Jump to content

Akıl almaz saçmalıklardan bir tanesi daha

Recommended Posts

Peki çözüm nedir sayın din düşmanı? İslam yerini ateizm alsa, bütün herkes ateist olsa, bu bahsettiğin örnekler artık yaşanmayacak mı? Artık Türkiyede böyle adilikler bitecek mi? Artık insanlar daha mı mutlu olacak. Herkes istediği imkana kavuşacak mı? Çözüm nedir söyler misin?

dinle yönetilen türkiyenin durumu ortada. mesela kız çocuklarının okula gitmesi önemli yoksa yukarıda dediğim gibi duruma düşebilir gerçi günümüz türkiyesinde amca oğlu bilmemkimin akrabasını işe alarak kul hakkını destekleyen bir hükümet var milletin umut bağladığı 3-5 sayıya hile karıştırıp kendi içinde aklayanı var hala o duruma düşenlerde. herkesin ateist olup olmaması önemli değil herkesin insan olması önemli daha çok kültür seviyesi y ve insanları hor görmeyen bir toplum olmalıyız örneğin devlet dairelerinde insana hayvan gibi davranan hastasına fırça atan doktordan çok biraz batılılaşmamız gerektiğine inanıyorum. Mesela zinadan falan bahsediyoruz çok eşliliğe değişik partnerliğe ben karşıyım daha çok bu işin duygusal olarak iki insanın birbirini severek yapmasını isterim evli veya evli değil benim ahlakım buna göre aldığım eğitimden dolayı şekillenmiştir. İnsanların hayatına, cinsel yaşamına ve cinsel yönelimine karışamayız herkesin kendi hayatı ama sana göre nasıl bir toplumsal bir ahlak olması gerekirdersen tamamen şu videoda olduğu gibi derim.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 149
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Sizlere birşeyleri analtmak çok zor. Bütün düşünceleriniz İslam üzerine kurulmuş. Her kötülüğün sbebei olarak İslamı gördükçe, ne bu ülkeden bir cacık olur ne bu milletten.

Sizin gibiler gelir dini yok etmeye çalışır, müslümanlar gelir İslam üzerinden rant yapmaya çalışır. Bu kısır döngü sürüp gider.

Sitelerde Paylaş

Bunu senin şahit olduğun kısa süre için uzun vadeye genelleyemezsin, uzun zaman aralığında ne gibi gelişmeler olacağını bilemezsin.

adam doğru söyledi şimdi bu ülkeden bir cacık çıkmaz ateist-müslümandan çok insanlık önemli derlerya hani bilmemne dersin kaldırmaz gider bilmemne yaparsın aldırmaz diye bir sözvardır ha işte bizim milletimiz için nokta atışı yapılmış bir söz.

Sitelerde Paylaş

Sen her konuya ayet ile anlam verip açıklama yapıyorsun ya, soralım bakalım Kuran ilmihalcisine, bizlere Kuran hükümleri ile açıklasın.

İçki içmek haram satmak değilmiş, çünkü rızkını kazanıyor. Zina yapmak nedir zinayı uygulamak için zemin hazırlayanların cürmü nedir?

Zinanın oluşması için alt yapıyı sağlayanların İslami kanunlarca hükmü nedir?

Verecek cevabın yok mu? Laik sistemi savunurken bu sorular ağır mı geliyor?

Sen Kur'an'a inanmıyorsun ki kardeşim.Niye ayetlerle açıklama yapmamı istiyorsun?Sana göre Kur'an detaysız,eksik hatta hatalı ifadeler bulunan (mesela sadece İbrahim dememizi istiyor) bir kitap değil mi?

Sorunun saçmalığına da değineyim.Zina için uygun ortamı yaratan ALLAH'ın kendisi.Sana pipi kadına vajina vermiş.Üstelik özgür irade vermiş.

Düşünürken yüzeyin altına inemediğin yüzeysel kaldığın için anlamaman normal.Anlamadığın için benim saçmaladığımı düşünüyorsun.

Sitelerde Paylaş

Sen Kur'an'a inanmıyorsun ki kardeşim.Niye ayetlerle açıklama yapmamı istiyorsun?Sana göre Kur'an detaysız,eksik hatta hatalı ifadeler bulunan (mesela sadece İbrahim dememizi istiyor) bir kitap değil mi?

Sorunun saçmalığına da değineyim.Zina için uygun ortamı yaratan ALLAH'ın kendisi.Sana pipi kadına vajina vermiş.Üstelik özgür irade vermiş.

Düşünürken yüzeyin altına inemediğin yüzeysel kaldığın için anlamaman normal.Anlamadığın için benim saçmaladığımı düşünüyorsun.

Her yazında itham her yaıznda kişiler için iftira mevcut. Sordupum soruya neden yanıt veremiyorsun, bilmiyorsan bilmiyorum demen yeter. Bana masal anlatıp durma.

Sitelerde Paylaş

Her yazında itham her yaıznda kişiler için iftira mevcut. Sordupum soruya neden yanıt veremiyorsun, bilmiyorsan bilmiyorum demen yeter. Bana masal anlatıp durma.

Sorun çok saçma.Ben Kur'an'da yazmadığı halde bir şeye haramdır diyemem.Allah korusun böyle bir şey demekten.

Sitelerde Paylaş

Sorun çok saçma.Ben Kur'an'da yazmadığı halde bir şeye haramdır diyemem.Allah korusun böyle bir şey demekten.

Alkol haram...Bu haram sadece içilince mi haram? Sen alkol içmek haram ama satmak haram değil diyorsun. Peki bu satmak haram değil derken, hangi ayeti baz alarak böyle konuşuyorsun?

Sitelerde Paylaş

Alkol haram...Bu haram sadece içilince mi haram? Sen alkol içmek haram ama satmak haram değil diyorsun. Peki bu satmak haram değil derken, hangi ayeti baz alarak böyle konuşuyorsun?

Alkol içmek haram diyor Allah.Şeytan işidir diyor.Satmakla ilgili bir şey söylemiyor.Ülkede ateister yaşıyorsa onlara alkol satmanın kötü bir şey olduğunu düşünmüyorum.Kur'an'da haram denmeyen bir şeye haram demek en büyük günahlardan biridir.Asla içki satmak haramdır diyemem bu nedenle.

Sitelerde Paylaş

Alkol içmek haram diyor Allah.Şeytan işidir diyor.Satmakla ilgili bir şey söylemiyor.Ülkede ateister yaşıyorsa onlara alkol satmanın kötü bir şey olduğunu düşünmüyorum.Kur'an'da haram denmeyen bir şeye haram demek en büyük günahlardan biridir.Asla içki satmak haramdır diyemem bu nedenle.

Allah bir olguyu haram kılmışsa o haramdır. Artık müslümanın o olguyla işi olmaz. Haramın paragrafları olmaz. Zaruri durumlar hariç haram kılınanı sadece tüketmek olarak algılarsan, yinede sana saygı duyarım ama şunu söylerim. Sen insanlara dinini öğretme, çünkü sen bile acziyet içindeyken ışığın bir başkasını aydınlatmaz.

Sitelerde Paylaş

Alkolü içmek olarak algılama , içki haram kılınmışssa, içkiye ait herşey haram kılınmıştır. Alınışı satılışı, alt yapısı, buna zemin hazırlayanlar, hepsi haramı yaymak için bir oluşum içindeler. Bunu ülkedeki ateistleri baz alarak düşünmeyeceksin, salih bir müslüman gibi düşüneceksin. Çünkü ılımlı müslüman olmaz. Ya teslim olacan ya bildiğin yoldan ilerleyecen..

Sitelerde Paylaş

Allah bir olguyu haram kılmışsa o haramdır. Artık müslümanın o olguyla işi olmaz. Haramın paragrafları olmaz. Zaruri durumlar hariç haram kılınanı sadece tüketmek olarak algılarsan, yinede sana saygı duyarım ama şunu söylerim. Sen insanlara dinini öğretme, çünkü sen bile acziyet içindeyken ışığın bir başkasını aydınlatmaz.

Domuzu yemek haram.Domuza bakmak da haram mı?Domuz beslemek haram mı?Domuza dokunmak haram mı?

Allah adına haram uyduranlardansın.Sana selam diyorum ve gidiyorum.

Sitelerde Paylaş

Domuzu yemek haram.Domuza bakmak da haram mı?Domuz beslemek haram mı?Domuza dokunmak haram mı?

Allah adına haram uyduranlardansın.Sana selam diyorum ve gidiyorum.

Bu yazdıklarının sorulan soruyla ne alakası var arkadaş, işin gücün kelime oyunu. Sana domuzu mu sordum. Alkolü sordum, bir cevap veremedin. Bunun tek nedeni var, cevap aslında benliğinde saklı ama söyleyecek dirayetin yok, eğer bunu söylersen, inandığın bütün sistemlerin yıkılacak. Hemde kendi elinle...

tarihinde BersHan tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bu yazdıklarının sorulan soruyla ne alakası var arkadaş, işin gücün kelime oyunu. Sana domuzu mu sordum. Alkolü sordum, bir cevap veremedin. Bunun tek nedeni var, cevap aslında benliğinde saklı ama söyleyecek dirayetin yok, eğer bunu söylersen, inandığın bütün sistemlerin yıkılacak. Hemde kendi elinle...

Cevabı söyledim ama kafan almıyor.Alkol satmak haram değil.Allah haram kılmamış benim ne haddime haramdır demek!

Sen de domuza cevap ver.Domuz olgusu(!) haramsa ellemek,dokunmak falan da mı haram? :D Ne tartışıyoruz ya.İlkokul seviyesinde ama düşünebilen bir çocukla tartışsaydım keşke.Oğlun varsa getir berşan.

Sitelerde Paylaş

Cevabı söyledim ama kafan almıyor.Alkol satmak haram değil.Allah haram kılmamış benim ne haddime haramdır demek!

Sen de domuza cevap ver.Domuz olgusu(!) haramsa ellemek,dokunmak falan da mı haram? :D Ne tartışıyoruz ya.İlkokul seviyesinde ama düşünebilen bir çocukla tartışsaydım keşke.Oğlun varsa getir berşan.

Bilader, sen kamilmisin yoksa bilerek mi böyle davranıyorsun? Burada İslam adı altında doğrular yanlışlar, eğriler, saçmalıklar adı altında konu açan kim?

Söylesene, soruların muhatabı ben miyim sen mi? İnsanlara birşeyler aktarıp, tanıtım yapıyorsun, birşey soruyoruz, cevap bilmiyorum Allah adıan hüküm koyamam. Aynı soruyu bir başka şekliyle çevirip bana yöneltmendeki amaç nedir?

Sitelerde Paylaş

Ayrıca, içki örneğine verdiğin yanıt, domuza ellemek harammı dır, Bu kıt kafanın ürettiği değerlendirme ancak bu kadar olur.

İçki şişesine dokunmak, ellemek günahmıdır sorusunu mu sordum ki bana bu soruyla karşılık veriyorsun?

AHMAKSIN

260809809 KEZ CEVAP VERDİM SANA.

Haram olduğu söylenmemiş bir şeye haramdır helaldir diyemem.

Al sana ayet:16:116 Dillerinizin uydurduğu yalana dayanarak «Bu helâldir, şu da haramdır» demeyin, çünkü Allah'a karşı yalan uydurmuş oluyorsunuz. Kuşkusuz Allah'a karşı yalan uyduranlar kurtuluşa eremezler.

Sitelerde Paylaş

AHMAKSIN

260809809 KEZ CEVAP VERDİM SANA.

Haram olduğu söylenmemiş bir şeye haramdır helaldir diyemem.

Al sana ayet:16:116 Dillerinizin uydurduğu yalana dayanarak «Bu helâldir, şu da haramdır» demeyin, çünkü Allah'a karşı yalan uydurmuş oluyorsunuz. Kuşkusuz Allah'a karşı yalan uyduranlar kurtuluşa eremezler.

Kendi elinle kendine cevap verdin, Sen işte bu kadar cahil bir insansın. Madem ALLAH' ın hükümlerini bilmiyorsun o zaman hangi akla hizmet; İçki içmek haramdır onu satmak haram değildir, çünkü rızkını kazanıyor fetvasını verebiliyorsun.

Madem ALLAH'ın haram kıldığına yorum yaparken , yorum lehine olunca yanıt verip aleyhine olunca bilmiyorum neden diyorsun.

Bu senin şahsız mat oluşundur, umarım ders alırsın, reelde aynı sendrom başına gelmez.

Sitelerde Paylaş

Rabbin kim dediklerinde Sen Tanrı dersin. Biz Allah deriz.

Tanrı seni korusun Allah bizi.

Allah özel isim değildir.Tanrı diyerek kastedilen Kur'an'ı indiren yani Kainatın Efendisi olan varlık ise tanrı diyebilir isteyen.İsteyen de Rahman,Allah,God,Tengri... der.Sonuçta tüm güzel isimler O'nundur.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...