Jump to content

Recommended Posts

inançsızlar yok olmak konusunda ne düşünüyorsunuz.

bana çok zor geliyor lan bir hiç olacağını bilmek..

yaptığım hiç birşeyden mutlu olamıyorum çünki bir gün herşey bitecek..

kendinin bir bok makinası olup, aslında hiç bir amaç olmamasının farkında olmak..

sevdiğin herkes herşey sonunda yok olacak ve bu yok oluşun farkına bile varamaycağız...

bu düşünce hayatımı mahvediyor yıllardır..

tarihinde waitingforgodot tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 118
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

acı..ama gerçek..

bu fikre alışmak zorundasın..

bu bir farkındalık halidir. aksi halde cennet tasavvur etmek içi boş bir hayalden ibarettir. böylece kendini kandırırsın, bu da aslında bir motivasyon kaynağı..inançsızlar bu motivasyondan yoksun, ama demoralize olma. aslında hayata daha güçlü bağlanmak lazım gelir. dünyayı son kertede önemse ve yaşama değer ver. çünkü zaten ona ancak bir kere sahip olacaksın.

bunun kişiyi nihilizm'e götürdüğünü biliyorum. ama kendi mana ve amacını yaratmalısın.

Sitelerde Paylaş

koyun mutluluğunu ayrı ama bir ateist asla o mutluluğa geri dönemez istese bile..

sorun seçim yapmak filan da değil zaten, belli bir bilince erişmiş biri istese de geriye dönemez.

o yüzden işin seçenek kısmını zaten konuşmak saçma.

yok olma gerçeği her gün buz gibi suratıma çarpıyor.

amaç olmayan bir yerde amaç yaratmak zor benim için..

yaptığımız hiç birşeyin aslında tek bir anlamı bile yok bizim verdiğimizin dışında.

dolayısıyla herşey anlamlıymış gibi görünsede anlam filan yok.

fabrikada üretilmiş bir bilgisayardan farkımız yok.

bir gün o bilgisayarlar gibi çöplükteki yerimizi alacağız.

tarihinde waitingforgodot tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

İnsan bedeni, yerkürede yaşamak için kullanılan materyaldir. Bu 3 boyutlu mekanda, zaman olgusunda sürülen yaşam savaşı, belli bir mühlet sonra sona erecek. Fakat bu son, kullandığımız et-kemik-kandan oluşan vücudumuz için geçerlidir. Var olan esas ''benliğimiz'' baki kalacaktır. Sonsuza kadar varlığını sürdürecektir. Neticede bilim dahi ispatlamış, enerji yok edilemez...

tarihinde BersHan tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

inançsızlar yok olmak konusunda ne düşünüyorsunuz.

bana çok zor geliyor lan bir hiç olacağını bilmek..

yaptığım hiç birşeyden mutlu olamıyorum çünki bir gün herşey bitecek..

kendinin bir bok makinası olup, aslında hiç bir amaç olmamasının farkında olmak..

sevdiğin herkes herşey sonunda yok olacak ve bu yok oluşun farkına bile varamaycağız...

bu düşünce hayatımı mahvediyor yıllardır..

Her şey nasıl baktığına bağlı. Ne anlam var ne de anlamsızlık. Ne amaç ne de amaçsızlık. Hepsi bizim yanılgımızdan ibaret.

İyi veya kötü yönden bakabilirsin. İkisi de yanılsama.

Sitelerde Paylaş

Test edilip onaylamış gibi konuşuyorsun :)

Tam da bunu söylüyorum. Test ettiğim bir şey yoktu. Test edeceğim bir şey de olmayacak :) Sonsuz bir bilgisayarın minik baytları gibi düşünüyorum. 0 iken 1 olduk, 1 iken 0 olacağız. Silinen dosyalar nereye gidiyor? Nereden geldiyse oraya. Aslında bir yere gittikleri yok, tıpkı bir yerden gelmedikleri gibi. Güzel oyundu, güzel bir hikayesi vardı ve kodları dağıldı.

Sitelerde Paylaş

Tam da bunu söylüyorum. Test ettiğim bir şey yoktu. Test edeceğim bir şey de olmayacak :) Sonsuz bir bilgisayarın minik baytları gibi düşünüyorum. 0 iken 1 olduk, 1 iken 0 olacağız. Silinen dosyalar nereye gidiyor? Nereden geldiyse oraya. Aslında bir yere gittikleri yok, tıpkı bir yerden gelmedikleri gibi. Güzel oyundu, güzel bir hikayesi vardı ve kodları dağıldı.

Örneğin gayet başarılı :)

Fakat biz program değiliz, birde şu açıdan bir % lik düşün.

Ya bunlar sen değilsen, sen diye bildiğin aslında kullandığın elbisen ise...Ya sonsuza kadar var olacaksan...

Sitelerde Paylaş

Örneğin gayet başarılı :)

Fakat biz program değiliz, birde şu açıdan bir % lik düşün.

Ya bunlar sen değilsen, sen diye bildiğin aslında kullandığın elbisen ise...Ya sonsuza kadar var olacaksan...

işine yarayan zaten gayet başarılı yaramyan saçma dimi.

bunlar komplo, antik çağların lotoları ya çıkarsa.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...