Jump to content

İSLAM'DAN NASIL KURTULURUZ?

Recommended Posts

Her yerin kara çarşaflılarla dolmasını istiyorum. erkekler sarık ve cübbe ile gezmeli. ayaklarda takunyalar istiyorum. Ellerde tesbih suratta 1 karış sakal. yıkık dökük evler ve evlerde çocuklar... babalarını değil, eşlerini bekliyorlar. Bu gece benim sıram diye bağırıyor ayşe, çünkü kocası bu gece elif'i istiyor yatağa. Yollarda asılan adamlar görmek istiyorum, taşlanan kadınlar da kabulüm... bunların hepsini hemen istiyorum ve uyanmak istiyorum karanlık bir sabaha...

Sitelerde Paylaş
  • İleti 123
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Insanlar seçimlerini ekonomik gerçeklere göre yaparlar. Önde görünen neden ne olursa olsun ekonomi günün sonunda belirleyici olur.

Bugün dindar görünmek ihale almanın, işe girmenin, veya yükselmenin sağlayıcısı ise insanlar önce dindar görünür sonra bazıları kendilerini vicdan muhasebesinden kurtarmak için gerçekten dindar hale gelirler.

Islam'ın etkisini kırmak istiyorsanız onun parasal kaynaklarını ve Islam çevresinde oluşan eko-sistemi yok etmeniz gerekir. Bu İslam'ı yok etmez ancak ülkenin geleceğinde belirleyici olmasını engeller. Ortalama IQ 86 olduğu sürece Islam'ı yok edemezsiniz.

Sitelerde Paylaş

Müslümanların derdi inanç özgürlüğünden çok inançlarını pratik etme ( Şeriat ) özgürlüğü, Hal böyle olunca ne kadar özgürlükçü olursa olsun dünyevi yasalar onlar için suistimal fırsatından başka bir anlam taşımıyor.

Ben böyle bir özgürlükten bahsetmedim.

Demokratik bir ülke olarak laikliği bazı yasalarla kesin olarak uyguladıktan sonra İslam'ı halka mal etmekten bahsettim.

Halk İslam'ı demokrasi ve kanunlar muvacehesinde istediği gibi yaşamalı..

Şeriat antidemokratik bir uygulama olacağından söz konusu olamaz.

Laik yasalara saygılı olan her dindar dinini istediği gibi pratik edebilmeli.

Bunda ne gibi bir sakınca var?

Sitelerde Paylaş

İzninizle Jung dan Alıntılar sunmak istiyorum; Ve son sözüyle ilgili bi kuram ya da sav öne sürüp çekileceğim, Ben sadece sizler tarafından anlaşılmak istiyorum, Bu sav güçlü bi sav ve değerlendirmelisiniz, En azından değerlendirip, sorgulayıp kaldırıp atmalısınız, Bütün hayatını her taşın altında, delilikler ve çılgınlıklar içinde, akıl yitimi eşiklerinde gerçek aramış, okumuş sorgulamış biri, bi dost oalrak yazıyorum ve yazacağım bunları;

Günümüzde, bizi tehdit eden tehlikenin doğadan gelmediğini, insan ve kitle ruhundan kaynaklandığını apaçık görüyoruz. Tehlike insanın ruhundan kopmuş olmasında.

Artık elinde mitolojinin anahtarı var. Ruhun tüm kapılarını açmakta özgürsün.

Bilimsel ruh incelemesinin (psikoloji), geleceğin bilimi olduğuna inanıyorum. Psikoloji doğa bilimlerinin en genci ve henüz emekleme evresinde bugün. Bizim için en önemli bilim dalı bu ;gerçektende, insanoğlu için en büyük tehlikenin açlık, deprem, mikroplar, kanser olmayıp, yalnızca insanın kendisi olduğu, göz kamaştırıcı bir açıklıkla ortaya çıkmaktadır. Nedeni ortada: Ruhsal yaraları saracak, etkili bir çare yok henüz, oysa bu yaralar doğanın en acımasız, en büyük yıkımlarından daha da yok edicidir ! İnsanı olduğu gibi halkları da korkutan en büyük tehlike psişik tehlikedir. Beliren genel güçsüzlüğün nedenleri, bilinçaltını hiç dikkate almaksızın tek bilinçle, ama yalnızca bilinçle ilgilenilmiş olmasıdır.

Duygusuz karanlığı aydınlatamayız ve bitkinliği harekete çeviremeyiz.

Mars gezegenine ulaşmak, kendi kendine ulaşmaktan daha kolaydır.

Tümüyle emin olduğum hiçbir şey yok. Tümüyle inandığım bir şey de gerçekten yok. Tek bildiğim, doğduğum ve var olduğum.

Yalnızlık, insanın çevresinde insan olmaması demek değildir. İnsan kendisinin önemsediği şeyleri başkalarına ulaştıramadığı ya da başkalarının olanaksız bulduğu bazı görüşlere sahip olduğu zaman kendisini yalnız hisseder

---

Sitelerde Paylaş

Hacı, anlattıkların, İslâm çerçevesinde mümkün değil.

Dindar bir kadın, kamu görevinde çalışamaz. Çünkü laik yasal sistemlerde, kamu çalışanı, hiç bir suretle dînî kılık giyemez ya da takı takamaz.

Bu da olmayacağına göre, laik bir ülke, İslâm'ı doğal olarak dışlar.

Sitelerde Paylaş

Yalnızlık, insanın çevresinde insan olmaması demek değildir. İnsan kendisinin önemsediği şeyleri başkalarına ulaştıramadığı ya da başkalarının olanaksız bulduğu bazı görüşlere sahip olduğu zaman kendisini yalnız hisseder- Jung

Mitoloji bize bi şeyler anlatıyor;

Şimdi elimizde şu var, İnsanlığın istilacı bi uzay uygarlığı tarafından sindirilmiş olabileceği savı, bunun gerçek olup olmadığını bilmiyoruz, Ben bilemem, Ben bunu okudum ve kendimce güçlü mantısal tutarımlar ürettim gerçek olabilirliğine dair ve açığım bu fikre, Ya öyleyse noktasındayım,

Tüm mitoloji bununla dolu, Yüzyılda binlerce hatta onbinlerce kaynak bu savla dolu, Bu insanlığın realitesinde ve gerçeğinde, bu saçmalık diyebilirsiniz, Ama görmezden gelemezsiniz, En azından bilginiz ya da bi fikriniz olmasını düşünerek yazıyorum ki, gerçek buysa tüm bu olanlar çok çok mantıklı ve bütün taşlar yerine oturuyor, Ve insanlığın böyle travmasal korkular üretmesi bütünce açıklanabiliyor, Çünkü bu uygarlığın bi istila için dönmek üzere olabileceğini belirten kaynaklar var, Gelişmiş uzay teknolojileri ile duygusal-duyusal HAARP benzeri manipülasyonlar üreterek insanlığı kontrol altında tuttuklarını belirten içerikler var, Bu doğru olabilir demiyorum, diyemem, ben nerden bilebilirim ama ben kendi subjektif yorumumda bunu kendi delirmelerimde anladım ki olabilirler, Deliliğimin dış kaynaklı tetiklendiğine dair kendi güçlü kişisel gözlemlerim var ve başka yorum sunamam, Bunu yazmam sizin için sadece deliliğimi kanıtlar bunu biliyorum, Ama en azından bunu alternatif fikir olarak bilmeli ve bu olası ise farkında olmalısınız, Ve en azından bu forum için bu sav bi alternatif olarak bilinir ve akılarda tutulur olana kadar yazacağım, Bu fikri birilerinin zihnine kazımaya çabalayamam ama en azından bi izini acabasını bırakabilirsem çekilip gideceğim; çünkü bunu benden fazla sorgulayanlar olacak; Bir masal bile başlı başına masal değildir, Mitoloji bize bi şeyler anlatıyor;

tarihinde sanalmanik tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Hacı, anlattıkların, İslâm çerçevesinde mümkün değil.

Dindar bir kadın, kamu görevinde çalışamaz. Çünkü laik yasal sistemlerde, kamu çalışanı, hiç bir suretle dînî kılık giyemez ya da takı takamaz.

Bu da olmayacağına göre, laik bir ülke, İslâm'ı doğal olarak dışlar.

Katılmıyorum. Kanunları o şekilde düzenlersiniz ki, kıyafet bir sorun oluşturmaz. ABD'de oluşturmuyor.

Kıyafet sosyal baskıdan etkilenir daha çok. Giysilerinize karşı gösterilen tepkiler sizi daha dikkatli giyinmeye zorlar.

ABD'de isteyen istediği gibi giyiniyor ve dinlerin uygulanmaları konusunda bir sorun yaşanmıyor.

Demek ki bu sorun bu şekilde halledilebiliyor,değil mi?

Dünyanın bazı ülkelerinde bizde yaşanan sorunlar yaşanmıyor. Demek ki mümkün.

Sitelerde Paylaş

Insanlar seçimlerini ekonomik gerçeklere göre yaparlar. Önde görünen neden ne olursa olsun ekonomi günün sonunda belirleyici olur.

Bugün dindar görünmek ihale almanın, işe girmenin, veya yükselmenin sağlayıcısı ise insanlar önce dindar görünür sonra bazıları kendilerini vicdan muhasebesinden kurtarmak için gerçekten dindar hale gelirler.

Islam'ın etkisini kırmak istiyorsanız onun parasal kaynaklarını ve Islam çevresinde oluşan eko-sistemi yok etmeniz gerekir. Bu İslam'ı yok etmez ancak ülkenin geleceğinde belirleyici olmasını engeller. Ortalama IQ 86 olduğu sürece Islam'ı yok edemezsiniz.

siz münafıklardan bahsediyorsunuz. İslam fakirlikle artar ve arttıkçada fakirleşir. İslam kendi kendini yok etmeye mahkum

Sitelerde Paylaş

Aslında sorun olarak kabul edilebilecek her insansal etkinlik, çok aşırı ve kanun dışı değilse, özgürlük kapsamı içine alınarak önemli bir sorun olmaktan çıkarılabilir.

Avrupa'da ve dünyanın çeşitli ülkelerinde bir sorun oluşturan faşizm, nazizim, ırkçılık, komünizm gibi aşırı eğilimler ABD'de serbesttir.

Ve bir sorun oluşturmamaktadırlar.

Her din önemli sorunlarla karşılaşılmadan pratik edilmektedir.

Önemli olan yasalara uymak ve onları ihlal etmemektir.

Yasalar ve Anayasa her ABD vatandaşına düşünce ve inanç özgürlüğü sağlamaktadır.

Benim aklıma gelen tek bir soru var,amerikadaki gibi bir sistem islam ülkelerinde nasıl inşa edilebilir?

İslam ülkelerinde,kötünün iyisi olan türkiyede bile,halk din bezirganları dışında,kimseye prim tanımıyor, din tandanslı birinin iktidara gelme şansı çok fazla..Türkiyede kemikleşmiş sağcı,yobaz bir çoğunluk var,ağzınla kuş tutsan bunlar ilerici,aydın kimselere oy vermez.Zorlamada olamayacağına göre nasıl olacak?İktidara gelemeden nasıl olacak?Özgürlüğü sağlayacak insanlar elbette özgür insanlar olmalı değilmi?

tarihinde Tremor tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

İslam'dan ve bütün dinlerden kurtulmanın bir yolu olmalı, değil mi?

İnsanlık bu konuda çok kötümser. Dinlerden kurtulmanın mümkün olmadığı şeklinde yaygın bir inanış var.

Ama ben insanlığı dinlerin olumsuz etkilerinden koruyacak ve zamanla dinlerden kurtulmasını sağlayacak bir yöntem biliyorum.

Bu konuda sizler ne düşünüyorsunuz?

Böyle bir yöntem mümkün mü?

Benim aklımdaki o yöntemin ne olduğunu henüz bilmiyorsunuz ama, tahmin edebilirsiniz.

Bakalım tahmin edebilecek misiniz?

İpucu vereyim. Zora asla baş vurmayacaksınız.

Biz de ateizm ve materyalizmden nasıl kurtuluruz diye uğraşıyoruz.

Sitelerde Paylaş

Katılmıyorum. Kanunları o şekilde düzenlersiniz ki, kıyafet bir sorun oluşturmaz. ABD'de oluşturmuyor.

Kıyafet sosyal baskıdan etkilenir daha çok. Giysilerinize karşı gösterilen tepkiler sizi daha dikkatli giyinmeye zorlar.

ABD'de isteyen istediği gibi giyiniyor ve dinlerin uygulanmaları konusunda bir sorun yaşanmıyor.

Demek ki bu sorun bu şekilde halledilebiliyor,değil mi?

Dünyanın bazı ülkelerinde bizde yaşanan sorunlar yaşanmıyor. Demek ki mümkün.

ABD'yi sürekli örnek göstermek doğru değil. Oradaki Müslüman oranı, hâl-î hazırda çok düşük. Emin olanbiliriz ki, ABD'deki liberalizm, ileriki yıllarda laikliğe dönüşecek.

Uygulamalar, zorunluluklardan doğar.

Sitelerde Paylaş

Ben böyle bir özgürlükten bahsetmedim.

Demokratik bir ülke olarak laikliği bazı yasalarla kesin olarak uyguladıktan sonra İslam'ı halka mal etmekten bahsettim.

Halk İslam'ı demokrasi ve kanunlar muvacehesinde istediği gibi yaşamalı..

Şeriat antidemokratik bir uygulama olacağından söz konusu olamaz.

Laik yasalara saygılı olan her dindar dinini istediği gibi pratik edebilmeli.

Bunda ne gibi bir sakınca var?

Laiklik kısaca;

Bir okulda ki disiplin yönetmenliğinden, anayasaya varıncaya kadar, toplumsal hayatı ve ilişkileri düzenleyen hukuk sisteminin kaynağını insan aklından ve çağın ihtiyaçlarından almasıdır.

Laikliğin sınırı budur. Bu sınırı aşmadıktan sonra kimin neye inandığı ne yaptığı sorun değil.

Ve Türkiye zaten böyle bir ülke idi. Münferit bazı olay ve dönemleri bir kenara bırakırsak hiç kimsenin özel alanlarına, ibadetlerine, inançlarına müdahale olmadı.

Peki şimdi neden dindarlar her düzenlemede inancı, dini, imanı ileri sürüp hukukun kaynağını dine dayandırmaya çalışıyorlar. Burada sınırları aşan laiklik mi? Müslümanlık mı ?

"..Demokratik bir ülke olarak laikliği bazı yasalarla kesin olarak uyguladıktan sonra..."

Bu yazdığınız, Örneğin Türkiye de nasıl yapılmalı ve ya yapılmalı idi.

Sitelerde Paylaş

Yalnızlık, insanın çevresinde insan olmaması demek değildir. İnsan kendisinin önemsediği şeyleri başkalarına ulaştıramadığı ya da başkalarının olanaksız bulduğu bazı görüşlere sahip olduğu zaman kendisini yalnız hisseder- Jung

Mitoloji bize bi şeyler anlatıyor;

Şimdi elimizde şu var, İnsanlığın istilacı bi uzay uygarlığı tarafından sindirilmiş olabileceği savı, bunun gerçek olup olmadığını bilmiyoruz, Ben bilemem, Ben bunu okudum ve kendimce güçlü mantısal tutarımlar ürettim gerçek olabilirliğine dair ve açığım bu fikre, Ya öyleyse noktasındayım,

Tüm mitoloji bununla dolu, Yüzyılda binlerce hatta onbinlerce kaynak bu savla dolu, Bu insanlığın realitesinde ve gerçeğinde, bu saçmalık diyebilirsiniz, Ama görmezden gelemezsiniz, En azından bilginiz ya da bi fikriniz olmasını düşünerek yazıyorum ki, gerçek buysa tüm bu olanlar çok çok mantıklı ve bütün taşlar yerine oturuyor, Ve insanlığın böyle travmasal korkular üretmesi bütünce açıklanabiliyor, Çünkü bu uygarlığın bi istila için dönmek üzere olabileceğini belirten kaynaklar var, Gelişmiş uzay teknolojileri ile duygusal-duyusal HAARP benzeri manipülasyonlar üreterek insanlığı kontrol altında tuttuklarını belirten içerikler var, Bu doğru olabilir demiyorum, diyemem, ben nerden bilebilirim ama ben kendi subjektif yorumumda bunu kendi delirmelerimde anladım ki olabilirler, Deliliğimin dış kaynaklı tetiklendiğine dair kendi güçlü kişisel gözlemlerim var ve başka yorum sunamam, Bunu yazmam sizin için sadece deliliğimi kanıtlar bunu biliyorum, Ama en azından bunu alternatif fikir olarak bilmeli ve bu olası ise farkında olmalısınız, Ve en azından bu forum için bu sav bi alternatif olarak bilinir ve akılarda tutulur olana kadar yazacağım, Bu fikri birilerinin zihnine kazımaya çabalayamam ama en azından bi izini acabasını bırakabilirsem çekilip gideceğim; çünkü bunu benden fazla sorgulayanlar olacak; Bir masal bile başlı başına masal değildir, Mitoloji bize bi şeyler anlatıyor;

sanalmanik dostum sen fazla düşünme bence sınırdasın şuan

Sitelerde Paylaş

ABD'yi sürekli örnek göstermek doğru değil. Oradaki Müslüman oranı, hâl-î hazırda çok düşük. Emin olanbiliriz ki, ABD'deki liberalizm, ileriki yıllarda laikliğe dönüşecek.

Uygulamalar, zorunluluklardan doğar.

Bu fantezi bile olamayacak kadar aşırı bir görüş.

Sitelerde Paylaş

İslam için önerdiğim çözüm ateizm ve materyelizm için de geçerlidir.

"Dinde zorlama yoktur."

Peki atezimde varmıdır. Tabiki vardır. Bu ülke istiklal mahkemelerini gördü. Dünya komünizm belasını gördü. Batıyla tüm dünya sömürgeciliği gördü vs vs vs

Sitelerde Paylaş

siz münafıklardan bahsediyorsunuz. İslam fakirlikle artar ve arttıkçada fakirleşir. İslam kendi kendini yok etmeye mahkum

Adlandırma önemli değil. Islami terminolojinin münafık veya başka bir isim vermesi durumu değiştirmez. Ekonomik bir şeyler elde etmek için müslüman görünmek veya olmak arasında ciddi bir fark yoktur çünkü görünenler de aynı şekilde yaşarlar. Başdanışman jöleli yalaka münafıktır ama tüm söylem ve eylemleri mevcut düzeni sürdürmek içindir. Sonuç değişmez.

Ben Türkiye'de Islam'ın gücünü kırmaktan bahsediyordum. Arapların kültürlerinin toplamı olan Islam'ı dünyada kırmak veya yok etmek bizim gücümüzün çok ötesinde.

Sitelerde Paylaş

Orasını bilemem.. Ben size son derece basit bir çözüm yolu gösteriyorum.

Uygulaması sizi ilgilendiriyor. Beni değil.

Batı laiklik temelinde toplumsal uzlaşmayı " Aydınlanma " çağın da halletmiş. Ne yazık ki biz bagajımızda 200 yıllık bir gecikmeyi taşıyoruz.

Sitelerde Paylaş

Hacı söylediklerine katılmıyorum

Türiye müslüman bir ülke sen bize hristiyan budist vb. ülkeleri örnek gösteriyon. Hristiyanlık ve budizm laik bir din. adamların devlet yönetimini ele geçirme gibi amacı yok.

Din felsefecileri islamı aşırı politik bir din olarak görürler. İslam devlet rejimidir.

Diyaneti kaldırsan bile insanlar neden ateist olsunki ayrıca

tarihinde ANGEL- tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...