Jump to content

Recommended Posts

kendini kandırmayla bir ilişkisi olduğunu söylemek aptalca bir yorum.

başlık sahibini örnek verdim işte yazdıkları ortada..

amaç olmayan bir yerde amaç yaratmak zor benim için..

yaptığımız hiç birşeyin aslında tek bir anlamı bile yok bizim verdiğimizin dışında.

dolayısıyla herşey anlamlıymış gibi görünsede anlam filan yok.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 118
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

gerçek olan şey, hayat ve ona dair tüm tadların bir yanılsama olduğudur

başlık sahibinin yakındığı şey de, bu farkındalığın kendisine acı verdiğidir

dolayısıyla ona çare olarak birşeyleri düşünmemeyi salık vereceksen,

bu şey gerçeklerin ta kendisi olacaktır..

ateist kişi kendini kandırabildiiği müddetçe mutlu olabilir(:

o halde acı çekmek de bir yanılsama, düşünmek de. Neden bunları yapıyorsun?

Sitelerde Paylaş

inançsızlar yok olmak konusunda ne düşünüyorsunuz.

bana çok zor geliyor lan bir hiç olacağını bilmek..

yaptığım hiç birşeyden mutlu olamıyorum çünki bir gün herşey bitecek..

kendinin bir bok makinası olup, aslında hiç bir amaç olmamasının farkında olmak..

sevdiğin herkes herşey sonunda yok olacak ve bu yok oluşun farkına bile varamaycağız...

bu düşünce hayatımı mahvediyor yıllardır..

Bu dünyada kalan tek şey yaptıkların ve karakterin olacak.Güzel hatırlanmaya bakalım bu yüzden.İnsanlar içinden de sadece insan kalabilenlere karşı insan olalım,fazla değer vermeyelim herkese.........

tarihinde direngezi tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

BRUTAL tartışmaya girmek istemem ama sanırım gerçekleri anlayabilenler ateistler hayal dünyasında yaşayanlar ise inananlar gibi gözüküyor.

hepimizin bir ''hayal dünyasında yaşadığı'' gerçeğin ta kendisi oluyor zaten(:

ve dediğin çok doğru başlık sahibinin yakındığı bir konu var. ve bu konunun tek çözümü bu günü doyasıya yaşamaktır.

bence başlık sahibinin neden bahsettiği hakkında en ufak bir fikriniz yok..

Sitelerde Paylaş

gerçek olan şey, hayat ve ona dair tüm tadların bir yanılsama olduğudur

başlık sahibinin yakındığı şey de, bu farkındalığın kendisine acı verdiğidir

dolayısıyla ona çare olarak birşeyleri düşünmemeyi salık vereceksen,

bu şey gerçeklerin ta kendisi olacaktır..

Klişe bir söz olacak ama eğer acı çekiyorsan, farkındasındır. Farkında isen varsındır. Gerçi çekilen acının bu gerçeklerin farkında olmakla da alakası yok. Sence neden bize bu gerçek acı veriyor? Neden acı duygusu hissediliyor? Kendine bunu sordun mu?

Sitelerde Paylaş

inançsızlar yok olmak konusunda ne düşünüyorsunuz.

bana çok zor geliyor lan bir hiç olacağını bilmek..

yaptığım hiç birşeyden mutlu olamıyorum çünki bir gün herşey bitecek..

başlık sahibine ait bu yazı ve ben bu cümleleri üzerinden yorum yapmaya çalışıyorum..

brutal bu dünyadaki varlığının farkında olupta hayal dünyasında yaşadığımızımı iddia ediyorsun? bu hastalıklı ve anlamsız bir ruh hali. bu düşüncedeyken cennet fikri daha mantıklı gelir eminim.

Sitelerde Paylaş

Esas soru şu:(Brutal bu senin için çünkü sorumu anlayabilecek kapasiteye sahip birisin)

Farzedin ki bir varlık sizinle temasa geçti. Size ölümsüzlüğün insan şeklinden ve bilincinden çıkmak olduğunu söyledi. Hatta insan olduğunuz zamanlarda gördüğünüz ve etkileştiğiniz her duruma artık farklı bir boyuttan bakacağınızı, bu yeni bakış açısı ile etrafta maddeyi görmeyeceğinizi, maddeyi bile farklı şekilde algılayacağınızı, dolayısı ile diğer insanları bile cansız oluşumlar gibi göreceğinizi söyledi. Bir üst boyuta çıkacağınızı ve bu halde iken varlığınız sırasındaki herşeyin anlamsızlaşacağını söyledi.

Size verilen bu ölümsüzlük teklifini kabul eder miydiniz? Ölümsüzlük için insan olmaktan çıkmayı kabul edebilir miydiniz?

Sitelerde Paylaş

ölüm denen yanılsamayı tercih etmek için bir neden var mı sanki?

bu yanılsamayı yaşamayı kabul ediyorsan, bunları yapacaksın demektir..

Bir neden için burada değiliz. Bu acı duygusunu sana veren aklın değil içgüdülerin. Başta yaşama içgüdün. Hala bir hayvansın brutal. Duyguların sana acı veriyor. İnkar ettiğin duyguların. Oysa zaten onlar olmadan bir ölüsün. Hayatı aklın ile algılayamazsın. Zaten varlığı aklımız almıyor. O yüzden yorma kendini.

Sitelerde Paylaş

brutal bu dünyadaki varlığının farkında olupta hayal dünyasında yaşadığımızımı iddia ediyorsun? bu hastalıklı ve anlamsız bir ruh hali. bu düşüncedeyken cennet fikri daha mantıklı gelir eminim.

ben tamamen bilimsel bir şeyden bahsediyorum ama dediğim gibi sizin bu konu hakkında hiç bilginiz yok anlaşılan

http://www.ateistforum.org/index.php?showtopic=56100entry1092250

http://www.ateistforum.org/index.php?showtopic=34544

Sitelerde Paylaş

bu yanılsamayı yaşamayı kabul ediyorsan, bunları yapacaksın demektir..

Sen de bu konu da ateistlerden farklı değilsin ohalde?

Gören sanar ki sen bambaşka bir farkındalık boyutunda yaşıyorsun, tüm varoluşu gerçek hali ile hiç yanlsama omaksızın algılıyorsun.

Ateist ne kadar kendini kandırıyorsa sen de o kadar kandırıyorsun.

Diğer müslümanlara ''siz cennete gidemeyeksiniz sadece benim mezhebim gidecek'' diye üstünlük taslamaya çalışan tiplerin ateistimsi versiyonunu görüyoruz burada. ''siz hepiniz yanılsamdasınız ben gerçekleri daha net görüyorum''

tarihinde ad hominem tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Gören sanar ki sen bambaşka bir farkındalık boyutunda yaşıyorsun, tüm varoluşu gerçek hali ile hiç yanlsama omaksızın algılıyorsun.

Ateist ne akdar kendini kandırıyorsa sen de o kadar kandırıyorsun.

Diğer müslümanlara ''siz cennete gidemeyeksiniz sadece benim mezhebim gidecek'' diye üstünlük taslamaya çalışan tiplerin ateistimsi versiyonunu görüyoruz burada. ''siz hepiniz yanılsamdasınız ben gerçekleri daha net görüyorum''

bu soruyu ben de sordum ona

Sitelerde Paylaş

Esas soru şu:(Brutal bu senin için çünkü sorumu anlayabilecek kapasiteye sahip birisin)

Farzedin ki bir varlık sizinle temasa geçti. Size ölümsüzlüğün insan şeklinden ve bilincinden çıkmak olduğunu söyledi. Hatta insan olduğunuz zamanlarda gördüğünüz ve etkileştiğiniz her duruma artık farklı bir boyuttan bakacağınızı, bu yeni bakış açısı ile etrafta maddeyi görmeyeceğinizi, maddeyi bile farklı şekilde algılayacağınızı, dolayısı ile diğer insanları bile cansız oluşumlar gibi göreceğinizi söyledi. Bir üst boyuta çıkacağınızı ve bu halde iken varlığınız sırasındaki herşeyin anlamsızlaşacağını söyledi.

Size verilen bu ölümsüzlük teklifini kabul eder miydiniz? Ölümsüzlük için insan olmaktan çıkmayı kabul edebilir miydiniz?

beklediğin cevabı yazayım öyleyse..

kabul etmezdim, çünkü beni ben yapan herşey içinde bulunduğum boyuttaki maddenin eseri(:

iyide bununla hiçbirşeye çare olmuyorsun ki, bunun anlamı ben dediğimiz şeyin bir yanılsama olduğu değil mi zaten

Sitelerde Paylaş

Bir neden için burada değiliz. Bu acı duygusunu sana veren aklın değil içgüdülerin. Başta yaşama içgüdün. Hala bir hayvansın brutal. Duyguların sana acı veriyor. İnkar ettiğin duyguların. Oysa zaten onlar olmadan bir ölüsün. Hayatı aklın ile algılayamazsın. Zaten varlığı aklımız almıyor. O yüzden yorma kendini.

Bu yüzden inancı şizofreni olarak görmek anormal

Sitelerde Paylaş

aynen

Ateist ne kadar kendini kandırıyorsa sen de o kadar kandırıyorsun.

sen öyle görmek istiyorsan o senin sorunun, ben ayrıcalıklı olduğumu nerede iddia ettim göster bakalım

kaç kere seni madara ettim hala aynı teraneden çalışorsun lan, hiç mi akıllanmayacaksın sen(:

Sitelerde Paylaş

beklediğin cevabı yazayım öyleyse..

kabul etmezdim, çünkü beni ben yapan herşey içinde bulunduğum boyuttaki maddenin eseri(:

iyide bununla hiçbirşeye çare olmuyorsun ki, bunun anlamı ben dediğimiz şeyin bir yanılsama olduğu değil mi zaten

Neye ve kime göre yanılsama? Benlik gerçekten var. Parçalara ayrılabiliyor olması onu gerçek dışı yapmaz. Sen de gerçek dışı değilsin. Ortada sabit, referans alabileceğin bir gerçeklik yoksa, kendini gerçek dışı kabul etmen bence yanlış. Emin ol madde bile gerçeklik için referans alınamaz. Belki de mutlak varlık diye birşey dahi yoktur. Var olma durumu bizim zihinlerimizi bile aşan bir bilgi.

tarihinde CharlesDarwin tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

sen öyle görmek istiyorsan o senin sorunun, ben ayrıcalıklı olduğumu nerede iddia ettim göster bakalım

Hemen göstereyim:

kaç kere seni madara ettim hala aynı teraneden çalışorsun lan, hiç mi akıllanmayacaksın sen(:

Bir cümle sonrasında kendini rezil ettin böylece.

Senin bu ateistlerle dalga geçen, yanılsamda oldukları için dalga geçen ve (sözümona) ''tüm ateistelere ders verici madara edici'' tavrın kendini ayrıcalıklı bir bok gibi gördüğünün çok BARİZ kanıtı.

İllaki ''ben inandığım şeyle hepinizden üstünüm'' deiye açıkca yazmana gerek yok.

Normal cümlelerinden de biz senin nasıl bir manyak olduğunu okuyabiliyoruz.

Sitelerde Paylaş

Hemen göstereyim:

Bir cümle sonrasında kendini rezil ettin böylece.

Bu cümlede benim ''bambaşka bir farkındalık boyutunda yaşadığım, tüm varoluşu gerçek hali ile hiç yanlsama omaksızın algıladığım'' mı ima ediliyor gerizekalı(:

Ben böyle bir ayrıcalığım olmadığını söylüyorum, seni her fırsatta madara etmek ayrı bir ayrıcalık sınıfına giriyor..

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...