Jump to content

Neden Yaratıcıya İnanmıyorsunuz?

Recommended Posts

Bu konu da açıkça göstermiştirki ateistlerin inanmama fiili

herhangibir elle tutulur gözle görülür bilimsel olarak isbatlanmış herhangibir veriye dayanmıyor

sadece hissidir duygusaldır çoğu zaman cahilliklerindendir

veya kafa karışıklığını ateism sanmalarındandır

ne bir isbat ne kesin Allahın cc varlığını birliğini reddedici delilleri yoktur

islamı bazen de diğer dinleri suçlama karalama hakaret ve inkar üzerine kurulu bir anlayış hakimdir

yoksa ellerinde bir veri yoktur delil hiç yoktur

Sitelerde Paylaş
  • İleti 295
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Canlı madde nasıl cansız maddeye dönüşüyorsa cansız madde de canlıya dönüşebilir. Etrafında gördüğün her şey her an değişim, dönüşüm içindedir. Ama senin inandığın gibi cansız maddeye üfleyip canlıya dönüştürecek büyücüler ancak masallarda olur. Kocaman adam olmuşsun ama hala çocuk gibi masallara inanmaya devam ediyorsun.

Sitelerde Paylaş

İkna edici hiçbir şey söylemediniz. Yaratan yoktur çünkü masallara inanmam. yaradan yoktur çünkü evrenin yaratıcıya ihtiyacı yoktur. Yaratan yoktur çünkü evren rastlantısal oluşmuştur. Yaratan yoktur çünkü o nasıl oluşmuştur. Standart sallamasyon cevaplar. Bu cevaplar eşekleri bile tatmin etmez.

Sitelerde Paylaş

Sagduyunun dogruya niyeti olmadiginda dogru soruyu bile bilemiyor

Dehlizlerde gezinmekle maalesef mesafe alamaz

Onlar kalplerinin kapisini acmaz ise Allah neden dogru yolu gostersin nasil istiyorlarsa oyle muamele gorecekler kafirler icin cehennemden cikis yoltur

Aslinda dikkatli olsalar daha dunyada cehennemegiriyorlar da hissetmiyorlar dunyada kalp ve ruhun azabi ahirette Allahin gazabi..

Sitelerde Paylaş

İkna edici hiçbir şey söylemediniz. Yaratan yoktur çünkü masallara inanmam. yaradan yoktur çünkü evrenin yaratıcıya ihtiyacı yoktur. Yaratan yoktur çünkü evren rastlantısal oluşmuştur. Yaratan yoktur çünkü o nasıl oluşmuştur. Standart sallamasyon cevaplar. Bu cevaplar eşekleri bile tatmin etmez.

Sitelerde Paylaş

Bir kaç soruyla yanıt verelim,

Neden bir yaratıcıya inanıyorsunuz?

Nasıl bir yartıcıya inanıyorsunuz?

Yartıcıyı nasıl betimliyorsunuz?

Varlığı ya da yokluğu üzerine geliştirdiğini düşünce ve sorgualam varlama yoklama süreçleri ve bunların ferlsefi dinamikleri nelerdir?_

Tanrı inancını nasıl benimsediniz, gidermek ya da günlendirmek için neler yaptınız?

Hiç bir kez olsun bile varlığından ya da yokluğunda şüphe duydunuz mu? ya da sorguladınız mı?

Sorgulamalarınız ne kadar sürdü?

Evrende Tanrıya benzer olmasa onun niseten bilinmeyen olan herhangi başka kavramı nasıl edindiğini ya da gözlmelediğinizi düşünürsünüz?

---

Bana gelince,

1(inanmıyor değilim=inanıyor değilim) ya da 1(var=yok) var=yok ise Yunus'un dediği gibi ne varlığına sevinirim ne yokluğuna yerinirim;

Sitelerde Paylaş

Birlik ve kaynak, dini metinlerde ya da mistik metinlerde Tanrı olan tenimlenmez, iyi bakın, Mitolojik, dini,vb. bütün öğrelerinizi yeniden inceleyin,tanımlayın,bakın,görün,

Tantı birlik ya da kaynak içinde ve dışında tüm varolan bütünlüğünü anlatır, => Kurulaiblecek olan en büyük denklemde çünkü büyüktür, büyüklüğü bölünemez, Bu matematiksel olarka açıktır ve kesindir, Kem kesindir,

Tüm varolandan büyük Tanrı olabilir mi?

Ben tüm varolan kümesinde değilmiyim

Tanrı kümenini parantezi ya da dışlındaki dairemi kümenin tümüğ,

Bu bu kadar açık ve basitttir, ban soruyorsanız,

Tanrının varlığı ya da yokluğu varlığınızdan bölünemez;

sizi yok edebilecek Tanrı, İki ayrı varlık, iki ayrı özdeşin birbirini yaratması, iki ayrı birbirini tanımlayan farklı özdeş zeka olur mu? birbirine göre yokluk olur-birbirini bilmez, Her şey blinç taşır ve evrşmleşir, Ama bilinç evrimleşir, Kayadaki bilinçte evrimleşir, Ben bütünlüğü geliştirmiş bilincin deneyim seviyesi değişir, Boyut ve yoğunluluk ve algı farkları yaratılır, Gerçeklikler sonsuz parametreyle tasarlanır, Tasarlayan deneyimleyen birdir, Aksi düşünülemez, Aksi yokluk doğurur varlık doğurmaz, tutun adam gibi bilim yapın, Matematiik felsefe yapın, Kendiniz sınayın görün, Kimse analtmaz size kimsede öğretemez,

özgür iradesizlik gibi saçma sapan sanılgıları kaldırın atın bunu ve bunları görün;

Yaratımsızca varolan, kaynağa, biçimsizce kendiliğinden kendi doğası ile varolan, öz kaynak ya da "bir denir,

Bunu bozmayın,

Tanrı adınada bozmayın

Tanrısızlık adına da bozmayın,

Varlık ve yokluk bütünlüğü yansıta ya da kapsayan kaynak ya da bir algısı geliştirmeyi deneyin ve orada Tanrıyı varlık toplamı ya da varlıkın kendisi oalrka isimlendirin, bu açıktır,

tarihinde sanalmanik tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

bunlar defalarca anlatıldı. şimdi sana ayşe meselesine örnek vercem.peygamberimizi güneş gibi düşün ayıda adı üstünde ayşe gibi düşün .büyüklük küçüklük meselesini burda anlatılmak istenenden anlayabilirsin.

GÜNEŞ: Çok sıcaktır ve yanmakta olan gazlardan oluşan ateşten bir topa benzer. Çok güçlü bir ısı ve ışık kaynağıdır. Güneşin güçlü ışığı gözlerimiz için çok zararlıdır. Bu nedenle hiçbir zaman güneşe çıplak gözle, özellikle de teleskop ve dürbün ile bakılmamalıdır.

• DÜNYA: Güneşin çevresinde dolanan bir gezegendir. Dünyanın katmanlardan oluşan bir küreye benzediğini dördüncü sınıfta öğrenmiştik.

• AY: Küre biçiminde bir gök cismidir. Ay’dan gelen ışığın kaynağı Güneş’tir. Ay’ın kendi ışığı yoktur. Bu nedenle dürbün ve teleskopla bakılabilir.

Yapılan gözlemlere göre, Ay’ın çapını 1 birim olarak kabul edersek Dünya’nın çapı 4 birim, Güneş’in çapı ise 400 birimdir. Diğer bir ifade ile Güneş’in çapı: Dünya’nın çapının 100, Ay’ın çapının ise 400 katıdır.

Ay, Dünya’dan yaklaşık 348 bin km uzaklıkta, Dünya’ya en yakın gök cismidir. Güneş ise çok uzaktadır. Güneş, Dünya’ya Ay’dan 400 kez daha uzaktadır. Güneş, Ay’dan çok büyük olmasına rağmen, Dünya’ya olan uzaklıklarının farklı olması nedeniyle aynı büyüklükteymiş gibi görünür. Camdan dışarı baktığınızda uzaktaki bir arabayı, yakındaki bir arabadan daha küçük görürsünüz. Çünkü cisimler uzaklaştıkça gerçek boyutlarından daha küçük görünürler. Aslında gerçekte aralarında bu kadar büyüklük farkı yoktur.

saçmalığa bakrmısın insanın okuma hevesini kıran bir yazı

Sitelerde Paylaş

ne bir isbat ne kesin Allahın cc varlığını birliğini reddedici delilleri yoktur

islamı bazen de diğer dinleri suçlama karalama hakaret ve inkar üzerine kurulu bir anlayış hakimdir

yoksa ellerinde bir veri yoktur delil hiç yoktur

var Allah bana para versin şu mesajı yazarken bir saniye sonra bak vermedi gördünmü ? Allah zaten yokki olmayan birşeyin nasıl ıspatını yapayım sana Allahı görmüyorum Allah benle konuşmuyor Allah beni duymuyor Allah bana karşılık vermiyor o zaman puttur. Daha masumane birşey isteyeyim dünyadaki bütün sakatlar bir saniye içersinde iyileşsin bak gördünmü iyileşmedi herşeye gücü yeten Allah bir saniyelik birşeyimi yapamıyor ?

Sitelerde Paylaş

Ya atecanlar hani siz ' İnsanın topraktan yaratıldığı ve şekil verildiği' konusu ile alay ediyorsunuz ya peki ilk canlının oluşumu için uydurduğunuz teoriye ne demeli. Güya hiç bir canlığın olmadığı ortamda moleküller artık can sıkıntından mı yoksa böylemi karar aldılar bilinmez birbirlerine çarpa çarpa ilk hücreleri yani bütün canlıların temeli olan o muhteşem yapıyı oluşturmuşlar. Duyda inanma :))))) Yani diyorsunuz ki tesadüfen cansızdan canlı oldu nerdeyse insan vücudu kadar komleks bir yapıya ve organlara sahip hücre oluştu. Bu mudur sizin biliminiz??? Hadi açıklayın ilk canlıyı. Yüce rabbim ALLAH'A yemin ederimki o bilimadamı diye övdükleriniz yalan ve fitne konusunda sizin biraz daha üst modelinizden başka bir şey değil sizde onların ayak takımısınız. Bu saçmalıkları reddden binlerce tanınmış bilimadamıda var bir kaç ta onlardan alıntı yapsanız ya.

Sizin derdiniz burada bir arkadaşın da dediği gibi ALLAH'A inanmayalım da ne teorisi olursa olsun.

tarihinde elest tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Sizin derdiniz burada bir arkadaşın da dediği gibi ALLAH'A inanmayalım da ne teorisi olursa olsun.

Bize ne Arap'ın putundan!

Ben bir ateistim; yani tüm tanrılar puttur! Put olan, sâdece Allah değildir; tüm tanrılar puttur!

Siz, Arap'ın münasip yerine takılacak kadar âciz iseniz, bu, sizin sorununuz!

Sitelerde Paylaş

Ya atecanlar hani siz ' İnsanın topraktan yaratıldığı ve şekil verildiği' konusu ile alay ediyorsunuz ya peki ilk canlının oluşumu için uydurduğunuz teoriye ne demeli. Güya hiç bir canlığın olmadığı ortamda moleküller artık can sıkıntından mı yoksa böylemi karar aldılar bilinmez birbirlerine çarpa çarpa ilk hücreleri yani bütün canlıların temeli olan o muhteşem yapıyı oluşturmuşlar. Duyda inanma :))))) Yani diyorsunuz ki tesadüfen cansızdan canlı oldu nerdeyse insan vücudu kadar komleks bir yapıya ve organlara sahip hücre oluştu. Bu mudur sizin biliminiz??? Hadi açıklayın ilk canlıyı. Yüce rabbim ALLAH'A yemin ederimki o bilimadamı diye övdükleriniz yalan ve fitne konusunda sizin biraz daha üst modelinizden başka bir şey değil sizde onların ayak takımısınız. Bu saçmalıkları reddden binlerce tanınmış bilimadamıda var bir kaç ta onlardan alıntı yapsanız ya.

Allahın angutu o o şekilde olmuyor peki ben kasaptan kaburga alsam ne zaman kadın olur ? aradığın tüm cevaplar burda

Sitelerde Paylaş

Müslümanları anlamak zor. Sayısız kutsal masala inanırlar da evrimsel biolojiye dil uzatırlar.

1450110_603989976304824_1512520839_n.jpg

1458666_604902929546862_91149522_n.jpg

Evrim saçma, ama;

* Adam 950 yaşına kadar yaşıyor. (29:14)

* Karınca konuşuyor. (27:18)

* Kuş adamla sohbet ediyor. (27:22)

* Yeni doğmuş bebek konuşuyor. (19:29)

* Balık adamı yutuyor birkaç gün sonra sağsalim karaya tükürüyor. (37:142)

* Bakire kız çocuk doğuruyor. (3:47)

* Adamlar mağarada 300 sene uyuyor. (18:25)

* Adam bastonuyla denizi ikiye ayırıyor. (26:63)

* Adam topraktan kuş yapıyor, üstüne üflüyor, kuş gerçek oluyor. (5:110)

* Adam gemisine dünyadaki her hayvan türünden bir çift bulup sığdırıyor. (11:40)

* Adamla eşşeği ölüyor 100 sene sonra diriliyor. (2:259)

* Adamın bastonu yılana dönüyor. (7:107)

Sitelerde Paylaş

Pis atayizler,bu kadar delil varken hala mı inanmazsınız.

Bu kadar şey kendi kendine mi oluştu,

mesela bu kadar mikrop,virüs kendi kendine mi oluştu,tabi ki allah yarattı bunları da.

Boru mu lan,allah mikropları yaratmasa MiLYONLARCA İNSAN nasıl ölecekti ,hadi sizde yaratsanıza böyle virüsleri, mikropları.

Sitelerde Paylaş

Müslümanları anlamak zor. Sayısız kutsal masala inanırlar da evrimsel biolojiye dil uzatırlar.

Hem bilimin ekmeğini yerler hem de bilimle din çakıştığı zaman kendilerine zerre kadar faydası dokunmayan, faydayı bırak insanlığa sayısız zararı dokunan dinlerin yanında yer alırlar. Böyle nankördür bunlar.

Sitelerde Paylaş

Cevaplara bak evrim mi yarattı bu evreni. Salla mallayla olmaz bu işler

Ben doduğum yıllarda tüp bebek ve diğer tıbbî olanaklar yoktu.

Günümüzün olanaklarına göre bile, gerekli altyapı bir kadında ve bir erkektedir.

Soru: Babam ve annem "düdükleşmeselerdi", ben doğar mıydım?

Buna göre, benim annem ve babam "Allah" oluyor. Neymiş; onlar benim yegâne tanrılarımmış. :D

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...