Jump to content

Akıl almaz saçmalıklardan bir tanesi daha

Recommended Posts

Bu ''ay allahımıza tanrı demeyin'' soytarılarına misilleme olarak hinduların tanrıları yerine hinduların allahları diyelim, bu kelime oyunları ile bu allahın imajını koruma çabaları hayli komik, bi okadar da aptalca.

Allahın imajı çoktan sarsılmış. Allah yozlaşmış bir kelime. İnsanlar yerli yersiz Allah kelimesini kullanıyor. Tanrı kelimesi ise hâlâ ciddiyetini koruyor.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 149
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Allahın imajı çoktan sarsılmış. Allah yozlaşmış bir kelime. İnsanlar yerli yersiz Allah kelimesini kullanıyor. Tanrı kelimesi ise hâlâ ciddiyetini koruyor.

Evet Tanrı kelimesi hala kulağa saygın gelirken allah kelimesi çok çirkin ve kasvetli geliyor kulağa, insanlığın en büyük düşmanı islam ve tayfası.

Sitelerde Paylaş

bizon sen müslüman adamsın (bildiğim kadarı ile) bershana aynı soruyu sordum cevaplayamadı şimdi zina kuranda haram ama kuranda zina eden kadının recm edilmesini söylüyor mu söylemiyor mu ?

Hayır söylemiyor.Çok net bir biçimde kadının ve erkeğin 100 celde cezası alacağını söylüyor.

Allah özel isim mi?

Hayır değil.Allah,tanrı,the god hepsi aynı anlamdadır.Kur'an türkçe inseydi ve biz arap olsaydık berşan bize tanrıya Allah dediğimiz için kızıyor olacaktı.

Sitelerde Paylaş

Babanın adı İbrahim olsun, İbrahim nasılsın demeyle aynı hesap. Hatta seninki İbo nbr gibi birşey

AYETİ GÖRMÜYOR MUSUN?

Deyin ki emrinden sonraki cümleyi oku.Orada İbrahim yazıyor.Hoşuna gitmiyorsa Allah'a kız o göndermiş bu ayeti o emretmiş okumamızı.

Sitelerde Paylaş

İçki örneğindne sonra aklıma şu geldi,

Zina yapmak haram ama rızkını kazanmak için zina yapabilirmi? Hatta genelevde çalışan bir kadın, vergisini öderken sevap kazanır mı?

Devlet genelev açarak, yöneticilerimiz bu uygulamalarla sevap mı kazanıyorlar?

Sitelerde Paylaş

İçki örneğindne sonra aklıma şu geldi,

Zina yapmak haram ama rızkını kazanmak için zina yapabilirmi? Hatta genelevde çalışan bir kadın, vergisini öderken sevap kazanır mı?

Devlet genelev açarak, yöneticilerimiz bu uygulamalarla sevap mı kazanıyorlar?

din hocamız kadında başörtüsünün üstüne peruk takardı dediği lafa göre düşmüşse ve bakmak zorunda olduğu kendi ve çocukları varsa Allah onu affedeceğini söylerdi çünkü kadın düşmüş birkere isteği dışında kimsesi yok hiç bir gelir kaynağı yok tüm kapılar kapanmış hala anlayamıyorum insanların bu kadar kadını aşağılık görmesini falan düşünsene hiç birşeyi yok hayat o kadar berbat ki bulunduğu durum bedenini satmasına izin veriyor ancak o şekilde o para ile gidip yemek yiyebiliyor ihtiyaçlarını gideriyor bunu senin tanrın yapıyor işte

Sitelerde Paylaş

Berşan buradaki insanlar konuyu tak diye çevirmenin nedenini çok iyi biliyorlar.Allah da neden böyle şaklabanlık yaptığını çok iyi biliyor.Bizden utanmıyorsan Allah'tan utan.Ayet de müminlere söylemesi gereken cümleyi söyleyemiyorsan müminliğini ve Kur'an'a inancını tekrar gözden geçirmelisin.

Sitelerde Paylaş

din hocamız kadında başörtüsünün üstüne peruk takardı dediği lafa göre düşmüşse ve bakmak zorunda olduğu kendi ve çocukları varsa Allah onu affedeceğini söylerdi çünkü kadın düşmüş birkere isteği dışında kimsesi yok hiç bir gelir kaynağı yok tüm kapılar kapanmış hala anlayamıyorum insanların bu kadar kadını aşağılık görmesini falan düşünsene hiç birşeyi yok hayat o kadar berbat ki bulunduğu durum bedenini satmasına izin veriyor ancak o şekilde o para ile gidip yemek yiyebiliyor ihtiyaçlarını gideriyor bunu senin tanrın yapıyor işte

Kadını erkeği yok, zina yı sadece kadınlar mı yapar, ortada bir suç var ise bu erkek-kadın arasında bir tarafa mal edilmez. Hatta erkeklerin bile fuhuş sektöründe çalıştığı aşikarken, bakış açını darltıp, konuyu demagojiye getirmeni anlayamıyorum.

Sitelerde Paylaş

Berşan buradaki insanlar konuyu tak diye çevirmenin nedenini çok iyi biliyorlar.Allah da neden böyle şaklabanlık yaptığını çok iyi biliyor.Bizden utanmıyorsan Allah'tan utan.Ayet de müminlere söylemesi gereken cümleyi söyleyemiyorsan müminliğini ve Kur'an'a inancını tekrar gözden geçirmelisin.

Sen her konuya ayet ile anlam verip açıklama yapıyorsun ya, soralım bakalım Kuran ilmihalcisine, bizlere Kuran hükümleri ile açıklasın.

İçki içmek haram satmak değilmiş, çünkü rızkını kazanıyor. Zina yapmak nedir zinayı uygulamak için zemin hazırlayanların cürmü nedir?

Zinanın oluşması için alt yapıyı sağlayanların İslami kanunlarca hükmü nedir?

Verecek cevabın yok mu? Laik sistemi savunurken bu sorular ağır mı geliyor?

Sitelerde Paylaş

Kadını erkeği yok, zina yı sadece kadınlar mı yapar, ortada bir suç var ise bu erkek-kadın arasında bir tarafa mal edilmez. Hatta erkeklerin bile fuhuş sektöründe çalıştığı aşikarken, bakış açını darltıp, konuyu demagojiye getirmeni anlayamıyorum.

esas sen demagoji görmemişsin ben durumu anlattım ve bu yüzden Allahın o kadına daha insaflı olacağını söyledim öğretmenimin bana söylediğine göre. Ayrıca jigolo işi bambaşka emin ol çoğu jigolo bunu zevk için yapıyor. Sen iyiki kadın olup bu yola düşmemişsin bence siz müslümanlar biraz empati yoksunusunuz. hayvan haklarını korumak için hayvanmı olmamız gerek ? yazık ciddi anlamda yazılarını beğendiğim tek müslüman bizon var en azından o dürüst yaklaşıyor.

Sitelerde Paylaş

esas sen demagoji görmemişsin ben durumu anlattım ve bu yüzden Allahın o kadına daha insaflı olacağını söyledim öğretmenimin bana söylediğine göre. Ayrıca jigolo işi bambaşka emin ol çoğu jigolo bunu zevk için yapıyor. Sen iyiki kadın olup bu yola düşmemişsin bence siz müslümanlar biraz empati yoksunusunuz. hayvan haklarını korumak için hayvanmı olmamız gerek ? yazık ciddi anlamda yazılarını beğendiğim tek müslüman bizon var en azından o dürüst yaklaşıyor.

Çok boş konuşuyorsun, istisnai durumlar harici, zinayı meslek edinen kadınları savunuyorsun. Peki o zaman bende zina yerine alnının teri ile mendi lsatan kadınları örnek vereyim. Bunlar da gidip 2 saat kendini satıp rahat yaşayamazlarmıydı? Kar-kış, demeden rızkını kazanmak için helal yolları arayan, bu yollarda çalışan kadınlar? Zoru gören kendini mi satacak. Allah mı diyor git zina yap yada zinaya bulaş yada zina yolu ile para kazan. Yaptığınız sadece tenbellikleri örtbas etmek. Bir insan istemediği sürece (istisnai durumlar hariç) hiçkimse zorla birşey yaptıramaz. Çözümü bu yolda görenler için Allah mazeret olamaz.

Sitelerde Paylaş

Bizon efendi, cevap vermek yerine kaçmayı ne zamana kadar tercih edeceksin. Ayetlerle ahkam kesmek iyi değil mi? Fakat sorulan sorulara ayetlerle yanıt verecek çapın yok. İslamı savunursunuz ama küçücük bir soruya yanıt veremezssiniz. Mezhepleri, hadisleri, onları bildirenleri küfürlere boğmak daha mı kolay?

Buyur cevap ver, sana sorduğum bütün sorular muallakta kalıyor, bunun sebebi nedir?

Sitelerde Paylaş

Çok boş konuşuyorsun, istisnai durumlar harici, zinayı meslek edinen kadınları savunuyorsun. Peki o zaman bende zina yerine alnının teri ile mendi lsatan kadınları örnek vereyim. Bunlar da gidip 2 saat kendini satıp rahat yaşayamazlarmıydı? Kar-kış, demeden rızkını kazanmak için helal yolları arayan, bu yollarda çalışan kadınlar? Zoru gören kendini mi satacak. Allah mı diyor git zina yap yada zinaya bulaş yada zina yolu ile para kazan. Yaptığınız sadece tenbellikleri örtbas etmek. Bir insan istemediği sürece (istisnai durumlar hariç) hiçkimse zorla birşey yaptıramaz. Çözümü bu yolda görenler için Allah mazeret olamaz.

ilk önce düşmüş kadınlardan bahsediyorum ben ve zorla öyle birşey yaptırılırki hele istanbulun aksaray semtinde rus kadınların pasaportlarını alıp fuhuşa zorluyorlar onun haricinde pek çok zoraki satılan kadın var sen bence boş konuşuyorsun bunlar bariz türkiye gerçeğidir. o kadar çok ateistlere kin besliyorsun ki daha önceki mesajımda açıkca her yolu denemiş "kadın düşmüş birkere isteği dışında kimsesi yok hiç bir gelir kaynağı yok tüm kapılar kapanmış" yazmama rağmen ateist nefretinden dolayı gözün yazının tamamını algılamıyor.

Sitelerde Paylaş

ilk önce düşmüş kadınlardan bahsediyorum ben ve zorla öyle birşey yaptırılırki hele istanbulun aksaray semtinde rus kadınların pasaportlarını alıp fuhuşa zorluyorlar onun haricinde pek çok zoraki satılan kadın var sen bence boş konuşuyorsun bunlar bariz türkiye gerçeğidir. o kadar çok ateistlere kin besliyorsun ki daha önceki mesajımda açıkca her yolu denemiş "kadın düşmüş birkere isteği dışında kimsesi yok hiç bir gelir kaynağı yok tüm kapılar kapanmış" yazmama rağmen ateist nefretinden dolayı gözün yazının tamamını algılamıyor.

Ateistlerden hiç nefret etmiyorum, buınu nerden çıkardın. Ben burada yazılan yazılara cevap veririm. Kişiler beni bağlamaz. Ne sevgi beslerim ne öfke duyarım. Sadece, kelimelerle belirtmek istediğim şu, bunu görün artık. Arabesk yaparak, suçu Allaha atma sanatında çok iyisiniz. Şimdi verdiğin örneğe bakalım. bu örnek nedir, istisnai bir durumdur. düşmüş ve kapılar kapatılmış. bütün kapılar kapanıyorsa bu tesadüf değildir, bilinçli olarak, o kadını o yola zorla sokmaya çalışan güçlerin planlarıdır. Şimdi bu kadın için müslüman el uzatıp yardım edemiyorsa Allah kurtarsın dememelidir. Başka ne duymak istiyorsun, daha neyi nasıl ifade edeyim, inan bilmiyorum.

Ülke olarak bakıyorsun Türkiye diyorsun, bunada yanıt vereyim. Bu ülke müslümanların tekelinde, İslami kurallarla yönetilen Kuran ahlakını uygulayan bir ülke değil. Pakistan, afganistan örneğini Kuran ahlakından saymadığımı da bir kez daha yazarak devam ediyorum.

Arkadaş, nesil bozuksa bunun suçu İslam değildir. Zina serbest, alkol, serbest, hertürlü pislik serbest... Bu kadar şeyin serbest olduğu bir ülkede, iyiler adabıyla yaşarken, kötülerde sonuna kadar zalimliklerini konuştururlar. Bunlara dur diyen yok, engelleyen yok. Hatta çoğunun vicdani olarak korktuğu bir güç bile yok.

Şimdi ne yapmalı, halkı bilinçlendirmeliyiz, halka daha iyi eğitim vermeliyiz, halkı sosyalleştirmeliyiz, İsveç-Norveç model ülke olmalı vs... Demagojiye geçelim istersen?

tarihinde BersHan tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Şimdi verdiğin örneğe bakalım. bu örnek nedir, istisnai bir durumdur. düşmüş ve kapılar kapatılmış. bütün kapılar kapanıyorsa bu tesadüf değildir, bilinçli olarak, o kadını o yola zorla sokmaya çalışan güçlerin planlarıdır. Demagojiye geçelim istersen?

demagojiye geçelim mesela şu kısmı illuminatiye atabiliriz sene 2008 çanta ve giyim üstüne aksarayda firmada çalışıyorum mal almaya gittik dükkan sahibi ile oranın sahibi arkadaştı. Kadının teki geldi biz malı yüklerken duyuyoruz konuşmayı kadın doğulu kapalı birisi abi iş lazım bana 2 çocuğum var geçinemiyorum dedi adam dediki tamam ama haftada 2 postada kayarım kadın sinirle dükkandan çıktı biz hiç bozuntuya vermiyoruz herneyse malı yüklememiz 1 saati falan buldu yarım saat geçmeden kadın geldi kabul dedi. şimdi bu kadının suçu ne kadın oradaki tüm konfeksiyon atolyelerini gezmiş hiç biri iş vermemiş sözde müslüman patron arkada bismillah yazısı vs.o güçlerde illimunatiye ait dimi bence öyledir. Tesadüf değilmiş miş bunlar hayatın gerçeği dostum Allah o kadının zina yapmasını kötü yola düşürmesinimi istiyor e doğru nede olsa tuzak kuranların en hayırlısı. ateistlerden nefret ediyorsun pc başında sen küfür falanda ediyorsundur ergen gibi dinine onca şey söyleniyor :) :) :)

tarihinde Tester tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

demagojiye geçelim mesela şu kısmı illuminatiye atabiliriz sene 2008 çanta ve giyim üstüne aksarayda firmada çalışıyorum mal almaya gittik dükkan sahibi ile oranın sahibi arkadaştı. Kadının teki geldi biz malı yüklerken duyuyoruz konuşmayı kadın doğulu kapalı birisi abi iş lazım bana 2 çocuğum var geçinemiyorum dedi adam dediki tamam ama haftada 2 postada kayarım kadın sinirle dükkandan çıktı biz hiç bozuntuya vermiyoruz herneyse malı yüklememiz 1 saati falan buldu yarım saat geçmeden kadın geldi kabul dedi. şimdi bu kadının suçu ne kadın oradaki tüm konfeksiyon atolyelerini gezmiş hiç biri iş vermemiş sözde müslüman patron arkada bismillah yazısı vs.o güçlerde illimunatiye ait dimi bence öyledir. Tesadüf değilmiş miş bunlar hayatın gerçeği dostum Allah o kadının zina yapmasını kötü yola düşürmesinimi istiyor e doğru nede olsa tuzak kuranların en hayırlısı. ateistlerden nefret ediyorsun pc başında sen küfür falanda ediyorsundur ergen gibi dinine onca şey söyleniyor :) :) :)

Peki çözüm nedir sayın din düşmanı? İslam yerini ateizm alsa, bütün herkes ateist olsa, bu bahsettiğin örnekler artık yaşanmayacak mı? Artık Türkiyede böyle adilikler bitecek mi? Artık insanlar daha mı mutlu olacak. Herkes istediği imkana kavuşacak mı? Çözüm nedir söyler misin?

Sitelerde Paylaş

Olsun, Allah'ınız hepinizin yerine ediyor zaten, gözünü o kadar kızgınlık, nefret ve sadizm bürümüş ki, eline geçirince hepsini sonsuza kadar yakacakmış.

Bilakis, ben asla sizlere nefret duymuyorum, eğer bir duygu var ise bunun adı olsa olsa üzülmek olurdu. O duyguda malesef ki sizlere değil, sadece sizin ailenize...Anneniz, babanız varsa çocuklarınız. Bu engel olamadığım bir üzüntü.

Sitelerde Paylaş

Bilakis, ben asla sizlere nefret duymuyorum, eğer bir duygu var ise bunun adı olsa olsa üzülmek olurdu. O duyguda malesef ki sizlere değil, sadece sizin ailenize...Anneniz, babanız varsa çocuklarınız. Bu engel olamadığım bir üzüntü.

Okuduğunu anlasan zaten müslüman olarak kalmazdın, Ben Allah'tan bahsediyorum, sen de sanki senden bahsetmişim gibi cevap yazıyorsun.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...