Jump to content

Müslümanların Korktukları nedir?

Recommended Posts

İslam da Dinden çıkanı Öldürün

Herkes Müslüman oluncaya kadar öldürün

Müslüman değilse Ana baba kardeş ve çocuklarınızı .kendinizden saymayın..

Gibi İslamda hoşgörü ayetleri vardır.

Bunlar olduğu için Ateistler kendilerini gizlerler.Kimlikleri bilinsin istemezler.

Müslüman oldukları halde Alevilere yansıyan İslam hoşgörüsü hepimizin malumu..

Hoş bunu bilen Aleviler nasıl müslüman olabiliyorlar şaşılası birşey..

Burada Form da benzer başlıklarda iletilerde çekindikleri beyanlarıda var..

Buna benzer nedenlerle Ateistler Kimlikleri anlaşılmayacak şekilde niçk alırlar

Peki Müslümanlar neden korkarlar..

Müslümanlar gerçekten dürüst ve samimiler mi?

Buraya bir çeşit Cihad için geldiysen Ateistlere ders vermekse niyetin..neden tam ismini yazmıyorsun?

hem İslama güvenemiyorsun

hem kendine güvenemiyorsun

değil mi?

Korkmak için başka neden var mı?

Çünkü sana Müslümansın diye bir şey yapacak Müslümanlardan başka kötü insan yokki..

Kimse seni Müslümansın diye öldürmeyecek

Toplum dışına da itmeyecek..

Bir Başlık açılmış Müslüman Ateistforuma geldiğinde artık atesit olmaya adım atmıştır diye..

Müslümanlar hemen itiraz etmişler.. birisi ise 2007 den beri hiç değişmemiş.iddiasında...

Öyleyse Neden gerçek adınla katılmıyorsun?

Arkadaşların yada cemaatin.. VAAAAY Ahmete bakbeee Ateistlere dersini nasılda veriyor ..diye söylemeleri hoşuna gitmez mi?

elbette gidecektir..Ama yapamıyorsunuz..

Sayın Müslümanlar Madem İslam iyi bir din sizde bilgilisiniz..İslama ve kendinize güveniyorsunuz..

Sizi kendi gerçek isminizle yazdırmayan korku nedir?

Neden korkuyorsunuz?

İslama ve kendinize güvenemediğinizden başka nedeni var mı?

bence yok..Aslında siz müslüman falan değilsiniz..

Müslümanım başka nedenim var diyorsanız Buyrun açıklayın nedeninizi..

Sitelerde Paylaş

Çünkü bu forumda gerçek adı yazmak yasak. Burada nicklerle yazılıyor. Sadece ad değil, email adresi gibi bilgileri yazmak da yasak. Yine de kendi ad ve soyadını nick olarak kullanan Müslüman ve ateistlere denk geliyoruz. Fakat gerçek ad ve soy adları mıdır, ondan emin olmak zor. Hoş, oturup da bunu düşünen birileri olduğunu sanmıyorum.

Müslümanların adlarını vs yazmaktan çekindiklerini hiç sanmıyorum ama çekinseler de doğal çünkü forumlarda her tür insan var. Bence kendilerini ifşa etmeyerek gayet doğru bir iş yapıyorlar. Bu onları korkak falan yapmaz, ayrıca bir Müslüman'ın ateist forumda yazması onlar için korkulacak değil gurur duyulacak bir şey olmalı. Adamlar gelmiş dinlerini savunuyor, Allah'ını peygamberini koruyor. Zaten çoğunun çevresi burada yazdığını biliyor. Bu arkadaşlar ateistleri iyi tanıdığını, ciğerlerini bildiğini, onlara sürekli ayar verdiğini falan söyler.

Çok zayıf, biraz da saçma bir argüman olmuş bu.

Kısaca, özel bilgileri vermek forumda yasak. Onlar da bunu bilir. Herkes nickle yazıyor, onlar da bu kurala uyuyor. Kimse adını soy adını hiç tanımadığı insanlarla paylaşmak zorunda değil, bunu yapmak da cesaret göstergesi değil.

Sitelerde Paylaş

Çok saçma bir cevap olmuş bu..

Siz bu formda hüküm vericimisiniz..

site kuralı söylüyorsunuz?

Hemde bilmeiğiniz bir kuralı..

Müslümanmısınız?

İlk yazan olduğunuza göre öyle olmalı..

Yasak olması

benim

Celal şengör olarak niçk almama engel değil herhalde..

Burada reklam yapmaktan söz etmiyorum..

Yasak olsa EDİP YÜKSEL diye nick alınmazdı..

Argüman falan değil bu, Algılama güçlüğü denen bir şey var..

Sitenin sahibimisin yoksa Acemimisin Edip Yükseli tanımıyormusun?

Sitelerde Paylaş

Neden gerçek isim kullanmalarını istiyorsun anlamış değilim.

Forumlarda insanlar takma isim kullanırlar. Forum kültürüdür bu.

İnsanlar burada isimlerinin verdiği yükten bağımsız, kendi özgür düşüncelerini paylaşırlar.

Bunun korkaklıkla veya başka bir şeyle alakası yok.

Gerçek isim kullanmanın da bir gerekçesi yok.

Sitelerde Paylaş

Neden gerçek isim kullanmalarını istiyorsun anlamış değilim.

Forumlarda insanlar takma isim kullanırlar. Forum kültürüdür bu.

İnsanlar burada isimlerinin verdiği yükten bağımsız, kendi özgür düşüncelerini paylaşırlar.

Bunun korkaklıkla veya başka bir şeyle alakası yok.

Gerçek isim kullanmanın da bir gerekçesi yok.

Ben Formlarda kendi adımı soyadımı hatta resmimi kullanıyorum..(Ateist form dışında-Müslüman olsaydım burada da aynısını yapardım)

Benim Form kültürüm mü eksik--?

Ben kendime güveniyorum ve yazdığım herşeyin arkasındayım..

Formlara karektersiz şahsiyetsiz küfürbaz terbiyesiz birileri gibi girmemiş oluyorum..

Ateislere dersini vermek isteyen biri neden EDİP YÜKSEL gibi kendisi olarak girmez..

Sorum çok basit..

DR kemal mesela bunu yanıtlayabilir neden korkuyorsun?

Sitelerde Paylaş

Ben Formlarda kendi adımı soyadımı hatta resmimi kullanıyorum..(Ateist form dışında-Müslüman olsaydım burada da aynısını yapardım)

Benim Form kültürüm mü eksik--?

Ben kendime güveniyorum ve yazdığım herşeyin arkasındayım..

Formlara karektersiz şahsiyetsiz küfürbaz terbiyesiz birileri gibi girmemiş oluyorum..

Ateislere dersini vermek isteyen biri neden EDİP YÜKSEL gibi kendisi olarak girmez..

Sorum çok basit..

DR kemal mesela bunu yanıtlayabilir neden korkuyorsun?

Burası, düşünce platformu, insanların birbirlerini boğazladığı arena mı? Sen kendini Malkocoğlu gibi girdiğim yeri dağıtayım düşüncesi mi taşıyorsun? Yoksa sen adını soyadını resmini yayınlamayı, erkeklik olgusu mu sanıyorsun? Yani insanlar nick kullanmayı korktukları için mi tercih ediyorlar sanıyorsun?

Ayrıca, burada ki müslümanlar olması mümkün değil ama kazara bir ateistle aynı şehirde karşılaşsalar bile, senin düşündüğün gibi bir vahşet yaşanmaz. İnsan gibi konuşurlar, hatta reel de tanışmanın verdiği bir duygu ile saygılı bir ilişki başlar. Dost olmak, yaren olmak olarak algılama, insan olarak algıla...

Sen hangi ideolojiyi benimsemişsin bilmiyorum ama burada müslümanları kendi düşüncelerinle bağdaştırma.

Sitelerde Paylaş

Çok saçma bir cevap olmuş bu..

Siz bu formda hüküm vericimisiniz..

site kuralı söylüyorsunuz?

Hemde bilmeiğiniz bir kuralı..

Kim olduğumdan sana ne? Ben kuralı söyledim, gidip kuralları okursan öğrenirsin. Bilmiyorsun madem, oku. Bana saldırmandan daha akıllıca olur.

Müslümanmısınız?

İlk yazan olduğunuza göre öyle olmalı..

Kriter "başlığa ilk yazan" mı? İyiymiş.. Dördüncü yazan hangi din mensubu oluyor acaba, öğrenebilir miyim?

Müslüman olmasam sana direkt katılırdım, öyle değil mi? Katılmayıp yanlışlamaya çalıştığıma göre kesin Müslüman kişiyimdir.

Bak şimdi, hem böyle yapıyorsun, hem de karşındaki sana karşı çıktığı için direkt "Müslüman" ilan ediyorsun. Bu ne kafası peki?

Şimdi sizin cemaatten aforoz da edilirim Allah bilir.. Kafa sallayıp "Allah razı olsun" deseymişim keşke. Bilemedim..

Yasak olması

benim

Celal şengör olarak niçk almama engel değil herhalde..

Burada reklam yapmaktan söz etmiyorum..

Yasak olsa EDİP YÜKSEL diye nick alınmazdı..

Bunu söyledim zaten. Adı ve soy adıyla nick alan insanlar vardır, biz bazılarının kendi ad ve soy adı olup olmadığını bilmeyiz. Bununla ilgilenmeyiz de. Ünlü biri gayet tabii direkt adı ve soy adını kullanabilir, böyle ünlüler vardır forumda. Gazetecidir, bilimcidir, politikacıdır, din adamıdır vs vs.. Sen bu özel durumu bütün sıradan inanırlara "Neden korkuyorsunuz" adı altına bel altı biçimde saldırabilmek için kullanıyorsun sadece.

Argüman falan değil bu, Algılama güçlüğü denen bir şey var..

Sitenin sahibimisin yoksa Acemimisin Edip Yükseli tanımıyormusun?

Bütün bunlardan sana ne? Konuyla ilgisi olsa yazardım, ama yok. Sen alışmışsın kişiselleştirip bel altı çalışmaya, yazdığım basit yazı iyice saçmalamana neden olmuş.

Dön ve tekrar oku, bir de kurallar başlığına bak ki saçmalama böyle.

Sitelerde Paylaş

Kim olduğumdan sana ne? Ben kuralı söyledim, gidip kuralları okursan öğrenirsin. Bilmiyorsun madem, oku. Bana saldırmandan daha akıllıca olur.

Kriter "başlığa ilk yazan" mı? İyiymiş.. Dördüncü yazan hangi din mensubu oluyor acaba, öğrenebilir miyim?

Müslüman olmasam sana direkt katılırdım, öyle değil mi? Katılmayıp yanlışlamaya çalıştığıma göre kesin Müslüman kişiyimdir.

Bak şimdi, hem böyle yapıyorsun, hem de karşındaki sana karşı çıktığı için direkt "Müslüman" ilan ediyorsun. Bu ne kafası peki?

Şimdi sizin cemaatten aforoz da edilirim Allah bilir.. Kafa sallayıp "Allah razı olsun" deseymişim keşke. Bilemedim..

Bunu söyledim zaten. Adı ve soy adıyla nick alan insanlar vardır, biz bazılarının kendi ad ve soy adı olup olmadığını bilmeyiz. Bununla ilgilenmeyiz de. Ünlü biri gayet tabii direkt adı ve soy adını kullanabilir, böyle ünlüler vardır forumda. Gazetecidir, bilimcidir, politikacıdır, din adamıdır vs vs.. Sen bu özel durumu bütün sıradan inanırlara "Neden korkuyorsunuz" adı altına bel altı biçimde saldırabilmek için kullanıyorsun sadece.

Bütün bunlardan sana ne? Konuyla ilgisi olsa yazardım, ama yok. Sen alışmışsın kişiselleştirip bel altı çalışmaya, yazdığım basit yazı iyice saçmalamana neden olmuş.

Dön ve tekrar oku, bir de kurallar başlığına bak ki saçmalama böyle.

Tutarsız olduğun kadar saygısız ve terbiyesizsin..

Açtığım başlığa saçma deme terbiyesizliğini ilk yapan sensin..

Bu başlığa bunu söyleyebilmek için,

1-Müslümanlara sorduğum için müslüman olman gerekir.

2-Forum idarecisi falan olman gerekir

3-her şeye maydonoz olan neyidiği belirsiz artisin teki olaman gerekir..

Hoş Form idarecisi aykırı bişey olsa başlığı kaldırır ..senin böyle bir halt olmadığında anlaşılıyor..

Anlayabilmen için

Berşan saçma dese, tamam diyeceğim adam müslüman rahatsız etti erdem öğretmem.

sen kimsin.. Bu üçünden hangisisin ki...benim açtığım başlık seni rahatsız etti?

tarihinde Anadolu tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Burası, düşünce platformu, insanların birbirlerini boğazladığı arena mı? Sen kendini Malkocoğlu gibi girdiğim yeri dağıtayım düşüncesi mi taşıyorsun? Yoksa sen adını soyadını resmini yayınlamayı, erkeklik olgusu mu sanıyorsun? Yani insanlar nick kullanmayı korktukları için mi tercih ediyorlar sanıyorsun?

Ayrıca, burada ki müslümanlar olması mümkün değil ama kazara bir ateistle aynı şehirde karşılaşsalar bile, senin düşündüğün gibi bir vahşet yaşanmaz. İnsan gibi konuşurlar, hatta reel de tanışmanın verdiği bir duygu ile saygılı bir ilişki başlar. Dost olmak, yaren olmak olarak algılama, insan olarak algıla...

Sen hangi ideolojiyi benimsemişsin bilmiyorum ama burada müslümanları kendi düşüncelerinle bağdaştırma.

Sen nedeni ni yazmayı unutmuşsun..

Bir Müslüman bunu yazığın da sen bu yazıyı samimi buluyormusun?

Sitelerde Paylaş

Tutarsız olduğun kadar saygısız ve terbiyesizsin..

Açtığım başlığa saçma deme terbiyesizliğini ilk yapan sensin..

Bu başlığa bunu söyleyebilmek için,

1-Müslümanlara sorduğum için müslüman olman gerekir.

2-Forum iarecisi falan olman gerekir

3-her şeye maydonoz olan neyidiği belirsiz artisin teki olaman gerekir..

Anlayabilmen için

Berşan saçma dese, tamam diyeceğim adam müslüman rahatsız etti erdem öğretmem.

sen kimsin.. benim açtığım başlık seni rahatsız etti?

Doğru düzgün konuş. Kim olduğumdan sana ne? Kütük bilgilerimi de yazayım ister misin? Takmışsın bu işe, belli.

İlk yazdığım mesaj ve senin verdiğin paranoya dolu yanıt ve suçlamalar ortada. Dön oku, ondan sonra da özür dile.

Kurallar açık ve herkes biliyor. Forum adabını da. Sen her şeyi es geçip de Müslüman üyeleri böyle taciz edemezsin, bu kadar basit.

Sitelerde Paylaş

Doğru düzgün konuş. Kim olduğumdan sana ne? Kütük bilgilerimi de yazayım ister misin? Takmışsın bu işe, belli.

İlk yazdığım mesaj ve senin verdiğin paranoya dolu yanıt ve suçlamalar ortada. Dön oku, ondan sonra da özür dile.

Kurallar açık ve herkes biliyor. Forum adabını da. Sen her şeyi es geçip de Müslüman üyeleri böyle taciz edemezsin, bu kadar basit.

,

Sitelerde Paylaş

Müslüman üyeleri istediğin gibi taciz edebilirsin desem ateist olduğumu kanıtlamış olacaktım, değil mi ANADOLU?

Evet, Müslümanlar da dahil olmak üzere kimseyi böyle taciz edemezsin. Git kuralları oku, forum adabı falan öğren. Azıcık da kendini geliştir ki böyle ucuz erkeklik gösterileri bekleme, insanlara bel altı çalışma.

Çok acizsin çok.

Sitelerde Paylaş

ANADOLU,

Ben senin ABDULLAHABDAL2 nickli üye olduğunu düşünüyorum. Geçen gün o bir ateist üyeye böyle bel altı çalışmış, adını ifşa etmişti. Ben de rast gelmiş ve başlıkta yazmıştım.

Sen onu desteklemiştin, birlikte bir yığın saçmalamıştınız.

Şimdilik ileri gitmeyeyim, bi bekleyelim. Arkadaşlar inceleyip anlar nasılsa.

Ben eminim, iki ayrı üyelikle yazıp kendini destekliyorsun falan ama teknik inceleme yapmadan ileri gitmemek lazım.

Sitelerde Paylaş

ANADOLU,

Ben senin ABDULLAHABDAL2 nickli üye olduğunu düşünüyorum. Geçen gün o bir ateist üyeye böyle bel altı çalışmış, adını ifşa etmişti. Ben de rast gelmiş ve başlıkta yazmıştım.

Sen onu desteklemiştin, birlikte bir yığın saçmalamıştınız.

Şimdilik ileri gitmeyeyim, bi bekleyelim. Arkadaşlar inceleyip anlar nasılsa.

Ben eminim, iki ayrı üyelikle yazıp kendini destekliyorsun falan ama teknik inceleme yapmadan ileri gitmemek lazım.

Ben de bundan şüphelenmiştim. Evet, administratorler incelesin.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...