Jump to content

Yılbaşı İkramiyesi Size Çıksa Ne Yapardınız?

Recommended Posts

Piyango, sayısal, kazı-kazan, On numara, şans topu gibi Milli piyango idaresinin kontrolünde ki oyunların hiç birisini oynamayın. İdarenin yaptığı düzenlemelerle bu çekilişlerin hepsi kapalı sistem de gerçekleşiyor. Kazı- kazan kartları dahil belirlenen kişi ve ortak guruplara çıkartılıyor.

Bu şekilde hem yandaşlar zengin edilirken hem de ikramiyelerin önemli bir oranı kömür, makarna sermayesi olarak teşkilatlarına aktarılıyor.

İktidar da bulunanların hiç bir ahlaki kurala bağlı olmadıklarını, bunu bir çeşit cihat olarak gördüklerini düşünürseniz bunun hiç de şaşırtıcı bir durum olmadığını anlarsınız.

kesinlikle haklısın,ayrıca kendilerine muhalefet birine ya da kuruma çıkma ihtimalini de hesaplamışlardır,
Sitelerde Paylaş

'İnsanların paraya olan düşkünlüğünü protesto etmek için taksim meydanında bütün parayı yakardım.' diyecek kadar çılgın kimse yok mu? :D

Piyasadaki para miktarını azaltıp,paranın değerlenmesine yol açacağı için çılgınlık değil,aptallık olur,böyle aptallığıda kimse yapmaz he he
Sitelerde Paylaş

Allah'tan Korkarım ayrıca :

Herhangi bir şans oyununda para kazanıp da, bu paranın hayrını gören tek bir isim verin bana.

Tüm piyango zenginleri, en sefil durumlara düşmüştür. Kazanmadan önce hâli-vakti yerinde olanlar bile, daha sonra, bir dilim ekmeğe muhtaç duruma düşmüşlerdir; içmek için su bulamaz duruma düşmüşlerdir; alay edilecek konuma düşmüşlerdir.

Piyango oynayanların bilinç yapısını bir mercekten geçirin.

Bu beye ilk defa katılıyorum..

Sitelerde Paylaş

Ucuz komplo

30 yıldır bu ülke de dindarları gözlemlerim. Bunların davaları ! için yapabilecekleri ahlaksızlığa sınır çizenlerin de aklına şaşarım. Benim kişisel gözlemlerimi bir kenara bıraksak bile,

Bütün memuriyet ve işe alım sınavlarında hile yapan,

tarih de ilk kez üniversiteye giriş sınavın da organize soru dağıtan,

devlet bankaları eli ile karşılıksız onca kredi dağıtan ve o kredilerle nerede ise bütün basın kuruluşlarının el değiştirmesini sağlayan,

bütün kamu ihalelerini haraca bağlayan,

uydurma dijital belgelerle yüzlerce insanın hayatını karartan,

insanların yatak odasına sızan ve bunu servis eden,

cumhuriyet tarihinin toplamından fazla örtülü ödenek kullanan,

en yetkili ağızdan camide sex yaptılar, türbanlı bacılarımıza işediler diyebilen....

Bir zihniyetin:

Piyango gibi milyonlarca liranın döndüğü ve hiç bir bağımsız kontrolün olmadığı bir sistemi şansa, adalete bırakacağını mı sanıyorsun???

Sitelerde Paylaş

Herhangi bir şans oyununda para kazanıp da, bu paranın hayrını gören tek bir isim verin bana.

Tüm piyango zenginleri, en sefil durumlara düşmüştür. Kazanmadan önce hâli-vakti yerinde olanlar bile, daha sonra, bir dilim ekmeğe muhtaç duruma düşmüşlerdir; içmek için su bulamaz duruma düşmüşlerdir; alay edilecek konuma düşmüşlerdir.

Piyango oynayanların bilinç yapısını bir mercekten geçirin.

ben bu işi, bütün iyi niyetimle, en iyimser şekilde, o kişinin gerizekalılığına yorarım.

bu tür örnekler var. okuyoruz bazen haberlerde. demek ki kapasiteleri o parayı yönetecek ve işletecek potansiyele sahip değil. kimbilir belki sonradan görmeler, belki hava ve hevese kapıldılar, çok savurgan davrandılar ve ölçüsüz harcama yaptılar.

lafa bak: ''tüm piyango zenginleri...''

lan sanki tüm piyango zenginlerini inceledin ve buna hüküm verdin. 'tüm'müş.

bence sen de içten içe bu parayı arzularsın. ama çaresiz şekilde buna imkan vermediğin için uzanamadığı ciğere mundar deme sendromu sergiliyorsun.

Sitelerde Paylaş

ben bu işi, bütün iyi niyetimle, en iyimser şekilde, o kişinin gerizekalılığına yorarım.

bu tür örnekler var. okuyoruz bazen haberlerde. demek ki kapasiteleri o parayı yönetecek ve işletecek potansiyele sahip değil. kimbilir belki sonradan görmeler, belki hava ve hevese kapıldılar, çok savurgan davrandılar ve ölçüsüz harcama yaptılar.

lafa bak: ''tüm piyango zenginleri...''

lan sanki tüm piyango zenginlerini inceledin ve buna hüküm verdin. 'tüm'müş.

bence sen de içten içe bu parayı arzularsın. ama çaresiz şekilde buna imkan vermediğin için uzanamadığı ciğere mundar deme sendromu sergiliyorsun.

+1

Sitelerde Paylaş

Aslında bunların hiçbirini yapmazdım sanırım. Aylık 50.000 liralık maaş alan birinin yıllık geliri 600.000 liradır. 6'ya bölersek 100.000,100 ile çarparsak da 10.000.000 eder. Yani yıllık %6 gibi bir faiz oranıyla büyük ikramiyenin 1/5'ini veya çeyrek biletse 4/5'ini bankaya yatırmış oluyoruz. Biletin tam olduğu varsayımıyla hareket edersek:

Kalan 40 milyon liranın 20 milyonu yine bankaya atılabilir. Bu durumda 30.000.000 lira olan paramız yıllık 1.800.000 lira faiz kazanacak, bu ise aylık 1 milyon liradan biraz daha fazla para demek olacaktır. Kalan 20 milyon liranın 10 milyonu aileye, 10 milyonu da yardım için ayrılabilir. Bir evin 200.000 lira olduğu varsayımıyla hareket edersek aileye verilen para ile 50 ev alınır. Eğer henüz okuyan bir kardeşiniz varsa, ona 5 evlik para(direk ona vermem) , anne babaya da 5 evlik para, kalan 40 evin de 10 tanesini eşe dosta. Ama 1 aileye 1 ev verecek şekilde. 30 ev kalmış oluyor bu durumda. 10 tanesi kendime, 20 tanesi de yardım fonuna. Yani 4 milyon dolar daha. Bu durumda 14 milyon yardım parası eder.

Biletin çeyrek olması durumunda ise:

Aylık 30.000 lirayı kendime ayırırdım. Bu durumda 360.000 lira yıllık faiz gerekirdi. 6'ya bölüp 100 ile çarparsak 6.000.000 lira eder. Kalan 6,5 milyon liranın 1'i uzak akrabalara, 500.000 lirasını kardeşim için bankaya yatırırdım. Kaldı bize 5 milyon lira. Bu 5 milyon lirayı da anne baba kardeş yardım fonu arasında bölüştürürdüm. Ama yardıma daha fazla vermeye çalışır, aileme kendi paramdan verirdim.

O talihlilerin kaybetmesinin sebebi, hayatlarında o kadar büyük para görmedikleri için yönetememeleri.

Sitelerde Paylaş

O talihlilerin kaybetmesinin sebebi, hayatlarında o kadar büyük para görmedikleri için yönetememeleri.

Ne güzel bir özet! Yukardai iletimde aynen bunu kastetmiştim. ;)

tarihinde Yâdellerdeki Yurtdaş tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...