Jump to content

Atatürk'ün Gençliğe Hitabesi

Recommended Posts

Bence Atatürk'ü savunmaya gerek yok.

Onun yaptıkları meydanda..

Onun devrimleri sırasında ezilen, bastırılan, öldürülen bir kesim var.

Ama o kesim ülkenin aydınları değil. Ülkenin yobazları.. Hainler..

Hiç kuşkusuz onlara bazı haksızlıklar yapılmış olabilir.

Ben şahsen onlarda savunulacak değerler bulmuyorum.

Onların torunları aramızda yaşıyor.

Artık onlar gibi yaşamıyorlar, inanmıyorlar ve düşünmüyorlar.

Ama onların Atatürk'e olan kin ve nefretleri hala devam ediyor.

Neden nefret ettiklerini bile yeterince bilmiyorlar çoğu. Kendilerine intikal eden nefreti devam ettiriyorlar.

Atatürk'ün devrimlerine karşı devrim yapmalarının imkansızlığını biliyorlar.

Atatürk devrimlerinin çoğunu benimsememezlik edemezler artık. Çünkü onlarla büyümüşler..

Bu da onların kin ve nefretini artırıyor.

Atatürk'den kurtulmalarının imkansızlığı onları büyük bir düş kırıklığına uğratıyor.

Ben diyorum ki.. Sürünsünler onlar.. Aptallar. Bağnazlar. Hainler..

İktidar olmalarına rağmen sürünüyorlar hainler..

Atatürk düşmanı bir hükümetin başta olmasına ve Atatürk düşmanlığının açıkça pratik edilmesine rağmen, Atatürk ilkelerine sadakat devam ediyor.

Yakında bu hükümet gidecekse, bundan Atatürk ilkelerine olan sadakat sorumlu olacak.

Aynen katılıyorum. Ayrıca koyulaştırdığım kısım da tipik bir müslüman davranışı değil mi zaten? "Niye müslümansın?" Anası, babasından onu gördüğü için. İngiltere'de doğsa hristiyan olmasına hiçbir mani yok yani. :)

Sitelerde Paylaş
  • İleti 102
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Buyrun işte, çarpıtmanın,bilgisizliğin dik alası.

Sonuçta peygamber bir insan olucak o da bir kavme ait olucak bundan doğal ne var. Hz.Muhammed'de bir insandır ve Araptır. Kitabında Arapça olması gayet normaldir. Türkçe olucak hali yoktu ya. Din önce indiği yeri düzeltmeliki sonra çevresine yayılabilsin. Mekkedeki Medinedeki insanlar islam olmadan dünyaya islamın yayılmasını beklemek abesle iştigaldir. Kuran ayetlerinde Ey araplar diye vurgulamaz. Ey insanlar yahut ey inanlar gibi ifadeler vardır. Üstünlüğün ırkta değil takvada olduğunu söyler. Öyle doğru düzgün bilgi sahibi olmadan 2 ayet yazmakla olmuyor bu işler. Kuranın bütününe hakim olucaksın, bütünlük içinde ayetleri değerlendireceksin. Gerçi sizin böyle bir derdiniz yok. İşinize gelen ayeti alıp çarpıtmaktan başka bildiğiniz bir şey yok.

SEBE 28

Biz, seni ancak bütün insanlara müjdeleyici ve uyarıcı olarak gönderdik. Fakat insanların çoğu bilmezler.

ENBİYA 107

(Ey Muhammed!) Seni ancak âlemlere rahmet olarak gönderdik.

FURKAN 1

Âlemlere bir uyarıcı olsun diye kuluna Furkân’ı indiren Allah’ın şanı yücedir.

HUCURAT 13

Ey insanlar! Biz sizi bir erkekle bir kadından yarattık. Birbirinizi tanıyıp sâhib çıkmanız için milletlere, sülâlelere ayırdık. Şunu unutmayın ki ALLÂH'ın nazarında en değerli, en üstün olanınız, takvâda en ileri olandır. Muhakkak ki ALLÂH herşeyi bilir, her şeyden hakkıyla haberdârdır.

peki arap kardeşim neden madem ısrarla her türlü ibadeti arapça yapmakta ısrar ediyorsunuz ve hala utanmadan bu din insanlığa indi diyorsunuz ?Bu din evrenselse ortaçağ arabının yediği her haltı neden din diye millete kakalıyorsun ?dua namaz kuran okuma neden her sözde allaha yaklaşma yolunuz arapça ?Onlar arap olduğu için arapça konuşuyor dua ediyor utanmasanız türkçeyi unutun arapça konuşun bile dersiniz post itim.Biz Türküz bizde okunan ezanın arapça olacak hali var mı ?

Sitelerde Paylaş

Atatürk'ün, diğer birçokları yanında en beğendiğim sözü şudur.

"'Hayatta en hakiki mürşit ilimdir, fendir. İlim ve fennin dışında mürşit aramak gaflettir, dalalettir, hıyanettir."

Salt bu söz bile, O'nun insanlık tarihinde bir yıldız gibi parlamasını sağlamaktadır.

Saygı ve minnetle anıyorum.

Sitelerde Paylaş

Atatürk'ün yolundan gidenden ancak ve ancak dinciler korkar, çünkü bütün ilkeleri din denen yalanın foyasını ortaya çıkarmaya yöneliktir. ;) Bu ülkede insanlığı, aklı, bilimi, düşünceyi, barışı, yeşili, güzeli savunan kimselerin yolu Atatürk'ün yoluyla bağdaşmak durumundadır.

Sitelerde Paylaş

Peygamber ile Atatürk'ü karşılaştıracak kadar düşmeyin.

Ayrıca çoğu karşılaştırma alakasız.

O ayetleri cımbızla seçmişsin tebrik ediyorum :D yani gerisi yada devamı var ayetlerin bir olaya bağlanıyor.

Tuturmuşlar cıbız ha cıbız bi makas eksik onuda yanımda gezdirmeye başladım :( kardeşim kaçi olupta ayetimi yedik ayetler yerine duruyor.

tarihinde güven tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Atatürk'ün gençliğe hitâbesi"nin öz türkçesi

Bugün ulaştığımız sonuç, yüzyıllardan beri çekilen ulusal yıkımların yarattığı uyanıklığın ve bu sevgili yurdun her köşesini sulayan kanların karşılığıdır.

bu sonucu, türk gençliğinin koruyuculuğuna bırakıyorum.

Ey türk gençliği ! birinci ödevin türk bağımsızlığını, türk cumhuriyetini, sonsuza dek korumak ve savunmaktır.

Varlığının ve geleceğinin biricik temeli budur. bu temel, senin en değerli (güven) kaynağındır. gelecekte de, yurt içinde ve dışında, seni bu kaynaktan yoksun etmek isteyecek kötüler bulunacaktır.

Bir gün, bağımsızlığını ve cumhuriyeti'ni savunmak zorunda kalırsan, göreve atılmak için, içinde bulunacağın ortamın olanak ve koşullarını düşünmeyeceksin !

Bu olanak ve koşullar çok elverişsiz olabilir. bağımsızlığına ve cumhuriyeti'ne kıymak isteyecek düşmanlar, bütün dünyada benzeri görülmedik bir yenginin temsilcisi olabilirler.

Zorla, ya da aldatıcı düzenlerle, sevgili yurdunun bütün kaleleri alınmış, bütün gemi yapım yerleri ele geçirilmiş, bütün orduları dağıtılmış ve yurdun her köşesine eylemli olarak girilmiş olabilir.

Bütün bu durumlardan daha acı ve daha korkunç olmak üzere, yurdun içinde yönetim başında bulunanlar, aymazlık ve sapkınlık ve üstelik hayınlık içinde bulunabilirler. dahası, yönetim başında bulunan böyleleri, kişisel çıkarlarını, yurduna girip yayılmış olan (dış) düşmanların siyasal erekleriyle birleştirebilirler.

Ulus, yoksulluk ve darlık içinde ezgin ve bitkin düşmüş olabilir.

Ey türk geleceğinin genç kuşakları !

İşte bu ortam ve koşullarda bile ödevin, türk bağımsızlığını ve cumhuriyeti'ni kurtarmaktır.

Gereksindiğin güç, damarlarındaki soylu kanda vardır.

Bir insan milletini nasıl bu kadar tanıyabilir?

Bir insanoğlu nasıl böylesine ileri görüşlü olabilir?

ve bir insan bu durumları öngörürken nasıl olur da herşeyi millete emanet eder?

ve bu güven nasıl da boşa çıkarılır?

Sitelerde Paylaş

Bu da insanlara önderlik etsin diye gönderilmiş muhammedin hitabesi,diyanet saklasada adam hala kölelerden bahsedip meşrulaştırmaya çalışıyor,köleliğin olmadığı bir dünyayı hayal edememiş galiba!Bakın ne demiş..

"Babasından başkasına ait soy iddia eden soysuz yahut efendisinden başkasına intisaba kalkan köle, allah'in, meleklerinin ve bütün insanların lanetine ugrasin."

tarihinde Tremor tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Atatürk'ün gençliğe hitâbesi"nin öz türkçesi

Bugün ulaştığımız sonuç, yüzyıllardan beri çekilen ulusal yıkımların yarattığı uyanıklığın ve bu sevgili yurdun her köşesini sulayan kanların karşılığıdır.

bu sonucu, türk gençliğinin koruyuculuğuna bırakıyorum.

Ey türk gençliği ! birinci ödevin türk bağımsızlığını, türk cumhuriyetini, sonsuza dek korumak ve savunmaktır.

Varlığının ve geleceğinin biricik temeli budur. bu temel, senin en değerli (güven) kaynağındır. gelecekte de, yurt içinde ve dışında, seni bu kaynaktan yoksun etmek isteyecek kötüler bulunacaktır.

Bir gün, bağımsızlığını ve cumhuriyeti'ni savunmak zorunda kalırsan, göreve atılmak için, içinde bulunacağın ortamın olanak ve koşullarını düşünmeyeceksin !

Bu olanak ve koşullar çok elverişsiz olabilir. bağımsızlığına ve cumhuriyeti'ne kıymak isteyecek düşmanlar, bütün dünyada benzeri görülmedik bir yenginin temsilcisi olabilirler.

Zorla, ya da aldatıcı düzenlerle, sevgili yurdunun bütün kaleleri alınmış, bütün gemi yapım yerleri ele geçirilmiş, bütün orduları dağıtılmış ve yurdun her köşesine eylemli olarak girilmiş olabilir.

Bütün bu durumlardan daha acı ve daha korkunç olmak üzere, yurdun içinde yönetim başında bulunanlar, aymazlık ve sapkınlık ve üstelik hayınlık içinde bulunabilirler. dahası, yönetim başında bulunan böyleleri, kişisel çıkarlarını, yurduna girip yayılmış olan (dış) düşmanların siyasal erekleriyle birleştirebilirler.

Ulus, yoksulluk ve darlık içinde ezgin ve bitkin düşmüş olabilir.

Ey türk geleceğinin genç kuşakları !

İşte bu ortam ve koşullarda bile ödevin, türk bağımsızlığını ve cumhuriyeti'ni kurtarmaktır.

Gereksindiğin güç, damarlarındaki soylu kanda vardır.

Bir insan milletini nasıl bu kadar tanıyabilir?

Bir insanoğlu nasıl böylesine ileri görüşlü olabilir?

ve bir insan bu durumları öngörürken nasıl olur da herşeyi millete emanet eder?

ve bu güven nasıl da boşa çıkarılır?

peşkeş çekilen kamu mallarını ,ergenekonu ,yargı,medya ve emniyetin ele geçirilmesini görmüş resmen.İçimde bu hırsız din sömürgeni hainlere karşı büyük öfke var.Bunlar belalarını bulmadan ölsem gözüm açık gitcek

Sitelerde Paylaş

Hakaret eden ateistlerİ şikayet etmeme rağmen bershan'ı atmışlar. İşte siz busunuz. islami sitelere laf atarsınız ama putunuza dokunuldumu keyfe göre hemen siteden atarsınız.

Kendiniz istediğiniz gibi ağır ifadeler hakaretler kullanabilirsiniz ama karşınızdakinin cevap dahi vermesini hazmedemezsiniz. Sizden büyük yobaz yok

Şimdi hadi kendiniz çalın kendiniz oynayın. Birbirinizi pohpohlayın,gazlayın.

Sitelerde Paylaş

Hakaret eden ateistlerİ şikayet etmeme rağmen bershan'ı atmışlar. İşte siz busunuz. islami sitelere laf atarsınız ama putunuza dokunuldumu keyfe göre hemen siteden atarsınız.

Kendiniz istediğiniz gibi ağır ifadeler hakaretler kullanabilirsiniz ama karşınızdakinin cevap dahi vermesini hazmedemezsiniz. Sizden büyük yobaz yok

Şimdi hadi kendiniz çalın kendiniz oynayın. Birbirinizi pohpohlayın,gazlayın.

Senin bu forumdaki yokluğun bizde onarılmaz yaralar açacak

Sitelerde Paylaş

Söylediklerin normaldir. Türk milliyetçiliği kuran adam zaten yahudi. Türk milliyetçisinin araplarda nefret etmesi gayet normal.

Türk milliyetçiliği poh pohlayan bu yahudi daha sonra Arap'lardaki arap milliyetçiliğinide poh pohlamıştır. Türk sevmeyen Arap milliyetçiliğininde olması tabi gayet normal.

Sen arap ya da kürt olduğun için batıyor sana Türklük .Kendini arap sanıp arapların tarihi düşmanı yahudilere kkin kusuyor adam şuursuz ,senin gibi robotların inanması gereksizdir ,inanç için de beyin gerekiyor ,inançsizlık için de!

tarihinde direngezi tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Yuh, bu gerçek mi? :wacko::blink:

Bilmiyorum ki nette dolaşıyor. Ama parodi olsa bile STV dizileri hep bu seviyededir. Helal süt emmiş dindar hanım kızımız laikçi / putperest ailenin gadrine uğrar.

Mazlum edebiyatı din tüccarlarının vazgeçilmezidir.

0igSrwr.jpg

Sitelerde Paylaş

Bu arada sabık mağduriyet literatürünü hatırlamakta fayda var.

"Benim başörtülü bacılarıma saldırdılar" Tayyip Erdoğan

ba%C5%9F%C3%B6rt%C3%BCl%C3%BC-bac%C4%B1lar%C4%B1ma-sald%C4%B1rd%C4%B1lar_458770.jpg

Karaköy efsanesi çöktü:

kabatasta-turbanli-dayagi-efsanesinde-bir-tas-daha-dustu--3007131200_m.jpg

Vakit'ten başörtülü kadınlara hakaret:

islamda-basortusu-degil-carsaf-var-basortulu-ciplaklar-buyuk-sorun-1510131200_m.jpg

Polis başörtülü kadının boğazını sıkıyor:

tarihinde Tasvir-i Efkar tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bu arada sabık mağduriyet literatürünü hatırlamakta fayda var.

"Benim başörtülü bacılarıma saldırdılar" Tayyip Erdoğan

ba%C5%9F%C3%B6rt%C3%BCl%C3%BC-bac%C4%B1lar%C4%B1ma-sald%C4%B1rd%C4%B1lar_458770.jpg

Karaköy efsanesi çöktü:

kabatasta-turbanli-dayagi-efsanesinde-bir-tas-daha-dustu--3007131200_m.jpg

Vakit'ten başörtülü kadınlara hakaret:

islamda-basortusu-degil-carsaf-var-basortulu-ciplaklar-buyuk-sorun-1510131200_m.jpg

Polis başörtülü kadının boğazını sıkıyor:

Bu Türbanlı kızlara bayıldım!!!!Yeşil solcular vatansever türbanlılar haziranda tayyipe karşı cephe aldılar.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...