Jump to content

Akıl almaz saçmalıklardan bir tanesi daha

Recommended Posts

Edip Yüksel'e onun fikirlerini veya mesaj çevirisini eleştirmek için attığım e-mailleri biliyor musun?Bilmiyorsun tabiki.Edip'in katılmadığım hatta çok saçma bulduğum yorumları var.Bunları biliyor musun?Hayır.Hoş bilseydin bile iftira atmaya devam ederdin.

Edipin söylemlerinin çoğunu benimsiyor musun? Benimsiyorsun. Onun fikirlerini burada yayınlıyor musun? Yayınlıyor sun. Hatta onun o usturupsuz tavrını bile burada kullanıyorsun. Herşeyiyle onun metotlarını benimsemişssin. Katılmadığın konular olabilir ama sen onun söylemlerini baz alıyorsun. Buda bir mezhep çeşididir.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 149
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Edipin söylemlerinin çoğunu benimsiyor musun? Benimsiyorsun. Onun fikirlerini burada yayınlıyor musun? Yayınlıyor sun. Hatta onun o usturupsuz tavrını bile burada kullanıyorsun. Herşeyiyle onun metotlarını benimsemişssin. Katılmadığın konular olabilir ama sen onun söylemlerini baz alıyorsun. Buda bir mezhep çeşididir.

Onun katıldığım fikirleri o söylediği için değil Kur'an söylediği için kabul ederim ancak.Sizin gibi alimdir ne derse doğrudur demem.

Sitelerde Paylaş

Onun katıldığım fikirleri o söylediği için değil Kur'an söylediği için kabul ederim ancak.Sizin gibi alimdir ne derse doğrudur demem.

Sorun şu ki, bizler Edip yanlıştır demiyoruz. Edipte doğruyu söyler, bizonda söyler. Yanlışları olmuşmudur, illaki olmuştur ve olmaya da devam edecektir. Zaten yanlışsız olsay dı sorun o zaman çıkardı? Anlatabildim mi? Fakat yanlışlar doğrulardan çoksa burada durmak gerekir, neden leri konteol etmek, düşünceleri irdelemek gerekir...Yine de benimsenen bir ideoloji yada onun söylemleri, meshep denen ekolün aynısıdr. Arada ki tek fark, isimlerdir...

Sitelerde Paylaş

Sorun şu ki, bizler Edip yanlıştır demiyoruz. Edipte doğruyu söyler, bizonda söyler. Yanlışları olmuşmudur, illaki olmuştur ve olmaya da devam edecektir. Zaten yanlışsız olsay dı sorun o zaman çıkardı? Anlatabildim mi? Fakat yanlışlar doğrulardan çoksa burada durmak gerekir, neden leri konteol etmek, düşünceleri irdelemek gerekir...Yine de benimsenen bir ideoloji yada onun söylemleri, meshep denen ekolün aynısıdr. Arada ki tek fark, isimlerdir...

Öyleyse biz Kur'an mezhebindeniz,Muhammed ile aynı mezhepten...

Sitelerde Paylaş

ben postıt arkadaşıma katılıyorum.. bütün din sadece kurandan ibaret değildir.. hz peygamberimizin sözleride emir niteliğindedir ve zaten Allahın razı olacağından başka birşey söylememiş ve yapmamıştır.. hz peygamberin söylediği emir niteliğindedir.. bizon dostum hürmete layık birine sen ismiylemi hitap ediyorsun mesela babana farzı misal mehmet mi diyorsun hayır çünkü aranızda mertebe farkı var saygı göstergesi olarak baba demen lazım ama mehmet derim ne olacak dersin birşey olmaz o zaman saygısız ve terbiyesizz olursun nezaman babana ismiyle hitap etmeye başlarsan o zaman peygambere de ismiyle hitap et..

kardeş sıkıntı şurada başlıyor. o sözlerin Hz.Muhammed'e ait olduğunun kanıtı var mı? Allah hadis kitaplarını korumanın garantisini veriyor mu? Peygambere iftira atıyorlarsa ne yapcağız? peygamberin 9 yaşındaki biriyle gerdek yapması sana mantıklı mı geliyor?

Sitelerde Paylaş

Öyleyse biz Kur'an mezhebindeniz,Muhammed ile aynı mezhepten...

Mezhep, seni Kuranın ilettiği yola götürüyorsa sorun nedir? Her alimden bir faydalı ilim almanın sakıncası nedir? İletilenleri Kuran terazisinde tartıp, mantığın süzgecinden geçirdikten sonra, isimlerin bir önemi varmı? Ha edip olmuş ha buhari olmuş, yol doğruyu işaret ediyorsa, sorun nedir?

Sitelerde Paylaş

Mezhep, seni Kuranın ilettiği yola götürüyorsa sorun nedir? Her alimden bir faydalı ilim almanın sakıncası nedir? İletilenleri Kuran terazisinde tartıp, mantığın süzgecinden geçirdikten sonra, isimlerin bir önemi varmı? Ha edip olmuş ha buhari olmuş, yol doğruyu işaret ediyorsa, sorun nedir?

Allah ile araya aracı konulmaz.

Sitelerde Paylaş

Kur'an'ın öğretmeni rahmandır.

Demagoji yapma, Kuranı bildiren Allahtır. Sen Kuran ilmini dağın başında nasıl öğreneceksin? Söylesene, tek başınasın, ne ilim alacağın bir insan, ne okuma yazma öğreneceğin bir mekan var, nasıl öğreneceksin, Kuranın ne demek istediğini?

Sitelerde Paylaş

Demagoji yapma, Kuranı bildiren Allahtır. Sen Kuran ilmini dağın başında nasıl öğreneceksin? Söylesene, tek başınasın, ne ilim alacağın bir insan, ne okuma yazma öğreneceğin bir mekan var, nasıl öğreneceksin, Kuranın ne demek istediğini?

Karşılaştırabileceğim birçok mealim olursa bunları karşılaştırarak okurum ve anlarım.Anlaşılması kolaydır Kur'an'ın.Kendisi söylüyor.

Sitelerde Paylaş

Karşılaştırabileceğim birçok mealim olursa bunları karşılaştırarak okurum ve anlarım.Anlaşılması kolaydır Kur'an'ın.Kendisi söylüyor.

Kendine bu kadar çok güveniyorsun ama, Kurandaki şirk nedir, Allahın helal kıldığını haram saymak, haram saydığını helal kabul etmek nedir? Bunlara yanıt veremiyorsun. Sorduğumuz zaman kelime oyunu yapıp, başka yerlere çekiyorsun.

Bundan dolayı diyorum ki, senin yediğin pekmez içtiğin ayran, kalkıp Kuran alimliği taslama...

Sitelerde Paylaş

Kendine bu kadar çok güveniyorsun ama, Kurandaki şirk nedir, Allahın helal kıldığını haram saymak, haram saydığını helal kabul etmek nedir? Bunlara yanıt veremiyorsun. Sorduğumuz zaman kelime oyunu yapıp, başka yerlere çekiyorsun.

Bundan dolayı diyorum ki, senin yediğin pekmez içtiğin ayran, kalkıp Kuran alimliği taslama...

Defalarca cevap verdim.92097289279.kez cevap vermemi mi istiyorsun?

Sitelerde Paylaş

Defalarca cevap verdim.92097289279.kez cevap vermemi mi istiyorsun?

Cevap vermedin, verdiğini düşündüğün iletiler yazdın. Yazı yazmak ''hak'' olanı ifade etme anlamı taşımaz. Sen işine geldiği gibi konuşuyorsun. Aklında bir portre var, onu bize yorumlayıp, sunuyorusn. Bu senin aklındaki görüntü, acaba gerçek bu mudur diyormusun?

Şirk' in gerçek manada ne olduğunu, hangi şartlarda şirk işlendiğini ve neleri içerdiğini bir bilip, anlayabilseydin, hayatında birçok yol ayrımları olurdu...O derece büyük ve derin bir konudur. İki kelimeyle banane diyen mızıkçı cocuklar gibi kaçmakla olmaz ve bilmiyorum demekle de olmaz. Bilmiyorsan susacaksın, konuşuyorsan da sözlerinin arkasında duracaksın.

Sitelerde Paylaş

Cevap vermedin, verdiğini düşündüğün iletiler yazdın. Yazı yazmak ''hak'' olanı ifade etme anlamı taşımaz. Sen işine geldiği gibi konuşuyorsun. Aklında bir portre var, onu bize yorumlayıp, sunuyorusn. Bu senin aklındaki görüntü, acaba gerçek bu mudur diyormusun?

Şirk' in gerçek manada ne olduğunu, hangi şartlarda şirk işlendiğini ve neleri içerdiğini bir bilip, anlayabilseydin, hayatında birçok yol ayrımları olurdu...O derece büyük ve derin bir konudur. İki kelimeyle banane diyen mızıkçı cocuklar gibi kaçmakla olmaz ve bilmiyorum demekle de olmaz. Bilmiyorsan susacaksın, konuşuyorsan da sözlerinin arkasında duracaksın.

Kuranda müşriklerle ilgili ayetlere bakınca şirkin ne olduğunu anlayabilirsin.

Sitelerde Paylaş

Anlarsam bir pislik(müşrik) olurum.Kur'an'ın yetersizliğini anlatan birini onaylamam asla.

Kuranın yetersiz olduğunu sen iddia ediyorsun. Biz böyle birşey demiyoruz...Kuran herşeyi ''apaçık'' bildirmiş. Sen Kurana bakarak 100 milyon yıl sonraki yaşamın nasıl olacağını yazabilecekmisin. Herşeyi bildiren Allah, sadece 1400 yıl ile 2000li yıllar arasını mı yoksa dünya var oldukça bütün yaşamı kapsayarak mı ifade etmiştir?

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...