Jump to content

İSLAM'DAN NASIL KURTULURUZ?

Recommended Posts

• İleti 123
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Bırakın bu demokrasi özgürlük çağdaşlık ayaklarını. Bu dünyada kimin gücü kime yeterse.Gücünüz yeterse dini kaldırın.

Zamanı geldiğinde islamı hakim kılacağız bu ülkede ve dünyada. Zalimler nasıl bir devrim ile devrileceklerini görecekler.

Aç tavuk kendini darı ambarında görürmüş. Eğer bu kafayla devam ederse İslam alemi ilerde daha çok kötü günler görecek.

Sitelerde Paylaş

Atarlı-giderli konuşmalar, bozuk bir üslup ve sürekli hükmedeceğine dair iddialı sözler. Kibrin doruklarında dolaşıyorlar. İktidarın sarhoşluğu kendilerini olduğundan güçlü hissettiriyor. Bu yüzden islam coğrafyalarında iç çatışma eksik olmaz. Kibirleri yiyecek onları.

tarihinde Deschain tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bırakın bu demokrasi özgürlük çağdaşlık ayaklarını. Bu dünyada kimin gücü kime yeterse.Gücünüz yeterse dini kaldırın.

Zamanı geldiğinde islamı hakim kılacağız bu ülkede ve dünyada. Zalimler nasıl bir devrim ile devrileceklerini görecekler.

Evet evet, tabi ki, Islamic revolution ile birlikte insan daha da değerlenecek !

yvGplmZ.jpg

Sitelerde Paylaş

Bu kafayla sen ancak iyi bir kukla olursun. Her zaman senin gibileri kullanacak uyanıklar çıkar, din ayaklarıyla bütün pis işlerini senin gibi cahillere hallettirirler, onlar cebini doldurur, size de huri hayalleri ile pislik içinde yaşamak kalır.

tarihinde sağduyu tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Siz kimsiniz?Kimin adına konuşuyorsunuz?birilerinin adına konuşma yetkisini nasıl buluyorsunuz?zalim kim?kim kime nedne nasıl zulmediyor?zulmeden kim?siz kimsiniz?gruplar ya da birileri adına konuşma yetiniz ya da yetkiniz mi var?birileri sözcü mü seçti sizi?Dini kaldırmak ne? Yerlerde mi sürünüyor, Siz kaldırın ayağa; GÜç,bilgi güçtür, Güç bilgidir; Yıkmazi yakmaz, zorgüç kullanmaz; basıya ya da itkiye gerek kalmaz; GÜç doğurmaz bilgi, Güç olmaz merak etmeyin; Siz kaldırın ayağa;Bilgide zorlama yoktur;

Sitelerde Paylaş

Dine karşı akılla bilimle mücadele etmek çok da verimli değil. Sebebi dinin neredeyse tamamen duygusal olması. Aklıyla, mantığıyla tartıp düşünüp araştırıp dine bağlanmıyor ki insanlar akılla bilimle ikna olsunlar.

Duygular çok etkili, zaten eğitim seviyesi düşük toplumlarda ve bireylerde duygusal bir dine bağlılık var. Ortalama dindar bir insanı en belirgin olarak Korku ve sevgi, korunma ait olma duyguları yöneltiyor dine. Yaratıcı yı bir ebeveyn gibi seven ve kollayan görüyorlar ve peygamberi de bir eşsiz temiz efsanevi insan. Allah sevgisi var , aynı zamanda korkusu da var. Dindar insan, Allah'ın da kendisini sevdiğini düşünür ve duygusal olarak bağlanır. Ne kadar mantıkla bilimle gelirseniz, sevdiğine hakaret görüp sizi dinlemez sinirlenir.

Aşık bir erkeğe kadın duygularını sömürerek istediklerini yaptırır, Aynen din üzerinden geçirenler öyle yapıyor duygu sömürüsü. Anne sevgisi, çocuk sevgisi falan bize çok kutsal görünür fakat şimdi bunların evrimin bir ürünü genlerin devamı için olduğunu biliyoruz. Dindar kişi bunu düşünemez bile, Allahı da aynı kategoride sever veya korkar.

Eğer dini islami bitirecek bir yöntem varsa duygulara yönelmeli yada isveç norveç gibi birden zengin ve eğitimli olmalı toplumun herkesimi.

tarihinde hoca-efendi tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Evet evet, tabi ki, Islamic revolution ile birlikte insan daha da değerlenecek !

yvGplmZ.jpg

bu kadirin youtube videolarından birtanesinde bu daha çocuk ve zayıfken koşup eğlenemiyormuş sakat gibi bişeymiş annesi bunun belden aşağısını kurban kanı ile yıkamış ertesi gün koşarak zıplayarak oynamaya başlamişti o bölümün isminide unutmustum ama bu adam Atatürk ve yaptığı devrimlerden nefret eder. bu adamlar hala şeriat isteyen tipler eski kafalılar

Sitelerde Paylaş

Tek sorun dinler mi acaba?Dinler ortadan kalkınca dünyadaki cehalet ve sefalet yok mu olacak zannediyorsunuz.Ne olursa olsun ilk amaç nesilleri bilimle sanatla donatmak ve sorgulayan merak eden insanlar yetişmek.Bunlar yerine oturunca zaten gerisi kendiliğinden gelecektir.

Edit:Tabi bunları yapabilmek için Türkiyedeki eğitim sistemini yok etmeliyiz.

tarihinde Magiani tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Tek sorun dinler mi acaba?Dinler ortadan kalkınca dünyadaki cehalet ve sefalet yok mu olacak zannediyorsunuz.Ne olursa olsun ilk amaç nesilleri bilimle sanatla donatmak ve sorgulayan merak eden insanlar yetişmek.Bunlar yerine oturunca zaten gerisi kendiliğinden gelecektir.

Edit:Tabi bunları yapabilmek için Türkiyedeki eğitim sistemini yok etmeliyiz.

Tek sorun dinler diyen mi var? Sorunlardan birisi de din.

Sitelerde Paylaş

Bu kesin ve gerçeki bi çözüm üstadım ve bu şaka değil gerçek;

Şu üç veriyi tüm insalığa ya da müslümanlara baştan aşağı kutsal kitap gibi okutun;

Yeryüzünde ne din kalır ne islam;

Kayopya Deneyi,(Cassiopaean Experiment)

Ra Bilgileri; (Ra Materiel)

Ve Pleidaes Öğretileri - Şafağı Getirenler (Bringers Of Dawn)

Neden ve nasıl?

1-Ra material diyor ki, Biz evrendışı değilse de onun gibi bi zeka-bilinç bütünlüğüyüz ve geçmişte Muhammedle iletişim kurduk, Buna inanırlarsa bi Tanrı kalmaz ortada, Muhammed bunlar ya da başka evrensel zekalarla iletişim kurmuş olur;

2-RA Material diyor ki; Musa yanlış kanalla, karanlık iletişimler kurdu ve bu dünyadan üzgün ayrıldı, Bu durumda peygamberler hep iyilerle iletişim kurmamışlar olur; Birden çok kaynakla iletişim kurmuşlar olur;

3- Cass diiyor ki; İsanın mucizeleri yoktu, Bi marangozdu sadece ve ruhsal gerçeklerini insanlara analtan normal gebelikten doğmuş sıradan bi insan;

4- Ple diyor ki; Biz inanç paradigmalarınızı yıkmak ve inanç balonlarını söndürmek istiyoruz;

5- Cass diyor ki Tanrı bi ilüzyon;

Bu üç kaynak, dinler benzeri yollarla edinilmiş;

Kanallık, trans kanallık;

Bunu okuyan aklı başında herkes o peygamerlerin neler yamış oalbileceği ve nasıl bilgi almış ve insanlığa sunmuş olabileceğini, nasıl yanılmış olabileceğini az buçuk görecek;

GÖRMEDİ Mİ;

TRANS KANALLIK; Ben denemeye hazırım tüm biliminizin önünde, ölçülmeye ve gözlemlenmeye hazırım; Bilim beni ya da başka denemek isteyeni gözlemlesin;

Ouja kanallığı (Ruh tAhtası) İsteyeninizle istediğiniz zaman istediğiniz kadar denemeye hazırım, Aklın erişemeyeceği bilgi alınıp alınmayacağını, sınanuıp sınanmayacak bilgi, alınıp alınmaycağını birlikte deneyleyelim;

Cass kanalını sundum; Grubun maili, sitesi açık, Buyrun canlı gözlem yapmayı teklif edelim, Kendimiz sorular soralımi Buyrun bilime sunalım, ölçsün gözlemlesin denesin;

Yalancılar dolu ortalık, Gözünüz açın, Dünya gerçeği bu değil; UYUTULUYORSUNUZ;

İspat isteyen benden ne istiyor;

Sitelerde Paylaş

Dine karşı akılla bilimle mücadele etmek çok da verimli değil. Sebebi dinin neredeyse tamamen duygusal olması. Aklıyla, mantığıyla tartıp düşünüp araştırıp dine bağlanmıyor ki insanlar akılla bilimle ikna olsunlar.

Duygular çok etkili, zaten eğitim seviyesi düşük toplumlarda ve bireylerde duygusal bir dine bağlılık var. Ortalama dindar bir insanı en belirgin olarak Korku ve sevgi, korunma ait olma duyguları yöneltiyor dine. Yaratıcı yı bir ebeveyn gibi seven ve kollayan görüyorlar ve peygamberi de bir eşsiz temiz efsanevi insan. Allah sevgisi var , aynı zamanda korkusu da var. Dindar insan, Allah'ın da kendisini sevdiğini düşünür ve duygusal olarak bağlanır. Ne kadar mantıkla bilimle gelirseniz, sevdiğine hakaret görüp sizi dinlemez sinirlenir.

Aşık bir erkeğe kadın duygularını sömürerek istediklerini yaptırır, Aynen din üzerinden geçirenler öyle yapıyor duygu sömürüsü. Anne sevgisi, çocuk sevgisi falan bize çok kutsal görünür fakat şimdi bunların evrimin bir ürünü genlerin devamı için olduğunu biliyoruz. Dindar kişi bunu düşünemez bile, Allahı da aynı kategoride sever veya korkar.

Eğer dini islami bitirecek bir yöntem varsa duygulara yönelmeli yada isveç norveç gibi birden zengin ve eğitimli olmalı toplumun herkesimi.

Bu çerçevede değerlendirirsem ışık hızına yaklaşılıp gezegenler arası seyahatların başladığı ya da bu gezegenden başka bir gezegene taşındığımızda ya da nükleer bir savaş sonrası kabe vb kutsal mekanlar tahrip olupta Tanrı nın hiçbir şey yapmadığı bir zamanda bunu gören insanlar hızla dinsizleşme sürecine girecekler.Düşünsenize gezegenler arası yolculuk başlayacak ya da galaksiler arası ama insanlar hala hac için kabeye gelecekler.Gerisini siz düşünün.

Sitelerde Paylaş

Bu çerçevede değerlendirirsem ışık hızına yaklaşılıp gezegenler arası seyahatların başladığı ya da bu gezegenden başka bir gezegene taşındığımızda ya da nükleer bir savaş sonrası kabe vb kutsal mekanlar tahrip olupta Tanrı nın hiçbir şey yapmadığı bir zamanda bunu gören insanlar hızla dinsizleşme sürecine girecekler.Düşünsenize gezegenler arası yolculuk başlayacak ya da galaksiler arası ama insanlar hala hac için kabeye gelecekler.Gerisini siz düşünün.

Bişey değişeceğini pek sanmıyorum.bu konuda benim umudum kalmadı.başka bir forum da adam ''dağlar bulutlar gibi hareket eder ''ayetini vermiş,burdan dünyanın kendi etrafında döndüğüne kanaat getirmiş,Diyorumki bu ayetten nasıl bu sonuca vardın? adam anlaya delil çok diyor...Yani kısacası isterse uzaylılar gelse bizde kuran yok inanç yok dese,bunlar yine inanır...ne diyelim allah islah etsin :)
Sitelerde Paylaş

İslam karşı karşı propaganda yapılmalı.

İslam sürekli TVlerde propaganda yapıyor. Cuma programları ramazan programları kurban programları beyin yıkama yapmaktan başka birşey yapmıyor. Ateist bir televizyon bir hayaldır müslümanlar gücünü şiddeten alırlar.

Ateistler sadece internetler. Ateistlerin propaganda siteleri yetersiz kalıyor. Ateistler bu konuda daha çok çalışmalı. Daha çok internet sitesi açılmalı. İslamın terörizm olduğu gösterilmeli. Google aratmalarda muhammed yazınca ilk sırada ateist siteler çıkmalı.

Sitelerde Paylaş

Hemfikirim. Kontrapropaganda aktivitelerine ağırlık verilmeli. Evrim teorisini halka anlatmak için yapılan çalışmalar yetersiz maalesef. Sözde bilimsel kaynaklara ulaşmak gerçek akademik kaynaklara ulaşmaktan daha kolay.

tarihinde Tasvir-i Efkar tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Hemfikirim. Kontrapropaganda aktivitelerine ağırlık verilmeli. Arama motoruna "evrim teorisi" yazınca karşına direkt Harun Yahya siteleri çıkıyor ne yazık ki. Gerçek akademik kaynaklara ulaşmak sözde bilimsel kaynaklara ulaşmaktan daha zor.

Türkiyede 2 tane forum var 5-6 tane etkili site var.

Eksisözlüğün üzerine devlet baskı kurdu çünkü Muhammed yazınca bir ara google ilk sıradaydı. Eksi sözlükte çok ateist var çok iyi propanda yaptılar. Olay başbakanlığa kadar gitti. Müslümanlar rahatsız oldu TV medyalarına bile yansıdı. Ateist sitelerde eksi sözlüğün başarısını gösterebilir. Eksisözlük geri adım attı konuları sildi. Ateist siteler geri adım atmıyacaktır. Şimdi Z kuşağı geliyor Z kuşağı bilgisyarla internetle çok içli dışlı. İnternet medyasında güçlü ateist propaganda etkili olacaktır.

Sitelerde Paylaş

Böyle propagandanın sonuç vereceğini sanmıyorum. Ayrışma yaratarak çatışmayı artıracaktır. Bunun yerine insan hakları ve özgürlük için adım atsanız daha iyi.

Ayrışma zaten var dostum Muhammed bizi kafir ilan etmişti. Müslamanlarla ateistlerin anlaşaması imkansız. İslam gücünü sayısından alıyor. saysısal üstünlüğü kaybettimi işi biter islamın.

tarihinde ANGEL- tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...