Jump to content

Önünde saygıyla eğiliyorum.

Recommended Posts

Öncelikle şunu belirteyim: İnsan onuru, "hiç kimsenin önünde iki büklüm olmamayı" gerektirir. Konunun başlığında belirttiğim "önünde saygıyla eğilme"yi, metafor olarak algılayın.

Öyle oluyor ki, sevsek de, sevmesek de, birileri, saygıyı gerçekten hakkediyor.

Benim "saygıyla önünde eğileceğim kişi", aslında hiç sevmediğim birisi. Ama vergi listelerine bakıyorum: Kendi alanında sürekli vergi rekortmeni. Kendisiyle aynı işi yapıp, kat be kat daha fazla para kazananlar, bu listede bulunmuyor. Ondan en az 20 kat daha fazla geliri olduğunu çok iyi bildiğimiz "sahtekârlar", vergi kaçırırken, bu saygıdeğer kişi, vergiyi "şerefin simgesi" olarak algılıyor.

Bildiğimiz adıyla Sibel Can.

Ona kanım hiç bir zaman ısınmadı; onun hayranlarına da saygım var.

Ama onu saygıdeğerliğini "tartışılmaz" atfediyorum.

Ya siz? Siz, kimin önünde "saygıyla eğilebilirsiniz"?

Sitelerde Paylaş
  • 4 weeks later...

Böyle devlet başkanının sâdece önünde eğilmem. Ben de onun yolunda giderim.

Dünyanın en fakir devlet başkanı

Aylık 12 bin dolar maaş alan Uruguay Devlet Başkanı José Mujica, gelirinin yüzde 90’ını hayır kurumlarına bağışlıyor.

http://www.internethaber.com/dunyanin-en-fakir-devlet-baskani-foto-galerisi-30107-p1.htm

7.jpg

Sitelerde Paylaş

Senin gbi terbiye yoksunu iğrenç suratlıların önünde eğilmem; emin olabilirsin!

benim suratımı nerede gördün de iğrenç diye niteliyosun.

beni görsen anandan kız doğmadığına pişman olursun.

belki de olmazsın, bilemem.

ama önümde eğilirsen, ben de sana şapka çıkartırım. hahaha:D

Sitelerde Paylaş

Benim önümde eğileceğim kimse yok. Önceden çok namaz kıldım gerçi ama ne yapacaksın.

Eğilmek konusu nu konuşuyrkn şu aklıma geldi şu saniye. İslmdakuranyetleigenelde saygıdan dolayı bel üstnde tutulr. Secdeye vararak ayetlerin depolandığı hafıza belden aşağı gemiyor mu?

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...