Jump to content

Neden Yaratıcıya İnanmıyorsunuz?

Recommended Posts

• İleti 295
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

En basit bir maddenin bile kendi kendine oluşmayacağını bilirler fakat kainat için ''tesadüfen'' cümlesiyle başlayarak bir masal uydurup buna inanırlar. Bir yaratıcıyı inkar etmek için o kadar çok teoriye inanırlar ki yeterki Yaratıcı olmasın her teoriye razıyız gibi bir bakış açılarına sahipler.

Sitelerde Paylaş

Kur'an-ı Kerim'i sormuyorum. Neden bu evreni yaratan bir yaratıcıya inanmıyorsunuz?

Bu seni neden ilgilendiriyor ki? Kendini yaratıcı dediğin bir şeyin avukatı falan mı sanıyorsun? İsteyen inanır, isteyen inanmaz.

Senin inandığın Muhammed'in masalları. Bir deist, bir hristiyan, bir hindu inanıyor, yeterli mi bu senin için? Yok. İlle de Muhammed'in masallarına inanması gerekmiyor mu senin inancına göre? Gerekiyor. Daha ne yaratıcı falan deyip asıl amacını gizlemeye çalışıyorsun? Neden inancına yeteri kadar güvenin yok?

Sitelerde Paylaş

Bu evrenin bir Yaratıcısı olmadığını söylüyorsunuz. Neden?

Hiç bir şeyin bir "yaratan" olmaksızın var olamayacağını iddia ediyorsunuz ama "yaratıcı" dediğiniz süper gücün kendiliğinden var olduğuna inanıyorsunuz.

Mantıksız.

Bir zamanlar insanlar Zeus'un, Thor'un ve daha binlercesinin varlığını, en az senin Allah (si si) nin varlığını savunduğun kadar ateşli bir biçimde savunurlardı.

Şimdi onlara gülüp geçiyorsunuz. Hepsi mitolojide yerlerini aldı.

Gün gelecek, sizin Allah (si si) de bir mitos olacak.

Üstelik sizin Allah (si si) bir dediği ötekini tutmayan, işkembeden uyduran, korkutan ama bir halt yiyemeyen, insanlık geliştikçe daha da komik hallere düşen, sürekli olarak övünen, övülmek isteyen, her an anılmak isteyen, manyakları "elçim" diye insanlığın başına bela eden, insanları kendisine inanmayanları öldürmeye teşvik eden, daha saymakla bitiremeyeceğimiz bir sürü saçmalığı kutsallık diye sokuşturmaya çalışan bir "yaratan".

Bizim nazarımızda "yok hükmünde".

O kadar "yüce", "her şeye kadir" olduğunu salladığınız bu "yaratıcı" yı savunup kollamak da sizin gibi zavallılara kalmış.

Hayrını görün.

Sitelerde Paylaş

Yaratıcıya inanıp inanmamak neyi değiştirir ki ? Açıkçası bana bir masaldan bile daha gerçek dışı geliyor. Evrenin ve boyutların ötesinde bir bilinç olucak. Durduk yere evreni yaratıcak. Ne gerek var ? Niye inanayım ki ? Kendisine inanmamı isteseydi zaten kendini gösterirdi..

Ya da şöyle söyleyeyim. Siz neden sihirli görünmez uçan fillere inanmıyorsanız, ben de o yüzden tanrıya inanmıyorum.

Sitelerde Paylaş

Yaratıcıya inanıp inanmamak neyi değiştirir ki ? Açıkçası bana bir masaldan bile daha gerçek dışı geliyor. Evrenin ve boyutların ötesinde bir bilinç olucak. Durduk yere evreni yaratıcak. Ne gerek var ? Niye inanayım ki ? Kendisine inanmamı isteseydi zaten kendini gösterirdi..

Ya da şöyle söyleyeyim. Siz neden sihirli görünmez uçan fillere inanmıyorsanız, ben de o yüzden tanrıya inanmıyorum.

Güzel söylemiş arkadaş. Ayrıca en başında bir gezegen "yaratan" bu "yaratıcı" şimdi neden hiçbir şey yaratmıyor?

Sitelerde Paylaş

Hiç bu şekilde düşünmemiştim.

Sağolasın sayende artık inanıyorum, bu akıl dolu başlığın sayesinde. Eminim tüm bunları yazabilmek için geceler boyu uykusuz kalmışsındır yemeden içmeden çalışmışsındır masa başında.

Sitelerde Paylaş

evreni yaratıcı ile açıklama fikri zavallıdır. evrenin oluşumunu sorgulayan beyinleri bilinmez ve çıkmaz uydurmalarla boğmaktan başka bir şey değildir. hoşuna gitmeyecek şeyler öğrenmekten korkanlar için bulunmaz nimettir çünkü bu insanlar öldüklerinde sonsuz ve eğlenceli bir yaşamla ödüllendirileceklerini , yaşanmışın adaletinin sağlanacağını , toprağa karışıp gübre olmaktan fazlasının gerçekleşeceğini düşünmek isterler. belli ki uyanmak da istemiyorlar. uykularını kaçırmayalım.. -_-

Sitelerde Paylaş

En basit bir maddenin bile kendi kendine oluşmayacağını bilirler fakat kainat için ''tesadüfen'' cümlesiyle başlayarak bir masal uydurup buna inanırlar. Bir yaratıcıyı inkar etmek için o kadar çok teoriye inanırlar ki yeterki Yaratıcı olmasın her teoriye razıyız gibi bir bakış açılarına sahipler.

Şu tesadüf saçmalığını da bırakın artık. Biz - en azından çoğumuz - evren tesadüfen oldu demiyoruz. Rastlantı sonucu bu şekilde oldu diyoruz. Atıyorum madde değil de anti madde daha fazla olsaydı, anti maddeden oluşmuş bizim gibi canlılar olup, forumlarda neden yaratıcıya inanmıyorsunuz gibi saçma başlıklar açıcaklardı. Ya da evrenin simetrisi daha farklı olsaydı, fiziksel kanunlar daha farklı olucaktı. Ne kadar farklı olursa olsun yine bir düzene oturacaktı. Belki kütleçekim katsayısı biraz fazla olucaktı. Bu yüzden canlılık daha hafif bir gezegende başlayacaktı.

Bizim evrenimiz 10 üzeri bilmem kaç farklı olası evrenden 1'i olabilir. Ancak diğer ihtimaller, insanlık için uygun olmasa bile bu sefer farklı canlılıklar için uygun olacaktı. Farklı türden bilinçli canlılar evrilecekti. Bu sefer onlar düşünecekti. Bu kadar ihtimalle biz olduk. Evren böyle olmasa olamazdık diyeceklerdi. İnsanlar olduğu için evren böyle değil. Evren böyle olduğu için insanlar var. Evren farklı olsaydı başka bir X türü olacaktı.

Sizin konunuza yazmıştım aslında. Ancak hala tesadüf kelimesinin arkasına saklanmaya devam ediyorsunuz.

Bir torbada 99 kırmızı ve 1 siyah top olduğunu düşünün. Bu torbadan siyah topu çekmek tesadüftür. Ancak torbada 100 topun 100'ünün de farklı renkte olması durumunda çekilen topun siyah olması tesadüf değil rastlantıdır.

tarihinde nemesis_ tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bir Müslüman size tecavüz etse,

Rad 11 de koruyucu dediği melekler koruyamıyor..

Cığlık atıp yalvarsanızda Allahınız kurtaramıyor..

Böyle bir Allaha siz niçin inanıyorsunuz?

Sübyancı köleci cariyeci ensestci allaha Biz niye inanalım?

Sitelerde Paylaş

Bir Müslüman size tecavüz etse,

Rad 11 de koruyucu dediği melekler koruyamıyor..

Cığlık atıp yalvarsanızda Allahınız kurtaramıyor..

Böyle bir Allaha siz niçin inanıyorsunuz?

Sübyancı köleci cariyeci ensestci allaha Biz niye inanalım?

4 tane kitap yazan tanrı hala dinini yayamamış ve ateist olmuş milyonlarca insan, çarmağa gerilip cadı diye yakılırken tanrım beni koru beni kurtar diyen çığlıklar içinde ölen kadınlar, recm edilip taşlanınca ölen kadınlar ve hiç bir zaman ortaya çıkmayan tanrı

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...