Jump to content

Kur'an-ı Kerim'de Hz.Muhammed'in sözü olan bir ayet yoktur

Recommended Posts

Tremor ayeti anlamamışsın ki. Mesela abini öldürdüler diyelim. Sen kardeş olarak abinin katilini affedersen, katil diyet vermek zorunda. Yok affetmezsen abini öldüren katilin öldürülmesini isteyebilirsin. Hüre hür köleye köle dişiye dişiden kasıtsa bu hükmün herkes için geçerli olmasıdır

Abimi sevmiyorum ya da parası için kiralık katil tutup öldürttüm,sonrada katili doğal olarak affettim,bu olasılıklar dahilinde değilmi? Allah bunu düşünemeyip nasıl böyle bir ayet gönderebilir?
Sitelerde Paylaş
  • İleti 52
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Tremor ayeti anlamamışsın ki. Mesela abini öldürdüler diyelim. Sen kardeş olarak abinin katilini affedersen, katil diyet vermek zorunda. Yok affetmezsen abini öldüren katilin öldürülmesini isteyebilirsin. Hüre hür köleye köle dişiye dişiden kasıtsa bu hükmün herkes için geçerli olmasıdır

Hüre hür, köleye köle, dişiye dişiden kasıt, insanları hür ve köle, kadın ve erkek diye ayırmaktır.

Sitelerde Paylaş

Valla o zaman durumun kötü eğer başka kardeşiniz yoksa affedebilecek biriside yok demektir. Geçmiş olsun :)

Kardeş sen yanlış anlamışsın,kiralık katili gizli olarak tuttum,beni ele vermeyceğine eminim,nitekim ele vermedi diyelim,kimsede durumu çakmadı..Böyle bir olasılık olamazmı?hem abimden kurtuldum,hem kiralık katil tomarla para kazandı,abi de mezara gitti.Allahın adaletine bak?insan yapımı olduğu ne kadar açık değilmi?
Sitelerde Paylaş

'' Her canlı ölümü tadacaktır'' / Ali imran-185

Aman, aman! Yesinler seni!

Ne kadar da zekîce sözler bunlar!

Bu âyet, bal gibi salak ve körkütük aptal bir kişinin zırvalarıdır.

Ayrıca, o âyetten de anlaşıldığı gibi, İslâm'ın besin kaynağı korkudur. İslâm, şiddet ve vahşet obağıdır!

Sitelerde Paylaş

Kaç yaşındasın bilmiyorum ama kiralık katilin kurtulduğuna nasıl kanaat getirdin anlamadım

36 yaşındayım,sen kaç yaşındasın?kardeşim ölenin abisi affetti,katil kan parasınıda verdi,olay bitti,ayette başka birşeymi yazıyor?ben mi görmüyorum?Allahın ayeti yetersizmi geldi sana?Allahın sana akıl fikir versin.
Sitelerde Paylaş

Aman, aman! Yesinler seni!

Ne kadar da zekîce sözler bunlar!

Bu âyet, bal gibi salak ve körkütük aptal bir kişinin zırvalarıdır.

Ayrıca, o âyetten de anlaşıldığı gibi, İslâm'ın besin kaynağı korkudur. İslâm, şiddet ve vahşet obağıdır!

hep aynı sakızı çiğnemekten bıkmadınız

sen bireysel olarak islam adına nasıl bir şiddet ve vahşete uğradın yada benzer neyle karşılaştın anlatırmısın.

islamda diyorsun

ayet burada

maide 32- ''Kim bir insanı, bir can karşılığı veya yeryüzünde bir bozgunculuk çıkarmak karşılığı olmaksızın öldürürse, o sanki bütün insanları öldürmüştür..''

Allah'ın sözü burada

hani nerde şiddet hani nerde vahşet

birileri din adına beline bomba bağlayıp masum insanları havaya uçuruyorsa o islamın problemi değil.

islamın neyden beslendiğinin manasını öğrendin mi?

Sitelerde Paylaş

hep aynı sakızı çiğnemekten bıkmadınız

sen bireysel olarak islam adına nasıl bir şiddet ve vahşete uğradın yada benzer neyle karşılaştın anlatırmısın.

islamda diyorsun

ayet burada

maide 32- ''Kim bir insanı, bir can karşılığı veya yeryüzünde bir bozgunculuk çıkarmak karşılığı olmaksızın öldürürse, o sanki bütün insanları öldürmüştür..''

Allah'ın sözü burada

hani nerde şiddet hani nerde vahşet

birileri din adına beline bomba bağlayıp masum insanları havaya uçuruyorsa o islamın problemi değil.

islamın neyden beslendiğinin manasını öğrendin mi?

hristiyan,yahudi,ateist veya islam dışında ne varsa bunlar bozgunculuk yani islama hakaret değilmidir?islam dışındakileri dost edinmeyin,dinden çıkanları öldürmek lazım gibi söylemler bozgunculuk kavramını desteklemezmi?Ayettede bozguncuların öldürülebileciğine dair işaretler var...örnek olarak verdiğin ayet müslümanın müslümanı öldürmesini kınıyor.
Sitelerde Paylaş

Allah'tan başka dostlar edinenlerin örneği, kendisine ev edinen dişi örümceğin örneğine benzer. Gerçek şu ki, evlerin en çürüğü (en güvensizi) dişi örümceğin evidir. Keşke bilselerdi !

29 Ankebut Suresi 41

"Ayette “ankebut” kelimesi ile dişi örümcek kastedelmektedir. Ayetteki çekimlerin dişiliğe göre yapılması da bunu gösterir (Arapçada erkek ve dişi çekimleri farklıdır). Ne yazık ki çevirmenlerin bir kısmı ayetteki bu ayrıntıya özen göstermemişlerdir.”

Hayvanlar üzerine yapılan araştırmalarda örümcekler ile ilgili çok ilginç saptamalar yapıldı. Bu saptamalar, Kuran'da en güvenilmez ev olarak neden özellikle dişi örümceğin evinin gösterildiğini ortaya koymaktadır.

Canlıların çok büyük bir bölümünde erkekler dişilere nazaran daha iri, daha kuvvetlidir. örümcekler dişilerin erkeklerden daha büyük olduğu azınlıktaki canlı türlerinden biridir. örneğin örümceklerin "Saatli Karadul(Latrodectus Mactons)" türünde, dişilerin uzunluğu, erkeklerin uzunluğunun dört katına kadar ulaşabilmektedir.

Canlı türleri genelde evlerini; sıcaktan, soğuktan, düşmanlardan ve her türlü zarardan korumak için inşa ederler. Oysa örümcek evini; yok etmek, zarar vermek, evine yanlışlıkla uğrayanları yemek için inşa eder. Bu yüzden evlerin en güvenilmezi, örümceğin evidir. Dişi örümcek, cinsel ilişkiye girdikten sonra kendi erkeğini de yemektedir. Bu yüzden dişi örümceğin evi bırakın başkalarını, kendi erkeği için bile güvenilmezdir. Eğer erkek örümcek cinsel ilişkiden sonra kaçmayı başarabilen ender şanslı erkeklerden değilse, dişisinin evi kendi mezarı olacaktır.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...