Jump to content

HâLâ Müslüman Kaldıysa Bunu Açıklasın?

Recommended Posts

Kimse imanın kimde olduğunu bilemez ayrıca herkes hakkını bulur biz ezbere şuraya gider dememiz ne kadar kötüyse insanların sevaplarını günahlarını konuşmamız o kadar kötü.

Her kim zerre kadar kötülük ettiyse cezasını bulur kim zerre kadar iyilik ederse onun mükafatını görür...

Sitelerde Paylaş

Kimse imanın kimde olduğunu bilemez ayrıca herkes hakkını bulur biz ezbere şuraya gider dememiz ne kadar kötüyse insanların sevaplarını günahlarını konuşmamız o kadar kötü.

Her kim zerre kadar kötülük ettiyse cezasını bulur kim zerre kadar iyilik ederse onun mükafatını görür...

+1

Sitelerde Paylaş

Herkes hakkini bulmuyor. Islamin kurallari acik degil mi ? Her müslüman cennete gider, her Gayrimüslüman cennete gider.

Bu is bukadar basit, hak olayi yoktur.

Müslüman olmak icin Muhammede ve Allaha inanmak gerek, bunu yapan herkes müslümandir. Karisini ve kizini öldüren sapik cennete gidecektir, Japon arkadasimiz cehenneme.

Peki bunu bildikleri halde insanlar neden hala müslüman kalir. Cevapi basit, cogu müslüman sadece kendisini ve diger müslümanlari düsünür. Gayrimüslümanlar onlari ilgilendirmez, isterse ölsünler hatdaha bazilari bunu icin sevinir.

Sitelerde Paylaş

iyiler cennette kötüler cehennemdedir...

Yanlış!

Cennete gidebilmek için, Müslüman olmak şarttır.

Benim gibi bir zındığın gideceği yer, kayıtsız-koşulsun cehennemdir. Tüm yaşamım boyunca sırf iyilik yapmış olsam bile, gideceğim yer cehennemdir. Çünkü çöl bedevîsı Muhammet'i ve Ay tanrısı Allah'ı takmıyorum!

Sitelerde Paylaş

Hiç kimsenin en ufak bir iyiliği zayi edilmez:

Enbiya/47. Biz kıyamet günü için doğru teraziler kurarız; hiçbir kimse hiçbir haksızlığa uğratılmaz. Yapılan amel, bir hardal tanesi ağırlığınca da olsa, onu getirir (tartıya koyarız.). Hesap görenler olarak da biz kâfiyiz.

Zelzele/ 6-8. O gün insanlar, amellerinin karşılığı kendilerine gösterilmek üzere bölük bölük çıkacaklardır. Her kim zerre kadar hayır işlemişse onu görecektir. Her kim, zerre kadar şer işlemişse onu görecektir.

Sadece Müslümanlar için tartı tutulacaktır:

Kehf/ 103-106. De ki: “Davranış (ameller) bakımından en çok hüsrana uğrayacak olanları size haber vereyim mi?” “Onların, dünya hayatındaki bütün çabaları boşa gitmişken, kendilerini gerçekte güzel iş yapmakta sanıyorlar.” İşte onlar, Rablerinin ayetlerini ve O’na kavuşmayı inkar edenlerdir. Artık onların yapıp-ettikleri boşa çıkmıştır, kıyamet gününde onlar için bir tartı tutmayacağız. İşte, inkar ettikleri, ayetlerimi ve resullerimi alaya aldıkları için onların cezası cehennemdir.

tarihinde Tasvir-i Efkar tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Hayır islama göre sadece müslümanlar cennete gider.İslam gelmeden önceki semavi dinlere inananlarda cennette gidebilir ancak İslam geldikten sonra islamdan haberi olup müslüman olmuyarak ölen kişi iyilik meleğide olsa , bilim adamı da olsa , dünyada her türlü acıyı çekmiş , tecavüze uğramış , kolu bacağı saka tda olsa sonsuz cehenneme gider.

(İmansızların yaptıkları faydalı işler, fırtınalı bir günde rüzgârın savurduğu kül gibidir. Ahirette o işlerin hiçbir faydası olmaz.)[İbrahim 18]

(Kıyamette onların yaptıkları her işi toz duman ederiz.) [Furkan 23]

(Kıyamette en çok ziyana uğrayanlar, iyi işler yaptıklarını sanıp da, bütün çabaları boşa gidenlerdir.) [Kehf 103–104]

(Kâfir olarak ölenlerin yaptıkları işler, dünyada da, ahirette de boşa gider, Cehennemde devamlı kalırlar.) [bekara 217]

Kâfirlerin azapları hafiflemez. Birkaç âyet meali şöyledir:

(Onlar, Cehennemin bekçilerine, “Rabbinize yalvarın da hiç değilse bir gün, azabımızı hafifletsin” derler. Halbuki kâfirlerin yalvarması boşunadır.) [Mümin 49, 50]

(Hak din yalnız İslam’dır.) [Al-i İmran 19]

(İslam dininden başka din isteyenlerin, dinlerini Allah kabul etmez. Bunlar ahirette en büyük zarara uğrayacaklardır.) [Al-i İmran 85]

http://www.dinimizis...ay.asp?Aid=3324

Muhakkak ki kitap ehlinden inkâr edenler ve müşrikler, cehennem ateşindedirler ve orada devamlı kalacak olanlardır. İşte onlar, onlar yaratılmışların şerrli olanlarıdır. Beyyine 6

İnanmayanlarla delillerimizi yalanlayanlara gelince: Onlardır ateş ehli; onlar, orada ebedi kalırlar. - Bakara 39

tarihinde Audaz tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Ayetler gelince Müslümanlar çark etmiş cevap bile verememişler. Bu soruları ampulü icat edip geceleri kuran okunmasında katkısı bulunan Edison, Uçağı icat edip Müslümanların en hızlı şekilde hacca gitmesini sağlayan gavur şahıs ve diğer faydalı işler yapan gavurlar içinde genişletebiliriz

Sitelerde Paylaş

konuya cevap veremediğin için ona buna saldırıyorsun. işin gücün trollük.

bir kere de düzgün bir insan gibi davranmayı denesen olmaz değil mi?

konu konu değil ki kardeş, buna ne cevap verilir, sağdaki nedir soldaki nedir mazlum edebiyatı yapıyorsunuz, soldaki kişi bir katil, sağdaki nin taksiratını da ancak Allah bilir.

şimdi bu başlıktaki amacın nedir yad adüşüncen nedir, İslamı bu tablo ile değerlendirmen zaten başlı başına bir felaket ne diyelim yani brawo büyük iş başardın mı diyelim. neyi duymak istiyorsun.

Sitelerde Paylaş

konuyu açan aklı evvel sen tam da tipik ateist kafasıyla pireye kızıp yorgan mı yakıyorsun? Musaf içerisinde kaç yerde dinde aşırı gitmeyin, vay o namaz kılanların haline ki onlar namazlarında riya içindedirler, gibi dini kendi egolarına alet edenler için yazılmış aşağılamalar ve uyarılar var biliyormusun. Allah bunları bilmiyor mu ki onun dediğinin dışında sen buna karar veriyorsun ? Eğer bir insan gerçekten yüreğinde iyilik taşıyor ve kibir yapmıyorsa bir şekilde imanı nasip ediyor ben bunu defalarca gördüm. Ayrıca, İMAN , Allaha inandım demekle olmuyor yani kafir denilen zıkkımlar, senin gibi inanmayanların yanında, Allaha inandım deyip, onun dinini o çürümüş beyinleriyle kendi çıkarlarına kullananlar, onun kurallarına sürekli olarak uymayanlara da deniyor. Ben inandım de ondan sonra her haltı ye. Senin de dini bu hale getirip senin ağzına sakız edeninde yeri cehennem. Çıkacağınız vakit de, Deve iğne deliğinden geçtiği zaman! Kıssadan hisse koçum. Allah lafa değil icraata bakar. Öyle memeleri yeni tomurcuklanmış hatunları kolay kolay göremez bir insan. Cenneti de. Siz, her bir kelimesinde iyi olun, adaletli olun, dürüst olun, insanlarla iyi geçinin, hayvanları geçim kaynagı edinin ama onlara eziyet etmeyin diyen Alahı kötülemek, tam da sizi zeka düzeyinize uygun bir iş. İnsanların yaptığı yanlışlara kızıp, yanlış yapılmış çeviriler ve dinde olmayıp dine sokulmuş saçmalıklara bakıp ona kafa tutmak da. Doğru düzgün bilmediğiniz bir şeyi lütfen önce mektebin de okuyun.

Sitelerde Paylaş

Öyle memeleri yeni tomurcuklanmış hatunları kolay kolay göremez bir insan. Cenneti de.

İyi çocuk olursa şirinleri bile görebilir.

İslam'a göre inandıktan sonra istersen her haltı ye, yine de gideceğin en son yer Cennet'tir. Deniz köpüğü kadar günahların olsa bile hacca gittin mi tertemiz ve pür-i pâk olursun. Ben değil, dinin ana kaynakları böyle söylüyor:

6 - Muaz Ibnu Cebel el-Ensari (radiyallahu anh) hazretleri anlatiyor. Hz. Peygamber (aleyhissalatu vesselam) buyurdular ki: "Kimin (hayatta soyledigi) en son sozu La ilahe illallah olursa cennete gider"

Ebu Davud, Cenaiz 20, (3116).

7 - Ebu Zerr (Cundeb Ibnu Cunade el-Gifari) (radiyallahu anh) hazretleri anlatiyor: Hz. Peygamber (aleyhissalatu vesselam) buyurdular ki: "Bana Cebrail aleyhisselam gelerek "Ummetinden kim Allah'a herhangi bir seyi ortak kilmadan (sirk kosmadan) olurse cennete girer" mujdesini verdi" dedi. Ben (hayretle) "zina ve hirsizlik yapsa da mi?" diye sordum. "Hirsizlik da etse, zina da yapsa" cevabini verdi. Ben tekrar: "Yani hirsizlik ve zina yapsa da ha!" dedim. "Evet, dedi, hirsizlik da etse, zina da yapsa!" Hz. Peygamber (aleyhissalatu vesselam) dorduncu keresinde ilave etti: "Ebu Zerr patlasa da cennete girecektir".

Buhari, Tevhid 33; Muslim, Iman 153, (94); Tirmizi, Iman 18, (2646).

Kıyamet günü sadece Müslümanlar için tartı tutulacaktır:

Kehf/ 103-106. De ki: “Davranış (ameller) bakımından en çok hüsrana uğrayacak olanları size haber vereyim mi?” “Onların, dünya hayatındaki bütün çabaları boşa gitmişken, kendilerini gerçekte güzel iş yapmakta sanıyorlar.” İşte onlar, Rablerinin ayetlerini ve O’na kavuşmayı inkar edenlerdir. Artık onların yapıp-ettikleri boşa çıkmıştır, kıyamet gününde onlar için bir tartı tutmayacağız. İşte, inkar ettikleri, ayetlerimi ve resullerimi alaya aldıkları için onların cezası cehennemdir.

Allah için yegâne affedilmez suç ŞİRK (paganizm)dir. [ironik bir şekilde İslam da Arap paganizminin farklı bir versiyonudur. Hiçbir şey dinler kadar insan aklıyla dalga geçmez.] :)

tarihinde Tasvir-i Efkar tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...