Jump to content

Kasyoya Deneyinden, (Varoluşa İlşkin Derleme)

Recommended Posts

9 saat önce, Ten Ten yazdı:

@HuuuHuuu sanalmanik ile aynı kişimisiniz? :)

İnsanlar deneysel bilgi içermeyen sayfalar dolusu yazıyı nasıl yazıyorlar anlamıyorum.

Hayır değilim. Bu başlığı görmemistim. Öğrendiğim iyi oldu. :)

Dikkatimi çeken, o dönem bu yazılara pek tepki gelmemesi. Animal bir laf atmış, bir de Kireç itiraz etmiş. Nedense sanalmatik bunlara devam etmemiş.

Bu yazılar alıntı. Senin de gördüğün yerlerden alınmış. Yabancı sitesi olduğu gibi, bizde de baskalarinahizmet.com sitesinde bunların türkçe çevirisi var.  Ayrıca onlarla ilgili tartışmalar da var.

tarihinde Huuu tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 41
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

On 04.10.2017 at 10:20, Huuu yazdı:

Hayır değilim. Bu başlığı görmemistim. Öğrendiğim iyi oldu. :)

Dikkatimi çeken, o dönem bu yazılara pek tepki gelmemesi.

hocam o dönemde 2 ya da 3 başlık daha vardı.. daha düne kadar vardı... bu forumdaydı.

sanırım çöpte felandır

tepki gelmemiş ilginç demişsiniz

bir kaç çöp toplayıcı, çöpçü vardı bu forumda

tepki hemen geldi gecikmedi

çöp bunlar çöp bulduk diye sevindiler hemen

sonra zaman içinde onlar işaretlemiş ve toplanmış sanırım

öyle gözüküyor

bilmiyorum nerde şimdi çöpler ve çöpçüler

Nedense sanalmatik bunlara devam etmemiş.

anladım...

Sitelerde Paylaş
6 dakika önce, sanalmanik yazdı:

hocam o dönemde 2 ya da 3 başlık daha vardı.. daha düne kadar vardı... bu forumdaydı.

sanırım çöpte felandır

tepki gelmemiş ilginç demişsiniz

bir kaç çöp toplayıcı, çöpçü vardı bu forumda

tepki hemen geldi gecikmedi

çöp bunlar çöp bulduk diye sevindiler hemen

sonra zaman içinde onlar işaretlemiş ve toplanmış sanırım

öyle gözüküyor

bilmiyorum nerde şimdi çöpler ve çöpçüler

Hımm... Ben de şaşırmıştım ve sevinmiştim. Demek forum yönetimi sonradan çöpleri temizlemiş. Eh, iyi etmiş...

Devamını biliyorum, bekliyorum. :)

Sitelerde Paylaş

Nedense sanalmatik bunlara devam etmemiş.

dört senelik tozlu başlık değil mi?

2013-

2017

belki 2021 ya da 2024

ve çöp edebiyatı

güle güle

sağlıcakla kalın/esen kalın/sevgiler...

Sitelerde Paylaş
Şimdi, Huuu yazdı:

Hımm... Ben de şaşırmıştım ve sevinmiştim. Demek forum yönetimi sonradan çöpleri temizlemiş. Eh, iyi etmiş...

Devamını biliyorum, bekliyorum. :)

yok hocam çöp edebiyatından son biz boyumuzun ölçüsünü aldık. başka yerlerde kulvarladayız

kasyopya sunumculuğu/yayımcılığı yapmıyouz/emekliyiz 

aktif ilgi olursa orda bulunuruz

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, sanalmanik yazdı:

yok hocam çöp edebiyatından son biz boyumuzun ölçüsünü aldık. başka yerlerde kulvarladayız

kasyopya sunumculuğu/yayımcılığı yapmıyouz/emekliyiz 

aktif ilgi olursa orda bulunuruz

Sana öbür tarafta özel mesaj attım.

Sitelerde Paylaş
  • 7 months later...

linkteki içeriğin uzantısı olarak paylaşılan TD linkindeki alıntı içerikler -1

------

Hocam; bu metne ve ilgili jargona eski dinsel metinlerin (mitlerin) incelenmesinin onda biri kadar deger kiymet ve vakit ayrilsa ki, gerekirse ayni refleksle (yani -halkin basina bir gun bela olabilecegi- ,-modern yuzyilin bugunun ve gelecegin de olasi dininin bunlar olmasi ve olacagi- ve -bugunlerde dinin cagdas yorumlarini bunlarin temsil etmesi- ve -dinsel olusumu yerinde ve canli gozler onune sermesi - -dinsel gelisim metaforu orneklemesi olmasi ve icerik incelenmesini 2000 yil sonraya ve 2000 yil sonraki okuyucuya birakmamak ve 2000 sene sonranin olasi bos inanclari dogmalari ve yanlis inanclari ve yanlis anlasilmis basbelalari yeni gelecek dinlerinin bunlar olabilecekleri karsi savi da dahil) ne kadar zaman kaybi olabilirdi ki?
ne kadar emek kaybi?

Isterseniz muhammet donemiyle ve super eski ve super gecmis super hristiyanlikla ve mitleriyle metinleriyle ilgilenebilirsiniz
Ya da isterseniz Paleo ya da neo hristiyaniyle de..

Ayni seyi yapmiyorlar mi? din kuruyorlar sanırım orda.... ve yakın bir  dinsel sözetme var. bugünde ve canlı oldukça

karsilastirmali dinler tarihi? hristiyanlar ve hristiyanlik gozunden.

ya da yeni din kurma ve dinlesme olusumu degil mi?..simdi yerinde??

Tek farki; bi gun evde oturduk .bir tahta aldik basina gectik. Isayi seven birileri heyy bize biseyler soyleyin dedik. tahta dondu .akislari ve yazilanlari kaydettik ve bunlar oldu/yazildi. bunlari sunduk sunuyoruz sunacagiz demeleri
Eldekileri bunlarla karsilastirdik ve ilginc seyler.oldu/olabilir ve oluyor demeleri vb..

Gayet ayni reflekslerle hareket edilmis gibi duruyor
Ayni refleks ve kafakarisikligi dersek?

Ele tahta alinmasinin ve sozde tahtasal denemeler yapilmasinin da sebebi sozde RA Material denenin okunmus olmasi baglami ve olusumu ve icerigidir. Grubun/kisinin bunu okumasidir...
Bagimsiz ya da ozel inceleme konusu hocam..
Tahta gercekligi kim ne desin?

Tahtanin dini ve tahtanin peygamberligi sozkonusu olunca tanrisiz bu dinin vericisinin asıl kamu (kamunun kendi) oldugu ve olacagi soyleniyor...
Ne derseniz diyin...
Kamu kendi yazdiyor diyor tahta .ya da adamlar.. ne derseniz deyin

Biz insaniz ve duruma göre ,insandan degil de, tahtadan bir peygamber yapmis, yaratmis ve secmiş olabiliriz.....
Yok alici peygamber tahta(nin kendi) de vericide kamu olma-k iddiasinda
Suphesiz kamuyu duyan tahtadir
Suphesiz ki kamu bir tahtayi araci tutmustur kendine..

"Cagdas, yerinde (simdi ve bugunde) dinsel olusumdur/orgutlenmedir..."

cassiopaea.org
Gunluk 8 bin tekil ziyaretci ve 50 bin + sayfa goruntulenmesi
300 kadar gunluk aktif 5 bin kadar uye

sott.net -grup haber portali
Gunluk 50 bin + tekil ziyaretci ve bir hayli sayfa goruntulenmesi/okuyucu

+ Yerel lokal kilise orgutlenmesi-radyo programlari ve konferanslar

Hocam aylik celse bekleniyor/ bekliyorlar
Bunun aktif sayisini bilemem yani celse takip yapan sayiyi.dindar diyebilecegimiz birincil ilgili sayisi... Ama 10 binlerin altinda olacagini da sanmiyorum..
Okuyucu sayisini bilmiyoruz. Çeviri dagitim sayisini bilmiyoruz. Kaç dile dizi film gibi yayinlanir yayinlanmaz ayni gun aksami hevesle ve merakla cevrildigini de okundugunu da beklendigini de bilmiyoruz. Yuzbinler olabilir. Bir ilgi/bilgi ağıdır sonucta..
Benim tahminim en az 7-8 dil hizli ve ceviri ve dolayli ilgi ilgili ile de milyonlarca efektif okuyucu var...konuyu bilen ve araştıran...

Yuzbinlerce takipcisi olabilecegini saniyoruz.olgu yumagidir...

Sitelerde Paylaş

linkteki içeriğin uzantısı olarak paylaşılan TD linkindeki alıntı içerikler -2

"Kasyopya Deneyi ortak bir mirastır.  İnsanlığın ortak malıdır ve mirasıdır." 

Ozetle;
Kendi iddia parantezinde; bu bir dinse ve dogmaysa da eğer
Bu dinin peygamberi (alicisi) tahtadir. Vericisi ve  yazdirani da kamudur . Tüm insanlıktır.
kamu bilis. kamu bellek-kamu zihin.vb. dir. Kendi iddia parantezinde bunu barındırıyor...

Hayir inceleme refleksinden neden kaciliyor kaciniliyor
Zaman mi?
Otomatik etiketlenme-etiketleme refleksi
ya da incelenmeksizin iteklenmesi oteklenmesi neden?
Ayni refleks dogal

bin yillik ikibin yillik (kamusal bellek ve) dinsel mitoloji takip ediliyor inceleniyor da satir satir
Neden? Hangi refleksle neden? bu incelenmiyor doğru dürüst.

Dinlere karşılık vermek için bugün ne yapıyoruz? 

İncil, Tevrat ve Kuran okuyoruz. bu yasam zaman kaybi emek kaybi degil mi?

bu onlardan hem daha büyük hem de daha karmaşık bir metin değil mi?

Neden hemen ??.. yapiliyor...
ya da aynı ortusturme?
eğer oyleyse tabi?
bunu zaman gosterecek
ya da inceleme tersi
etiketleme değil sanırım

Tahta da yazdirmasa (yazdirmiyor olsa) kamu da (kamubilinçte) yazdirmasa da insan uydurmasidir son tahlilde de icerik??? Bir kaniya ne hacet ille de?

Tanri soylemi olma diye seyi yok
Kasyopya metnini uzayli varlik dis varlik yazdiriyor soylemi vb. kendi icinde yok. boyle iddiasi yok. bu ilk aşamalarda olan/oluşan sürecin ve dinamiğin anlanmaması üzerine oluşmumş bir yanlış anlaşılma... İlerleyen oturumlarda bu yanlış algılama ve yanlış kavram çok açıkça düzeltiliyor....

Kasyoypa Deneyini
Ortak kamusal bir bellegin ve hafizanin ve bilisin insan araciligiyla ve isbirligiyle bit  tahtaya yazdiriyor ve soyletiyor oluşu-mu olma iddiasi savlaniyor/iceriliyor..

Bu dinin tanrisi kamudur/tüm insanlıktır.- Kamusal bellektir/bilistir ve bizizdir.. savindadir...
Yani sensindir ve benimdir/ortaktir savindadir.
cagdastir.cagcildir..simdidir..

Bir dini ve bir cok dini (bugunku siyasal dinleri) gercek bir (reel bir) bir anti-din ortak bir yordamla ve birlesmeyle el-atmayla tabi ki yikabilir

tarihinde sanalmanik tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

linkteki içeriğin uzantısı olarak paylaşılan TD linkindeki alıntı içerikler -3

"evet bu şey; yeryüzündeki dinsel paradigmanın -tahakkümün- kökünü kazıyabilecek (beline vurabilecek/vurulabilecek) (gerçek bir-reel bir) bir antiparadigmadır"

bunu tüm kalbimle söylüyorum
Kasyopya tarihsel bir oluşumdur
gelişimdir
modern bir paranoya ya da gerçek bir tarihsel mucize

Sitelerde Paylaş

linkteki içeriğin uzantısı olarak paylaşılan TD linkindeki alıntı içerikler -4

"Kasyopya din yıkıcıdır."

hayır şöyle;
tahta zaten diyor ki (ya da demeye getiriyor ki) bunu zaten siz/biz yazdıyorsunuz ve yazdırıyoruz
tahtanın arkasında zaten sen ve ben ve biz varız

olasılıklar
-a- hepsi saçmalık
.. eğer tahta bildiriyorsa tahta bildiriyor
.. eğer tahta yoksa insan bildiriyor-uyduruyor
.. eğer tahtanın ya da -insanın- dedikleri doğruya bunu herkes (ve herşey) hepimiz bildiriyor ve bildiriyoruz

bu paradigma

eğer tahta doğruyu söylüyorsa?

tahta ya da insan doğruyu söylemiyorsa insan uydurması ya da kafa karışmacası bir mirastır/olgudur
ve saçmalıklar mirası dönencesine tarihe bu da asıldı/verildi -katılmış oldu
internet bulutunda şimdilik geziyor duruyordur /daha kitaplaşmamış
ve tarih dönencesine asılır evet ve bin yıl boyu aklanır /saklanır
arkadan gelcek nesiller paklar aklar söyler arar durur ve bizim gibi bin yıl sonra birileri konuşur bunu

insan ya da tahta yanılıyordur ya da uyduruyordur ya da birileri bi şeyler yapıyordur ya da bi şeylerden sözediyordur

insan ya da tahta ?
ne farkeder

işin ilginci
eğer tahta doğruyu söylüyorsa?

burayı okuyan herkes onu -dolaylı- yazdırıyor-dur..

işin ilginci eğer tahta doğruyu söylüyorsa?
...
ya tahta yalancıdır ya insan uydurmacı sonuçta
ya da insanın -çok mu ama çok- kafası karışıktır ve bilmediğinde bildiğini/bilemdiğini uydurur
sadece bi kaç sık var burda

ama uydursa da uydurmasa da tarihsel gerçekliğe uyan bir fenomen var burda 

alıp kullanılabilir...
ve ucundan tutulup doğru yapılandırılırsa dinsel içeriğe karşı zarardır/yıkıcıdır. din yıkıcıdır.
dinsel gerçekliğe birincil çomak sokar
tanrı kavramı kaldırılıp atılıyor
metin antidin-
metnin kime ne zararı var?
kime faydası çıkarı

en çok karşı dinci/isyancı ondan fayda sağlar

hayır metin yapısı uygun yorumla en çok karşı gerçekçinin işine gelir

metin
dinsel tarihi çöpe çevirip yerine yeni bir gerçeklik koyuyor/monte ediyor
ve ilginçtir ayakları yere basıyor bunun

metin new age sanılan literatürü çöpe çeviriyor
metin ruhçu sanılan alemi'n foyasını ortaya döküyor 

ilerleyen yıllarda ve yorumlamalarda
metin diyor ki kendi gerçeğiniz bulun gözlemleyin okuyun araştırın
ha ki uydurma olsun

metin okuması birincil ilgili kim?

-Laura diye sayılanın ve bu yazıları internette yayınlayanın (ve diğerlerinin) elinden tanrı inancı gitti. isa inancı gitti. zaman-başlangıç ve kaynak algıları gitti ..

zamanla bunlar oldu.okudukça görüyoruz....
20 yıl boyunca-20 yıl içinde;

Sitelerde Paylaş

linkteki içeriğin uzantısı olarak paylaşılan TD linkindeki alıntı içerikler -5

"Kasyoypa metni bunu yazdıranın ve yazdırmaya çalışanın insanlığın ortak geleceği olduğunu yazmaktadır."

"Kasyopya metni bunu yazdıranın uzaylı varlıklar olacağından asla sözetmiyor." İlk baş metinlerde sadece size göre uzaylılar olarak algılanıyoruz evet ama diyorlar ..Sonra insanlığın bilinçsel/bilişsel gelecekleri olduklarını çok açık açıklıyorlar...

Metin dinlerin/dinsel metinleri politik üretimler ve dezenformatif veriler olduğunu olacağını defaten belirliyor

? Politik sorunların kökeninde, medeniyeti kontrol altına almak amacıyla, zaten sınırlı koşullarda elde edilen bilgiyi kontrol altında tutma çabası var.

Metin bilinç ve madde gibi bir ayrım sorunsalı belirlemiyor

S: (L) Bilinç ile madde arasındaki bağlantı nedir? 
? İlüzyon. 

S: (L) İlüzyonun özelliği nedir? (T) Bilinç ile madde arasında herhangi bir bağlantı olmadığı. Bu bağlantının mevcudiyeti ilüzyon. Üçüncü yoğunluğun sınırlı algısı... 
? Hayır. İlüzyon, bağlantının olmaması. 

S: (L) Yani buradaki ilüzyon, bilinç ile madde arasında bir bağlantının olmadığının düşünülmesi. 
? Evet. 

S: (T) İlüzyon, bağlantının olmadığının düşünülmesi. Üçüncü yoğunlukta... (L) Buldum! (T) Sakın bir anda yok olayım deme! [Gülüşme] (L) Aradığımız bağlantı, bilincin madde oluşu. 
? Yakın. Peki ya aynı zamanda tam tersine ne dersin? 

S: (L) Yani diyorsunuz ki, buradaki ilüzyon, arada ayrım olduğunun sanılması. Arada fark yok, aynılar, öyle mi? 
? Evet.

Metin yazdıranın uzaylı varlıklar olacağından sözetmiyor

çatışmamız nerde?n
....

bu devam edecek isterseniz...

Sitelerde Paylaş

linkteki içeriğin (forumdaki "Başlıksız ve Konusuz İçerik" adlı forum  başlığının uzantısı olarak paylaşılan TD linkindeki alıntı içerikler -6

Neyin bilim olacagina kim karar veriyor?

Kasyopya adlı; İçerik kendini ortaya koyamıyor sunamıyor ya da sunucuları-okyucuları, içerik ilgileri ve ve tanıtım bağcıları onu açıp savlayamıyor
neden?

içerik bir karşı bilim anlayışı etiketi ve algısıyla (yok olmaz öyle şeycilikle) baştan örselenmiş, lekelenmiş 
ve başka etiketlerle çoktan çomaklanıp harmanlanıp kirletilmiş,
ocular var bucular var

İçeriğin ya da olgunun daha ne olduğuna/olabileceğine ne içerdiğine ve söylediğine boylu boyuna bilimsel/bilgisel şüphecilikle ve ahlakçılıkla bile bakılamaz
şüphe ekseninde bile değildir
incelenmeksizin lekelenip/ötelenip -itelenip yaftalanıyor 
neden?

İçerik, bırakalım bilimsel bir veri etiketi yemeyi ve alabilmeyi başarma, basit bir aile deneyi ya da insansı bir yordam fenomu olarak bile gözler önüne serilemiyor
Sanki bunlar yokmuşçasına ya da kişiler karanlık kişiler ve işler bilinmeyen işler ve bunlar yaşayan gerçek kişiler değillermişçesine
ve sanki iletişim açıklığı kolaylığı sunmuyorlarmışçasına!

Paradigma sunulamiyor ya da olgu/olan gözler önüne serilemiyor çünkü;
İnsan bilinci araciligiyla ve bir tahta araciligiyla bilincalti, bilincdisi ya da ortak bir bellek ve bilinç dışı ile iletişilemez 
savı kapanık -ve karşı bilim ve etiketlidir
aşılamaz-reddiyelidir

doğru olsa ne olur? bilim mi batar
şüphecilik buna izin vermez, şüpheciliğin doğası bunu reddeder
-bilimciliğin subjektivitesi!!!
olasılığın doğası da bunu reddeder-bu olamaz.. niye? etiket
bu da bilim değildir

bilinçdışı bir kaynakla vb. yle iletim ve baglanti kurulamaycagina ve bunu bilim olmayacagi karsi bilim olacagi savi var.
tersi her kanı subjektif ve bilimsel değildir. reddiye yemeye mahkumdur

icerikte bir catisma yok
Icerik karsi dindir.karsi tanridir
Felsefi ekolu,tabanı anlayisi vardir neden?
Hayir icerik ya da anlayisi neyle ve kimle catisiyor
Bi kere Laura'yı Laura denileni aştığı ortada

Bi kere dinlerin tümünü topa tutuyor
Tum tarihi topa tutuyor
Insan bilgisini topa tutuyor

Reddiyeci bilim anlayisi yada sozde ve tirnak icinde reddiyecilik nedeniyle bu icerik tanitilamiyor ve yerlerdedir
Icerigi gectim metodoloji ve anlami
Bunun gayri bilim olacagi

Neyin bilim olacagina kim karar veriyor?

Olan oluş olay olgu paradigma gerçekse/mümkünse ya da bunda bir tutarlılık haklılık ve bilgi payı varsa sanırım bunu bize bilim bildirecek
öyle bekleyebiliriz

Bir kere içerik;
insan algisina olgusuna gore gercek olacagi varsayiminda teknik bir mucizedir-doğaüstüdür
ya da askin bir deneyim ve iletim paradoksudur
Diger durumda ise safsata
Her iki durumda da icerik açık,

Bunun, İnsan sallamasyonunu aştığı benim sallamasyon sallmasyonuma göre ortada ...açık...

Sitelerde Paylaş

linkteki içeriğin (forumdaki "Başlıksız ve Konusuz İçerik" adlı forum  başlığının uzantısı olarak paylaşılan TD linkindeki alıntı içerikler -7

"Dindara Subjektif bildirim 1"

"Kasyopya Deneyi" 'adı verilen' Tahtanın Söylesişi/Söyleşmesi ya da Tahta Peygamber /ve Tahtadan Peygamber"

Bu paradigma dine karşı kullanılabilir mi? Tanrı anlayışına karşı kullanılabilir mi?

Evet ve kesinlikle evet ve net bir biçimde
Tabi ki kullanilabilir. Net bir bicimde kullanilabilir.

Bakin ornekleyelim.

Dindalara dönüp;
Siz 2-3.000 yil onceki insanlarin, duyma ve algılama yoluyla ilhamlar aldığını/duyduğunu, tanrılar ve tanrısal varlıklarla -doğaüstü güçlerle (aşkın ilahi güçler ve varlıklarla) ya da onların aracıları olan meleklerle görüştüğünü sanıyor, söylüyor ve düşünüyorsunuz.
İşin aslı bugünde ,bugünlerde de bir çok insan benzerini (duymayı) deniyor ve ya da bunu, bunları ve benzerlerini söylüyor.

Bugünlerde de ilahi ya da 'duymasal' kaynakla beslenme ve yüksel bilgi alma sanısı ve yordamı benzerini araştıran ve ya da (geçmişte) ne olduğunu anlamayı ve çözümlemeyip açıklamayı da deneyen ;ve eğer oluyorsa ve bilgi alınabiliyorsa benzer yollarla ,benzer kanallardan (üstel yüksel varlıklardan) bilgi almak/duymak, ve bunlarla iletişim kurmak isteyen, benzer yollar deneyen, benzer tecrübeyi paylaşan ilahi ya da ilahi olmayan aşkınsal varlık ve zihin tecrübesi arayan (ve ruhsal bilgi öğreti almayı deneyen) insanlar ve gruplar/araştırmacılar (tarihin her döneminde olacağı gibi bugünlerde de) evet varlar 

ve deneyen deneyciler ise bakin neler söyluyor ve yapıyor ve neler oluyor...

(birincisi ; İşin aslı bir çoğu oldukça ve çocukça saçmalıyor. Oldukça kafaları karıştığı söylenebilir..)

Tarih boyunca okültist ya da 'ruhçu' diyebileceğimiz yollarla/metotlarla ve çözümlerle (denemeler ve deneylerle) (aşkın) bilgi almayı (ya da üretmeyi) deneyen toplumlar, topluluklar ve insanlar da olmuştur. Ve tüm tarih boyunca, tanrıyı duyduğunu söyleyen yüzbinlerce (kaçık) insan gelip geçmistir. Bugün de hala, bunlardan binlercesi var. İşin aslına bakarsak ,bugün bile internet veritabanı, melekler ve tanrıyla (hala şimdi bugünlerde) görüştüklerini/konuştuklarını soyleyenlerin saçmalıklarıyla dolu ve bu kişilerin sayısı ise sayısı azımsanamayacak kadar çok.

Çok fazla saçma sapan örnek olmakla birlikte, genel olarak konuyu dağıtmadan, bunları araştıranların nispeten daha eli yüzü düzgün bulduğu ya da bulacağı iki calışma, örnekleme ve denemeden sözedeceğiz.

Don Elkins Çalışması ve Ra Materyal Deneyi

don Elkins adlı kişi kendi kontrol grubunca kontrollu bir bicimde uyutularak derin bir uyku -hipnoz durumuna (trans diyebilecegimiz bir duruma) getirilerek ve sorular iletilerek ilerlenen bu deneyde ;grup kendilerini "RA" adında bir bellek bilesimi/bütünlügü olarak tanıtan kompleks yüksek ve (gelecek ya da dünya üstü) bir zeka ile iletişim kurduklarını düşünmektedir. ve sorular sorup yanıtlar üretip, veriler derleyip kitaplar yazmışlardır ..

(Kutsaldan kaçarken bir çok insan bunlara ihtiyaç duyuyor/arıyor çünkü tanrı olmadığını tanıtlayacak bir merkez arıyorlar)

(Şimdi halk tabiriyle ve günlük tabirle medyumluk ya da duyarlılık , psişiklik denilen denilen durumlar var .Eskiden ise şamanlar-duyucular-görücüler vb. olduğuna inanılırdı.

Şimdi peygamberlerde (peygamber denilenlerde) ve bir çok kişide olduğu düşünülen modern tıbbın Temporal Lob Epilepsi diye (ya da başka bir) bir tanım getirdiği ve tarihsel bir çok kişi ve kişide görülebilecek benzeri bir durum var.
Titremeli nöbetler ve olmayan kişilerle konuşma, bilgi duyma alma sanıları, tanrıyla ve olmayan varlıklarla konuşma duyma sanıları ..
Muhammed'inde bu şekilde vahiy duyduğu söylenir. Tarihsel bir çok kişilikte böyle tanımlanır. Tüm bu durumlar eşleşir/paraleldir)

"Kasyopya Deneyi" 'adı verilen' Tahtanın Söylesişi/Söyleşmesi ya da Tahta Peygamber

Yukardaki çalışmayı da okuyan Laura adlı bir kişi, yaptığı bireysel hipnoz sujesi denemelerimden ve çalışmalarından sonra benzer deney için en kolay en basit ve en guvenilir yolun bir viya tablasi (harfler olan ruh tablasi denilen) olacağına karar veriyor ve bulduğu kafa dengi bir arkadaşla oturumlara başlıyor ve bakin bakalim neler oluyor??

İki yıl boyunca ara ara süren düzensiz ev oturumlarında doğru düzgün bir şey olmazken 2 yıl sonra birden tahtalarında daha düzgün cevaplama trafiği bir oluşumun geliştiğini bildiriyorlar ve deneyler bu noktadan sonra kararlılık ve düzenlilikle sürdürülüyor .Ta ki bugüne kadar. Şimdiye kadar

Neler mi oluyor?

Oturumlar sonucu nasıl tanımlanabileceği bile bilinemeyen (belirsiz) bir iletişim ve güvenilir bir cevaplayıcı sentezi ile eşleşildiği vurgulanıyor.

Neler mi söylüyorlar.?
Kutsal kitaplarınız yalan yanlış-Kişisel ve genel tarihiniz saçmalık ve bilgi çöplüğü
Kimleri mi duyuyorlar?
Herkesi ve herşeyi duyduklarını söylüyorlar
Kim duyabilecekse onu. Kim yazdırabilecek ve kim söyleyebilecekse işte onu.
Neler mi söylüyorlar?
Okuyun araştırın çünkü bilmiyor ve yanılıyorsunuz, bilgi güçtür

(Şimdi burda bakın, kendi kendine bilgi alan (kafası karışan) (yarı-buçuk) delileşmiş yada delileştirilmiş bir (aşkın) suje ve özne yok. İkincisi ise, başka birilerince uyutulan (söz dinletilen) ve sorgulanan bir tanık ve suje de yok.. Burdaki oturmadaki kişiler tamamen görece uyanık ve açık bilinçli aklı başında kişiler ve bu oturumlarda en az 2 ya da 3 kişi olarak birlikteler)

Ve şu an bu insanlar erişim halinde, yaşıyorlar. 

Bir kere bir dindara söyleceğim ilk şey/şeylerden biri de, bir kere bu olurdu
Siz bunları, sen bunları inceledin mi?
biliyor musun?

Tahtayı yazdıran/söyleten ve söyleştiren tüm inceleme ve yorumlar da, eğer objektifsek, görece ne insan ne üstü ne insan dışı, hem insan hem değil ,hem tanrı hem değil, hem o hem bu değil. 

Tahtanın söyleşisi diyor ki; tahtayı yazdıran/söyleten ve söyleştiren işbirliği tümherşeyden oluşan biziz, bizim kendimiziz. Ama iletişim kaynağı bize göre subjektiviteyi taşan bir görüş noktasıdır, varlık algısıdır ve bu bir iletişimdir, iletişim olarak konumlanır..

(Son Vurgu;
Bu çalışma ve -Kasyoypa denilen, bu olgu hemen kaldırılıp atılmamalı 
kendini pozitivist materyalist gören sayan arkadaşlarca bile incelenebilir/ dışlanmamalı. bizim yorumumuz bu)

Sitelerde Paylaş

linkteki içeriğin (forumdaki "Başlıksız ve Konusuz İçerik" adlı forum  başlığının uzantısı olarak paylaşılan TD linkindeki alıntı içerikler -8

Kasyopya gerçeklik içindeki herkes için bir destek ve yardım-laşma türevidir.

Kasyopya; İnsanlığın ortak belleğinin (ve küresel yardım talebinin ve istencinin) gerçekliğin karnını (bir yoldan) yararak ordan dışa çıkması ve taşması ve fışkırmasıdır...

Köklü bilgi ve yardım isteminin bir dışavurumu.. Tarihsel bir istencin dışavurumu ve gerçekliği yarması.. Sadece elinden bir tutulması gerekiyor.. 

Mucize ebatında bir insansal geribildirim ve geri yaptırımdır.

Eminim ki tüm insanların insan kolektifinin ve kolektif bilindışı ve altının orda dışavurumu ve emeği vardır. Siz de varsınız. Kim olursanız olun.. 

Hocam ışığı gördüm dersem yalan olur belki ama bu olguyu doğru biçimde karakterize edip gerçekliğe eklemleyebilirsek dinsel kafakarışıklığını ve kanıt tanıt karışıklığını ve bizlerin bilgi söylevciliğinde arada ve zorda kalmasını net olarak aşabilir kanaatindeyim
Bunun bence net olarak farkındayım

Ben olgudan ve içerikten ille de okunarak yalan yanlış bir şey alınsın süzülsün ve öğrenilsin de demiyorum
İçerik o anlamda önem diye ısrar sunmuyorum..

Kavram olarak gelecek bilişimi, geleceğin bizimle gelecekten iletişim kurması kavramını bir ölçüde tanımlamak, tanıtlamak ve desteklemek ve henüz çok kötü ve henüz bozukta olsa bu işin ordan az çok yapılıyor olduğunu bilmek ve bunun üzerine yürümek ve bunun üzerinden yürümek bize bir koruma ve geçerlilik sağlar

Hocam süpürmeyin kullanın . Kimseniz kimsiniz ve kim olursanız olun . .
Bunun anlamını anlamıyorsunuz henüz
En çok sizin işinize yarar ve gelir
Olgu bizim yanımızda aslında herkesin yanında iken ve aslında arkamızda iken tersleniyor . Yanlış

En çok karşı dincilerin ve karşı bilgi ve olgucuların gelecekçilerin ve cesur yürekli herkesin de yanında . . .
Orda Laura diye birileri var tahta başında bu ne saçmalık diye karalanıyor. Buna bir an takılmasak . Olgu Laurayı da aşar.
İçindeki subjektiviteyi iyi işaretleyerek onu okumak vardı . . .

Olgu gerçeğe çıkarılsın tanıtılsın gerçek içine sokulsun ve böylece biz aradan çekilelim sıyrılalım . Yaslanalım diyoruz . .
Tüm herkesi özellikle karşı dincileri rahatlatacaktır . Hedef olmaktan kurtulacağız anlamıyor musunuz ?
Onlar hedef gösterilebilirler . Evrenin ve geleceğin kendisi bir bilişimci olarak hedef haline gelirdi . . Arkamıza yaslanır keyfimize bakardık . Ordan alıp bildiriyoruz derdik. Yük dağılırdı . Olgu kökenlenirdi . Uğraşacak dertleri olırdu dincilerin ve karşıcıların . İçine girmek zorunda kalırlardı . Bunu anlamıyor musunuz

Herhangi bilimci evrimci ateist farketmez olayı sahiplen bak yarı yarıya senindir
Saldırıları hafifletecek , olayı patlatacak bunun az çok farkındayız
Kişilere yüklenilmekten kurtulunacak ve daha fazlası ve başkası
Gerçeğin mekaniği ve fenomu
Kişiler değil ama olgunun kendi bir hedef haline dönüştürülebilir kanaatindeyim
Bu yük oradan sönüp gider kanaatimdeyiz o zaman

Gerçekliği bütünlüyor bunu çözümledik
Böylece son peygamber hülasaları insan tanıksızca reddedilecek
Evrenin (ve tüm insanlığın) geleceği , bir yolunu bularak oradan bizle konuşuyor tanımıyla evet son peygamber hülasaları kolayca reddedilebilecek ve evrentanıklı kve peygamberlik bir tahtaya yakıştırılarak bu işi çözümlenebilecektir.

Evren geleceğine soru sorabiliriz anlamı taşıyor olacak ve ulaştırabiliriz tanımıyla . Oradaki iş ve işleyiş geliştirilebilir . Gruba katkı sunulabilir . Akıl fikir verilebilir ve iletişim kurulup yönlendirilebilirler
Felsefe olarak yarı boş yarı dolu orta sınıf Amerikan vatandaşları . Celselerin ne dediğine bakmayalım . Olgu önem . Düşsel bir deney tadında. Bunu yapanlar şu anda arkadaki güç bilgi ve olgunun şu an tam farkında değil . Neler yapabileceğinin de . Elinde ve ellerinde ne olduğununda
Bu büyük rahatlama sağlayacak biliyoruz
Bir tahtanın verimi ya da söylemi ile bunlar olacak
Yeterince uyum sağlanırsa canlı tanıklı gerçek cesur ve yeni celseler yeni bilişim de mutlaka yapılabilir / sağlanabilir .
İzleme ve merak okursa ve artarsa kanıt tutarlılığı değil ancak veri olarak yeni ve içaçacak bir şeyler mutlaka sağlanacaktır
Bunun biz çok açık net farkındayız
Herkesi şaşırtacak ve dumura uğratacak kadar bizi gerçekten koruybailecek kadar ekstrem yanıtlar sağlanabilirdi . . .
Grupla iletişim sağlamak en mantıklısı kim olursanız olun . Size inanmıyoruz bu ne saçmalık deyin. .
Amerika da olanımız var mı
Gruba erişebilir ve bir celseye gidebilir mi
Sorular götürelim ve iletişim deneyelim arkadaşım biz onları sınayalım ve öyle karar verelim
Grupla iletişim sağlanıp mutlak olarak bir şeyler yapılabilir bunun farkındayım
Bu kanıt tanık paradoksunu ve sözde tanrı varlığı karşısında insanın ezginliğini ve incinmesini ve çatışmasını aşmak için araya bir güvence sağlıyor ve set çekiyor olacak
Karşı bilgiciler olarak bizler zor durumdayız . Çok ama çom zorlanıyoruz ve içerik ve olgu bizim yanımızda ve tarafımızda ve bşr koruma korunma barajı - aracısıdır
Bize koruma seti çekecek
Bu tanık kanıt ikilmlerini de sen kimsinde kim oluyorsun durumlarını da oldukça aşıyor ve aşacak kanaatindeyiz . .
Sen kimsincilikten kurtulacağız arkadaşım anlamıyor musun hala
Arkadaşım dürüstsen dürüstüm
Binyılın haberi . . .

05.05.2018

Sitelerde Paylaş

linkteki içeriğin (forumdaki "Başlıksız ve Konusuz İçerik" adlı forum  başlığının uzantısı olarak paylaşılan TD linkindeki alıntı içerikler -9

"dımdızlaklık"

Kassyopya metninin içine gerçekten giren çıkan bir teist, iyi bir tanrı banyosu yapacak,..

yapmak zorunda kalacak... ve ıslanmadan, biraz sabunlanmadan/köpüklenmeden de ordan çıkamaz merakta etmeyin....
Ama bir kaç ay, ama bir kaç yıl, metnin içinden çıkabildiğinde elinde tanrı kalmayacaktır. 

sabun köpükleri...

İnsan varlığı kalıyor ve dımdızlaklık kalıyor ve hiçherşey kalıyor sadece
Buna inanın... 

Sitelerde Paylaş

linkteki içeriğin (forumdaki "Başlıksız ve Konusuz İçerik" adlı forum  başlığının uzantısı olarak paylaşılan TD linkindeki alıntı içerikler -9

"Hepimiz için, Fırsata dönüştürülebilir olan şey /Kasyopya"

Kasyopyayı Teizme Karşı Güçlü Bir Silah Olarak Kullanmak Önermesinin  Doğuşu /ve Demir Tavında Dövülür...

Kasyopya konusunda gerçekten yorgun ve üzgünüm

Arkadaşlar bu metni ben internet üzerinden kimi kişi ve gruplara sundum. Bir çok kişiye internet iletişimleri ve yorumları ve maillerle ilettim. Siyasi partiler, internet haber siteleri ve Cumhurbaşkanlığına kadar mail denemelerim oldu.. 
Araştırılsın dedim. Benzeri gerekirse denensin ve sınansın dedim. Karanlık tarih dedim. Bir şeylerin ipuçları dedim. Bir şeyler yapalım dedim.. Neler neler dedim işte... 
Bunların bazıları benim duygusal kopma dönemlerimde yazılmış berbat ve dağınık metinlerdi.. 

Metni ve içeriği toplumlaştırmak ve tanıtmak konusunda yardım istiyorum öncelikle. Siz benimsemeniz de duyulur kılınması için insani bir yardım ve fikir yardımı
Metin bilinmeli arkadaşlar ve üzerine geniş gruplar çalışmalı. Deneysel de çalışmalı... 
T"eizmi kımıldatıp sarsabilir." "Dünyadaki bu bilgi karanlığı sisini dağıtabilir." İnsanları birleştirebilir.. Eğer tabi uygun ele alınırsa.. 

Cumhurbaşkanlığına ve mevcut aktif siyasi partilere bu konu üzerine bir heyet vb. kurularak konunun incelenmesini öneren ve tavsiye eden şeyler yazdım. Bunun önemseneceğini sanmıyordum ama ben denedim... 
Ulaşmak için başka yollar da denedim başka çırpınmalarda sundum... 

Ayrıca bir kaç yorum sunacağım
Teistlerin bir biçimde yapının içine sokulmasından sözediyorum
Teizme karşı bu kullanılabilir ve çok güçlü bir silaha hem de dost bir argümana dönüştürülebilir
Kapı orda demek gibi olabilir. Git bunu oku gel önce denebilir. Bunu denip susulabilirdi.. 

En çok teistleri bu yapının içine çekmekten ve bocalatmaktan onlara uğraşacak bir şeyler vermekten sözediyorum

Tanrı konusunda çok takıntılı olanlar, kanıt arayanlar
bu düşünceyi aşamayanlar ellerine bir şey, bir done vermiş olacağız... 

Metin karmakarışık. Biraz sadeleştirip özenle düzenlenmeli sadece ve belki de bir ön-tanım yazısı girilmeli.. 
Belki kitaplaştırılabilir be basılabilir örneğin.. 
Neyist olursanız olun çalışın ve iyidir
Siz sevmeyin ama iş edinin bir şeyi

Eğer doğru yapılandırlırsa Kuran da neymiş Tevrat ta neymiş ki sen bu kitabı okudun mu algısı yaratmak gerekiyor. Bin yılın metni ve yeni bir kutsal kitap ve din varmış duydun mu? 
Gerçek tanrı konuşuyormuş!!!!  algısı yaratmaktan sözediyordum...

Gerçek tanrıların gerçek ve ye kitabı, asıl kitab-ı mukaddes gibi bir sunum ve algı yaratmaktan insanları metnin içine çekip, olguyu tanınır ve bilinir kılmaktan da duyurmaktan da sözediyoruz. 

Belirtilen kıyamet, ahir zaman haberleri, yeni din ve insanların birleşeceği din, mehdiyet gibi olguları bu olguya çekip paralelleyip yapıştırmak gerekiyor belki sadece
Güce güçle karşılık vermek
Düşünceye düşünceyle

Tanrı algısından ve tanrısal kitaplar argümanından güçlü bir yeni argüman sunmak
Bunu sağlıyordu inanın... 
Birincisi bir kutsal kitaptan daha cazip ve canlı süreğen ve fenomenolojik bir iletişim.. Kopmaz bir bağ var ve iletim iletişim sürüyor... 
İkincisi arka da tam bir tanrı olmasa da yine de evrenin ve bizlerin yaratıcısı olduğunu ve içişlerine ve kendi geçmişine karışmadığını söyleyen bir zeka yapısı var

Bilmiyoruz uygun yapılanmalı. Tavında dövülmeli. Propagandist ve hatta faydacı çıkarcı düşünülmeli ve veri, olgu, süreç insan yararına işlenmeli ve yeniden yapılandırılmalı... 

Kutsal kitaplardan daha büyük bir habere dönüştürülmeli

Hepimiz için
Fırsata dönüştürülebilir olan şey

05.05.2018

Sitelerde Paylaş

linkteki içeriğin (forumdaki "Başlıksız ve Konusuz İçerik" adlı forum  başlığının uzantısı olarak paylaşılan TD linkindeki alıntı içerikler -11

Teistleri Kasyopya nın içine çekersek ya da teistler bunu okursa ne olacak?
Büyük anlamda gerçek aydınlanacak ama şu olacak..

Efendi ya da Rab varlığı denilen ve Tevratta ve diğer mitolojik kimi kayıtlarda geçen gökten gelen ya da elçilerini bize gönderen gökteki varlıklardan bu metinde Kertişler olarak sözediliyor. Ve bunlar insanı istila ve yarı kolonize etmiş gelişmiş teknolojik ve genbilimsel üst bilgisi olan bir uzay varlığı ve uygarlığı olarak tanımlanıyor
Tanrı olarak değil... Tanrı kavramı çöküyor.. 

Tıpkı insanın Kapitalizmi gibi. Uzaydaki Kapitalistler bunlar. Tıpkı insanın sömürceciliği ve istilacılığı gibi.. 

Ve insan bu varlığın karşısında yarı hayvan, henüz gelişmemiş bir yarı uygar ya da doğa kaplanı olarak konum buluyor.. 
Ve insanı evcimenleştirip, teknolaştırıp ve teknolojikleştirip uygarlaştıran varlık olarak da bundan sözediliyor

Bütün mitolojik öykü temizleniyor ve tamamlanıyor
Karmaşa yerine ve zeminine oturacak

Aradan çekilip sıyrılıp gidiyoruz arkamıza yatıp keyfimize bakacağız sonra inanın.. Bilgi kolay.. 
Gerçek yerine konuluyor ve oturuyor olacaktır

Yani Tanrı kavramı bir anlamda aslına erip yokolup yitiyor
Hiç bir şey yapmamıza gerek kalmayacaktı...
Kavramın içine pek tabi ki hükümetler, ordular ve bilim nosyonları ve gerekirse tüm kamu ilgilileri diğer ilgililerde mutlaka çekilmeli..

Ve dünyadan bunların işbirlikçileri varsa?

06.05.2018
Sitelerde Paylaş

Bu nick @sanalmanik tek kişiye ait değil, bir kaç kişinin bu nick i kullandığını fark ettim. Neyse bu çok önemli değil bu metinde enerjiden çok fazla bahsediyorlar. Benim ilgimi bu kısım çekti. nickname imdeki ironiyi fark ettiyseniz bunu anlamanız gerekiyor. Daha fazla enerji için insanlar birbirini öldürüyor (petrol için yapılan savaşlar vb.) ve bu böyle olmak zorunda değil. 

İlk yazıyı oluşturan kimse kendisine bazı sorular sormak istiyorum. Benim bu kadar metni okuyup işin içinden çıkmam mümkün değildir.

Lütfen şu yazımda bahsettiğim fikirlerimi inceleyip bu konudaki fikrini yazabilir misin? Ben sadece serbest çağrışımlarımı yazıyorum. Bahsettiğiniz şekilde yaptığınız gibi tahta ritüeli kullanmadan ve hiç bir şeye ihtiyaç duymadan kendi odamda bunu yapabiliyorum.

Bu fikrimi okuduktan sonra bahsettiğiniz diyalogları ve metinleri kendiniz oluşturabilirsiniz. Yorumunuzu buradaki konuya yapabileceğiniz gibi benim oluşturduğum başlığı da kullanabilirsiniz. Lütfen bildikleriniz doğrultusunda siz de bir tanım oluşturun ve bunu yapacaksanız benim oluşturduğum başlığı kullanın.

Sitelerde Paylaş

Metnini facebook

10 saat önce, John Ahmet yazdı:

Bu nick @sanalmanik tek kişiye ait değil, bir kaç kişinin bu nick i kullandığını fark ettim. Neyse bu çok önemli değil bu metinde enerjiden çok fazla bahsediyorlar. Benim ilgimi bu kısım çekti. nickname imdeki ironiyi fark ettiyseniz bunu anlamanız gerekiyor. Daha fazla enerji için insanlar birbirini öldürüyor (petrol için yapılan savaşlar vb.) ve bu böyle olmak zorunda değil. 

İlk yazıyı oluşturan kimse kendisine bazı sorular sormak istiyorum. Benim bu kadar metni okuyup işin içinden çıkmam mümkün değildir.

Lütfen şu yazımda bahsettiğim fikirlerimi inceleyip bu konudaki fikrini yazabilir misin? Ben sadece serbest çağrışımlarımı yazıyorum. Bahsettiğiniz şekilde yaptığınız gibi tahta ritüeli kullanmadan ve hiç bir şeye ihtiyaç duymadan kendi odamda bunu yapabiliyorum.

Bu fikrimi okuduktan sonra bahsettiğiniz diyalogları ve metinleri kendiniz oluşturabilirsiniz. Yorumunuzu buradaki konuya yapabileceğiniz gibi benim oluşturduğum başlığı da kullanabilirsiniz. Lütfen bildikleriniz doğrultusunda siz de bir tanım oluşturun ve bunu yapacaksanız benim oluşturduğum başlığı kullanın.

mutlak yokluktan nasıl varolmama üzerine bugün bir yazı/serbest çağrışımlama astık
https://www.ateistforum.org/index.php?/topic/67760-ontolojik-yüzleştirmeler-kayıtları/&tab=comments#comment-1440545

buradaki oluşmasızlık savunmaları

ve pek çok başka yazımız da var. link ve içerikte iletebiliriz.

ve bence devam edin. serbest çağrışımlama;
3-5-7 yıldır internette doğal olarak gruplarla (sinerjik takımlarla ) birlikte (beraber) serbest çağrışımlama yapıyoruz/deniyoruz ve yazılarınıza da en kısa zamanda gözatacağım...

Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar metnin internet sunumları ve facebook grup sunumları için aşağıdaki yazı tasarlanmıştır...

Merhabalar;

Size gelecek ile haberleşme ve gelecekten veri trafiği olduğu söylenen bir metinden sözedeceğiz. izin verirseniz. Metin biraz karmaşık/deneysel ve başları yani giriş bölümleri özellikle bölük pörçük ve oldukça da yorucu ve kafa karıştırıcı ve birbirini de tam tutmuyor bunu biliyoruz. Tüm bunları da biliyoruz... Ama bu eğer yapıldıysa ve gerçekleştiyse bunun karmaşaları olabileceğini, bize ve bunu yapanlara da çok ama çok zor gelebileceğini de, bireysel hatalar olabileceğini de hepimiz kabul etmeliyiz.. Bu dinsel bir metin değildir. Metin bizim geleceğimizin (yani insanlık geleceğinin bizimle bir yolla iletişime geçmesi ve) bize bir yardımı olarak isimlendirilmektedir ve içeriklendirilmektedir.. Aşağıdaki şeyler ,(metin altındaki yorum) şaka yollu olarak ve alegorize karalanmıştır...
Elimizdeki en iyisi bu şimdilik....

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...