminim fakat benim böyle bir iddiam yok. Senin nazarında tüm dindarlara tavsiyem evrimi forumlardan, hatta buradan dahi öğrenmeyin, öğrenmeye çalışmayın. Nasıl ayetleri alimler daha iyi yorumlar diyorsanız, bilimi de uzmanından öğrenin. Neil Shubin'in İÇİMİZDEKİ BALIK kitabını öneririm başlangıç için. Kitapta evrim düşüncesinin nasıl başladığını, fikrin neye dayanarak çıktığı anlatıyor. Dilersen daha önereceğim kitaplar olur, yeter ki konuyu tam manasıyla bilin. Bilin ki "maymundan mı geliyoruz" diye sormayın.

Gelelim teoriye;

Teori halk arasında "kanıtlanamamış fikirler" anlamındadır. Bilim dilinde ise teori "çürütülememiş veriler"dir.

İzafiyet bir teoridir; kütleçekim bir teoridir. Uzaya çıkartan teorilerdir. İşe yararlar.

Evrim bir teoridir, evrim teorisine bağlı 19 alt bilim dalı mevcuttur. Teorinin öngörüleri ve kanunları sayesinde canlı gelişimini daha net gözleyebiliyor ve daha sağlam ilaçlar yapabiliyoruz. Şu ara antibiyotikler işe yaramamaya başladı çünkü bakteriler her nesilde daha dirençli hale geldiler. Bugün artık dirençsiz bakteri kalmıyor. Teori çalışıyor.

Bilimin güzelliği bu; işe yarar ve yaradığını görürsün. Yaramazsa üzeri çizilir.

Yavaş yavaş doğanın bizi nakış nakış işlediği kesindir. Bunu red edersek elimizde kalan şudur: Pat dünya, pat hayvanlar-bitkiler, pat insan. Parmak şıklamasıyla birden bire oluşmuşlar. Bu duruma ait bir veri ve gözlem yok.

tarihinde Deschain tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Burda İslam'a kara atılmaktan başka bişey yapıldı mı ki bu yapılsın?Azıcık bir ümidim bile yok ..

Burada İslam ile ilgili her konuyu açıp yayınlayabilirsin, içerisinde yeter ki küfür, hakaret, alaylama olsun. kimse kaynak nedir demez, kimse doğru değildir demez. ard arda yorumlar gelir ve pişkin pişkin alay ederler. hele bazıları vardır utanma nedir bilmezler, bunların kim olduklarını az çok bilirsin. fakat gel gelelim bilimin B si ile ilgili bir konu olursa bir müslüman kimliği taşıyan üye asla konuşamaz. alta yazarlar müslüman cahil olur.

beyinleri buna şartlanmış. müslüman yobaz olur, ateist ise en bilgili alim, filozof olmak zorundadır.

yorumları yaparken karalama amacı taşıyanlara kimse neden diye sormaz fakat anti materyalist düşünce ile bir insan konuya bir cümle yazdığı an, herkes başlar, kaynak nedir, kim söyledi, nerede yayınlandı vs vs vs.

bunların adamlığından şüphe bile duymaya gerek yok, evrimleşmemiş hayvanlar diyorum böyle kişilere.

Sitelerde Paylaş

Burada İslam ile ilgili her konuyu açıp yayınlayabilirsin, içerisinde yeter ki küfür, hakaret, alaylama olsun. kimse kaynak nedir demez, kimse doğru değildir demez. ard arda yorumlar gelir ve pişkin pişkin alay ederler. hele bazıları vardır utanma nedir bilmezler, bunların kim olduklarını az çok bilirsin. fakat gel gelelim bilimin B si ile ilgili bir konu olursa bir müslüman kimliği taşıyan üye asla konuşamaz. alta yazarlar müslüman cahil olur.

beyinleri buna şartlanmış. müslüman yobaz olur, ateist ise en bilgili alim, filozof olmak zorundadır.

yorumları yaparken karalama amacı taşıyanlara kimse neden diye sormaz fakat anti materyalist düşünce ile bir insan konuya bir cümle yazdığı an, herkes başlar, kaynak nedir, kim söyledi, nerede yayınlandı vs vs vs.

bunların adamlığından şüphe bile duymaya gerek yok, evrimleşmemiş hayvanlar diyorum böyle kişilere.

Evet evet aynı muameleler bana da yapıldı.Ama okadar yanılıyorlar ki okadar temiz haysiyetli ve zeki müslümanlar tanıyorum ki.

Hem tanımama bile gerek yok herkes kendinin ne olduğunu az çok bilir.

Sitelerde Paylaş

Evet evet aynı muameleler bana da yapıldı.Ama okadar yanılıyorlar ki okadar temiz haysiyetli ve zeki müslümanlar tanıyorum ki.

Hem tanımama bile gerek yok herkes kendinin ne olduğunu az çok bilir.

bu homein, gibi sapkın düşünceli ve aşırı fanatik ırkçı kişilerin bol olduğu bir zaman diliminde, aynı bunun gibi nefret dolu bir üyeye, insanın et-kemik ve kandan ibaret olmadığını maddi bedenimizin olduğu kadar manevi bedenimizinde olduğunu belirttim. konu çok uzadı, bunlar aynı bu şekilde hareketle toptan hakaretler ve küfürlerle cevap vermeye başladılar. hatta adminlerini de arkalarına alıp beni forumdan atıyorlardı. bunlara ispat edeyim dedim, söylediklerimi o kişiye test ettirip ispatını sunacaktım. bunun için çok çalışma yapıp hazırlanmam gerekiyordu. özel hayatımdan, eğlencemden, kısaca kendime ayıracağım vakitleri bu azgın kişilere bir ışık yakmak amacı ile farklı bir çalışma programıyla yoğunlaştırdım. zamanı gelince test etmek için sundum. verdiği cevap ben deneme tahtası değilim, özel mesajdan ise bu gibi şeylere inanmadığım ve çekindiğim için beni alet etme başkasına git dedi. emek verip hazırladığım bütün çalışmalarımı görünce dedimki bunlar için değil zaman vermeye selam vermeye bile değmez. ne halleri varsa görsünler.

şimdi bu kısaca anlatmaya çalıştığım olay bana büyük ders vermişti, bunlarda saygı hiç yok, sevgi nedir bilmezler, kör gibi yaşayan fizikleri insan ama iç hayatları insandan başka herşeye benzeyen mahluklardır.

bu ağır konuşmalarım herkesi kapsamıyor ama kimlerin olduğunu da azçok herkes biliyor.

Sitelerde Paylaş

teşekkür ediyorum nemesis, çok zahmete girmişssin çok detaya inip açıklamaları yapmışssın, emeğine sağlık.

yazmış olduğun bu tanımlama ve düşüncelere ben pek katılmıyorum nedeni ise varsayımlarla yürütülmesidir, olabilirliği yüksek olması olabilir olmasını gerektirmez.

birde R. Dawkins canlılığın bu dünyaya uzaydan geleceği iddiasını öne sürmüştür. çünkü bahsetmiş olduğunuz şartlar altında bir yaşamın oluşmasının mümkün olmayacağı aşikar. ilk kıvılcım uzaydan atılmış devamı sizin bahsettiğiniz şekilde gerçekleşmiş.

size şunu sormak istiyorum; ilk oluşuma sadece varsayımlarla cevap verip açıklaması olmayan bir canlılık için bu kadar net hüküm vermek doğru olurmu?

Bunlar sadece varsayımlar değildir. 3.5 - 4 milyar yıl öncesine ait olaylar olduğu için şimdilik kesin olarak kanıtlanamıyor. Yine de üzerine yüzlerce deney yapılmış, tezleri destekleyen bulgulara rastlanmıştır. Bilimde, tezler olduğu bilinen olayları açıklamaya çalışır. Yani orada bir canlının kendiliğinden oluştuğu belli, biliniyor. Tezler ise bu olayın nasıl olduğunu açıklamaya çalışıyor. Olabilirliği yüksek olan, olayın bu şekilde gerçekleştiği. Ama kesin olan bir şey var, o da bu olayın nasıl olursa olsun bir şekilde gerçekleştiğidir.

Dolayısıyla, elbette bu olayın böyle gerçekleşmiş olma olasılığının yüksek olması, olayın bu şekilde olduğunu göstermez. Ancak bu olayın gerçekleştiği kesindir, biz nasıl gerçekleştiğini açıklamaya çalışırız. Daha basit bir örnekle açıklamak gerekirse, biz yerçekiminin var olduğunu biliriz. Ancak nasıl çalıştığını yani mekanizmasını kesin olarak bilemeyiz. En mantıklı şekilde açıklamaya çalışırız.

Ve bu varsayım dediğiniz tezler, öyle uydurma tezler değildir. Araştırmalar ve denemeler sonucu oluşturulur. Son derece de sağlam tezlerdir. RNA nın geri-transkriptaz denen bir enzimle DNA ya dönüştüğünü söylemiştim. Mesela bunu bugün retrovirüslerde gözlemleyebiliyoruz. Yani bu tezler uydurulmuyor. Bu tezlere varılıyor.

R. Dawkins'in bahsettiği panspermia görüşüydü. Dawkins tabi ki bu görüşü savunmuyor, sadece böyle bir görüş olduğuna dikkat çekmek istemiş olabilir. Kaldı ki abiyogenez kuramının daha sağlam kanıtları var. Mesela canlılığını hidrotermal bacalar etrafında oluşmaya başladığını söylemiştim. Bugünkü araştırmalar sonucu, hidrotermal bacalar etrafında ilkel tek hücreli canlı fosillerine rastlanıyor mesela.

Bahsetmiş olduğum şartlar altında bu olayların olması oldukça mümkün. Bu reaksiyonlar için gereken her şey ilkin dünya koşullarında var. Hatta bu koşullar laboratuvarlarda canlandırılarak deneyler yapıldı. En bilinen deneylerden Miller-Urey deneyi, sadece H2O, CH4, NH3, H2 ve CO gibi bileşiklerle bir sürü farklı organik bileşik oluşabileceğini kanıtlamıştır. Deneyde enerji kaynağı olarak elektrik kullanılmıştır. Sizin bahsettiğiniz kıvılcım da sanıyorum ki bu. Çünkü başka ekstra bir şeye gerek yok. Dünyada ise o dönemler istemeyeceğiniz kadar enerji var. Dünyanın kendi sıcaklığından tutun, atmosferin yetersizliği sonucu güneşten dünyaya ulaşan yüksek enerjili ışınlara kadar reaksiyon tetikleyebilecek bir sürü enerji kaynağı var. Basit bir kimya bilgisi olan biri bile, reaksiyon gerçekleştirmek için ürünler ve reaksiyonu tetikleyecek bir enerjinin reaksiyonu başlatmak için yeterli olduğunu bilir. Uzaydan gelen bir süper ırkın özel bir sihirle reaksiyon tetiklemesine ihtiyaç yok yani.

Ortada sandığınız gibi 2-3 tane fosil yok. Bizler burada herkesin anlayabileceği, en genel örnekleri veriyoruz. Yoksa bugün paleontologlar o kadar farklı canlı türleri buluyor ki, hangisini hangi soya koyacaklarını tartışıyorlar. Yani istemediğiniz kadar fosil var. Sınıflandırmada zorluk yaşanıyor o derece.

Artı, paleontolojik kanıtlar (yani fosil kanıtları), evrim kanıtlarını sadece %50 lik dilimini kapsıyor. Biyolojide görüp görebileceğiniz her şey evrimi kanıtlar. Burada bütün kanıtları tek tek sayacak değilim. Ancak en basitinden ATP molekülü bile evrimi kanıtlıyor. Siz yeter ki araştırın.

En çok yaptığınız hata da teori sözcüğünün arkasına sığınmak. Ancak teori kelimesinin bilimdeki terim anlamı, kanıtlanmış ve deneylerle desteklenmiş hipotezlerdir. Alacağınız basit bir ilkokul fen kitabında bile teorilerin bilimsel bilgideki son aşama olduğunu görebilirsiniz. Teori, kanunlaşamaz. Zira teori zaten kanunları açıklar.

Sitelerde Paylaş

Ortada sandığınız gibi 2-3 tane fosil yok. Bizler burada herkesin anlayabileceği, en genel örnekleri veriyoruz. Yoksa bugün paleontologlar o kadar farklı canlı türleri buluyor ki, hangisini hangi soya koyacaklarını tartışıyorlar. Yani istemediğiniz kadar fosil var. Sınıflandırmada zorluk yaşanıyor o derece.

Artı, paleontolojik kanıtlar (yani fosil kanıtları), evrim kanıtlarını sadece %50 lik dilimini kapsıyor. Biyolojide görüp görebileceğiniz her şey evrimi kanıtlar. Burada bütün kanıtları tek tek sayacak değilim. Ancak en basitinden ATP molekülü bile evrimi kanıtlıyor. Siz yeter ki araştırın.

En çok yaptığınız hata da teori sözcüğünün arkasına sığınmak. Ancak teori kelimesinin bilimdeki terim anlamı, kanıtlanmış ve deneylerle desteklenmiş hipotezlerdir. Alacağınız basit bir ilkokul fen kitabında bile teorilerin bilimsel bilgideki son aşama olduğunu görebilirsiniz. Teori, kanunlaşamaz. Zira teori zaten kanunları açıklar.

Evrim teorisine bir bilimin bu kadar güvenmesi beni ürkütüyor işte..:: fosillerin bile muammalı olduğu ve varsayımlar güzel akıl yürütmelerdir desteklerim.Bilmin en önemli konusudur belkide öğreneceklerimiz hepsi evrimde gizli ..Evrimi din yapanlara gelince onlara inanamıyorum bile.Ayrıca evrim Tanrının olmadığını belirtmez.Bakın Tanrı yani evrim olsa bile evrimin başlangıcı hatta evrenin oluşumu bile Tanrı olabilir demeden vazgeçiremez.Yani evrime sığınmak Tanrıya inanmamayı gerektirmez.Evrim gerçek olsa bile hâla Tanrı ihtiyacı bitmemiştir.O cansız ortam nasıl oluştu diyelim cevabını bulduk onu kim yaptı her seferinde Tanrı çıkar karşımıza..Yani diyeceğim tek şey Tanrı fikri asla bilimle yok edilemeyeceğe benziyor bunu bir müslüman değil objektif biri gibi yazdım..

Sitelerde Paylaş

Evrim teorisine bir bilimin bu kadar güvenmesi beni ürkütüyor işte..:: fosillerin bile muammalı olduğu ve varsayımlar güzel akıl yürütmelerdir desteklerim.Bilmin en önemli konusudur belkide öğreneceklerimiz hepsi evrimde gizli ..Evrimi din yapanlara gelince onlara inanamıyorum bile.Ayrıca evrim Tanrının olmadığını belirtmez.Bakın Tanrı yani evrim olsa bile evrimin başlangıcı hatta evrenin oluşumu bile Tanrı olabilir demeden vazgeçiremez.Yani evrime sığınmak Tanrıya inanmamayı gerektirmez.Evrim gerçek olsa bile hâla Tanrı ihtiyacı bitmemiştir.O cansız ortam nasıl oluştu diyelim cevabını bulduk onu kim yaptı her seferinde Tanrı çıkar karşımıza..Yani diyeceğim tek şey Tanrı fikri asla bilimle yok edilemeyeceğe benziyor bunu bir müslüman değil objektif biri gibi yazdım..

Haklısınız, insanların tanrıya inanma ihtiyacı asla bitmeyecek gibi. Ama bu ihtiyaç, onun var olduğunu göstermez. Bilim, tanrının yokluğunu ispat edemez. Zaten öyle bir uğraşı da yoktur. Bilim, gözlemlediğimiz olayları açıklama uğraşıdır. Bilimin, din veya tanrıyla bir alıp veremediği de yoktur. Bilimin yaptığı açıklamalar, din ile ters düşerse böyle tartışmalar ortaya çıkar. Evrim vardır ya da yoktur gibi... Ancak bilim, nasıl bize yerçekiminin varlığını din veya başka bir olguyu umursamadan açıklıyorsa, evrimin varlığını da herhangi bir görüşü çürütme amacı olmaksızın açıklar. Evrim teorisi kendi başına sadece varlığıyla, yaratılış görüşünü çürüttüğü için teistler bunu kabullenemez. İşte tek sorun bu.

Objektif olarak yazdığınız bu yazıya kendiniz de inanıyorsanız, siz aslında bir müslüman değil bir deistsiniz. Yanılıyor muyum ? Evrimi kabulleniyorsunuz ama evrim tanrının yokluğunu gerektirmez diyorsunuz. Ancak evrim, yaratılışın yokluğunu gerektirir. Bu durumda yaratılışçı değilsiniz ancak tanrıya inanıyorsunuz ki bu bence çoğu cahilin aksine gayet normaldir.

Sitelerde Paylaş

Haklısınız, insanların tanrıya inanma ihtiyacı asla bitmeyecek gibi. Ama bu ihtiyaç, onun var olduğunu göstermez. Bilim, tanrının yokluğunu ispat edemez. Zaten öyle bir uğraşı da yoktur. Bilim, gözlemlediğimiz olayları açıklama uğraşıdır. Bilimin, din veya tanrıyla bir alıp veremediği de yoktur. Bilimin yaptığı açıklamalar, din ile ters düşerse böyle tartışmalar ortaya çıkar. Evrim vardır ya da yoktur gibi... Ancak bilim, nasıl bize yerçekiminin varlığını din veya başka bir olguyu umursamadan açıklıyorsa, evrimin varlığını da herhangi bir görüşü çürütme amacı olmaksızın açıklar. Evrim teorisi kendi başına sadece varlığıyla, yaratılış görüşünü çürüttüğü için teistler bunu kabullenemez. İşte tek sorun bu.

Objektif olarak yazdığınız bu yazıya kendiniz de inanıyorsanız, siz aslında bir müslüman değil bir deistsiniz. Yanılıyor muyum ? Evrimi kabulleniyorsunuz ama evrim tanrının yokluğunu gerektirmez diyorsunuz. Ancak evrim, yaratılışın yokluğunu gerektirir. Bu durumda yaratılışçı değilsiniz ancak tanrıya inanıyorsunuz ki bu bence çoğu cahilin aksine gayet normaldir.

Ne deistim ne de yaratılmayı inkar ediyorum sadece evrime adeta tapanların olduğundan ve evrim Tanrının olmadığı anlamına gelmez diyorum ..Şu demek oluyor neden Allaha inanmıyorsun? Evrime inanıyorum demelerinden ötürü dedim..Ben çok şükür müslümanım ve Allah a inanıyorum..Evet şu konuda hemfikiriz Bilim Dinden etkilenmez Din de bilimden ..

Sitelerde Paylaş

Sahtekarlıklar bilime mal edilemez. Bilim belirli bir süzgeçten geçmiş bilgilerden oluşur.

Fosil sahtekarlıklarından sadece Piltdown Adamı çok bilinir. Bunu yapan da zaten bir amatör paleantolojist miş.

Evrim, türleşme tarihleri ve yolları ile belli olduğu için sahtekarlık yapmak artık olanaksız.

Artık kimse evrimi kanıtlamaya çalışmıyor. Yolları, mekanizmaları tartışılıyor.

Biz daha HY, Taslaman gibi adamları dinliyoruz.

Sitelerde Paylaş

Sahtekarlıklar bilime mal edilemez. Bilim belirli bir süzgeçten geçmiş bilgilerden oluşur.

Fosil sahtekarlıklarından sadece Piltdown Adamı çok bilinir. Bunu yapan da zaten bir amatör paleantolojist miş.

Evrim, türleşme tarihleri ve yolları ile belli olduğu için sahtekarlık yapmak artık olanaksız.

Artık kimse evrimi kanıtlamaya çalışmıyor. Yolları, mekanizmaları tartışılıyor.

Biz daha HY, Taslaman gibi adamları dinliyoruz.

müzelerin arka odasında saklanan fosiller diyelim, günyüzüne çıkarılmayan eserler. böyle bilgiler gerçekmidir yoksa evrim teorisine çamur at tutmazsa iz bırakır felsefesimidir.

Sitelerde Paylaş

deist, meist yada herhangi bir ist sonu yada isimleri ne olursa olsun ben onlardan değilim. Müslümanım, t.c topraklarında, laik bir sistemde çalışan bir vatandaşım. gerçek bir müslüman tanımı benim için pek geçerli değil, kusurlarım çok günahım da, fakat gerek tc topraklarında gerekse uluslararası karasularda sürekli Rabbim Allah dinim İslam Peygamberim Muhammed Mustafa deedim ve bu sözümü ölünceye kadar tekrarlayacağım. bütün dünya ateist olsa sadece ben kalsam yinede zerre şüphe duymadan Allahın varlığı inancım sürecektir.

bu edebiyat kokan egolu sözlerimi lütfen yanlış anlama.

konuya dönecek olursak aslında evrimteorisinde birçok konu benim için ters gibi gelmiyor, sadece insanın bir hayvandan yada bir balığın bir memeliyi oluşturması gibi konular ve anlatımları benim için pek kabul görülecek durumlar olmuyor. üstelik milyon yıllar yada milyar yıllar gibi sürelerle bir çiz<elge ile hazırlanan tablolar ve kafatasları, bunların kronolojik sıralanışı vs biraz saçma geliyor.

evrim yani değişim herzaman vardır fakat bahsettiğim gibi canlıların bu şekilde evrimleşip değişim geçirmeleri mantığıma sığmıyor.

Sitelerde Paylaş

müzelerin arka odasında saklanan fosiller diyelim, günyüzüne çıkarılmayan eserler. böyle bilgiler gerçekmidir yoksa evrim teorisine çamur at tutmazsa iz bırakır felsefesimidir.

Burgess Shale fosillerini kasdediyorsan geç bunları.

Canlıların birden ortaya çıktığı zannedilen kambriyen patlaması komedisi hala devam ediyor.

Haci daha iyi bilir de adam saklamamış, önemini kavrayamadığıdan yanlış yorumlamıştır. HY kaynaklı dedikoduları boşver. Klavuzun iyi değilse burnun çıkmaz boş şeylerden.

Sitelerde Paylaş

Burgess Shale fosillerini kasdediyorsan geç bunları.

Canlıların birden ortaya çıktığı zannedilen kambriyen patlaması komedisi hala devam ediyor.

Haci daha iyi bilir de adam saklamamış, önemini kavrayamadığıdan yanlış yorumlamıştır. HY kaynaklı dedikoduları boşver. Klavuzun iyi değilse burnun çıkmaz boş şeylerden.

kardeş senden ricam H.Y ile konuları bağdaştırmayın, söylediği doğru yada yanlış da olsa ben artık o kişinin cümlelerini dikkate almıyor ve hiç takip etmiyorum.

konuya dönecek olursak, malumunuz Bilim demek herşey demek, bir toplum elindeki bilim ile dünyaya yön verir, nasıl ki en iyi unv ler abd de en iyi öğrenciler oraları tercih ediyorsa alt yapı buna endeksli ise söz sahibide haklı yada haksız olsun her daim son sözü söyler. aslında yazacak o kadar çok düşüncelerim varki hangi birini ele alayım bilemiyorum, satır aralarında birkaç cümle ile ifade etmeye çalışıyorum.

sanırım anladın ne demek istediğimi. şimdi gücü almak için oynanan oyunlarda illegal işler dönmüş olabilir mi, bilim şeffaf olmaya mecburmudur, bilimden ziyade kastettiğim evrim konusudur. bu büyük pazar gibime geliyor.

kısaca görüşlerinizi belirtirseniz sevinirim.

Sitelerde Paylaş

kardeş senden ricam H.Y ile konuları bağdaştırmayın, söylediği doğru yada yanlış da olsa ben artık o kişinin cümlelerini dikkate almıyor ve hiç takip etmiyorum.

konuya dönecek olursak, malumunuz Bilim demek herşey demek, bir toplum elindeki bilim ile dünyaya yön verir, nasıl ki en iyi unv ler abd de en iyi öğrenciler oraları tercih ediyorsa alt yapı buna endeksli ise söz sahibide haklı yada haksız olsun her daim son sözü söyler. aslında yazacak o kadar çok düşüncelerim varki hangi birini ele alayım bilemiyorum, satır aralarında birkaç cümle ile ifade etmeye çalışıyorum.

sanırım anladın ne demek istediğimi. şimdi gücü almak için oynanan oyunlarda illegal işler dönmüş olabilir mi, bilim şeffaf olmaya mecburmudur, bilimden ziyade kastettiğim evrim konusudur. bu büyük pazar gibime geliyor.

kısaca görüşlerinizi belirtirseniz sevinirim.

HY den ve Amerikadaki kiliseli cahillerden başka kim bunları savunur ki? HY de zaten kilise destekli yayınları çevirip size yutturuyor.

Evrim bir pazar değildir. Pazar olan evrim karşıtlığı görüştür.

Evrimi savunmayan, eğitimden kaldırmaya çalışanın vatan haini ilan edilmesi gerek. Ülkesine, vatanına, bilime, ırkına, çocuklarının geleceğine ihanet ediyor.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...