Jump to content

Neden Yaratıcıya İnanmıyorsunuz?

Recommended Posts

çok yanlış düşünüyorsun. bazen bir çocuğun ölümü meydana gelebilecek bir çok felaketin önlenmesini sağlayabilir.bir annenin bir çocuğunun sakat doğması ve ölmesi. o annenin diğer çocuklarının kıymetini bilmesine sağlayabilir.bir ölüm bir çok merhmeti beraberinde getirir. bu hikmetleri anlamadığın için yaratıcı yok sanıyorsun.seni yaradanı inkar edip isyan etmek seni daha çok çıkmaza götürür.diğer canlılardan üstünlüğün sana verilen akılın tüm nimetlerin farkında bile değilsin ki şükrünü edesin.

Düşünceye bak! Bir annenin diğer çocuklarının kıymetini bilmesi için bir çocuğunu öldürmek mi lazım? Birisi senin ölümün şu insanlara hayır olacak diyerek öldürmeye kalksa ne dersin acaba?

Sitelerde Paylaş
  • İleti 295
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

İnsan psikopat ve zoosadist tek hayvandır.

2PdSBVD.jpg

İlk resimde insan için gerekli olan besinin temini var. Batılılar tokmak vuruyor canlıların başına, cok kötü bir ölüm o hayvanlar için.

2. resim zaten ateistler tasvip ediyor ne güzel bilim diyor. Ayrıca o deneyler sayesinde bilim gelişiyor.

3. batılılar yapıyor, elbise için canlı öldürmek caiz olamaz.

4. ise yine batılılar yapıyor siz de izliyorsunuz sonra da gelmiş burada ' ÜHÜÜ İSLAM KURBAN KESİYOR ÜHÜÜ' diye zırlıyorsunuz ve yılbaşında hindi kesiyorsunuz.

Sitelerde Paylaş

kimse ölmüycek herkes yaşıycak olsaydı zaten bu dünyada değil direk cennete olunurdu .ancak bu dünya geçici zaten herkes ölecek er yada geç. asıl mükemmellik cennete onuda kazanmak gerek. yok beleşe öyle köfte. kral gibi yaşamak için önce krallığı haketmek gerekir. sen tesadüflere inanmaya çalışırken kendini zorluyorsun ama nafile herşey görünüyor.vatan borcunu askerde öderken tek yıldızı var diye önünde titriyorsun yat diyor yatıyorsun kalk diyor kalkıyorsunda. yaratıcının sayamadığın kadar yıldızı var ona neden itaat etmeyelim..

tarihinde Mikelanjo tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

@ Mikelanjo

Bu ne lahana turşusu!

Arap'ın cennetine kaç ateist gitmek ister?

Yani: Ateistler arasındaki sübyancı oranını ve Araplar (Müslümanlar) arasındaki sübyancı oranını tahmin edebilir misin?

Bu durumda: "Cennete gitmek" gibi şerefsiz bir umudu yücelenler de, aynı raflardadır!

Sitelerde Paylaş

sen biyere gitmek istemesende götürülüyorsun kaçış yok.ben cennete yada cehenneme gitmek istemiyorum demen nafile çünkü sen kendin daha ölümden kaçamıyosun ki sonucuna katlanacaksın. bu konuda bu hayatı yalancı cennet var sayarsak nimetlerinden bi güzel yararlanıyorsun ama.seninki şunun gibi ben bu bedeni istemiyorum ben yemek içmek istemiyorum demiyosun bu hayatta ama

Sitelerde Paylaş

Sen dıger gezegenlerde canlı varlıklar olması muhtemeldır dıyorsun. Pekı neden yaratıcı başka gezegenlerde canlı yaratsınkı? Amac ne? Alın işte Marsta sızın ıçın vırüs yarattım güle güle kullanın:)

Yaratıcı'nın kanunları bunu gerektiriyorda ondan. Ortam ve şartlar buna müsait olduğu an canlı varlıklar uzayın her yerinde oluşabilir. Evrim de buna dayanır.

Ben insan dan bahsediyorum. İnsan gibi zeki ve dünyanın kontrolünü bi nebze elinde bulunduran insandan. Virüsünde ne olduğunu, senin ona neden virüs adını verdiğini biraz araştır.

Sitelerde Paylaş

kimse ölmüycek herkes yaşıycak olsaydı zaten bu dünyada değil direk cennete olunurdu .ancak bu dünya geçici zaten herkes ölecek er yada geç. asıl mükemmellik cennete onuda kazanmak gerek. yok beleşe öyle köfte. kral gibi yaşamak için önce krallığı haketmek gerekir. sen tesadüflere inanmaya çalışırken kendini zorluyorsun ama nafile herşey görünüyor.vatan borcunu askerde öderken tek yıldızı var diye önünde titriyorsun yat diyor yatıyorsun kalk diyor kalkıyorsunda. yaratıcının sayamadığın kadar yıldızı var ona neden itaat etmeyelim..

Sen yaratıcı diye Muhammed'e ve arapların yazdığı Kuran'a itaat ediyorsun.

Sitelerde Paylaş

@ Mikelanjo

İbrahimî dinlerin bestenme kanağı "korku"dur. Sen, bu gerçeğin en güzel örneğisin.

Bir insanın ölümden korkması için, bir "İbrahimî" olması gerekir.

Uzakdoğu dinderinde "cehennem azâbı" diye bir şey var mı? Yok! Peki bir Uzakdoğulu, ölümden korkar mı? Nâfile!

Sen, önce kendinle barışık olmayı dene. Korkularınla barış; böylece, bu korkuların çoğunluğunu yokedersin.

Sitelerde Paylaş

Yadellerdeki yurtdaş.önyargıları kırmadan benim yaşadıklarımı bilemessin. ben seni karanlıklardan aydınlığa çıkman için davet ediyorum ancak sesimi duyan yok.

Bir dinlinin başkalarını önyargı sahibi olmakla suçlaması da tam komedi. Sanki daha yürümeye başlamadan beyni dinle yıkanan kendisi değilmiş gibi...

Sitelerde Paylaş

ben mağaranın dışında bir hayat olduğunu anladım sağduyu mutlaka videoyu izle daha önceki hayatım bana hiç bir zaman mutluluk getirmedi

bataklardaydım.ANCAK NE ZAMANKİ dünyanın peşinden koşmayı bıraktım şimdi o benim arkamdan geliyor(Allaha hamd olsun).videoyu mutlaka izle

http://www.dailymoti...ercekler_people

tarihinde Mikelanjo tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

ben mağaranın dışında bir hayat olduğunu anladım sağduyu mutlaka videoyu izle daha önceki hayatım bana hiç bir zaman mutluluk getirmedi

bataklardaydım.ANCAK NE ZAMANKİ dünyanın peşinden koşmayı bıraktım şimdi o benim arkamdan geliyor(Allaha hamd olsun).videoyu mutlaka izle

Sen hala o mağaradasın ama farkında değilsin. Burada mutluluğu değil neyin gerçek neyin yalan olduğunu konuşuyoruz. Senin yalanla mutlu olman yalanı gerçek yapmıyor.

Sitelerde Paylaş

Eğer dediğiniz gibi Allah ortaya çıksa, herkes ona inanır, iyi-kötü insan ayrımı kalmaz, kötüler de korkularından dolayı iman eder ve imtihanın anlamı kalmazdı. Ben hayret ederim. Insan hiç bakmaz mı kendine? Biz ekmek, yoğurt, zeytin, ot, et yeriz. Onlar kan, kalsiyum, mineral olur. Bütün hücreler gitmesi gereken yolu bulur da gider. Faydası olmayan besinler olduğu gibi atılır. Biyoloji bilen bunu bilir. Nasıl olur da bu muntazam, harikulade fabrikamız, kendiliğinden öyle mükemmel çalışabilir? İnsanoğlu hiç Kaibat düzenine bakmaz mı? Atmosfer olmasaydı geceleriniz buz tutar, gündüzler ateşler içinde yanardık. Gölge yerler karanlık olurdu. Eksen eğikliği olmasaydı aynı şekilde mevsimler olmazdı. Bu mükemmel dizayn nasıl bi ustasız olabilir? Coğrafya bilen bunu bilir. EN ÖNEMLISI! Bi nefes almayı kesiniz. Zorlanacaksınız ve nefes alma gereksinimi duyacaksınız. O 2-3 elementin bulunduğu oksijende ne var ki sizi yaşatıyor? Basit bi H2O elementine bağlı yaşıyoruz. O olmasa biz olmayız. İşte biz bu kadar zayıfız. Hiç mi düşünmezsiniz ey kardeşlerim? Müslüman terörist değildir. Yanlış yolda birini görünce onun için üzülen, acı çeken, onun yerine empati kuran onun için faydalı şeyler yapmaya çalışan kimsedir. Aklınızda sayısız sorular olabilir. Nasıl ki bir delinin aklı bizim gibi düşünemiyorsa, bizim de aklımız Allah'ın bazı işlerine ermeyebilir. Ey güze kardeşlerim. Islamı lütfen tam araştırınız. Ben size dayatmıyorum asla! Size araştırın diyorum. Araştırın ve vicdan ve akıl birliğini kullanarak karar verin. Allah sizi hidayete erdirsin. Âmin. Vesselam...

Sitelerde Paylaş

Doğada cereyan eden olayların kafa karıştırıcılığına bakıp "ben bunları anlamıyorum, bu gizemi çözmeye kafam basmıyor, öyleyse bunları tanrı yarattı" demek bir zihinsel tembelliktir. "Allah yarattı" demek bir cevap değil. "Yaratma" dediğin şey büsbütün inançtan ibaret.

28G2tuO.jpg

bYCzyDv.jpg

tarihinde Tasvir-i Efkar tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Doğada cereyan eden olayların kafa karıştırıcılığına bakıp "ben bunları anlamıyorum, bu gizemi çözmeye kafam basmıyor, öyleyse bunları tanrı yarattı" demek bir zihinsel tembelliktir. "Allah yarattı" demek bir cevap değil. "Yaratma" dediğin şey büsbütün inançtan ibaret.

28G2tuO.jpg

bYCzyDv.jpg

Sana bak 2 resmin ortak yanini hemen söyleyeyim. Sol taraftaki ol dedigi andan olacagi zamana kadar gecen süreci incelemekle mesgul. Sag daki resim de konunun basligi.

Sitelerde Paylaş

Allah ya da başka bir güç. Anca bunlar kesinlikle kendiliğinden olamaz ey akıllı güzel kardeşlerim. Bunlar kendiliğinden oluşan tesadüf şeylerde diyenler kadar komik kimseler var mıdır ki? Bunlar kesinlikle mükemmel bir gücün eseri. Orta çağdaşlık skolastik düşünceye benzer bi kalıplaşmış düşüncenin etkisinde kalmayınız. Aklınızı kullanın, araştırın. Vicdan ve aklınıza ölçün. Bir düşünceye bağlı kalmayın. Güzelce düşündükten sonra karar verin. Selametle...

Sitelerde Paylaş

Allah ya da başka bir güç. Anca bunlar kesinlikle kendiliğinden olamaz ey akıllı güzel kardeşlerim. Bunlar kendiliğinden oluşan tesadüf şeylerde diyenler kadar komik kimseler var mıdır ki? Bunlar kesinlikle mükemmel bir gücün eseri. Orta çağdaşlık skolastik düşünceye benzer bi kalıplaşmış düşüncenin etkisinde kalmayınız. Aklınızı kullanın, araştırın. Vicdan ve aklınıza ölçün. Bir düşünceye bağlı kalmayın. Güzelce düşündükten sonra karar verin. Selametle...

Sen neden 1400 yıl önceki arapların masallarına, zırvalarına takılıp kaldın? Elaleme akıl ve vicdanlarını kullanma öğüdü verirken biraz da kendine baksana. Seni hiç aklını ve vicdanını kullanıyor musun söz konusu dinin olunca?

Sitelerde Paylaş

Sen neden 1400 yıl önceki arapların masallarına, zırvalarına takılıp kaldın? Elaleme akıl ve vicdanlarını kullanma öğüdü verirken biraz da kendine baksana. Seni hiç aklını ve vicdanını kullanıyor musun söz konusu dinin olunca?

evet ben kullanıyorum. Ve düşünüyorum da nasıl ki bir resim ressamsız, bir heykel heykeltıraşsız, bir iğne bile ustasız olamazken; söyler misin bana güzel kardeşim, bu muntazam dünya, kainat nasıl olurda bir sahipsiz olabilir? Ben düşünüyorum ki olamaz diyorum. Çünkü herşey aslında Allah'ın kanıtıdır. Resime bakarak ressamın varlığına ulaşabiliriz. Resim varsa, bir ressam var. Her sanat eseri bir sanatçının varlığına işarettir. Sen bir insansın. Allah'ın yarattıkları arasında insan kadar mükemmel bir varlık yoktur. Kendine bak, kan pompalardan kalbin kan pompalamasa öleceksin. Bu kalbe kan pompalamayı öğreten ne? Güzel kardeşim, şimdi bunları lütfen vicdan-akıl işbirliğiyle düşün. Dünya mükemmel bir eserdir. Peki bunu kim yaptı? Nasıl bu kadar güzell yarattı? Bu nasıl bi usta? Lütfen kalıplaşmış düşüncelere bağlı kalma. Akıl yoluyla düşün. Eğer Allah bulunamaz olsaydı ben sana zorla inandırmaya (yani aklını kullanmadan direk benim bildiklerime inanmaya davet eder) seni asla aklını kullanmaya davet etmezdim dimi. Lütfen canım kardeşim, düşün. Hadi selametle...
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...