Jump to content

Ateistler Kuran-ı Kerim'i neden bitiremiyor

Recommended Posts

• İleti 287
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Nusrullahi peygamber mi kuranı kitap haline getirdi ??

Peygamberin gece kalkıp namaz kıldığını nerden biliyorsun oruç tutugunu da

Namaz ve oruç ondan önceki nebi lerede bildirildi onlar nasıl yapardı ?

kitap haline sonra getirildiğini biliyorum.

bir ayetle soruna cevap verelim

''hac/67- Biz her ümmet için uygulayacağı bir ibadet yolu verdik.'O halde din işinde seninle asla çekişmesinler''

Sitelerde Paylaş

kitap haline sonra getirildiğini biliyorum.

bir ayetle soruna cevap verelim

''hac/67- Biz her ümmet için uygulayacağı bir ibadet yolu verdik.'O halde din işinde seninle asla çekişmesinler''

Peygamber bizzat kendisimi getirdi kitap haline

Ayrıca kuran peygambere yazılı olarak gelmedi peygamber de yazılı anlatmadı yaşayarak hayatın içine adapte etti bu şekilde bir teblihi oranın gocaman ları kabul etmedi yani orjinal kuran peygamberin ağzından çıkandi elimizde olan nussaf yazılı olan kitap

Kuran yazıya geçti ve başka kavramlar alarak bu güne geldi o toplumun anlatım tarzıyla bu toplumun anlayış tarzı bir değil siz bana kurandan örnek verdiniz ben sizden peygamberin gece namazını oruçunu gördünüzmü nasıl yaptığınıbiliyormusunuz diğer peygamberlerin namazı oruçuyla yanımı onu soruyorum

Son olarak her ümmet mayalılar astekler kızılderililer budist hindu vs bunlara uyarıcı gelmiş oluyor onlarda inandiklarina bir türlü inancını ve isteklerini sunuyorlar ibadet bu olsa gerek onlardan farkınız nedir

Sitelerde Paylaş

Peygamber bizzat kendisimi getirdi kitap haline

Ayrıca kuran peygambere yazılı olarak gelmedi peygamber de yazılı anlatmadı yaşayarak hayatın içine adapte etti bu şekilde bir teblihi oranın gocaman ları kabul etmedi yani orjinal kuran peygamberin ağzından çıkandi elimizde olan nussaf yazılı olan kitap

Kuran yazıya geçti ve başka kavramlar alarak bu güne geldi o toplumun anlatım tarzıyla bu toplumun anlayış tarzı bir değil siz bana kurandan örnek verdiniz ben sizden peygamberin gece namazını oruçunu gördünüzmü nasıl yaptığınıbiliyormusunuz diğer peygamberlerin namazı oruçuyla yanımı onu soruyorum

Son olarak her ümmet mayalılar astekler kızılderililer budist hindu vs bunlara uyarıcı gelmiş oluyor onlarda inandiklarina bir türlü inancını ve isteklerini sunuyorlar ibadet bu olsa gerek onlardan farkınız nedir

hoppala paşam malkara keşan

bedir savaşının video kayıtları falan yok elimde ona göre sor :)

zaten Hz.Muhammed namazı orucu farz kılan ayeti indirdi, herkes namaz kılarken, aç susuz oruç tutarken ben muafım ey cemaati müslimin dedi. cemaatte hadi ya ne güzelmiş öyle dedi.

ey Allahım sen insanı yarattın ama ateistleri neden yarattın çok merak ediyorum. vardı bir ayet ama şimdi aklımda değil.

Sitelerde Paylaş

hoppala paşam malkara keşan

bedir savaşının video kayıtları falan yok elimde ona göre sor :)

zaten Hz.Muhammed namazı orucu farz kılan ayeti indirdi, herkes namaz kılarken, aç susuz oruç tutarken ben muafım ey cemaati müslimin dedi. cemaatte hadi ya ne güzelmiş öyle dedi.

ey Allahım sen insanı yarattın ama ateistleri neden yarattın çok merak ediyorum. vardı bir ayet ama şimdi aklımda değil.

Video istemedim yukarda yazılanlara karşılık asanı ortaya at dedi

Ben muhammed peygamberin nasıl namaz oruç tutugunu soruyorum bunu gözle şahit olmuş gibi konuştunuz yapıyordu demek ondan görüp yapmak demek peki senin yaptığın la peygamberin yaptığı aynimi ibrahim yada isa yada musa yada şuayip yada nuh yada lut bunların hepsi namaz oruç yapıyordu son nebi ile aynını mi yapıyorlardı ?

Siz yosa namazın miracta farz olduğuna inananlardanmısınız

Sitelerde Paylaş

9: De ki: “Siz mi yeri iki günde yaratanı inkâr ediyor ve O’na ortaklar koşuyorsunuz? O, âlemlerin Rabbidir.”

10: O, dört gün içinde, yeryüzünde yükselen sabit dağlar yarattı, orada bolluk ve bereket meydana getirdi ve orada rızık arayanların ihtiyaçlarına uygun olarak rızıklar takdir etti.

11:Sonra (summe: ثُمَّ) duman hâlinde bulunan göğe yöneldi; ona ve yeryüzüne, “İsteyerek veya istemeyerek gelin” dedi. İkisi de, “İsteyerek geldik” dediler.

12:Böylece onları, iki günde (iki evrede) yedi gök olarak yarattı ve her göğe kendi işini bildirdi. En yakın göğü kandillerle süsledik ve onu koruduk. İşte bu, mutlak güç sahibi ve hakkıyla bilen Allah’ın takdiridir.

dünyayı yaratıyor döşüyor rızıklandırıyor ( AYRICA: bu rızıklar nedir ? hayvanlar , bitkiler , su ? ) DAHA SONRA göke diyor ki gel. iki günde 7 gök yaratılıyor. ve göklere kendi işlerini bildiriyor ( AYRICA: bu gökler nerededir , işlevleri nelerdir? ). 7 gökten en yakın olanını yıldızlarla süslüyor. GÖĞÜN SÜSLENME İŞLEMİ EN YAKIN GÖK YARATILDIKTAN SONRA VEYA AYNI ANDA GERÇEKLEŞİYOR. sonuç olarak göğün yaratılışı dünyanın yaratılışından sonra olduğu için yıldızların şeytana atmalık taşlar olarak konulması dünya yaratıldıktan sonraya kalıyor.

1-) eğer yapılan açıklamalardan hoşnut değil ve ya ekleme yapmak istiyorsanız buyrun bize olayı eksik bırakmayacak şekilde anlatınız.

2-) yıldızlar vardı gök sonra yaratıldı iddianız kuranda mevcut değil. bu bilgiyi nereden aldığınızı merak ediyorum.

Kuranda evrenin oluşumu dünya merkezli gerçekleşmiştir. güneş ve ayın çarpışmadan kendi yörüngelerinde yüzmesinden bahsedilirken dünyanın güneş etrafında döndüğünden hiç konu açılmamıştır. yaratılış anlatımında önce yeryüzü sonra 7 katlı gökyüzü yaratılmıştır. aksini iddia etmek kuranla ters düşer. ayrıca yeryüzünün düz olarak düşünüldüğünü iddia etmek de mümkün. Örnek: kıble olarak mescidi haramın atanması , güneşin doğduğu ve battığı yerlerin bulunması. ( 2. örnek hadislerle iyice açıklanınca müslümanlar için korkulu rüya halini almıştır ) ancak hadislere hiç girmek istemiyorum , müslümanların çoğu bu saçmalıkları zaten reddiyor , kabul edenlere ise dünyanın üstünde durduğu balığı ispat ederken bol şanslar. (bahsi geçen hadis sahihtir )

Kuranda yanlışlanmasını istediğiniz kısımlar nereleridir ? yazılan hangi bilginin ( kuran bilgi vermekten çok 'kimi nerede nasıl yakarım , hangi adama nasıl hakaret etsem , buralar hep dutluktu ama ben hurma da yarattım , muhammed bu gün kiminle yatsın' havasındadır ) yanlışlanmasını bekliyorsunuz ? Size sunulan ve bilimsel geçerliliği bulunan iddiaları cahilce karalamaktan başka faaliyetiniz yok.

Allahın kendi kelamını indirmiş ve bize yaymıştır. açıklamalarını da kendi yapmıştır. o sözlerinde hiç bir eksiklik bırakmamıştır. Sözüm özellikle ayetten çok parantez içinde tefsir yazılmış meallere ! allahın avukatlığını yapmak onu aşağılamaktan başka bir şey değildir ! önce yazıyorsa önce , sonra yazıyorsa sonradır. lütfen oramızdan buramızdan MANTIK YÜRÜTÜYORUZ , DAHA İYİ ANLATMAK İSTİYORUZ avutmalarıyla çeşitli bilgiler uydurmayalım. bu kişileri inandırıcı bulmuyorum.

tarihinde Itchy tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bu ayetlerde kullanılan gün kavramı insan günü mü yoksa Allah günü mü? İslam alimlerinin bu konuda kafası karışık biraz. Bir Allah günü 1000 insan yılına eşitmiş Kuran'a göre. O yüzden bu ayetlerde geçen gün kavramı hakkında İslam alimleri ortak bir fikir birliğine varamamışlar.

Allah'ın bir günü 1.000 insan yılına denk olduğuna göre Allah'ın ikamet ettiği gezegen bayağı büyük olmalı, ki kendi çevresinde dönüşünü ancak 1.000 yılda tamamlıyor. Şimdi müslümanlara düşen görev bu gezegeni bulmak. Bu gezegeni buldular mı geriye Allah'la irtibata geçmek kalıyor.

Sitelerde Paylaş

Bence allahın gezegenini aramaktan ziyade allahın hızını veya kütlesini bulmalılar. anladığım kadarı ile allahın yanında zaman çok yavaşlıyor yani allah ya çok hızlı gidiyor ışık hızının %99,99 u gibi bir sürati var veya inanılmaz bir kütlesi olduğundan zaman yavaş akıyor. belkide allah bir karadelik

Sitelerde Paylaş

Bence allahın gezegenini aramaktan ziyade allahın hızını veya kütlesini bulmalılar. anladığım kadarı ile allahın yanında zaman çok yavaşlıyor yani allah ya çok hızlı gidiyor ışık hızının %99,99 u gibi bir sürati var veya inanılmaz bir kütlesi olduğundan zaman yavaş akıyor. belkide allah bir karadelik

8 melek taşıyabildiğine göre fazla ağır olmaması lazım, devamlı spor yaparak fit kalıyor herhalde.

Sitelerde Paylaş

8 melekle ilgili birşey mi var ? :huh:

Ayet var.

Hakka/7 Melekler onun kıyılarındadır. O gün Rabbinin Arş’ını, bunların da üstünde sekiz taşıyıcı taşır.

Mümin/7. Arş’ı taşıyanlar ve onun çevresinde bulunanlar (melekler) Rablerini hamd ederek tespih ederler...

Muhammed Allah'ı tahtını kölelerin taşıdığı eskiçağ kralları gibi bir şey sanıyordu herhalde.

Sitelerde Paylaş

Ayet var.

Hakka/7 Melekler onun kıyılarındadır. O gün Rabbinin Arş’ını, bunların da üstünde sekiz taşıyıcı taşır.

Mümin/7. Arş’ı taşıyanlar ve onun çevresinde bulunanlar (melekler) Rablerini hamd ederek tespih ederler...

Muhammed Allah'ı tahtını kölelerin taşıdığı eskiçağ kralları gibi bir şey sanıyordu herhalde.

hakka 7değil sanırım ama mumindeki doğru arşı tutan melekler diyor büyük bir paradoks var şimdi Allah süper güçlü birşeyse melekler ondan güçsüz ama melekler bir araya gelip tahtını tutuyorlar bir nevi Allah kendisinin kaldıramayacağı bir taş yaratsa paradoksu gibi

tarihinde Tester tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Senin yaptığın yanlış 7 kat göğün içine yıldızları da alman. Yıldızlar zaten vardı 7 kat gök yaratılınca ilk katı yıldızlarla süslenmiş oldu. Yani anlayacan biz hala evrenin 1. katını gözlemleyebiliyoruz. 2 katı keşfedilirse Müslüman olursun artık. Böylece evren neyin içinde genişliyor sorusu cevap bulmuş olur bir nebze

Nerede yazıyor o süreçte "yıldızların zaten var" olduğu? Ayrıca anlamaya çalışırken bu kadar karışıklığa yol açan bir kitabın zaten bitirilmeye ihtiyacı yoktur. Cehennem varsa ve bu salak kitabı anlamadığım için oraya konuluyorsam cayır cayır yanmaya razıyım. Beni fiziksel acı değil, duygusal acı korkutur. Her konuda bu kadar "soyut" olabilen allah neden acı konusunda "somut" olmayı seçmiş?

Sitelerde Paylaş

hakka 7değil sanırım ama mumindeki doğru arşı tutan melekler diyor büyük bir paradoks var şimdi Allah süper güçlü birşeyse melekler ondan güçsüz ama melekler bir araya gelip tahtını tutuyorlar bir nevi Allah kendisinin kaldıramayacağı bir taş yaratsa paradoksu gibi

Başka taşıyıcılar mı kiralamış diyorsun yani? Hazır melekler varken neden onları kullanmasın?

Ayet de Hakka/7 değil de 17 imiş.

Sitelerde Paylaş

Başka taşıyıcılar mı kiralamış diyorsun yani? Hazır melekler varken neden onları kullanmasın?

Ayet de Hakka/7 değil de 17 imiş.

dediğim saçmalık şu 8 melek Allaha girse keserlermi ? (bu biraz online oyun oynamanın verdiği etki ile sarf edilen bir cümle sanki boss a dalıyoruz) hani düşünsene şimdi Allah var diyelim hani gücü kudreti sonsuz diyorlar ve şekli yok deniliyor hiç birşeye benzemiyor deniliyor. şimdi taht oturulan bir çeşit koltuk/sandalye Allahın bir ağırlığı oldunu sarf ediyorlar o zaman burdan ben Allahın bir çisimi olduğunu düşünürüm. Allah niye meleklere eziyet ediyor ağırlığını 0 kg yapamazmı havada sabit duramazmı süzülemezmi ? Bak mesela ben bazı şeyleri bilmiyordum bu yazdığın sürelerle öğrenmiş oldum. Aynı şeyi dindar birine söylesem ne der acaba tepkisini çok merak ediyorum. Adamın teki omuz ağrılarına demişki sağımda melek var solumda melek var aslında yaptığı işten ağrı binen omuzları :D melekler o kadar hafifse Allah o zaman daha hafif hani tutmasaydım uçup gidiyordu modu.

tarihinde Tester tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Hud/7. O, hanginizin amelinin daha güzel olacağı konusunda sizi imtihan için, henüz Arş'ı (tahtı) su üstünde iken gökleri ve yeri altı gün içinde yaratandır. Böyle iken “Ölümden sonra şüphesiz diriltileceksiniz” desen, inkârcılar “Mutlaka bu, apaçık bir büyüdür” derler.

Sitelerde Paylaş

Hud/7. O, hanginizin amelinin daha güzel olacağı konusunda sizi imtihan için, henüz Arş'ı (tahtı) su üstünde iken gökleri ve yeri altı gün içinde yaratandır. Böyle iken “Ölümden sonra şüphesiz diriltileceksiniz” desen, inkârcılar “Mutlaka bu, apaçık bir büyüdür” derler.

su üstü ? atlantis falan mı ? yoksa mu adasımı ? :D eminim burada gökyüzünden bahsediyordur ama gün vermesi bana çok komik geliyor yahu günün anlamını hepimiz biliyoruz gezegen olmadan nasıl gün olcak hatta bir melek dünyadan yürüyerek arşa gidiyordu kimdi o ? 25 bin yılmı ne sürüyordu burdan oraya iki saniyede ışınlanaydı daha iyidi yahu öldünmü olay bitiyor işte

Sitelerde Paylaş

madem ki bir yaratıcı var; kendisine inanılmasını, ibadet edilmesini istiyor. Bu işi neden bu kadar zorlaştırıyor? Daha anlaşılır birr üslupla yazılsaymış Kuran. Bu kadar üstün olan bir ilah kullarının yanlışa düşeceğini öngörmüş olmalıydı. He bu bir sınav diyorsan sınavı baştan bu kadar zor yapmanın ne alemi var. cehenneme bu kadar çok mu adam lazım? Hani affediciliği merhameti Allah'ın. Hem baştan yanlış yola sok sonra ben affediciyim de.

Sitelerde Paylaş

madem ki bir yaratıcı var; kendisine inanılmasını, ibadet edilmesini istiyor. Bu işi neden bu kadar zorlaştırıyor? Daha anlaşılır birr üslupla yazılsaymış Kuran. Bu kadar üstün olan bir ilah kullarının yanlışa düşeceğini öngörmüş olmalıydı. He bu bir sınav diyorsan sınavı baştan bu kadar zor yapmanın ne alemi var. cehenneme bu kadar çok mu adam lazım? Hani affediciliği merhameti Allah'ın. Hem baştan yanlış yola sok sonra ben affediciyim de.

ona bakarsan boy abdesti denilen birşey var bu senin bedeninden çıkıyor sen bununla yaratılmışsın bu benden çıktığı için beni niye cezalandırıyor ? e sen koymuşsun bunu yahu!

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...