Jump to content

Rte; Benim Fakirim Şükretmeyi Bilir.

Recommended Posts

Ben göreli yoksulluktan bahsediyorum.Bu her ülkede vardır.Sadaka sayesinde en yoksul kesim bile her şeyini rahatlıkla karşılayabilen bir gelire sahip olur.Bu sadaka ve zekat devlet eliyle de dağıtılabilir.

İslami görünen devletlerde bu işlem nasıl uygulanıyor bilmiyorum,bu sebeple bir şey diyemem.Ama berbat bir halde oldukları doğru.Her konuda hem de.Buna bizim ülkemiz de dahil.

sosyal devletde sadaka falan olmaz devlet sana işsizlik maaşı bile bağlar

Sitelerde Paylaş

Akılsız mış çok akıllısın sanırım kimse rızkın nerden geleceğini bilemez rızık kısmet nasip Bunlar İslami termilerdir ...sen ister inanırsın ister inanmazsın o ayrı bişey...

Artık biliniyor ama ,torpil rüşvet adam kayırma her zamankindne daha fazla ve rezil boyutlarda.Demekki rızık ayakken baş olanları yalamaktan geçiyor

Sitelerde Paylaş

sosyal devletde sadaka falan olmaz devlet sana işsizlik maaşı bile bağlar

Artık biliniyor ama ,torpil rüşvet adam kayırma her zamankindne daha fazla ve rezil boyutlarda.Demekki rızık ayakken baş olanları yalamaktan geçiyor

doğru bir konuya değindin ateist olduğum halde cemaate girme potansiyelim var iş başkasının hakkı iken ben bilmemnenin referansı ile hakkım olmayan işe girip islam tabirince haram kendi tabirimce etik olmayan parayı alacağım ama bunu karakterim kabul etmiyor kesinlikle etik değil ! nasılsa savaşta alınan mallar bunlara helal ya aslında devlet halkla savaşıyor devletin halktan aldığı herşey helal bunlara göre

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...