Jump to content

İSLAM'DAN NASIL KURTULURUZ?

Recommended Posts

"Dinde zorlama yoktur."

Peki atezimde varmıdır. Tabiki vardır. Bu ülke istiklal mahkemelerini gördü. Dünya komünizm belasını gördü. Batıyla tüm dünya sömürgeciliği gördü vs vs vs

İyi de onlarla benim yazdıklarım arasında ne gibi bir ilişki kuruyorsun?

Ben alabildiğine özgürlükten bahsederken sen zorlamadan bahsediyorsun.

Üstelik onu bana atfediyorsun.

Aklına ilk gelen cümleyi üzerinde düşünmeden yazıyorsun.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 123
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Hacı söylediklerine katılmıyorum

Türiye müslüman bir ülke sen bize hristiyan budist vb. ülkeleri örnek gösteriyon. Hristiyanlık ve budizm laik bir din. adamların devlet yönetimini ele geçirme gibi amacı yok.

Din felsefecileri islamı aşırı politik bir din olarak görürler. İslam devlet rejimidir.

Diyaneti kaldırsan bile insanlar neden ateist olsunki ayrıca

Nasıl bir örnek vermemi istiyorsun?

Sen yazılanları okudun mu? Biz kimseyi ateist yapmak istemiyoruz.

Tam tersine. İnanç özgürlüğünü sonsuz kabul ediyoruz.

İslam'ın ne menem bir pislik olduğunu biliyoruz elbette. Ama o pisliğin özgür olarak pratik edilmesinin yararlı ve gerekli olduğuna inanıyoruz.

Sitelerde Paylaş

"Dinde zorlama yoktur."

Peki atezimde varmıdır. Tabiki vardır. Bu ülke istiklal mahkemelerini gördü. Dünya komünizm belasını gördü. Batıyla tüm dünya sömürgeciliği gördü vs vs vs

Istiklal mahkemelerinde Islam nedeniyle ceza verilseydi memlekette müslüman kalmazdı. Padişahı dinleyip işgalcilerle işbirliği yapanlar bu seçimlerinin sonuçlarına katlanmak zorunda kalmışlardır.

Komunizm, iktidarı din adamları ile paylaşmak istemeyen diktatörlerin tercihi olan politik bir sistemdir. Müslüman ülkelerde gerekmez çünkü Islam diktatörlere istedikleri tüm baskı araçlarını sağlar.

Sömürgecilik din adamlarının destek, teşvik ve kutsamaları ile yapılmıştır. Ateizm ile en ufak ilgisi yoktur.

Sitelerde Paylaş

Siz sınırlanmış, yalıtılmış özgürlükler istiyorsunuz;

Sınırlanmış ve yalıtılmış, kazanılmış, bireysel özgürlüklerden bahsediyorsunuz;

(Yazmadığım ya da yazıp sildiğim satırlar)

Özgürlük yalıtılamaz; iletkendir;

Özgürlük kabını ertimeden tutacak, barındıracak kap yoktur; Her şeye iletkendir;

Özgürlük patladığında gökyüzünde/özgürlük patladığında gökyüzü; özgürlük saçıldığında yerlere;

(her neyse)

Patlayıp genişler özgürlük,

Patlayıp saçılır özgürlük;

Saçım saçım saçılır;

Özgürlük yılar giderir her şeyi, düzeltir;

-

dalgacıyım ben dalgacı;

tarihinde sanalmanik tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Yahu, hadi bir şekilde İslam Arap çöllerine kadar geriledi diyelim, Vatikan ne olacak? Birinci bin yılda Avrupa'yı Hristiyan yaptık. İkinci binyılda Amerika ve Güney Afika'yı Hristiyan yaptık, Üçüncü binyılda Asya'yı Hristiyan yapacağız diyen Papa ne olacak? İsrail'in yaptığı katliamlardan sonra, döl almamış öküz kurban eden manyak Evanjelikler ne olacak? Hristiyanları daha uygar sanıyoruz galiba. Yugoslavya'da kuşattığı kentte sniper'lerle insan avlayanların, tepelere diktiği dev haçları gördünüz mü?

Çalıştığım yerde bir kızın elinde bir kitap görmüştüm. Kitap, hastalıkların ruhsal sebeplerini anlatıyodu. Şöyle, ayak mantarı: kendinizle barışık değilsiniz. Karaciğer yetmezliğl: çocukluğunuzda baskılanmışsınız. Buna benzer bir aptallık. Kız, batılı eğitim almış, iyi bir ailenin çocuğuydu. Havasına, rüzgarına baksanız yanına yaklaşamazdınız ama maalesef içindeki manevi boşluğu, sığır pisliği ile doldurmaya karar vermişti.

Bir atenin sadece İslam'a tepki duyması garip. İslam diğer din ve akıl dışı inançlardan daha kötü değil. Burada yazılanları, üye olmadan önce de takip ediyordum. Yaygın şekilde, Müslümanlar terörist kabul ediliyor. O zaman, ABD'nin Afganistan'ı niçin işgal ettiğini biliyor olmalısınız. Aynı şekilde Irak'ın niçin işgal edilip 1.500.000 civarında insan öldürüldüğünün mantıklı açıklaması vardır kafanızda. Ya İsrail? Dünyada sınırı belli olmayan başka bir devlet var mı? Toplu konut yaparak topraklarını genişleten başka bir ülke duydunuz mu? Dünyanın en vahşi, ırkçı din devleti İsrail'dir.

İslam'ın mutedil hale gelmesi için, batılıların Ortadoğu petrolünü cebe indirme, ülkeleri sömürme hevesinden vazgeçmeleri gerekiyor. Hegemonya elde etmek için katil sürülerini besleyip, silahlandırıp sağa sola saldırtmaktan vazgeçmeleri gerekiyor. Müslümanların, savunma psikolojisinden kurtulup rahatlamaları gerekiyor. Ondan sonrası felsefi tartışmadır. Canlı canlı derisi yüzülürken, kanımla abdest alıyorum diyen Hallac-ı Mansur'u yetiştiren topraklar, barbarlığa yenik düşmez. Buna eminim.

Sitelerde Paylaş

Istiklal mahkemelerinde Islam nedeniyle ceza verilseydi memlekette müslüman kalmazdı. Padişahı dinleyip işgalcilerle işbirliği yapanlar bu seçimlerinin sonuçlarına katlanmak zorunda kalmışlardır.

Komunizm, iktidarı din adamları ile paylaşmak istemeyen diktatörlerin tercihi olan politik bir sistemdir. Müslüman ülkelerde gerekmez çünkü Islam diktatörlere istedikleri tüm baskı araçlarını sağlar.

Sömürgecilik din adamlarının destek, teşvik ve kutsamaları ile yapılmıştır. Ateizm ile en ufak ilgisi yoktur.

1- işbirlikçiler dindarlar değildi, iskilipli değildi, şeyh sait değildi. İngilizlere karşı savaşanlar şimdi tüm okullarda ingilizceyi zorunlu ders ilan edenlerle aynı kişiler. Ülke ingilizlerden değil İslamdan kurtarılmaya çalışıldı. Bu nasıl bir mantıktır gökmavi?

2- Komünizm en ateşli atezim savunucularının beşiği. Milyonlarca insanı biz katletmedik, aynı ateist zihniyet katletti.

3- Sömürgeciler aydınlanmacı zihniyetin ta kendisidir ve seküler düzeni isteyenler tüm dünyayı halen köleleştirmeye çalışmaktadır. İslamın böyle bir amacı gayesi olmadığını tüm dünya ortadoğuda görüyor..!

Sitelerde Paylaş

Nasıl bir örnek vermemi istiyorsun?

Sen yazılanları okudun mu? Biz kimseyi ateist yapmak istemiyoruz.

Tam tersine. İnanç özgürlüğünü sonsuz kabul ediyoruz.

İslam'ın ne menem bir pislik olduğunu biliyoruz elbette. Ama o pisliğin özgür olarak pratik edilmesinin yararlı ve gerekli olduğuna inanıyoruz.

ama o pisliğin devleti ele geçirme riski her zaman var,sonuçta islamda takiyye denen bir gerçek var.Denetim mekanizmaları nasıl olacak?
Sitelerde Paylaş

Ben şöyle düşünüyorum:

Eğer bilim insanlara ölümsüzlüğü ya da uzun yaşamı verebilirse, işte o zaman dinler bitecektir. Bunun için başlıca ölüm nedeni olan 2 hastalığa çözüm bulunması bile yeterli olabilir. Kalp hastalıkları şimdiye kadar kanserin önüne geçiyordu ancak kanser son zamanlarda atak yaptı. Kanserin tedavisi ve damar hastalıklarının tedavisi %100 e yakın başarılabilirse, insan hayatı oldukça uzar ve ölüm korkusu ve dolayısı ile dinler de tarihe karışabilir.

Sitelerde Paylaş

Yahu, hadi bir şekilde İslam Arap çöllerine kadar geriledi diyelim, Vatikan ne olacak? Birinci bin yılda Avrupa'yı Hristiyan yaptık. İkinci binyılda Amerika ve Güney Afika'yı Hristiyan yaptık, Üçüncü binyılda Asya'yı Hristiyan yapacağız diyen Papa ne olacak? İsrail'in yaptığı katliamlardan sonra, döl almamış öküz kurban eden manyak Evanjelikler ne olacak? Hristiyanları daha uygar sanıyoruz galiba. Yugoslavya'da kuşattığı kentte sniper'lerle insan avlayanların, tepelere diktiği dev haçları gördünüz mü?

Çalıştığım yerde bir kızın elinde bir kitap görmüştüm. Kitap, hastalıkların ruhsal sebeplerini anlatıyodu. Şöyle, ayak mantarı: kendinizle barışık değilsiniz. Karaciğer yetmezliğl: çocukluğunuzda baskılanmışsınız. Buna benzer bir aptallık. Kız, batılı eğitim almış, iyi bir ailenin çocuğuydu. Havasına, rüzgarına baksanız yanına yaklaşamazdınız ama maalesef içindeki manevi boşluğu, sığır pisliği ile doldurmaya karar vermişti.

Bir atenin sadece İslam'a tepki duyması garip. İslam diğer din ve akıl dışı inançlardan daha kötü değil. Burada yazılanları, üye olmadan önce de takip ediyordum. Yaygın şekilde, Müslümanlar terörist kabul ediliyor. O zaman, ABD'nin Afganistan'ı niçin işgal ettiğini biliyor olmalısınız. Aynı şekilde Irak'ın niçin işgal edilip 1.500.000 civarında insan öldürüldüğünün mantıklı açıklaması vardır kafanızda. Ya İsrail? Dünyada sınırı belli olmayan başka bir devlet var mı? Toplu konut yaparak topraklarını genişleten başka bir ülke duydunuz mu? Dünyanın en vahşi, ırkçı din devleti İsrail'dir.

İslam'ın mutedil hale gelmesi için, batılıların Ortadoğu petrolünü cebe indirme, ülkeleri sömürme hevesinden vazgeçmeleri gerekiyor. Hegemonya elde etmek için katil sürülerini besleyip, silahlandırıp sağa sola saldırtmaktan vazgeçmeleri gerekiyor. Müslümanların, savunma psikolojisinden kurtulup rahatlamaları gerekiyor. Ondan sonrası felsefi tartışmadır. Canlı canlı derisi yüzülürken, kanımla abdest alıyorum diyen Hallac-ı Mansur'u yetiştiren topraklar, barbarlığa yenik düşmez. Buna eminim.

Kendi adıma konuşayım. Benim için hepsi aynı. Ama Türkiye'de yaşıyoruz, bizi birincil derecede etkileyen din Islam. Bu nedenle konular ve tartışmalar genellikle Islam üzerinden gidiyor.

Buraya Hristiyan yobazlar gelirse onlara da bilgimiz dahilinde aynı şekilde cevap veririz.

Not: Evanjelikler konusunda haklısın, belki şu an dünyadaki en tehlikeli dini grup bunlar çünkü ABD'nin tüm ateş gücünü kontrol etme potansiyeline sahipler. Bu fantastik bir düşünce gibi gelmesin çünkü ABD, W. Bush gibi dindar bir manyağı iki kere başkan yapmış bir ülke.

Sitelerde Paylaş

İyi de onlarla benim yazdıklarım arasında ne gibi bir ilişki kuruyorsun?

Ben alabildiğine özgürlükten bahsederken sen zorlamadan bahsediyorsun.

Üstelik onu bana atfediyorsun.

Aklına ilk gelen cümleyi üzerinde düşünmeden yazıyorsun.

Şöyle bağlantı kuruyorum; Biz kimseyi zorla müslüman yapamayız, siz de aynı şekilde zorla ateist yapamazsınız. Bir dönem çok kötü şekilde yapıldı bunlar ve ters tepti.

Özgürlüğün sınırı yoktur ve içi doldurulurken kişiler kendi çıkarlarına göre doldurur. ABD ve Avrupa kendi vatandaşlarına özgürlük sağlarken afrika ve ortadoğuda başkalarının özgürlüklerini ve hayatlarını çalar.

Emperyalist özgürlüğe karşıyım.

Sitelerde Paylaş

1- işbirlikçiler dindarlar değildi, iskilipli değildi, şeyh sait değildi. İngilizlere karşı savaşanlar şimdi tüm okullarda ingilizceyi zorunlu ders ilan edenlerle aynı kişiler. Ülke ingilizlerden değil İslamdan kurtarılmaya çalışıldı. Bu nasıl bir mantıktır gökmavi?

2- Komünizm en ateşli atezim savunucularının beşiği. Milyonlarca insanı biz katletmedik, aynı ateist zihniyet katletti.

3- Sömürgeciler aydınlanmacı zihniyetin ta kendisidir ve seküler düzeni isteyenler tüm dünyayı halen köleleştirmeye çalışmaktadır. İslamın böyle bir amacı gayesi olmadığını tüm dünya ortadoğuda görüyor..!

Nerelisin, kaç yaşındasın bilmiyorum. Benim ailemin yaşadığı şehir Yunan işgaline uğramış şehirlerden biridir. Gayet dindar olan büyüklerimden bire bir dinlediğim şey Yunan'a hizmet eden tayfa ile asker kaçaklarının Istiklal mahkemelerinde yargılandığıdır.

Şeyh Sait asılmamıştır, başka bir çok Kürtçü gibi sürgün edilmiştir. Bu doğru mudur? Bugünün penceresinden doğru değildir.

Islam'ın yayılması ile emperyalist ve köleci zihniyetin yayılması arasında ne fark var? Kölecilerde bir ellerinde Incil, diğer ellerinde kılıçla yayıldı. Kölecilere köleleri yakalayıp teslim edenlerde müslüman Araplardı. Köleci emperyalist ülkelerin ellerine geçirdikleri tüm ülkeler bugün dindardır -ateist değil-.

Bugünkü emperyalist sistem de dini kullanır. Doların üstünde "In God We Trust" yazar.

Sitelerde Paylaş

Nerelisin, kaç yaşındasın bilmiyorum. Benim ailemin yaşadığı şehir Yunan işgaline uğramış şehirlerden biridir. Gayet dindar olan büyüklerimden bire bir dinlediğim şey Yunan'a hizmet eden tayfa ile asker kaçaklarının Istiklal mahkemelerinde yargılandığıdır.

Şeyh Sait asılmamıştır, başka bir çok Kürtçü gibi sürgün edilmiştir. Bu doğru mudur? Bugünün penceresinden doğru değildir.

Islam'ın yayılması ile emperyalist ve köleci zihniyetin yayılması arasında ne fark var? Kölecilerde bir ellerinde Incil, diğer ellerinde kılıçla yayıldı. Kölecilere köleleri yakalayıp teslim edenlerde müslüman Araplardı. Köleci emperyalist ülkelerin ellerine geçirdikleri tüm ülkeler bugün dindardır -ateist değil-.

Bugünkü emperyalist sistem de dini kullanır. Doların üstünde "In God We Trust" yazar.

izmirliysen ve ulusalcıysan bunları söyleyebilirsin ancak ki sanırım öylesin. Benim dedelerim de tam tersini anlatıyor ayrıca.

unutma, vatan yunanlardan kurtarıldı dendi ama ingilizce öğrenmek zorundasın. bu ne perhiz bu ne lahana turşusu.

Sizler hem atalarınıza karşı hem de öz kültürünüze karşı yozlaştırıldınız. Bunu kabul etmeni beklemiyorum zaten ama umarım birgün gerçeği öğreneceksin.

Şeyh sait idam edildi. Araştırmadan yazmamanı tavsiye ederim. Ayrıca tarihinizi devlet kitaplarından öğrenmeyin.

seyh-sait.jpg

eyh-said-kimdir.jpg

tarihinde optimum tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

İzmirli değilim.

Şeyh Sait konusunda haklısın. Yazını yanlışlıkla Kürd Said diye anlamışım.

Ben okulda Almanca öğrendim, Ingilizce'yi 20 yaşımdan sonra ve isteyerek öğrendim çünkü bilimin dili İngilizce. Bilim ile haşır neşir olmak istiyorsan Ingilizce öğrenmek zorundasın. Eğer Araplar ilim yerine bilimle uğraşsalardı, Arapça öğrenmek zorunda kalırdık.

Arapların kültürünü din diye alıp yaşayanlar mı öz kültürümüze uzak kalıyor yoksa diğerleri mi? Eğer Arap asıllıysan buna cevap vermek zorunda değilsin.

Sitelerde Paylaş

şu foruma her gün gelip ateistlerin islamla nasıl savaştığını görürken aslında nasılda içlerinin acıdığına şahit oluyorum. Hep aynı şarkı, hamama gidiyorum diye çıkıyorsunuz değirmenle savaşıp dönüyorsunuz.

evet içimiz acıyor. İnsanlar 21.yy da hala masallarla ninnilerle nasıl uyutuluyor çok acı...

Sitelerde Paylaş

Bütün yapılacak laikliğe önem vermek ve kanunlarla laikliği kesin bir temele oturtmak.

Ardından diyaneti kapatıp, İslam'ı halkın eline teslim etmek.

Burada dikkat edilecek husus İslam'ın politikayı etkilemesini önlemek.

Eğer bu yapılabilirse, İslam bir anda yalnız Müslümanları ilgilendiren bir din olur.

İslamla gelen bütün sorunlar yalnız Müslümanları ilgilendirir. Ve onlar İslam'dan sorumlu olurlar.

Bu da İslam'ın rejim için bir tehlike oluşturmasını önler. İslam yalnız bir din olarak pratik edilir.

gerektiği takdirde sisinin yaptığı gibi sert önlemler alınması taraftarıyım.islamı halkın eline versen de onlar şeriattan vazgeçmez.çünkü dinleri "beni siyasete alet et, islami bir devlet yarat" diyor. hem laik hem müslüman olunmaz.bu tehlikeli dinle savaşmanın en iyi yolu eğitim ve halkı bilinçlendirmek, islamın zararlarına dair konferanslar vermek, kitap okuma oranını yükseltmektir...halk kitap okudukça islamdan uzaklaşacaktır.internet bile kaç kişiyi dinden soğuttu.dikkat ederseniz izmir istanbul ankara eskişehir gibi kitap okuyan gelişmiş şehirlerde din o kadar kuvvetli değil ama cahil güneydoğuda güçlü.en büyük savaş eğitim ve halkı bilinçlendirmek..halka islamın hiç de yunus emre mevlana olmadığını, taliban elkaide olduğunu anlatmalıyız. tarihinde dario tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

gerektiği takdirde sisinin yaptığı gibi sert önlemler alınması taraftarıyım.islamı halkın eline versen de onlar şeriattan vazgeçmez.çünkü dinleri "beni siyasete alet et, islami bir devlet yarat" diyor. hem laik hem müslüman olunmaz.bu tehlikeli dinle savaşmanın en iyi yolu eğitim ve halkı bilinçlendirmek, islamın zararlarına dair konferanslar vermek, kitap okuma oranını yükseltmektir...halk kitap okudukça islamdan uzaklaşacaktır.internet bile kaç kişiyi dinden soğuttu.dikkat ederseniz izmir istanbul ankara eskişehir gibi kitap okuyan gelişmiş şehirlerde din o kadar kuvvetli değil ama cahil güneydoğuda güçlü.en büyük savaş eğitim ve halkı bilinçlendirmek..halka islamın hiç de yunus emre mevlana olmadığını, taliban elkaide olduğunu anlatmalıyız.

Sert önlemlerle İslam'ı yayarsınız.. Halkın İslam'ı istediği gibi yaşamasını sağlarsanız, İslam terör dini olmaktan çıkar.

Siz bu düşüncelerinizle İslam'ı bir terör dini yapıyorsunuz. Siz Müslümanlara baskı ve terör uygularsanız, onların da size baskı ve terör uygulama hakları olur.

Eğitime önem veren, her türlü özgürlüğe de önem verir.

Bu düşüncelerinizle siz zorbasınız. Başarılı olamazsınız. Amaç insanları İslam'dan uzaklaştırmak bile değil. Herşeyden önce onların özgür ve mutlu yaşamını sağlamak.

Onların İslam'dan uzaklaşması ayrı bir yarar. Ve oluşturacağınız özgürlük ortamında o da gerçekleşecektir. Müslümanları da insan olarak kabul etmiyor görünüyorsunuz.

Onları davar veya koyun güder gibi güderek ve itip kakarak mı yönetmeyi düşünüyorsunuz?

Sitelerde Paylaş

Sert önlemlerle İslam'ı yayarsınız.. Halkın İslam'ı istediği gibi yaşamasını sağlarsanız, İslam terör dini olmaktan çıkar.

Siz bu düşüncelerinizle İslam'ı bir terör dini yapıyorsunuz. Siz Müslümanlara baskı ve terör uygularsanız, onların da size baskı ve terör uygulama hakları olur.

Eğitime önem veren, her türlü özgürlüğe de önem verir.

Bu düşüncelerinizle siz zorbasınız. Başarılı olamazsınız. Amaç insanları İslam'dan uzaklaştırmak bile değil. Herşeyden önce onların özgür ve mutlu yaşamını sağlamak.

Onların İslam'dan uzaklaşması ayrı bir yarar. Ve oluşturacağınız özgürlük ortamında o da gerçekleşecektir. Müslümanları da insan olarak kabul etmiyor görünüyorsunuz.

Onları davar veya koyun güder gibi güderek ve itip kakarak mı yönetmeyi düşünüyorsunuz?

Görüşmeyeli Sen çok değişmişsin haci :)

tarihinde optimum tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...