Jump to content

Ateistler neden dinle uğraşırlar

Recommended Posts

• İleti 67
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Takılan ben miyim yoksa sizler mi? Muhammed'in peşine takılınca yukarda birisinin sana sonsuz hayat ve bol miktarda huri vereceğine inanan sen değil misin?

İnandığın kitaba göre Muhammed'e inanmayanların hepsi cehennemde sonsuza kadar yakılacak mı, yakılmayacak mı?

Yukardaki sorulara dürüst ve net bir cevap verecek cesaretin var mı?

Cevap net: Evet yanacaksınız.

Sen diğer peygamberleri atlıyorsun. Bunu da anlamıyorum.

Bu arada sence Hz.Muhammed yaşamışmıydı??!

Sitelerde Paylaş

Benim forumlarda bulunma amacım, kandırılan insanları uyandırmak.

Bir palavranın peşine düşmüşler, belki uyanırlar da kandırıldıklarının farkına varırlar.

Diyeceksiniz ki,çoğu odun gelmiş odun gidiyor, olabilir,bir kişi bile uyansa yeter.

Kısacası, kandırıldığının farkında olmayanları uyarmak insani bir görevdir.

Sitelerde Paylaş

Ve sen de bu zırvaya inanıyorsun, ha? Vah, vah!

Muhammed'den sonra diğer peygamberlere inanmanın önemi kalmıyor, İslam'ın ilk şartı Muhammed'e kayıtsız şartsız inanmaktır.

Ben İsa'ya inanırım, Muhammed sahtekardır diyen bir hristiyan da sonsuza kadar yanmayacak mı senin kitabına göre? YANACAK.

İşte bunun için bir müslümanla konuşurken diğer sahtekarları atlıyorum. Çünkü onların önemi yok.

Sitelerde Paylaş

Ve sen de bu zırvaya inanıyorsun, ha? Vah, vah!

Muhammed'den sonra diğer peygamberlere inanmanın önemi kalmıyor, İslam'ın ilk şartı Muhammed'e kayıtsız şartsız inanmaktır.

Ben İsa'ya inanırım, Muhammed sahtekardır diyen bir hristiyan da sonsuza kadar yanmayacak mı senin kitabına göre? YANACAK.

İşte bunun için bir müslümanla konuşurken diğer sahtekarları atlıyorum. Çünkü onların önemi yok.

Cevap vermedin soruma..

Zoruna giden nedirmerak ediyorum. Evet hepiniz doğruya inanmazsanız yanacaksınız. Ceza belli imtihab belli.

Sitelerde Paylaş

Evet, uzun zamandır ara ara gelir bakarım bir şeyler değişmiş mi diye ama hep aynı döngü yaşanır ateist forumlarında. Her zaman söylerim, kardeşim inanmıyorsanız inanmayın tamam anladık da dinle neden bu kadar uğraşıyorsunuz merak ediyorum. Gidin hayatınızı dolu dolu yaşayın sevdiklerinizle vakit geçirin, sevdiğiniz şeyleri yapın, hayat kısa ve ne zaman öleceğinizi bilmiyorsunuz bizim gibi. Ölümsüz olmayı istersiniz çoğunuz biliyorum ama görüyorsunuz ki bu mümkün değil. Doğa ana size kıyak geçmemiş ve siz hayatınızın büyük bölümünü dinle uğraşarak geçiriyorsunuz. Bir imamdan, bir müftüden, bir rahipten, bir hahamdan vs daha çok dini kitap okuyorsunuz ve bu bilgileri sadece bizi çürütmek için öğreniyorsunuz. Aynı zamanda inançsızlığınıza dayanak arıyorsunuz okuyarak.

Bu kadar uğraşmanıza gerek var mı sizce? Zaman geçiyor, hayat kısa, gidin hayatınızı yaşayın.

1400 yıl önce bir mağarada birinin kulağına fısıldananlara inanmadığımız için, bizim yanacak olmamızı normal karşılayan bir zihniyet, bizle neden uğraşıyorsunuz diyor !...

tarihinde albastı tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

1400 yıl önce bir mağarada birinin kulağına fısıldananlara inanmadığımız için, bizim yanacak olmamızı normal karşılayan bir zihniyet, bizle neden uğraşıyorsunuz diyor !...

Sorulan sorunun cevabı netti ve hepiniz biliyorsunuz bunu.

Birini ateşe yürürken gördünde sen de müdahale ederdin.

Sitelerde Paylaş

Sorulan sorunun cevabı netti ve hepiniz biliyorsunuz bunu.

Birini ateşe yürürken gördünde sen de müdahale ederdin.

Bende senin ateşe yürüdüğünü, doğanın sana verdiği bu eşsiz ve tek hayatını mahvettiğini düşünüyorum. Belki ben de seni kurtarmak istiyor, o yüzden dinle uğraşıyorum.

Sitelerde Paylaş

Bende senin ateşe yürüdüğünü, doğanın sana verdiği bu eşsiz ve tek hayatını mahvettiğini düşünüyorum. Belki ben de seni kurtarmak istiyor, o yüzden dinle uğraşıyorum.

Demek ki ikimizde birbirimizin iyiligini istiyoruz.

Peki hangimiz haklı?

Ayrıca, bu hayatı doğa verdiyse benim kaybım cok az olacak. Ya ben haklıysam..!

Sitelerde Paylaş

Benim forumlarda bulunma amacım, kandırılan insanları uyandırmak.

Bir palavranın peşine düşmüşler, belki uyanırlar da kandırıldıklarının farkına varırlar.

Diyeceksiniz ki,çoğu odun gelmiş odun gidiyor, olabilir,bir kişi bile uyansa yeter.

Kısacası, kandırıldığının farkında olmayanları uyarmak insani bir görevdir.

Ben de bunun icin buradayim.

Sitelerde Paylaş

Demek ki ikimizde birbirimizin iyiligini istiyoruz.

Peki hangimiz haklı?

Ayrıca, bu hayatı doğa verdiyse benim kaybım cok az olacak. Ya ben haklıysam..!

Kaybın az olmayacak. Altı üstü bir kez yaşam şansın var ve onu kaybedeceksin. Sen gerçeksin, hayat da gerçek, ölümde.

" Ya " diye düşünürsen, sonsuz uydurmalar yapılabilir.

Sitelerde Paylaş

Cevap vermedin soruma..

Zoruna giden nedirmerak ediyorum. Evet hepiniz doğruya inanmazsanız yanacaksınız. Ceza belli imtihab belli.

Muhammed'in yaşayıp yaşamadığına mı? Umurumda değil.

Zoruma giden bir şey yok, sadece nasıl bu kadar aptal olabildiğinize şaşıyorum. 1400 yıl önce yaşamış biri veya birilerinin laflarına inanıp taşı bile öpecek kadar nasıl insan aklını ve mantığını kaybeder? Sabah akşam lanet okuduğunuz putperestlerden fazla da bir farkınız yok, bir yapının etrafında dönüp kara bir taşı öpen kimse putperest değil de nedir?

Sitelerde Paylaş

Tahrim/4-5. (Ey peygamber’in eşleri!) Eğer siz ikiniz Allah’a tövbe ederseniz, ne iyi. Çünkü kalpleriniz kaydı. Eğer Peygamber’e karşı birbirinize arka çıkarsanız bilin ki Allah onun yardımcısıdır, Cebrail de, salih mü’minler de. Bunlardan sonra melekler de ona arka çıkarlar. Eğer o sizi boşarsa, Rabbi ona, sizden daha hayırlı, müslüman, inanan, sebatla itaat eden, tövbe eden, ibadet eden, oruç tutan, dul ve bakire eşler verebilir.

Şu koskoca evreni, insanlığı, doğayı yarattığını iddia ettiğiniz putunuza bir bakın! Allah yanına Cebrail'i, melekleri ve salih müminleri almış, Muhammed'in iki karısını tehdit ediyor. Tanrı kavramı ancak bu kadar ayağa düşürebilir.

Tanrı değil çöpçatan sanki. Muhammed karılarını boşarsa tanrısı ona dul ve bakire eşler verebilirmiş. Yahu peşinden koşturduğunuz adam iki karısına söz geçiremiyor, tanrıyı kullanarak karılarını tehdit ediyor. Bir insan daha ne kadar alçalabilir, daha ne kadar düşebilir? Kutsal kitap diye inandığınız şey böyle boş laflardan oluşuyor işte.

Sitelerde Paylaş

Ateistler neden dinle uğraşırlar?

çünkü gittikleri yolun bir hakikati olmadığını anladıkları için

acaba islamda bir hakikat varmı diye tartışma açıp dururlar

ama firvunane ego ları nemrutane huyları

hakikati görmelerine en büyük engeldir

yani kısır döngüde debeleniyorlar

senin anlayacağın

Sitelerde Paylaş

Ben de bunun icin buradayim.

Kendisi kandırıldığı halde, başkalarını kandırılmış gören bir ahmak daha.

Sayın ahmak,dinsizlerin bir beklentisi yok ki kandırılsın.,dinsizlere huri, cennet veya başka bir şey vadeden bir sahtekar yok ki,kandırılmış olsun.

Sitelerde Paylaş

Konuyu biraz genişletelim.

1- Şeriatın hüküm sürdüğü ülkelerde, ateizm neden yasaktır? Oralarada, ateistler neden sallandıra-sallandıra asılırlar? Neden vahşîce katledilirler?

2- Günümüz Türkiye'sinde, ateistler, uyduruk sebeplerle mahkûm ediliyor. Neden?

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...