Jump to content

İSLAM'DAN NASIL KURTULURUZ?

Recommended Posts

sanki birbirini bombalayan benim.madem bunlar adamdı bana düzgün bir tane islam ülkesi gösterebilir misiniz? arabistan, iran, pakistan, ırak, afganistan, sudan, suriye, libya??? bana bir tane doğru düzgün islam ülkesi, düzgün bir şeriat ülkesi gösterin.islam böyledir.girdiği yeri rezil eder.o nedenle bu dine tolerans gösterilmesine karşıyım.onalr da insandır ama gerekirse evet koyun gibi güdülmelidirler.

Senin davranışlarını onlar mı saptıyor?

Sen onlarla aynı ülkede, aynı şehirde, aynı mahallede, aynı binada ve apartmanda yaşamıyor musun?

Biz İran'da veya Suudi Arabistanda yaşayanlardan bahsetmiyoruz.

Biz Türk Müslümanlarından bahsediyoruz.

Sen onları gütmeye teşebbüs edersen, onlar sana karşılık verecektir. Ve sen o karşılığı hak edersin.

Artık sana ne yaparlar bilmiyorum.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 123
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

dinlerin yok olması için tek ve doğru yöntemin insanlara dinleri gerçek yüzleriyle anlatmak olduğuna inanıyorum.

yani dinlerin özelliklede islamiyetin yok olabilmesi için eğitimin şart olduğuna inanıyorum. kuranı tam manasıyla bildiği dilde okuyup anlayabilen bir insanın zaten zamanla dinden yavaş bir şekilde çıkcağı kanısındayım.

bireysel anlamda bu yöntemin büyük oranlarda işe yarıyacağından eminim ama islam dinini komple yok etmek için bu yöntem geliştirilmeli. yani insanlara dini eğitim verilmeli ve en önemlisi din ile dalga geçebilmeliler. bir kere din ile dalga geçtin mi herşeyi idrak edebilmeye başlarsın zaten. insanları dinden uzaklaştırmak için dinlerle bizim alay etmemiz ve dinlerdeki yanlışları ortaya çıkartmamız kurandaki hataları sıralamamız yetmez insanlar kuranı anlamalı ve dalga geçebilmelidirler.

toplumsal manada islamı yok etmek ve insanların kitleler halinde islamı terk etmesi için camilerin bir anda boşalması için bu yöntem desteklenmelidir. basın yayın organlarıda devreye girmeli yoksa başarılı sonuç asla elde edilemez.

aklıma başka yöntemerde geliyor ama sanırım en garanti bu olacaktır. ve birde kabenin yıkılması islam dinine vurulacak en büyük darbe olurdu.

ve belirtmek isterim ki hiç bir zaman islam dinini yok etmek gibi bir amacım olmadı benim öyle sosyal sorumluluk projelerim hiç yoktur hatta severimde islam dinini benim için bi mutluluk eğlence kaynağıdır. hatta bir dönem namaz kıldım nerdeyse cemaatlere gircektim baktım olmuyo sıkıyo beni daha fazla dayanamadım kaçtım aralarından. hemde okadar içlerine girdiğim halde ateisttim benim için harika bir gözlem şansı olmuştu ama inanın espiri olsun diye bile dayanılcak işkence değil. nasıl baş ediyolar anlamadım. bu anılarımıda bi ara anlatırım.

Sitelerde Paylaş

Sert önlemlerle İslam'ı yayarsınız.. Halkın İslam'ı istediği gibi yaşamasını sağlarsanız, İslam terör dini olmaktan çıkar.

Siz bu düşüncelerinizle İslam'ı bir terör dini yapıyorsunuz. Siz Müslümanlara baskı ve terör uygularsanız, onların da size baskı ve terör uygulama hakları olur.

Eğitime önem veren, her türlü özgürlüğe de önem verir.

Bu düşüncelerinizle siz zorbasınız. Başarılı olamazsınız. Amaç insanları İslam'dan uzaklaştırmak bile değil. Herşeyden önce onların özgür ve mutlu yaşamını sağlamak.

Onların İslam'dan uzaklaşması ayrı bir yarar. Ve oluşturacağınız özgürlük ortamında o da gerçekleşecektir. Müslümanları da insan olarak kabul etmiyor görünüyorsunuz.

Onları davar veya koyun güder gibi güderek ve itip kakarak mı yönetmeyi düşünüyorsunuz?

Hacı sen bazı şeyleri anlamamışsın

Müslümanlar her zaman daha fazlasını ister müslümanlara inanç özgürlüğü verirsen bu sefer şeriat özgürlüğü isterler.

İslama göre zina eden kadın taşlanmalı bu özgürlükte verlicekmi. Buda inaç özgürlüğüne girer. Angola islamı din listesinden çıkardı insan haklarına aykırı diye.

İslam ve demokrasi bir arada olmaz. Nijerya nasıl demokrasiden şeriata geçtiğini gördük yaşanmış örnekler var. Şeriat seçimle geldi halk şeriatı getirdi.

Yapılacak tek şey islamı yok etmek buda imkansız.

Sitelerde Paylaş

Hacı sen bazı şeyleri anlamamışsın

Müslümanlar her zaman daha fazlasını ister müslümanlara inanç özgürlüğü verirsen bu sefer şeriat özgürlüğü isterler.

İslama göre zina eden kadın taşlanmalı bu özgürlükte verlicekmi. Buda inaç özgürlüğüne girer. Angola islamı din listesinden çıkardı insan haklarına aykırı diye.

İslam ve demokrasi bir arada olmaz. Nijerya nasıl demokrasiden şeriata geçtiğini gördük yaşanmış örnekler var. Şeriat seçimle geldi halk şeriatı getirdi.

Yapılacak tek şey islamı yok etmek buda imkansız.

Tamam canım. Şimdi daha iyi anlamaya başladım. En azından seni tanıdım, anladım.

Sitelerde Paylaş

Haci birak insanlar dusunduklerini rahatca yazabilsinler.Her seferinde adamlara kosturme be kardesim.Sonra dusunduklerini rahatca yazamayan forum uyelerin olur ki bunu sende istemezsin herhalde.Amerikadaki hurriyeti ne guzel anlamissin bak ama uygulamayida bir dusunsen guzel olacak.

Bu iletiye ne gerek var şimdi? Ben insanların düşündüklerini rahatça yazmalarını mı önlüyorum.

İstedikleri gibi yazıyorlar.

Sana ne oluyor?

Sitelerde Paylaş

amerika ayrı türkiye ayrı

ayrıca amerika dininde hristyanlıkta tutucu ve muhafazakardır

din serbestiyeti de alabildiğine yaygın

koydukları kurallar dinlerine muhalif değil

adamlarının paralarında bile Tanrı ameriakyı korusun yazıyor

başkan incile el basıp yemin ediyor

anayasısında laiklik yok

zaten dünyada fransaa ve tr dışında naaysındal laiklik olan ülke yok

neymiş zamanında dinsiz siyaset bu ülkede islamı zorla zorbalıkla zulüm ve işkenceyle silmeye çalıştı

eznı türkçeye çevir camileri ahır yap arapça kuran yerine türkçesini okutmaya zorlamak

müslüman alimlere türlü işkence sürgün suikast idam gibi şeytani planlar şimdi ne oldu?

dinsizler ne kazandı müminler ne kaybetti?

hiçbirşey Saff 8

(Medenî 109) Onlar ağızlarıyla Allah'ın nurunu söndürmek istiyorlar. Halbuki kâfirler istemeseler de Allah nurunu tamamlayacaktır.

tarihinde dr.Kemal tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bırakın İslamın zararlı etkilerini kaldırmak için zorlamaları bir yana adamlar öyle bir kadrolaştıki.2000 yılında ÖSS sınavları sorular çalındığı için iptal edildi.Ve Yeniden sınav yapıldı! Aslında bu sorular her yıl çalınıyor.Ama çalanlar öyle ustaca yapıyorlarki işlerini yakalanmıyorlar.Hepimiz çok iyi biliyoruz çocuklarımız şayet SBS ÖSS ALS sınavlarını kazanmak istiyorsa F tipi dershanelere göndermek zorundasınız!KPSS ne alemde bilemiyorum? Orayada mutlaka el atmışlardır.Bunlar sadece çok çalıştırmayla elde edilmiyor.İstediğiniz kadar çalışın bir konu hakkında yüzlerce çeşit problem vardır. Bunları şayet daha evvel çalışmamışsanız uygun olan süre içinde çözemezsiniz.Askeri Liselere giriş sınavlarındaki Çıta ise anormal derecede arttı! Eskiden yüz Üzerinden 70 üstü aldımı Kuleliye Işıklara girerdi .Şimdi sanırım seksen küsurlarda Heybeliada Deniz Lisesine sokmak istiyorsanız Yüz üzerinden DOKSANALTI!Bu ülkenin insanları bu kadar zaman içinde üstün zekalımı oldu?! Sorular çalınıyor! Ve hiç bir şey yapılamıyor! RTE neden Dershaneleri kaldırmak istiyor? Çalınmayı önleyemiyor bu sefer düğümü Gordiyon düğümü gibi kesmeye kalkıyor!

İşte son olaylarda ortada bir yığın Bürokrat ve Bakan akrabaları Yolsuzluktan Tutuklanıyorlar!Adamlar öyle bir yerleşimle Kadro kurmuşlarki İktidar çaresiz kalıyor. Çünkü İktidar bu çaylakların pençeleri altında uçuyordu. Bugünse çaylaklar onu aşağı bırakıverdiler!

Maalesef öyle beyinler yıkanmış bir kadro yaptılarki.Başları söylüyordu bizzat "Ben hiç evlenmedim İslam için.Sizlerde en az Kırk yaşına kadar evlenmeyin hizmet edin!"Eskiden olsa Diyaneti kaldırmakla İslamın zararlı etkileri düzeltilebilirdi. Ama bu gün bunun yanında Şu Medresyi Nuriyeleri dağıtmadıkça hiç bir şey yapılamaz kanaatindeyim.

Sitelerde Paylaş

İslamdan kurtulmak imkansız. İslam kılıçla geldi anca kılıçla gider.

Savaş tanrısını barışla yok edemezsin.

En realist çözüm seninki ama onunla da sonuca gidemezsiniz :)

Bir ateistin bir mücahid karşısındaki durumunu düşünemiyorum :) herhalde altını ıslatır.

İmanı yenecek bir silah daha icat edilmedi, edilemeyecekte.

Sitelerde Paylaş

Bir ateistin bir mücahid karşısındaki durumunu düşünemiyorum :) herhalde altını ıslatır.

Siz boş hayallerle avunmaya devam edin. Bir bak şu İslam dünyasına, hepsi de hemen hemen her alanda yerlerde sürünüyor. Ölünce hurilere kavuşacağını sanan enayileri her zaman kullanacak bir uyanık bulunur.

Sitelerde Paylaş

1- işbirlikçiler dindarlar değildi, iskilipli değildi, şeyh sait değildi. İngilizlere karşı savaşanlar şimdi tüm okullarda ingilizceyi zorunlu ders ilan edenlerle aynı kişiler. Ülke ingilizlerden değil İslamdan kurtarılmaya çalışıldı. Bu nasıl bir mantıktır gökmavi?

2- Komünizm en ateşli atezim savunucularının beşiği. Milyonlarca insanı biz katletmedik, aynı ateist zihniyet katletti.

3- Sömürgeciler aydınlanmacı zihniyetin ta kendisidir ve seküler düzeni isteyenler tüm dünyayı halen köleleştirmeye çalışmaktadır. İslamın böyle bir amacı gayesi olmadığını tüm dünya ortadoğuda görüyor..!

Kur'an dünya İslam oluncaya kadar savaşın demiyor mu?Bunun sonucunda gayri müslim malları ganimet kadınları cariye olmayacak mı?Bundan ala köleleştirme mi olur?Dünya ortadoğuda neyi görüyor?Müslümanlar zayıfken bir şey yapamayacak tabii ki...

tarihinde Birko tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Çok saçma bir yorum. Kim ve ne olduğunu bilmeden bir ateistin bir mücahitten korkacağını düşünmek salaklık.

Asıl korkaklık insanları kalleşçe ve ayrım yapmadan öldürmektir.

Sitelerde Paylaş

Bu iletiye ne gerek vardi sorun halen insanlar uzerinde psikolojikde olsa baski yaratmis oldugunu anlamadigini gosterir.Sana ne oluyor sorusunu samimi olarak sorduysan ki oyle oldugunu dusunuyorum bir dahada karismam forum uyeleri ile ne tarzda konustuguna.Saygilar...

Bir iletiden etkilenecek kadar pısırık bir şahsiyetin bu forumda işi yok.

Sitelerde Paylaş

Hacı haklı.

Zorla bir yere varamayız. "İnsanları ateist yapmak" bile saçma bir cümle. Yasaklamak ve özgürlük engellemek yapay düşman yaratmaktan başka bir işe yaramaz.

Türk Müslümanları diğer ülkelerdeki gibi değil. Ben buna eminim.

Sitelerde Paylaş

izmirliysen ve ulusalcıysan bunları söyleyebilirsin ancak ki sanırım öylesin. Benim dedelerim de tam tersini anlatıyor ayrıca.

unutma, vatan yunanlardan kurtarıldı dendi ama ingilizce öğrenmek zorundasın. bu ne perhiz bu ne lahana turşusu.

Sizler hem atalarınıza karşı hem de öz kültürünüze karşı yozlaştırıldınız. Bunu kabul etmeni beklemiyorum zaten ama umarım birgün gerçeği öğreneceksin.

Şeyh sait idam edildi. Araştırmadan yazmamanı tavsiye ederim. Ayrıca tarihinizi devlet kitaplarından öğrenmeyin.

seyh-sait.jpg

eyh-said-kimdir.jpg

Şaka mısın? İngilizce zorunlu olmayacak da Arapça mı olacak? Sonra dünyadaki hangi ülkeyle nasıl iletişim kuracaksın? "Yobaz" sözcüğünün sözlükteki karşılığısın bizzat.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...