Jump to content

Tanrı Müslümanları Sevmiyor

Recommended Posts

Allah'ın iradesiyle koyduğu ölçü içinde yaratılır. olan bir olayı tahmin etmek çokmu zor anlamadım ki. senin haklı olman için yağmurun yağma zamanını ben bilirim siz bilmezsiniz gibi bir ayet getirmen gerekir ki o da sıkar :lol:

Kuran'a Göre Mugayyebat-ı Hamse (Beş Bilinmeyen)

1-Yarın ne olacağını Allah'tan başka hiç kimse bilemez.

2-Anne rahimlerinde neler bulunduğunu Allah'tan başka hiçbir kimse bilemez.

3-Yarın hayır ve şer olarak ne kazanacağını hiç kimse bilemez.

4-Ne şekilde öleceğini hiç kimse bilemez.

5-Yağmurun ne zaman yağacağını Allah'tan başka hiç kimse bilemez.

Lokman, 34

tarihinde Tasvir-i Efkar tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 77
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Kuran'a Göre Mugayyebat-ı Hamse (Beş Bilinmeyen)

1-Yarın ne olacağını Allah'tan başka hiç kimse bilemez.

2-Anne rahimlerinde neler bulunduğunu Allah'tan başka hiçbir kimse bilemez.

3-Yarın hayır ve şer olarak ne kazanacağını hiç kimse bilemez.

4-Ne şekilde öleceğini hiç kimse bilemez.

5-Yağmurun ne zaman yağacağını Allah'tan başka hiç kimse bilemez.

Lokman, 34

5 numaraya ayet göster, hemen ateist olacam.

Sitelerde Paylaş

BAKARA-22-O, yeri sizin için döşek,

göğü de bina yapan,

gökten su indirip onunla size rızık olarak çeşitli ürünler çıkarandır.

Öyleyse siz de bile bile Allah’a ortaklar koşmayın.

Kurana Göre Yağmuru yağdıran Allahmış.

Müslümanların Ülkesine neden yağdırmıyor.

Müslüman ülkeler çöl.

Hava tahmini yapanlar

Hava durumu dinleyip yanına şemsiye alanlar..

Allaha ortak koşmuş olmuyorlar mı?

Metroloji Yağmur yağacağını Tahmin edebiliyor..

Özellikle de Müslüman olmayanlar.

Allah neden Yağmur yağdıracağını onlara haber veriyor?

Yoksa hakdin onların dini mi?

Onlara petrol vermiş .)Ama ben tanrı olsam hristiyanları daha çok severdim çünkü asıl onlar tanrının istediği gibi yaşıyorlar gibi.Daha dürüst daha ilim düşkünü ,daha çalışkan ,daha dinlerinden samimi (gerçekten inananları özellikle )

Sitelerde Paylaş

Kıyametin kopması, yağmurun inişi, rahimlerde olan ceninin durumu, kişinin yarın ne kazanacağı, kişinin nerede öleceği. (Lokman, 34)

lokman 34 ayeti hemen hemen bütün çevirilerine baktım zamanla ilgili yok öyle birşey.

seni dürüstlüğe davet ediyorum. ateist olman dürüst olmana engel değil.

öyle bir ayet olsa kimse inanmaz sen ne sanıyorsun hey yavrum hey. ben sana başka bir salvo yapayımda sen araştır. Hz. Muhammed'in kuran-ı kerimde kendi hüküm kendi iradesi ile ilgili bir cümle yoktur.aynı mantık, olsa senden önce kimse inanmazdı. boş işleri bırakın imana gelin :)

Sitelerde Paylaş

Sayın ahmak

Hala kafan basmıyor,basmıyor ki hala kardan bahsetse imana gelecek miydin diye soruyorsun.

Dangalak kardeşim,çelişkiden bahsediyorum.

Ne alakası var inanmamakla,kar yağışının olmamasının.

çelişki falan yok uydurma. çölde çöl fırtınasından da bahsedilmiyor, noldu şimdi çelişkimi var. mesela öküz gelip öküz gidenlerden bahsedilmiş, çelişki var mı burda :)

Sitelerde Paylaş

lokman 34 ayeti hemen hemen bütün çevirilerine baktım zamanla ilgili yok öyle birşey.

seni dürüstlüğe davet ediyorum. ateist olman dürüst olmana engel değil.

öyle bir ayet olsa kimse inanmaz sen ne sanıyorsun hey yavrum hey. ben sana başka bir salvo yapayımda sen araştır. Hz. Muhammed'in kuran-ı kerimde kendi hüküm kendi iradesi ile ilgili bir cümle yoktur.aynı mantık, olsa senden önce kimse inanmazdı. boş işleri bırakın imana gelin :)

Meallerde farklılık var; kimi "yağmuru o indirir" diye çevirmiş, kimi "yağmurun inişini, rahimlerde olanı O bilir" diye. Bu yüzden ucu açık. Ama Ortodox İslam yağmuru, kıyamet tarihini, rahimdeki bebeğin cinsiyetini, yarınki kazancımızı, nasıl öleceğimizi Allah'tan başka kimsenin bilemeyeceğini kabul etmiş. Yani bana ait bir yorum değil. Ve aslında bu sayılanlar (ölüm konusu hariç) tahmin edilebilir şeylerdir, gaybi olmaktan çıkmıştır. Diğer taraftan konu sadece meal kaynaklı da değil. Şayet hadisleri ciddiye alıyorsanız mugayyebat-ı hamse hadislerce de teyit edilmiştir.

‘’Şöyle demiştir: Muhammed buyurdu ki: Gayb`ın anahtarları beş (tane) dir ki, onları Allah’tan başkası bilemez. Yarın ne olacağını (Allah’tan başka) hiçbir kimse bilemez. (Ana) rahimleri(n)de ne(ler) bulunduğunu (Allah’tan başka) hiçbir kimse bilemez. Hiçbir nefs yarın (hayr ü şer) ne kazanacağnı bilemez. (Keza ) hiçbir nefs hangi tarzda öleceğini bilemez. (Allah’tan başka) hiç bir kimse de yağmurun ne zaman geleceğini bilemez.’’ ( Buhari, hadis no:546 )

tarihinde Tasvir-i Efkar tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Meallerde farklılık var; kimi "yağmuru o indirir" diye çevirmiş, kimi "yağmurun inişini, rahimlerde olanı O bilir" diye. Bu yüzden ucu açık. Ama Ortodox İslam yağmuru, kıyamet tarihini, rahimdeki bebeğin cinsiyetini, yarınki kazancımızı, nasıl öleceğimizi Allah'tan başka kimsenin bilemeyeceğini kabul etmiş. Yani bana ait bir yorum değil. Ve aslında bu sayılanlar (ölüm konusu hariç) tahmin edilebilir şeylerdir, gaybi olmaktan çıkmıştır. Diğer taraftan konu sadece meal kaynaklı da değil. Şayet hadisleri ciddiye alıyorsanız mugayyebat-ı hamse hadislerce de teyit edilmiştir.

‘’Şöyle demiştir: Muhammed buyurdu ki: Gayb`ın anahtarları beş (tane) dir ki, onları Allah’tan başkası bilemez. Yarın ne olacağını (Allah’tan başka) hiçbir kimse bilemez. (Ana) rahimleri(n)de ne(ler) bulunduğunu (Allah’tan başka) hiçbir kimse bilemez. Hiçbir nefs yarın (hayr ü şer) ne kazanacağnı bilemez. (Keza ) hiçbir nefs hangi tarzda öleceğini bilemez. (Allah’tan başka) hiç bir kimse de yağmurun ne zaman geleceğini bilemez.’’ ( Buhari, hadis no:546 )

ikimizde biliyoruz ayet açıkça bilinemeyecekleri belirtmiş. kitabı inceliyorsunuz direk farkediyorsunuz irade ve emirler üzerinedir.

Sitelerde Paylaş

Ateistlere ibret almaları için tek bir ayet veriyorum.

Summun bukmun umyun fe hum la yerciun...Bakara suresi 18. ayet...

Anlayabilecek için Kelamullahın manası sonsuz ayetlerinden birisidir.

Summun bukmun umyun derken kastettiğin bunun gibi bir şey mi?

1460942_589026624479476_1301430279_n.jpg

Sitelerde Paylaş

Allah'ın iradesiyle koyduğu ölçü içinde yaratılır. olan bir olayı tahmin etmek çokmu zor anlamadım ki. senin haklı olman için yağmurun yağma zamanını ben bilirim siz bilmezsiniz gibi bir ayet getirmen gerekir ki o da sıkar :lol:

Şu aşağıda ki ayeti iyi bir oku. Nasıl bir itiraz getireceğini tahmin ediyorum ama sen yine de itiraz etmeden önce üzerin de düşün.

‘’ Kıyametin ne zaman geleceği hakkında bilgi Allah’ın yanındadır. Yağmuru O yağdırır, Rahimlerde olanı bilir. Hiç kimse yarın ne kazanacağını bilmez, hiç kimse hangi yerde öleceğini de bilmez.. Şüphesiz Allah her şeyi bilir, her şeyden haberdardır.” ( Lokman Suresi, 31)

Sitelerde Paylaş

Şu aşağıda ki ayeti iyi bir oku. Nasıl bir itiraz getireceğini tahmin ediyorum ama sen yine de itiraz etmeden önce üzerin de düşün.

‘’ Kıyametin ne zaman geleceği hakkında bilgi Allah’ın yanındadır. Yağmuru O yağdırır, Rahimlerde olanı bilir. Hiç kimse yarın ne kazanacağını bilmez, hiç kimse hangi yerde öleceğini de bilmez.. Şüphesiz Allah her şeyi bilir, her şeyden haberdardır.” ( Lokman Suresi, 31)

hala göremiyor anlamıyorsunuz. senin yapmaya çalıştığın şey iradeyi değiştirmek, hükmü yok saymak, sen bunu yapabilirmiyim sanıyorsun. en fazla yapabileceğin emre isyandır iradeye değil. irade oluştuktan sonra bilinebilir ancak. Allah ne diyor, nerde öleceğini, yarın ne kazanacağını ben bilirim . sen ancak irade oluştuktan sonra bilirsin o kadar.

Sitelerde Paylaş

Bu devasa evreni yaratan Absolu Potan (Kadir-i Mutlak) bir Tanrı'nın "ben şunları şunları bilirim, sen bilemezsin" demesi tuhaf değil mi?

nesi tuhaf yaratıcı bilecek tabi ki boyun eğmeyenleride uyarmayacak mı? Hz. Allah bakara 30 ayetinde meleklere de siz bilmesiniz diyor. şerde hayır hayırda şer vardır onuda bilmezsiniz diyor. sen diyorsun ki ben bilmeyeceksem neden kuran da var, dikkat edersen siz bilmezsiniz denilen şeyler gayb dır.

'gaybı bilen odur.Gaybını, razı olduğu resulden başkasına bildirmez'./cin 26-27

neden açık kapı var, çünkü mesela Hz. İsa kendisinden sonra gelecek peygamberden haber vermiştir.bu gayb dır. (saff 6)

Sitelerde Paylaş

Bosuna kendini yorma!!!

Bunlar korkak tanri yoktur sorusunu bile akillaria getirmek gunahtir bu korku ile kendilerine bu soruyu soramazlar.

Simdi sen sorsan cehennem neden sicaktir?

Neden donarak insanlara ceza vermez ulu tanri??

Derileri tirnaklari dokulene kadar ve tekrar yeniliyerek!!!!

Cunku islamin putu donuda bilmez kuzey kutbunuda!

Bir dagdaki degisim yobazlasmis bir insandan daha cok degisim gosterir.

Onun icin yorma kendini dost :)

Sitelerde Paylaş

Belki bir müslüman 'Allah'ım lütfen kimsenin duasını kabul etme.' demiştir ve duası kabul olmuştur. :)

Ukalalık yapmaktan utanmıyorsun, bari imzandan utan diyeceğim ama utanma olsa öyle bir imzayı yayınlamazdın. Hz bizonmuş, balkabağına bak.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...