Jump to content

Ateistler Kuran-ı Kerim'i neden bitiremiyor

Recommended Posts

Kuran-ı Kerim orada apaçık duruyor.

kimi ateist ayetin bir kısmını gizleyerek konuşuyor kimisi ayetin söylemediğini çarpıtarak

kimisi hakaret ederek prim yapacağını sanıyor kendini rezil ediyor

kimisi çok akıllı zeki olduğunu söylüyor ama icraat sıfır

kimisi yılların ateisti ama kuranı bitirmek adına bir arpa boyu yolu yok

şunu anlamıyorum

forum müsait, kuran orada, bütün gücünüzü birleştirin ortaya bir argüman çıkarın kuran- ı kerim bitirin sizi alıkoyan nedir.üstüne üstlük kuran-ı kerim size hodri meydanda dediği halde.

aklınız var, kafamızda çalışıyor diyorsunuz

kuranıda biliyoruz diyorsunuz

kıvırmayı bırakında kuranı bitirmek adına bir argüman çıkarın ortaya. kuranın söylediği bir kavramın yanlış olduğunu koyun ortayada görelim.insanları cahil diye suçlayarak sıyrılamazsınız, bu işi yapamadığınız sürece cahil cühela siz oluyorsunuz.

açık ve net söylüyorum

kuran-ı kerim size kitabın heryerinde benim bildiğim 8 ayette meydan okuyor. bunu hafife almayın.

Allah benden başka bütün şahitlerinizi çağırın diyor.

bik bik ötüyor bazı arkadaşlar çıkın meydanada görelim gücünüzü.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 287
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Erkekler, kadın üzerine idareci ve hakimdirler. Çünkü Allah birini (cihad, imamet, miras gibi işlerde) diğerinden üstün yaratmıştır. Bir de erkekler mallarından (aile fertlerine) harcamaktadırlar. İyi kadınlar, itaatkar olanlar ve Allah'ın korunmasını emrettiği şeyleri kocalarının bulunmadığı zamanlarda da koruyanlardır. Fenalık ve geçimsizliklerinden korktuğunuz kadınlara gelince: Önce kendilerine öğüt verin, yataklarından ayrılın. Bunlar da fayda vermezse dövün. Eğer size itaat ederlerse kendilerini incitmeye başka bir bahane aramayın. Çünkü Allah çok yücedir, çok büyüktür.

Erkekleri kadinlardan üstün görüyor.

Iyi kadinin itaat etmesi gerektigini söylüyor.

Ve erkegin kadini dövebilecegini söylüyor.

Dövmesi icin gecimsizliginden korkmasi yetebiliyor!

Insan esitligi yok, kadina özgürlük vermiyor ve bir insanin diger bir insana siddet kullanabilecegini yaziyor.

Tanrisal olamaz!!!!!

Sitelerde Paylaş

Bu forumda Kuran'ın sayısız hatası sergilendi. Ama Müslümanlar ne yaptı?

Aşağıdaki bahanelerin ve klişelerin arkasına sığındı:

"Her şey tesadüfen mi oluştu yani?"

"Allah yoksa neden iyiyiz?"

"Allah yoksa yaşamanın anlamı yok."

"O zamanın koşulları farklıydı."

"Onlar mecaz ve müteşabih ayetler."

"En doğrusunu Allah bilir"

"Aslında ayetin demek istediği şey başka"

"Hadi aklını göster!"

"Hadi olmadığını ispatla!"

"Ya varsa?"

"Hepiniz cehennemde cayır cayır yanacaksınız."

"Evrim gerçekse şimdiki maymunlar niye insan olmuyor?"

"Bana araformları göster."

"Evrim teorisi çöktü, ateistler panikte."

"Bu zaten Kuran'da vardı."

"İnanmıyorsan da saygı duy!"

"Allah yoksa Dünya nasıl havada kalıyor?"

"Allah yoksa denizler neden uzay boşluğuna dökülmüyor?"

"Allah yoksa Neil Armstrong nasıl Müslüman oldu?"

"O kadar alim anlayamadı bir tek siz mi anladınız?"

"Stalin, Mao ve Pol Pot katliam yaptı."

"Elma var, armut var, demek ki Allah var"

tarihinde Tasvir-i Efkar tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

bana şunun cvb ını verebilirmisin 1)yasak meyvenin cennette ne işi var şeytana tuzak adem e oyunmu 2)kadere inanıyorsak herşey allah tan geliyorsa ahirette neden sorgulanalım bizim ne yapacağimizi bilen allah neden bize ceza kessin

hikayeleri bırak arkadaşım. kuran tabiri caizse sizi yerden yere vuruyor, tehdit ediyor, ayetlerle dövüyor.şeytan diyorsun ibrahim suresini okuda gör şeytan hem kendi vahim durumunu anlatıyor hemde sana bir şeyler söylüyor.

net yahu dosdoğru olun.

işte ayet işte yanlış diyeceksiniz hepsi bu.

mesela Allah u teala kuranda inanmayan irem şehrini nasıl yıktığını anlatıyor.

sende çık de ki yok yıkmadı aha irem şehri

hani nerde

siz beni anladınız, yok kuranda kar kelimesi yokmuş yok dünya düzmüş falan filan, üstüne dünya düzdür falanda yazmıyor hiçbiryerde

sadede gelin

Sitelerde Paylaş

bana şunun cvb ını verebilirmisin 1)yasak meyvenin cennette ne işi var şeytana tuzak adem e oyunmu 2)kadere inanıyorsak herşey allah tan geliyorsa ahirette neden sorgulanalım bizim ne yapacağimizi bilen allah neden bize ceza kessin

1- Mecaz

2- Herşey Allahtan, seçen sensin.

Sitelerde Paylaş

Bu forumda Kuran'ın sayısız hatası sergilendi. Ama Müslümanlar ne yaptı?

Aşağıdaki bahanelerin ve klişelerin arkasına sığındı:

"Her şey tesadüfen mi oluştu yani?"

"Allah yoksa neden iyiyiz?"

"Allah yoksa yaşamanın anlamı yok."

"O zamanın koşulları farklıydı."

"Onlar mecaz ve müteşabih ayetler."

"En doğrusunu Allah bilir"

"Aslında ayetin demek istediği şey başka"

"Hadi aklını göster!"

"Hadi olmadığını ispatla!"

"Ya varsa?"

"Hepiniz cehennemde cayır cayır yanacaksınız."

"Evrim gerçekse şimdiki maymunlar niye insan olmuyor?"

"Bana araformları göster."

"Evrim teorisi çöktü, ateistler panikte."

"Bu zaten Kuran'da vardı."

"İnanmıyorsan da saygı duy!"

"Allah yoksa Dünya nasıl havada kalıyor?"

"Allah yoksa denizler neden uzay boşluğuna dökülmüyor?"

"Allah yoksa Neil Armstrong nasıl Müslüman oldu?"

"O kadar alim anlayamadı bir tek siz mi anladınız?"

"Stalin, Mao ve Pol Pot katliam yaptı."

"Elma var, armut var, demek ki Allah var"

arkadaş net şekilde hangi çeviri olursa olsun işte ayet işte yanlış böyle değil diyeceksiniz

lami cimi yok

bunu diyemiyorsanız kuranın tehditlerini sizi küçümsemesini yerden yere vurmasını kabul edeceksin boynunu eğeceksin

yok eğmem diyorsan konuşacaksın gücün varsa tabi

Sitelerde Paylaş

hikayeleri bırak arkadaşım. kuran tabiri caizse sizi yerden yere vuruyor, tehdit ediyor, ayetlerle dövüyor.şeytan diyorsun ibrahim suresini okuda gör şeytan hem kendi vahim durumunu anlatıyor hemde sana bir şeyler söylüyor.

net yahu dosdoğru olun.

hani nerde

siz beni anladınız, yok kuranda kar kelimesi yokmuş yok dünya düzmüş falan filan, üstüne dünya düzdür falanda yazmıyor hiçbiryerde

sadede gelin

hikayemi sence sorduğum sorular kafamdanmı uydurdum şimdi
Sitelerde Paylaş

Konuşacaksın diye zorlama, çünkü konuşacak birşeyi olmayan düşüncelerini yazıya dökecek dirayeti gösteremiyor, fakat birşeyler ifade etme ihtiyacı duyduğu için, cevap olarak küfürler savuruyor. Terbiyesizliğine kendi yoldaşlarından bir uyarı gelmediği için, bu tipler sanıyorlar ki her soruya bir yanıt veriyorlar.

Oysa ki bilmiyorlar ortaya sundukları tek olgu kendi ahlak değerleri...

Sitelerde Paylaş

net yahu dosdoğru olun.

hani nerde

sadede gelin

Şu anda %70'i ateist olan ülkeler neden yıkılmıyor? İrem Şehri'nin bir zamanlar var olduğu kanıtlanmış mı ki?

Sitelerde Paylaş

hikayemi sence sorduğum sorular kafamdanmı uydurdum şimdi

yasak meyva olayı seninde benimde bilmediğim bir konu, diğeri de cevap verdik, kaderin yazılmış, cehennem ehli isen o amel üzerinde yürür Allahla kitapla işin olmaz zaten oraya doğru defterinin sayfalarını doldurursun. bunlar ayrı konu başlık açarsın konuşuruz.

ben başka birşey söylüyorum.

olmuş olan kuranda bildirilen bir olguyu kavramı bilgiyi hayır öyle değil doğrusu budur de görelim.

Sitelerde Paylaş

Şu anda %70'i ateist olan ülkeler neden yıkılmıyor? İrem Şehri'nin bir zamanlar var olduğu kanıtlanmış mı ki?

güzel demek istediğimi anlatmışsın. ben kurana harfiyen inanıyorum kuranda irem şehri diyorsa irem şehridir. kanıtını bilmiyorum, sende çık deki hayır böyle bir yıkım yok işte tarih işte olay, işte irem şehri örnek.

Sitelerde Paylaş

güzel demek istediğimi anlatmışsın. ben kurana harfiyen inanıyorum kuranda irem şehri diyorsa irem şehridir. kanıtını bilmiyorum, sende çık deki hayır böyle bir yıkım yok işte tarih işte olay, işte irem şehri örnek.

İyi de sen "Kur'an böyle diyorsa böyledir!" diye düşünerek yola çıkarsan bizim diyeceklerimizi düşünmene bile gerek kalmaz ki. Tartışmaya gerek kalmaz öyle bir durumda.

Sitelerde Paylaş

net yahu dosdoğru olun.

hani nerde

sadede gelin

Hikâyeyi Kuran anlatıyor. Biz gerçeklerden bahsediyoruz. Sizi bu çocuk masallarıyla uyutuyorlar:

* Adam 950 yaşına kadar yaşıyor. (29:14)

* Karınca konuşuyor. (27:18)

* Kuş adamla sohbet ediyor. (27:22)

* Yeni doğmuş bebek konuşuyor. (19:29)

* Balık adamı yutuyor birkaç gün sonra sağsalim karaya tükürüyor. (37:142)

* Bakire kız çocuk doğuruyor. (3:47)

* Adamlar mağarada 300 sene uyuyor. (18:25)

* Adam bastonuyla denizi ikiye ayırıyor. (26:63)

* Adam topraktan kuş yapıyor, üstüne üflüyor, kuş gerçek oluyor. (5:110)

* Adam gemisine dünyadaki her hayvan türünden bir çift bulup sığdırıyor. (11:40)

* Adamla eşşeği ölüyor 100 sene sonra diriliyor. (2:259)

* Adamın bastonu yılana dönüyor. (7:107)

Dünya'nın düz olması meselesine gelirsek; Kuran'a göre yer (arz) düzdür, ayetler incelendiğinde bu sonuç çıkıyor.

KURAN'DA YER (DÜNYA)

Meded (15:19): Uzatmak, genişletmek, germek. مَدَدْ

Sutihat (88:20): Yaymak, sermek, düzleştirmek, preslemek. سطحت

Dehaha (79:30): Germek, uzatmak. دحاها

Mehden (20:53): Uzatmak, yaymak, genişletmek. مهاد

Fereş (51:48): Sermek, düzleştirmek. فَرَشَْ

Besat (71:19): Düzleştirmek, kaplamak, yaymak, sermek. بسط

Mihâd (78:6): Düz arazi, ova, düzlük. مهاد

flat-earth.jpg

Kuran'daki Eski Kozmoloji:

Doğu da, Batı da Allah’ındır. Nereye dönerseniz Allah’ın yüzü işte oradadır. Şüphesiz Allah, lütfu geniş olandır, hakkıyla bilendir. (Bakara 2/115)

O, yeri sizin için döşek, göğü de bina yapan, gökten su indirip onunla size rızık olarak çeşitli ürünler çıkarandır. Öyleyse siz de bile bile Allah’a ortaklar koşmayın. (Bakara 2/22)

O, yeri yayıp döşeyen, orada dağlar, nehirler meydana getiren, orada her türlü meyveden (erkekli-dişili) iki eş yaratandır. O, geceyi gündüze bürüyor. Şüphesiz bunlarda, düşünen bir kavim için (Allah’ın varlığını gösteren) deliller vardır. (Rad 13/3)

Yeri de yaydık, ona sabit dağlar yerleştirdik ve orada ölçülü (bir biçimde) her şeyi bitirdik. (Hicr 15/19)

“Rabbim, yeryüzünü size beşik yapan, orada size yollar açan ve size gökten yağmur indirendir.” Böylece onunla sizin için yerden türlü türlü bitkileri çift çift çıkardık. (Hicr 20/53)

Yeryüzünü de yaydık ve orada sabit dağlar yerleştirdik. Orada her türden iç açıcı çift bitkiler bitirdik. (Kaf 50/7)

İşte bundan sonra arzı yayıp döşedi. (Naziat 79/30)

Yeryüzüne bakmıyorlar mı, nasıl yayılmıştır! (Gaşiye 88/20)

Mûsâ, “O, doğunun da batının da ve ikisi arasındaki her şeyin de Rabbidir. Eğer düşünüyorsanız bu, böyledir” dedi. (Şuara 26/28)

Güneşin battığı yere varınca, onu siyah balçıklı bir su gözesinde batar (gibi) buldu. Orada (kâfir) bir kavim gördü. “Ey Zülkarneyn! Ya (onları) cezalandırırsın ya da haklarında iyilik yolunu tutarsın” dedik. (Kehf 18/86)

Güneşin doğduğu yere ulaşınca, onu kendileriyle güneş arasına örtü koymadığımız bir halk üzerine doğar buldu. (Kehf 18/90)

Allah, gökleri görebileceğiniz direkler olmaksızın yarattı. Yeryüzüne de, sizi sarsmasın diye sabit dağlar yerleştirdi ve orada her türlü canlıyı yaydı. Gökten de yağmur indirip orada her türden güzel ve faydalı bitki bitirdik. (Lukman 31/10)

Yere ve onu yayıp döşeyene andolsun. (Şems 91/6)

Ne güneş aya yetişebilir, ne de gece gündüzü geçebilir. Her biri bir yörüngede yüzmektedir. (Yasin 36/40)

Allah geceyi gündüzün içine sokar, gündüzü de gecenin içine sokar. Güneşi ve Ay'ı da koyduğu kanunlara boyun eğdirmiştir. Her biri belirli bir vakte kadar akıp gitmektedir. İşte bu Allah'tır, Rabbinizdir. Mülk yalnızca O'nundur. Allah'ı bırakıp da ibadet ettikleriniz, bir çekirdek zarına bile hükmedemezler. (Fatır 35/13)

Gökleri ve yeri hak ve hikmete uygun olarak yaratmıştır. Geceyi gündüzün üzerine örtüyor, gündüzü de gecenin üzerine örtüyor. Güneşi ve ayı da koyduğu kanunlara boyun eğdirmiştir. Bunların her biri belli bir zamana kadar akıp gitmektedir. İyi bilin ki, o mutlak güç sahibidir, çok bağışlayandır. (Zümer 39/5)

Güneş de kendi yörüngesinde akıp gitmektedir. Bu mutlak güç sahibi, hakkıyla bilen Allah'ın takdiri(düzenlemesi)dir. (Yasin 36/38)

O, geceyi, gündüzü, güneşi ve ayı yaratandır. Her biri bir yörüngede yüzmektedirler (Enbiya 33)

c6j7.jpg

165218_577184285635679_194102120_n.jpg

Bakara suresi-29.ayet

29. O, yeryüzünde olanların hepsini sizin için yaratan sonra göğe yönelip onları yedi gök

halinde düzenleyendir. O, her şeyi hakkıyla bilendir.

Fussilet suresi-12. ayet

12.Böylece onları, iki günde (iki evrede) yedi gök olarak yarattı ve her göğe kendi işini bildirdi. En yakın göğü kandillerle süsledik ve onu koruduk. İşte bu, mutlak güç sahibi ve hakkıyla bilen Allah’ın takdiridir.

7gkeskiyazlufakju9.jpg

tarihinde Tasvir-i Efkar tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

İyi de sen "Kur'an böyle diyorsa böyledir!" diye düşünerek yola çıkarsan bizim diyeceklerimizi düşünmene bile gerek kalmaz ki. Tartışmaya gerek kalmaz öyle bir durumda.

ben doğrunun peşindeyim. ben kuran doğrudur Allah'ın sözüdür, peygamber sadece emirleri iletmiştir diyor ve inanıyorum. bu senin kuranı bitirmene mani bir durum mu. koy ortaya ayeti koy karşısına doğru budur de görelim önce, kendimizi de sorgularız merak etme o kısmı bana bırak. bizde kıvırma olmaz dosdoğruyuz neyse odur.

Sitelerde Paylaş

Hikâyeyi Kuran anlatıyor. Biz gerçeklerden bahsediyoruz. Sizi bu çocuk masallarıyla uyutuyorlar:

* Adam gemisine dünyadaki her hayvan türünden bir çift bulup sığdırıyor. (11:40)

Dünya'nın düz olması meselesine gelirsek; Kuran'a göre yer (arz) düzdür, ayetler incelendiğinde bu sonuç çıkıyor.

KURAN'DA YER (DÜNYA)

flat-earth.jpg

Doğu da, Batı da Allah’ındır. Nereye dönerseniz Allah’ın yüzü işte oradadır. Şüphesiz Allah, lütfu geniş olandır, hakkıyla bilendir. (Bakara 2/115)

O, yeri sizin için döşek, göğü de bina yapan, gökten su indirip onunla size rızık olarak çeşitli ürünler çıkarandır. Öyleyse siz de bile bile Allah’a ortaklar koşmayın. (Bakara 2/22)

O, yeri yayıp döşeyen, orada dağlar, nehirler meydana getiren, orada her türlü meyveden (erkekli-dişili) iki eş yaratandır. O, geceyi gündüze bürüyor. Şüphesiz bunlarda, düşünen bir kavim için (Allah’ın varlığını gösteren) deliller vardır. (Rad 13/3)

Yeri de yaydık, ona sabit dağlar yerleştirdik ve orada ölçülü (bir biçimde) her şeyi bitirdik. (Hicr 15/19)

“Rabbim, yeryüzünü size beşik yapan, orada size yollar açan ve size gökten yağmur indirendir.” Böylece onunla sizin için yerden türlü türlü bitkileri çift çift çıkardık. (Hicr 20/53)

Yeryüzünü de yaydık ve orada sabit dağlar yerleştirdik. Orada her türden iç açıcı çift bitkiler bitirdik. (Kaf 50/7)

Mûsâ, “O, doğunun da batının da ve ikisi arasındaki her şeyin de Rabbidir. Eğer düşünüyorsanız bu, böyledir” dedi. (Şuara 26/28)

Güneşin battığı yere varınca, onu siyah balçıklı bir su gözesinde batar (gibi) buldu. Orada (kâfir) bir kavim gördü. “Ey Zülkarneyn! Ya (onları) cezalandırırsın ya da haklarında iyilik yolunu tutarsın” dedik. (Kehf 18/86)

Güneşin doğduğu yere ulaşınca, onu kendileriyle güneş arasına örtü koymadığımız bir halk üzerine doğar buldu. (Kehf 18/90)

Allah, gökleri görebileceğiniz direkler olmaksızın yarattı. Yeryüzüne de, sizi sarsmasın diye sabit dağlar yerleştirdi ve orada her türlü canlıyı yaydı. Gökten de yağmur indirip orada her türden güzel ve faydalı bitki bitirdik. (Lukman 31/10)

Ne güneş aya yetişebilir, ne de gece gündüzü geçebilir. Her biri bir yörüngede yüzmektedir. (Yasin 36/40)

Allah geceyi gündüzün içine sokar, gündüzü de gecenin içine sokar. Güneşi ve Ay'ı da koyduğu kanunlara boyun eğdirmiştir. Her biri belirli bir vakte kadar akıp gitmektedir. İşte bu Allah'tır, Rabbinizdir. Mülk yalnızca O'nundur. Allah'ı bırakıp da ibadet ettikleriniz, bir çekirdek zarına bile hükmedemezler. (Fatır 35/13)

Gökleri ve yeri hak ve hikmete uygun olarak yaratmıştır. Geceyi gündüzün üzerine örtüyor, gündüzü de gecenin üzerine örtüyor. Güneşi ve ayı da koyduğu kanunlara boyun eğdirmiştir. Bunların her biri belli bir zamana kadar akıp gitmektedir. İyi bilin ki, o mutlak güç sahibidir, çok bağışlayandır. (Zümer 39/5)

Güneş de kendi yörüngesinde akıp gitmektedir. Bu mutlak güç sahibi, hakkıyla bilen Allah'ın takdiri(düzenlemesi)dir. (Yasin 36/38)

O, geceyi, gündüzü, güneşi ve ayı yaratandır. Her biri bir yörüngede yüzmektedirler (Enbiya 33)

c6j7.jpg

Bakara suresi-29.ayet

29. O, yeryüzünde olanların hepsini sizin için yaratan sonra göğe yönelip onları yedi gök

Fussilet suresi-12. ayet

12.Böylece onları, iki günde (iki evrede) yedi gök olarak yarattı ve her göğe kendi işini bildirdi. En yakın göğü kandillerle süsledik ve onu koruduk. İşte bu, mutlak güç sahibi ve hakkıyla bilen Allah’ın takdiridir.

7gkeskiyazlufakju9.jpg

İyi izle videoyu, tam senin gibiler için hazırlanmış.

tarihinde BersHan tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

KURAN'DA YER (DÜNYA)

flat-earth.jpg

c6j7.jpg

Bakara suresi-29.ayet

Fussilet suresi-12. ayet

7gkeskiyazlufakju9.jpg

verdiği yalana bak. nerde yazıyor güneşin dünya çevresinde döndüğü. ayette güneş kendi yörüngesinde akıp gider diyor.

sizi bu yalanlarınız bitiriyor farkında değilsiniz.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...