Jump to content

Bizi neden öldürmüyorsunuz?

Recommended Posts

'Dinini değiştireni öldürün.' gibi çok net bir emir en sahih hadis kitabı olan Buhari'de geçer.Sünniliğin 4 mezhebi de bunu kabul eder.Yani Türkiye'de yaşayan müslümanların çoğuna göre bu farzdır.Öyleyse neden toplanıp tüm ateistleri veya benim gibi insanları öldürmüyorsunuz?Bizler eskiden sünni idik ve o dini reddettik.Yani bu hadiste öldürülmesi emredilen kişiler bizleriz.Hapse gitmekten mi korkuyorsunuz?

Herşeyden önce bu düşünce yanlış. Çünkü şeriatın olduğu bazı İslam ülkelerinde öldürülüyorsunuz. Allah'a küfredenlerin, Allah'ın varlığını reddedenlerin sonu ölümdür.

Sizi devlet de öldürebilir, herhangi bir Müslüman da.. Nitekim Mısırda din değiştiren bir Müslüman sokakta öldürülmüş, katili suçsuz bulunmuştur. Çünkü Kur'an'da dinden dönenlerin öldürülmesi emri vardır.

Şeriat gelir ve yerleşirse, bu tür cinayetlerin sayısı artacak, devlet dinlerine saygısızlık yapanları cezalandıracaktır.

İlginç olarak ülkemizde bunlar zaten eskiden beri uygulanmaktadırlar. Oruç tutmayanlar dövülmekte ve arada bir öldürülmektedirler.

Şerita gelirse ilerde komşu komşuyu İslam'a uymadığ için devlete ihbar edecek, bazıları şeriat kanunlarını ellerine alıp uygulayacaklardır.

Ateistlerin mal ve can güvenirlikleri yoktur ve hiçbir zaman da olmamıştır.

İlginç olarak Müslümanların da mal ve can güvenlikleri şeriat ortamında daha azdır. Çeşitli nedenlerle birbirlerini öldürecek olan Müslümanlar kendilerine göre İslamsal nedenler bulacaklar, Kur'an'dan bazı ayetleri göstererek, Allah'ın huzurunda masum olduklarını iddia edebileceklerdir. Şeriatın onlara dokunacağını sanmıyorum.

Evet ateistler.. Yakında sizler de öldürüleceksiniz, Müslümanlar da öldürülecek.... şeriat gelirse..

Sitelerde Paylaş
  • İleti 41
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Herşeyden önce bu düşünce yanlış. Çünkü şeriatın olduğu bazı İslam ülkelerinde öldürülüyorsunuz. Allah'a küfredenlerin, Allah'ın varlığını reddedenlerin sonu ölümdür.

Sizi devlet de öldürebilir, herhangi bir Müslüman da.. Nitekim Mısırda din değiştiren bir Müslüman sokakta öldürülmüş, katili suçsuz bulunmuştur. Çünkü Kur'an'da dinden dönenlerin öldürülmesi emri vardır.

Şeriat gelir ve yerleşirse, bu tür cinayetlerin sayısı artacak, devlet dinlerine saygısızlık yapanları cezalandıracaktır.

İlginç olarak ülkemizde bunlar zaten eskiden beri uygulanmaktadırlar. Oruç tutmayanlar dövülmekte ve arada bir öldürülmektedirler.

Şerita gelirse ilerde komşu komşuyu İslam'a uymadığ için devlete ihbar edecek, bazıları şeriat kanunlarını ellerine alıp uygulayacaklardır.

İlginç olarak Müslümanların da mal ve can güvenlikleri şeriat ortamında daha azdır. Çeşitli nedenlerle birbirlerini öldürecek olan Müslümanlar kendilerine göre İslamsal nedenler bulacaklar, Kur'an'dan bazı ayetleri göstererek, Allah'ın huzurunda masum olduklarını iddia edebileceklerdir. Şeriatın onlara dokunacağını sanmıyorum.

Evet ateistler.. Yakında sizler de öldürüleceksiniz, Müslümanlar da öldürülecek.... şeriat gelirse..

ooo hacı senın ıslama gecmenı ısterız zekı bır adamsın helak olup gıtmenı ıstemem

Sitelerde Paylaş

Şeriat gelse böyle şeyleri devlet bizzat kendi eliyle yapar.Aptal mısın sen?Birkaç hadis kitabı,sünnilikle ilgili kitap alıp okumak çok mu zor?Git bir imama sor ya da.Hem 4 hak mezheptenim diyor hem de inkar ediyor.

sen kara değil harbiden zır cahilmişsin. İslamı bilmediğin belli kime hizmet ediyorsan yada uşaklık onu söyle de bilelim. bu yazındaki islamı kaos olarak göstermendeki neden nedir, bu düşmanlığın kime bunuda bilmiyorum. kafana göre şekillendirip uyguladığın bir ideoloji ve kafana göre yorumladığın bir din var. şunu unutma islam senin kalın kafanın algıladığı bir din değildir. islam ne katliam dini ne soykırım dini değildir. bunu sürekli böyle lanse etmekten vazgeç. çünkü başarılı olamayacaksınız.

Sitelerde Paylaş

sen kara değil harbiden zır cahilmişsin. İslamı bilmediğin belli kime hizmet ediyorsan yada uşaklık onu söyle de bilelim. bu yazındaki islamı kaos olarak göstermendeki neden nedir, bu düşmanlığın kime bunuda bilmiyorum. kafana göre şekillendirip uyguladığın bir ideoloji ve kafana göre yorumladığın bir din var. şunu unutma islam senin kalın kafanın algıladığı bir din değildir. islam ne katliam dini ne soykırım dini değildir. bunu sürekli böyle lanse etmekten vazgeç. çünkü başarılı olamayacaksınız.

Mezhep alimleri salak,hadis alimleri aptal bir sen akıllısın öyle mi?Onların fetvalarını inkar ediyorsun.

Ben İslam'ı biliyorum.İslam sadece Kur'an'dır.

Sitelerde Paylaş

yapma yav, ciddimisin :)

şeyhin edip ne diyor bu konuda?

Bundan sonra hiçbir ama hiçbir iletine cevap yazmayacağım.Saçma sapan cevaplar veriyorsun.Bunu diğer üyeler de söylüyor.Onlara da berşana cevap yazmamalarını öneriyorum.

25:63 Rahman'ın kulları öyle kimselerdir ki yeryüzünde gösterişsizce yürürler. Cahiller kendilerine laf atınca da 'selam' diyip geçerler..

SELAM.

Sitelerde Paylaş

Bundan sonra hiçbir ama hiçbir iletine cevap yazmayacağım.Saçma sapan cevaplar veriyorsun.Bunu diğer üyeler de söylüyor.Onlara da berşana cevap yazmamalarını öneriyorum.

25:63 Rahman'ın kulları öyle kimselerdir ki yeryüzünde gösterişsizce yürürler. Cahiller kendilerine laf atınca da 'selam' diyip geçerler..

SELAM.

bu ayetten hiç ders almamışsın ama iletilerde yapıştıracak cüreti de gösteriyorsun. iletilerime cevaba gelince, hiçbir zaman bir cevap veremedin ki, bundan sonra cevap bekleyeyim. senin huyun, sorulan soruya cevap vermek yerine karşı soruyla soru sormaktan ibarettir. hiçbir zaman net bir duruşun olmadı, hep kıvırdın durdun. müslümanım diyorsun namaz nedir dedik açıklayamıyorsun, orucu bozan haller nedir dedik açıklayamıyorsun, zekat, hacc vs hiçbirşeyi açıklayamıyorsun, kısaca khf ile birlikte ortak mesajın şu oldu, kafana göre takıl...

bu cevabı veren ve laik çağdaş bir müslümanım diyen adamın cevabı açıkcası umrumda bile değil.

hadi kal sağlıcakla, Allah sana doğru yolu göstersin inşallah.

Sitelerde Paylaş

Dinimizin bu kadar esnek, kolaycı, zorlayıcı olmayan bir din olduğunu bile bile, acaba kaç kişinin kalbini bulandırırız diye uğraşıp duruyorsunuz... Şeriatın yaşandığı osmanlıda bile kişilerin dini özgürlüklerine mudahale etmeyen atalarımız varken, şu andada demokrasi, cumhuriyet varken, kişiler başkasının özgürlük alanına girmediği sürece özgür olarak görülüyorsa, seni neden öldürelim behey?

Sitelerde Paylaş

http://www.sorusorcevapbul.com/soru-cevap/muhtelif/kani-helal-olan-muminler-hangileridir

Haddı ulul emr uygular. Kafanızdaki İslam yanlış.

Sitelerde Paylaş

Köpek dostlarımızdan özür dileyerek..

"İtin duası kabul olsa gökten kemik yağardı."

Güzel bir atasözümüzdür ama sizi köpeklere benzetmek onlara haksızlık oluyor ve tabii bu da insanı ister istemez rahatsız ediyor.

Bana göre de sen köpekden daha aşağısın ne olacak şimdi?

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...